"

Gelin Tacı

" araması için 25715 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gelin Tacı

Alışılmışın Dışında Modellerle Tüm Gözler Üzerinizde Olsun

Düğün günü hem kadınlar hem de erkekler için hayattaki özel günlerden biri olur. Kişiler, hayatlarında köklü bir değişikliğe yol açacak bu özel günü sevdikleriyle birlikte kutlamaktan büyük zevk alır. Ancak bu günün öncesinde mekan dekorasyonundan giysilere kadar özenli ve yorucu bir hazırlık evresi bulunur. Özellikle kadınlar, bu özel günde bütün saf duygularını asil bir görünümle bütünleştirecek bir hazırlığa girerler. Gelin tacı, bu görünümün olmazsa olmaz tamamlayıcılarından biri olarak gelenek haline gelir. Düğün elbiseleri, tarihte beyaz gösterişli tasarımlara evrilmeden önce dahi saçı süsleyen takılarla tamamlanır. Bunlar günümüzde tüm beğenilere ve elbise modellerine uyum sağlayacak şekilde oldukça çeşitlenir. Boyutlarından renklerine, süsleme malzemelerinden yerleştirilme biçimlerine ve kesimlerine kadar oldukça geniş bir katalog halinde kadınların beğenilerine sunulur. Geçmişte çoğunlukla prenses kesim taşlı gelin tacı modelleri kullanılırken günümüzde aksesuar ve takılardan hoşlanmayan kadınların bile tercihini değiştirecek tasarımlar bulunur. Kesimlerine ve süslemelerine göre sizi bir kraliçeye dönüştürülebilecek modelleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda peri masallarından çıkmışçasına sade ve göz alıcı görünüme kavuşmanızı sağlayan seçenekler de bulunur. Kişiler, beğenilerinin yanında çeşitli unsurları da göz önüne alarak neredeyse sınırsız modeller arasından seçim yapar. Gelin tacı aksesuar çeşitleri düğünün yapılacağı alana ve elbisenin tarzına göre özenle seçilir. Örneğin balo tipi veya eğlenceli salon düğünlerinde prenses kesim elbiselerle sıklıkla kristal taşlı yüksek modeller kullanılır. Oldukça tarlatanlı kabarık elbiseler ve gösterişli saçlar, büyük gelin tacı çeşitleriyle şık bir şekilde tamamlanır. Bu tip giysi ve saç tasarımları, ince hatlara sahip taşlı küçük ürünlerle veya çiçeklerle pek de uyum sağlamayabilir. Boyutlarına göre de belirlenen ürün çeşitlerinden büyük olanlar, sıklıkla prenses gelin tacı olarak adlandırılır. Bunlar kenarlardan ortaya doğru yükselen bir dizi parlak taşla oluşturulur. Kimi modeller karşıdan bakıldığında düz bir hizada sırayla yükselip alçalır. Bu tasarımlar kraliçe kesim olarak adlandırılır. Dantel ve taşların yoğun bulunduğu kabarık elbiselerle sıkça tercih edilir. Kraliçe veya prenses tarz yüksek gelin tacı çeşitlerine Trendyol’dan hemen göz atabilirsiniz.

Alışılmışın Dışında Modellerle Tüm Gözler Üzerinizde Olsun

Kesimlerine ve süslemelerine göre oldukça geniş seçeneklere ayrılan düğün giysileri, tarzı destekleyen ve farklı ilgi noktaları oluşturan aksesuarlarla tamamlanır. Bunlar elbisenin ne önüne geçecek kadar büyük boyutlarda ve renkli ne de eksiklik hissi yaratacak kadar sade olmalıdır. Dolayısıyla küçük bir ayrıntı gibi görünse de bu aksesuarlar arasından özenli bir seçim yapılmalıdır. Bu özel günün iki başrolünden biri olan kadınlar, tüm dikkatleri üzerinde toplarken göz yormayacak kadar saf ve huzurlu görünmeyi tercih eder. Dolayısıyla ne abartı ne de sönük olacak bir model seçmek için kristal gelin tacı seçeneklerini çoğunlukla göz önünde bulundururlar. Başlarda prenses ve kraliçe kesimlerde kendini gösteren kristal taşlar, farklı boyutları ve yerleşim şekilleriyle günümüzde oldukça geniş seçenekler yaratır. Sıradanlıktan uzak olmak isteyenler için taşların boyutları, renkleri ve yerleşim şekillerine göre oldukça fazla seçenek sunulur. Örneğin 3 hilal gelin tacı çeşitleri hem zarafeti hem de gelenekleri bir araya getiren şık ve alışılmışın dışında modellerdir. Uç kısımları sağa bakacak şekilde ikisi altta biri üstte konumlandırılmış hilal modeller, manevi değeri bulunan tasarımlardan hoşlananlar için göz alıcı seçenekler olur. Kimileri ise uç kısımları yukarı bakacak şekilde ikisi altta biri üst ortada konumlanmış, kristal taş kaplı hilallerden oluşur. Bunlar farklı renklerde kristal taşların kullanılmasıyla kına ve nişan merasimlerinde de sık tercih edilen seçeneklerden olur. Tek başına yıldızlı gelin tacı çeşitleri de kadınların, kendini çok nadir görülen parlak bir yıldız gibi hissetmesini sağlar. Farklı boyutlarda ve sayılarda yer alan yıldızlar sade veya gösterişli elbiseleri mükemmel bir uyumla tamamlar. Tamtur gelin tacı çeşitleri, düzensiz ve saç içine gömülen tasarımlardan hoşlanmayan kadınlar için kraliçe gibi hissettiren seçenekler olarak sunulur. Yuvarlak şekilli bu modeller, başın etrafından tamamen dönerek saça sabitlenen yüksek seçeneklerdir. Tamtur olanlar, çeşitli aparatlarla saça oturtulur. Yarım tur şeklinde ifade edilen modeller ise saçın içine gömülür ve iki ucundan sabitlenir. Yunan tanrıçalarına hayranlık duyanlar için alışılmışın dışında olmaya imkan sunan Helenistik gelin tacı çeşitleri de bulunur. Bunlar saçın üzerine yerleştirilen sıradan bir ürünün aksine alın hizasından başın tüm çevresini dolaşan bir halka gibi tasarlanır. Sık tercih edilen Helenistik modellerden bazıları, başın arka alt kısmından başlayarak alın üstünde birleşen tasarımlara sahiptir. Tüller ve dantellerle bezenmiş Helenistik elbiseleri, gümüş veya altın yapraklardan ve taşlardan oluşan tasarımıyla tamamlar. Dönem giysilerinden ve takılarından hoşlananlar için vintage gelin tacı çeşitleri de önerilir. Tarihi dokuları bulunan vintage bir elbise, bakır veya altın üzerine renkli kristal taşlardan ya da boncuklardan oluşan saç aksesuarlarıyla tamamlanabilir. Tarzınıza uygun ve sıradanlıktan uzak aksesuarları Trendyol üzerinden incelebilirsiniz.

Sade ve Şık Gelin Tacı Modelleri

Sade ve Şık Gelin Tacı Modelleri

Tüm dikkatlerin üzerinizde olacağı düğün gününde özel görünmek için taşlı modellerin yanı sıra sadeliğiyle ön plana çıkan tasarımları da tercih edebilirsiniz. Sade gelin tacı çeşitleri özellikle A kesim sade elbiselerle veya nikah giysileriyle sıkça tercih edilir. Kimileri nikah gününde şık ve saten karışımlı beyaz bir takım elbisenin üzerine dahi bu sade saç aksesuarlarını kullanarak kendini özel hissedebilir. Yine taşlardan oluşmasına rağmen sade ve saf bir detay olarak öne çıkan küçük gelin tacı çeşitleri, parıltıdan vazgeçemeyenlerin ilk tercihleri arasında yer alır. Özellikle salon düğünlerinde büyük modeller yerine daha sade ve şık detaylar arayanların ilgisini çeker. İnce gelin tacı çeşitleri özellikle dantel ve boncukların yoğun kullanılmadığı, saten veya şifon elbiselerle şık bir tamamlayıcı olabilir. Sonsuz bir aydınlığı anımsatan sade saten düğün elbiseleri, ince detaylarla mükemmel bir uyum yakalar. Pırlantalar ve kristal taşların zengin ve göz alıcı görünümünden vazgeçemeyenler için ince ve küçük kesimler iyi alternatifler olur. Düğün elbisenizin üzerinde hoş inci detayları bulunuyorsa taşlı olanlar yerine incili gelin tacı çeşitlerini tercih edebilir, zarif bir uyum yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda incinin asaleti ve benzersizliğiyle bu özel günde kendinizi iyi hissedebilirsiniz. İncili modeller, düz saten elbiseler ve nikah giysileriyle de mükemmel bir uyum yakalar. Boncuklu gelin tacı çeşitleri abartıdan uzak ve benzersiz bir aksesuar arayanlar için özel seçenekler olur. Farklı özel giysilerle uyum sağlaması için krem, beyaz ve gri renklerden oluşanların yanında canlı renklerde boncuklarla hazırlananlar da bulunur. Zaman zaman boncuklara tüyler, çiçekler ve yapraklar da eşlik eder. Boncuklu modeller sıklıkla tüllerin ve dantellerin yoğun kullanıldığı bohem tarz elbiselerle tercih edilir. Düğün gününde veya nikah merasimlerinde kullanılabilecek sade modellerden biri de tüllü gelin tacı çeşitleridir. Bunlar çiçeklerin, boncukların veya küçük bir şapkanın içerisinden yüzün bir bölümünü örtecek kadar uzanan zarif bir tülden meydana gelir. Şık dantelli eldivenlerle birlikte retro giyimi beğenenler için ideal kombinleri oluşturur. Zarafetinizi tüm sadeliğiyle tamamlayacak özel saç aksesuarlarına Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Açık Hava Düğünlerinde Sık Tercih Edilen Doğal Tasarımlar

Açık Hava Düğünlerinde Sık Tercih Edilen Doğal Tasarımlar

Kır, havuz ya da kumsal düğünlerinde tercih edilen tarlatansız elbiseler, doğal unsurlara sahip saç aksesuarlarıyla tamamlanabilir. Kır düğünlerinde sıklıkla kullanılan modellerden ilki çiçekli gelin tacı çeşitleridir. Çiçeklere çoğunlukla boncuklar, hasır ipler, tüyler veya inciler eşlik eder. Papatya gelin tacı çeşitleri bu renkli seçeneklerin başında gelir. Özellikle sevginin ve değerin bir göstergesi olarak ellerle hazırlanan doğal papatya taçlarını andırır. Lavantalı gelin tacı çeşitleri, özellikle kır ve kumsal düğünlerinde sık rastlanan modellerdir. Güzellik ve estetiği çağrıştıran lavantalar, mor rengiyle de gücün ve ihtişamın sembolü olur. Taze lavantalarla yapılan modeller, bu özel ve heyecanlı günde kendine has kokusuyla sakinleşmenize de yardımcı olur. Kır düğünlerinde çiçeklilerin yanında yapraklı gelin tacı modelleri de sıkça tercih edilir. Taze yapraklardan yapılabileceği gibi altın, gümüş veya kristallerle yaprak motifleri de oluşturulabilir. Mevsimlere göre taze çiçekler bulunmadığında kuru çiçekli gelin tacı çeşitleri kurtarıcı olur. Bunlar düğünün ardından uzun yıllar boyunca saklayabileceğiniz bir anı olarak kalabilir. Açık hava düğünlerinde özellikle bohem elbiselerle makrome gelin tacı çeşitleri sık kullanılır. Hem sadeliği hem de emeği sembolize eden makrome modeller, alın hizasından başınızı çevreleyecek şekilde tasarlanır. Çoğunlukla arka kısmında yer alan makrome püsküller, açık bıraktığınız saçlarınızın arasına karışarak hoş ve sade bir uyum sağlar. Deniz kenarında gerçekleşen düğünlerde ise deniz yıldızlı gelin tacı çeşitleri doğal ve özenli bir detay olarak kullanılır. Bir deniz kızı gibi görünmek için deniz yıldızı, deniz kabuğu, boncuklar ve incilerden oluşan modelleri değerlendirebilirsiniz. Sade bir görünümle doğaya uyum sağlamak için Trendyol’daki tüm modelleri hemen inceleyebilirsiniz.

Nişan ve Kınaların Gözdesi Saç Aksesuarları

Nişan ve Kınaların Gözdesi Saç Aksesuarları

Saç aksesuarları, yalnızca düğünlerde değil evliliğe giden süreçte birçok kutlama veya davette kullanılır. Saf beyaz rengin yanında kına gelin tacı olarak adlandırılan farklı renklerde tasarımlar da bulunur. Örneğin kırmızı gelin tacı çeşitleri, gösterişli kırmızı abiyelerle sıkça kullanılır. Çoğunlukla kırmızı renkten oluşan kristal taşlar, boncuklar ve tüller kınada kullanılan özel tasarımlardır. Kırmızının asil ve hoş tonlarından oluşan bordo gelin tacı çeşitleri de oldukça rağbet görür. Kadınlar, kendi beğenilerine göre kına gecelerinde alışılmış kırmızı renk yerine mavi, yeşil, mor giysileri de tercih edebilir. Yeşil gelin tacı çeşitleri, kınalarda şık yeşil abiyelerle veya kaftanlarla eşleştirilebilir. Yeşil, aynı zamanda taze kınayı anımsatan rengiyle sık tercih edilir. Mavi gelin tacı çeşitleri ağır tasarımlara sahip olduğundan kına ve nişan organizasyonlarında kullanılabilir. Lacivert gelin tacı seçenekleri, ağır ve asil abiye elbiseleri tamamlar. Sıklıkla lacivert kristal taşlarla bezenerek salon nişanlarında ve kınalarda kullanılır. Mor gelin tacı ise hem asil hem de zengin havasıyla gösterişli organizasyonlarda güzelliğinize eşlik eder. Bunlar taşlı, boncuklu, taze ya da kuru çiçekli modelleriyle beğeni kazanır. Pembe modeller sıklıkla nişan davetlerinde aynı renkte romantik abiyeleri tamamlayan seçenekler olur. Kristallerden boncuklara, çiçeklerden tüylere kadar geniş süsleme çeşitleriyle genç ve dinamik tarza sahip olanların beğenisini kazanır. Sıradanlıktan uzak olmak isteyenler için siyah gibi koyu renklerdeki seçenekler önerilebilir. Çoğunlukla kristal taşlardan oluşan bu modeller, ışıkla birlikte parıldar. Gizemli ve hoş bir görünüm yaratır. Gri gelin tacı çeşitleri hem alışılmışın dışında düğün elbiseleri hem de abiyeler ve kaftanlar için sade ve yumuşak bir tamamlayıcı olabilir. Davet türüne ve giysinize göre seçeneklere uygun fiyatlarla Trendyol’dan göz atabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Gelin Tacı Fiyat Aralıkları

Her Bütçeye Uygun Gelin Tacı Fiyat Aralıkları

Evlilik hazırlıklarında çoğu zaman tahmin edilen bütçe aşılabilir. Böyle zamanlarda düğün salonu, giysiler ve benzeri ana unsurların yanında aksesuarlar daha uygun fiyatlarla tercih edilir. Dolayısıyla evlilik hazırlıklarında olan kişilerin sık araştırdığı konulardan biri de elbiseye uygun aksesuarlardır. Bunlar üretildiği malzemelere ve kullanılan süslemelere göre farklı fiyatlarla müşterilere sunulur. Örneğin altın gelin tacı çeşitleri, uzun ömürlü kullanım sunmanın yanı sıra şık ve zengin bir hava yaratır. Tamamen altından imal edilenler veya altın rengi olanlar çoğunlukla kına merasimlerinde geleneksel kaftan veya bindallı çeşitleriyle tercih edilir. Gümüş gelin tacı çeşitleri ise daha geniş bir alanda kullanıma uygundur. Düğünün ardından evde sergilenebilecek bir anı olur. Gümüş üzerine sıklıkla pırlanta veya kristal taş uygulamaları yapılır. Taş türleri ve kaliteleri fiyatları belirleyen unsurlardan biridir. Örneğin zirkon gelin tacı, swarovski olarak da adlandırılan doğal madeni taşlarla süslenir. Pırlantaya benzer yapısıyla kişilerin gösterişli ve şık elbiselerde tercih edebileceği seçenekler olur. Zirkon, sakinleştirici etkisiyle heyecanınızı yatıştırmanıza ve güzel hissetmenize yardım eder. Bunlar seri üretime tabi taşlar olduğundan bütçenize uygun fiyatlarla sunulur. Fiyat aralıkları aynı zamanda el işçiliğine göre de belirlenir. Ürünlerin üzerindeki süsleme yoğunluğu, motifler, işlemeler fiyatı doğal olarak değiştiren faktörlerdir. Ancak gelin tacı seti tercih ederek diğer aksesuarlarla birlikte daha ekonomik bir alışveriş yapabilirsiniz. Bunlar taç, buket, damat yaka çiçeği, eldiven ve zaman zaman da takılardan oluşan setlerdir. Bu tarz çoklu setler taze veya kuru çiçeklerden oluşur. Küpeli gelin tacı setleri ise çoğunlukla kristal veya zirkon taşlı ürünleri içerir. Farklı tarzlara uygun birçok sete Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Kaliteli ve Özel Saç Aksesuarları Trendyol’da

Kaliteli ve Özel Saç Aksesuarları Trendyol’da

Düğün hazırlıkları sırasında birçok giysi, eşya, takı veya aksesuarın nereden alınacağı konusu zaman kaybına yol açabilir. Gelin tacı nerede satılır sorusu da bu aşamadaki kadınların oldukça araştırdığı konulardan biridir. Özellikle alışılmışın dışında tasarımlar arıyorsanız mağazaları gezmek son derece yorucu bir hal alır. Gelin tacı online satış yoluyla daha az zamanda ve uygun fiyatlarla edinilebilir. Aynı zamanda bu yorucu süreçte şık bir aksesuar aramakla güç veya zaman kaybının önüne geçer. Kadınlar, Trendyol sayesinde bu önemli günde kendilerini özel hissettirecek bir aksesuarı kolayca bulabilir. Tasarımın yanında seçim sürecini zorlu kılan bir unsur da kullanma veya saça sabitlenme yöntemi olur. Mükemmel bir görünüm için saçınızı nasıl yaptıracağınızı önceden belirlemiş olmanız gerekir. Örneğin çift taraflı gelin tacı çeşitleri çoğunlukla açık veya örgü saç modellerine uyumlu seçeneklerdir. Birbirinden ayrı iki parçadan veya başın üst ya da arka kısmından iki yana doğru uzanan bir bütünden meydana gelir. Taraklı gelin tacı ise sıklıkla düşük topuk modelleri ve sade elbiselerle tercih edilen tasarımlardır. Bir tarağa benzer kullanım tarzı sayesinde firkete veya tel tokalara ihtiyaç duymadan sabitlenir. Bunların yanında zaman zaman beğeninize uygun bir tesettür gelin tacı bulmak da zor olabilir. Ancak Trendyol sayesinde markaları ve ürünleri bir arada görebilir, tarzınıza uygun modeli kolayca bulabilirsiniz. Şık ve gösterişli modellerin yanı sıra düğün öncesi ve sonrası eğlencelerde kullanılabilecek tüylü gelin tacı da oldukça rağbet görür. Bunlar sıklıkla yoğun tüylerin arasında gümüş bride yazısı bulunan tasarımlardır. Siz de düğün zamanına, saçınıza, tarzınıza ve mekana uygun ürünleri Trendyol sayesinde bir arada görebilirsiniz.