placeholder
"

Genç Çantaları

" araması için 474 sonuç listeleniyor

Genç Çantaları

Genç Çantaları

Günün yoğunluğu, stresi bir yana bir de yanınızda taşıdığınız paketlerin yükü yorgunluğunuza yorgunluk katar. Bu çileden kurtulmanın en doğru ve rahat yolu, tüm paketleri bir araya toplayabilecek bir çanta kullanımı ile sağlanabilir. Genç çantaları, günümüzde sadece gençlere değil yediden yetmişe herkese hitap edebilen geniş model yelpazesiyle satışa sunulur. Günlük hayatınızın birçok yerinde sizi yük fazlalığından kurtarıp doğru taşıma ile omurga sağlığınızı korur. Vücut duruşunuzu düzenler ve doğru yük dağılımı sağlar. Okula, spora, kütüphaneye, ders çalışmaya, işe giderken ve hatta seyahata çıkarken yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir numaralı yardımcınız olur. Sırt çantaları, kol çantaları ve omuz çantaları eşsiz modelleriyle bulunduğunuz her ortama uyum sağlar. İnsan sağlığını önemseyen bu çantalar, kullanım sırasında optimize rahatlık imkanı sunar. Çantalar, rahatlığı ve işlevselliği ile değişik modelleri sayesinde kullanım amacınıza uyum sağlar. Genç çanta modelleri ürün çeşitliliğinin fazlalığı ve eşsiz model sayısıyla dikkatleri çeker. Kullanım amacına göre çantaların ebatları da değişiklik gösterir. Her amacın farklı boyut ve modelde çantasını bulmak mümkündür. Gençler tarafından sırt çantaları genellikle günlük hayatta daha çok tercih ediliyor gibi dursa da yandan gelen kol çantaları ve omuz çantaları da kullanım alanı olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

Genç Sırt Çantası Modelleri

Gün boyunca tüm değerli eşyalarınızı koyacağınız sırt çantası sizin arkadaşınız ve eviniz olur. Sırt çantaları; yükü elden alıp vücuttaki kaslara eşit bir şekilde dağıtarak eşyayı taşıma kolaylığı sağlar. Birçok eşyayı dış etkenlerden korumak ve taşınmasını sağlamak için sırt çantaları tercih edilir. Sırt çantası modelleri farklı ihtiyaçlara göre farklı tasarım ve modellerle kullanıcılara sunulur. Saatlerce taşıdığımız bu çantaların tasarım çeşitliliğinin yanı sıra kullanışlı, yüke dayanıklı, sağlam ve işlevsel olması gerekir. Sırt çantalarının dayanıklılığını sağlayan önemli iki unsur vardır. Bunlar; askılar ve fermuardır. Yüksek kalitede metalden yapılmış fermuarlar ve kırılgan olmayan sağlam askı tokaları sırt çantası seçiminde dikkat etmemiz gerek unsurlardır. Sırt çantası seçimi yapılırken fermuar kontrolü yapılmalıdır. Fermuar dişlerinin birbirine güzel geçmesi, kolay ayrılması ve fermuar kapatıldıktan sonra dişlilerin atmaması gerekir. Ayrıca fermuar dikişlerinde sağlam olması da önemlidir. Çantanın yapımında kullanılan malzemenin kalın ve sağlam olması, yük taşırken yırtılma, dikişlerde sökülme gibi olumsuz etkilerden korur. Sırt çantası üzerinde birçok askı tokası bulunur. Askılar sırt çantasında oluşan içeriden dışarıya doğruyu baskıyı dengelemeye çalışır. Bunun yanı sıra dikişlerin atması ve fermuarın sökülmesi gibi durumların oluşmamasına yardımcı olur. Askı tokalarının ayarlanabilir olması vücut duruşumuzun sağlığı için çok önemlidir. Bireye göre ayarlanabiliyor olması sağlık için olması gereken bir özelliktir.

Yeni moda genç çantaları, her amaca ve kullanım yerine göre değişiklik gösterir. Örneğin seyahat için kullanılan sırt çantaları, şehir ve ya kültür meraklısı gezginlerin daha çok tercih ettiği çantalardandır. İç kısmı fonksiyonel olarak üretilir. Seyahat sırasında ihtiyacınız olan tüm eşyaları muhafaza edebilmeniz için tasarlarlanır. Hazim olarak yeterli genişlikte olan bu çantalarda bir çok fermuar ve cep bulunur. Bu cepler sayesinde eşyanıza kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Çantanın ön veya yan kısmında körüklü cepler bulunur. Bu cepler ise çantanın taşıma kapasitesini arttırarak daha çok eşya muhafaza etmeye katkı sağlar. Bu çantalar hava koşullarına uyum sağlayan malzemelerden üretilmiştir. Su geçirmez olması seyahat sırasında herhangi bir hava değişiminin olumsuz etkilerinden kullanıcıyı korur. Hiking ya da kamp için kullanılan sırt çantalarını ise daha çok kamp tutkunları tarafından tercih edilir. Uzun yürüyüşler, ve ağırlık taşımak için kullanılan bu çantalar çoğunlukla üstten fermuarlıdır. Dayanıklılığı ile dikkatleri çeken bu çantalarda çadır, matara,uyku tulumu, kap kacak ve diğer kamp malzemelerini yerleştirmek için özel bölümler bulunur. Hacim olarak oldukça geniştirler ve su geçirmezler. Sırtında uzun süreli yük taşımak istemeyen seyahat tutkunları ise tekerlekli seyehat çantalarını tercih edebilirler. Hem askıları hem de tekerlekleri bulunan bu tasarım harikası çantaları yorulduğunuz zaman tekerlekleri sayesinde sürerek yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Tekerlekleri bulunması nedeniyle görünüm olarak daha çok valize benselerde kullanım konforluğu üst düzeydir.Günlük sırt çantaları adından da anlaşılabileceği gibi gün içerisinde yaptığınız tüm etkinliklerde yanınızda olur. İhtiyaca göre hacmi değişse de genellikle 15-20 Lt aralığında kapasiteye sahip çantalardır.

Eşsiz Seçenekleri ile Yeni Moda Genç Okul Çantaları

Sırt çantaları birçok alanda kullanılsa da en sık rastladığımız kullanım alanı okullardır. Ders kitapları, defterler, boya araç gereçleri hatta laptop için bile özel olarak tasarlanan okul çantaları öğrencilerin arkadaşı olur. Enerji veren renkleri, sıra dışı çizgili modelleri ve zımbalı gotik yapısıyla her gencin tarzına uyum sağlayabilecek çanta modelleri mümkündür. Hem spor hem de klasik giyime ayak uydurabilen çok çeşitli çanta modelleri kızlar için tasarlanır. Genç kızlara göre okul çantaları püsküllü, ağzı büzmeli ve suni derili modellerle her çeşit kıyafete ayak uydurabilen desenli ürünler genç kızların zevklerine cevap verir niteliktedir. İşlevsel kollu çanta modellerini ise hem omuzda hem de sırtta farklı ortamlarda farklı şekillerde kullanılabilir. Ağırlıklı olarak bordo, siyah, kahverengi, lacivert vizon renkleri öne çıksa da desenli kumaşların ve bir çok boncuk işlemenin de kullanıldığı çantalar bulunur.

Şık detaylara sahip çantalar ister okulda ister arkadaşlarla kafede rahatlıkla kullanabilirsiniz. Okulda kullanılan sırt çantaları spor şık olmanın yanı sıra enerji veren capcanlı renkleriyle karşınıza çıkar. Çeşitli boncuk ve işleme süslemeleriyle farklı zevklere sahip genç kızlara hitap eder. Hem günlük hem de seyahatlerde kullanılabilen okul çantalarının bazılarında laptoplar için ayrılmış özel bölümler bulunur. Bunun yanı sıra işlevsel ceplere sahip genç kız çantaları eşya düzenini ve erişim kolaylığını sağlar. Güvenli laptop bölümü yanlarda ve önlerde bulunan cepler sayesinde konforlu bir taşıma kullanıcıları bekler. Kullanışlı cepleri ve bölmelerinin yanı sıra kullanılan malzemenin kalitesiyle ergonomik kullanım sağlar. Ağırlık taşıması için kuvvetli polyesterler kullanılarak üretilen çantalar, hava değişimine de ayak uydurur. Yağmurlu ve karlı havalarda sıvı geçirmez özelliğe sahiptir. Böylelikle dizüstü bilgisayarınız, kitap ve defterleriniz güvendedir. Kol ve sırt kısımlarında dolguların bulunması postür duruşunu destekler. Sırtı terletmez ve ventilasyon sağlar. Genç okul çantaları ve fiyatları avantajlı kullanımının yanı sıra fiyat performans olarak kullanıcı dostudur. Ebatlarına göre bu okul çantalarını spora giderken de kullanmak mümkündür. Daha büyük bir çantayla okuldan sonraki antremanlarınız için kıyafet taşımanız da mümkün olur. Sırt çantasının yanı sıra okulda genç yandan okul çantaları da kullanılabilir. Havalı ve şık görünümüyle postacı ve daha birçok modeli olan tek omuz ya da çapraz omuz olarak kullanılabilen okul çantaları mümkünüdür. Bu tür çantalar kızlar ve erkekler için ayrı üretim olabileceği gibi genellikle unisex olarak da karşımıza çıkar. Genç omuz çantaları, okuldan sonra yapılabilecek aktivitelerde daha uygun bir kullanım sağlar. Yandan kullanımı sayesinde sadece okul çantası gibi görünmeyen bu çantalar dışarıdaki hayatınızda size ayak uydurur.

Fonksiyonel Okul Çantaları

Sırt çantası akımının yaygınlaşması ile birlikte dünyadaki birçok marka da sırt çantası üretimine başlar. Yenilikçi ve eşsiz modelleriyle genç erkek okul sırt çantaları yüksek performansı ve konforu birleştirip rahat kullanım sağlar. Çantalar; klasik çanta, laptop taşıma çantası, seyahat çantası, okul çantası, kabin çantaları, silindir ya da düz dağ çantaları olmak üzere birçok modelle karşınıza çıkar. Çanta boyları minik boydan büyük boya kadar değişik hacimlerde bulunur. Kanvas, deri, polyester vb. malzemeler kullanılarak farklı hammaddelerden çanta üretimi yapılır. Çok gözlü çantalar organize olmayı ve belirli bir düzende eşya yerleşimini sağlar. Tek omuz kullanımıyla şehir hayatına ayak uydurmuş bu model kullanıcı üzerinde şık bir çizgi yaratır. Çantaların üzerinde bulunana kemer detayları çantalara şık ve spor bir görünüm kazandırır. Günümüzde sıklıkla tercih edilen kemerli çantalar fermuarın yanı sıra kemerleri sayesinde geçirilerek kapanır. Klasik çantalar ise sadeliklerinin yanı sıra hafifliği ile dikkat çeker. Laptop çantaları ya da laptop taşıma gözü bulunan çantalar ise hem işte hem de okulda kolay kullanım sağlar. Teknolojinin ilerlemesiyle geliştirilen sırt çantaları x-ray cihazlarından geçerken teknolojik aletlerini çıkartma zorunluluğunu ortadan kaldırır. ScanSmart teknolojisiyle üretilen sırt çantaları x-ray cihazından geçerken çantadan çıkarmadan telefon ve laptopları tanıyabilir. Sgs sistemi sayesinde ise çantanın omuzdan kayması engellenir ve öğrenciler için oldukça avantajlı bir kullanım sağlar. Çeşitli modellerde bu sistemi görmek mümkündür. Kilit sistemi sayesinde kilitli dikiş ve su geçirmez özellik günlük kullanıma gayet uygundur.

Doğru Çanta Kullanımı Nasıl Olur?

Günün uzun bir süresini okulda geçiren gençler için çanta seçiminde dikkat edilmesi gerekilen bir kaç özellik bulunur. Okul çantası seçimi yapılırken gelişim evresinde olan gençlerin çanta ve vücut uyumuna dikkat etmesi gerekir. Markalar çanta üretiminde insan iskelet yapısının çanta ile uyumunu düşünerek tasarlama yaparlar. Çanta seçimi yapılırken, dikkat edilmesi gerekilen kurallar vardır. İlk olarak boş çanta hafif olmalıdır. Zaten var olan yükün ağırlığının yanı sıra bir de çantanın ağır olması olumsuz bir etkendir. Çantanın omuza tam oturması ve omuz kısmında sünger desteğinin bulunması bunun yanı sıra askıların geniş olması da çanta seçiminde önemlidir.Göğüs ve kalçalardan geçen askılar ağırlığın vücuda eşit yayılmasını sağlar. Bu dağılım daha düzgün bir duruşa teşvik eder. Ayrıca askıların yeterli gerginlikte olması, çantanın üst kenarının omuz hizasına yakın konumda bulunması gereklidir. Çok gevşek askılar çantanın bel seviyesine düşer bu şekilde kullanılan çantalar sırta binen yükü daha çok arttırır. Ağırlığın doğru yayılmasına katkı sağlayan bir diğer özellik ise çantada birden fazla bölme bulunmasıdır. Bu bölmeler hem vücuda eşit ağırlık dağılımı hem de daha iyi bir düzen sağlamaya yardımcı olur. Özetle seçilen çanta sağlam malzemelerden yapılmış ve insan ergonomisini önemseyen tasarıma sahip olmalıdır.

Duruş bozukluğu, ergenlik çağındaki gençlerin gelişimini olumsuz etkiler. Doğru kullanılmayan çantalar sırt ağrısı,bel ağrısı, skolyoz ya da kifoz gibi ileri yönelik kötü hastalıklara sebep olarak. Okul çantası denince akla genç el çantaları, genç kol çantaları,sırt çantaları ve omuz çantaları gelir. En sağlıklı olan sırt çantası gibi gözükse de yanlış kullanıldığında her çanta olumsuz bir takım etkiler yaratır. Okul çantası nasıl doğru kullanılır diye sorulduğunda ise karşımıza doğru kullanım için bir kaç kural ortaya çıkar. İlk olarak vücudumuzun ağırlığının %15 inden daha fazla ağırlık taşımak sırt-bel kas ve eklemlere fazla yük binmesine sebep olur. Ağır çanta vücudu arkaya çekerken kişi bunu dengelemek için öne doğru eğilir. Bu nedenle hareket sırasında kamburluk ortaya çıkar. Bu da dengesizliği ve düşme riskini beraberinde getirir. İkinci sırada ise tek omuzda çanta kullanmamak var. Omurgaya tek taraflı yük binmesi vücudun o tarafa doğru eğilmesine sebep olur. Bu kullanım postür bozukluğuna sebep olmasada. Dengesizlik ve omurga yaralanmalarına sebep olabilir. Omuz çantalarını kullanırken çantayı taşıdığınız omzu arada bir değiştirmek bu olumsuzluğun ortadan kalkmasına yarar sağlar. Son olarak karşınıza dar ve sıkı askıların kullanılmaması gerektiği ortaya çıkar. Çok dar ve sıkı askılar muz çevresindeki damar ve sinirlere baskı yaparak kan akışını yavaşlatır. Bu baskı kan dolaşım bozukluğu, sinir yaralanmaları, el ve kollarda uyuşukluğa sebebiyet verebilir. Kısaca doğru çanta kullanımında çantanın vücutla uyumlu olması ve sırta tam oturması önemlidir. Vücut biçimine göre çok uzun boylu, geniş omuzlu bir bireye kısa askılı ve bele oturmayan bir çanta seçimi yanlıştır. Geniş askılı ve omzu acıtmayan yumuşak iyi omuz pedine sahip sırt çantası seçin. Çift askılı sırt çantaları tek askılılara göre vücuda ağırlığı daha doğru dağıtır. Çanta sırt pedi iyi olan havalanma sağlayabilen ve sırtı terletmeyen çantaları tercih edin. Kalın sırt pedi olan çantalarda çantadaki sert cisimler sırta batmayı önleyerek daha konforlu bir kullanım sağlar. Bel kayış bağlaması olan çantaları seçmek yük dağılımının daha eşit dağılmasını sağlar. Kendi boş ağırlığı hafif olan gereksiz yük taşıtmayan çantaları seçin. Bunun yanı sıra üzerinde tekerlekleri olan çantalar sürülebilir özelliği sayesinde yük taşımakta zorlanan öğrenciler için merdiven çıkarken daha rahat olabilir. Sırt çantasının her iki askısını da omzunuza geçirerek taşımak daha doğru olur. Çanta vücuda yakın olacak şekilde askılar sıkıştırılmalı omuz düzeyine getirilmelidir. Askılar belin yaklaşık beş santimetre üzerinde olacak şekilde ayarlanmalıdır. Her yük eklendiğinde askıları kontrol ederek omuz hizasına göre tekrar ayarlamaya dikkat edilmelidir. Sırt çantaları öğrenci kilosunun %15 ini aşmamalıdır. Ağır yükleri çantanın ortasına tam sırt kısmına yerleştirmek daha doğru olur. Sırt çantası sırtınızdayken öne eğilmek doğru değildir. Önden bir şey alma gereksinimi duyuyorsanız bunu dizleri kırıp çökerek yapmak daha doğru olur.

Avantajlı Genç Okul Çantaları Fiyatları

Markalar tarafından belirlenen fiyatlar her segmentten kullanıcıya uygundur. Genç çantaları ve fiyatları hayatı kolaylaştırırken kullanıcıyı uygun fiyatlarla karşılar. Bunun yanı sıra geniş fiyat aralığı barındırır. Fiyatın geniş aralıkta bulunması istenilen model ya da markaya sahip çantayı almayı ve bütçeye göre seçim yapmayı kolaylaştırır. Farklı tasarımlara sahip çantaların fiyatları; marka, model, kullanılan malzeme ve çanta ebatına göre belirlenir. Trend olan zımbalı, işlemeli, boncuklu, püsküllü gibi birçok modelli çantalara uygun fiyatlara sahip olmak mümkündür. Klasik, sade hiçbir yıl modası geçmeyen ve çizgisini bozmayan sırt, omuz ve kol çantaları da uygun fiyatlarda bulunabilir. Fiyatları ile farklı segmentten kullanıcılara hitap eden markalar tasarladıkları ürünlerde kullandıkları malzeme ve işçiliğe göre fiyat belirler. Genç sırt çantaları ve fiyatları ise istenilen marka ve modelde her bütçeye uygun bir şekilde bulunabilir. Deri çantalar hem işçiliği hem de fiyatları ile dikkat çeken modeller arasındadır. Ünlü markalarda tasarım harikası yüksek maliyetli deri çantaları klasik ve şık olarak uygun bütçeye de bulmak mümkündür. Genişleyen ebat çanta fiyatlarında değişime sebep olur. Bu nedenle günlük kullanımın yanı sıra valiz tipi dağ, hiking ve kamp çantaları geniş hacimleri sebebiyle klasik çantalardan daha yüksek fiyatlarda gözlenir.