Givenchy Very Irresistible

Givenchy ‌Very ‌Irresistible

Dünya üzerinde en çok kullanılan kozmetik ürünlerinden biri olan parfüm, kullanımı çok eski tarihlere uzanan ve günümüzde kişinin karakterini de yansıtmayı başaran ürünlerden biridir. Koku, insanlar için her zaman çekici olmuştur. Kişisel özelliklere göre farklılık gösterse de güzel kokuya sahip olanlar, girdikleri her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. 18. yüzyılın sonlarında, parfümler ve kokular da daha çok kullanılırdı, çünkü o dönemde pek banyo yapılmazdı. Banyo yapmak kolay bir iş değildi ve birçok inanışa göre yıkanmak hastalığa yol açabilirdi. Sonuç olarak, insanlardan yayılan hoş olmayan kokuları maskelemek için çiçekler ve parfümler kullanıldı. Bugünün modern dünyasında parfümler, vazgeçilmez kozmetik ürünlerinin başını çeker. Parfüm dendiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan Givenchy, doğallığı ve lüksü yansıtan parfüm çeşitleriyle kadınların beğenisini kazanır. Doğayı kucaklan notaları ile dikkat çeken Givenchy Very Irresistible parfüm, stil sahibi kadınların en çok kullandığı parfümler arasında yerini alır. Kendine özgü kokusu ve şişe tasarımıyla özgür ruhlu kadınlar tarafından tercih edilen parfüm, hem günlük hem de gece kullanıma uygundur. Givenchy Very Irresistible notaları hafif olmasına rağmen uzun süre kalıcılığını korumayı başarır, köşeli şişe tasarımıyla da kullanım kolaylığı sunar. Çantada, dolapta ve makyaj masasında az yer kaplayan şişesi, püskürtme özelliği sağlayan başlığı ile de ergonomiktir. Kadınlara yönelik ürünleriyle ön plana çıkan Givenchy, erkek parfümü çeşitleri ile de erkek modasında da yerini alır.

Givenchy Very Irresistible İçeriği

Kokular; kelimelerden, görünüşlerden, duygulardan veya iradeden daha güçlü bir ikna gücüne sahiptir. Kullandığınız parfüm, günlük görünümünüzde kendinizi ifade ediş biçiminizde büyük rol oynar. Kokunuz ile kıyafetinize ve görünümünüze daha fazla anlam ve derinlik katabilirsiniz. Aslında parfümün temel amacı, hoş olmayan vücut kokularını uzak tutmak ve gün boyunca taze kokmanızı sağlamaktır. Ancak parfümün etkileri sadece bununla sınırlı değildir. Parfüm ruh halinizi ve moralinizi yükseltmeye yardımcı olur. Parfümün bu etkilerini ortaya çıkaran ise yapımında kullanılan notalardır. Parfümde nota, parfümü oluşturan esansların açılma kademeleri olarak tanımlanabilir. Parfüm sıkıldığı andan itibaren farklı zamanlarda farklı kokular açığa çıkarır. Bunun nedeni ürünü oluşturan esansların ağırlık, yoğunluk ve uçuculuk gibi farklı kimyasal özelliklere sahip olmasıdır. Bir parfümde üst, orta ve alt olmak üzere 3 nota bulunur. Üst nota, parfümü ilk sıktığınızda aldığınız kokudur. Uçuculuğu en yüksek esanslardan oluştuğu için etkisi sadece birkaç dakikadır. Deneme aşamasında kullanıcıyı en çok etkileyen notalar olduğu için ticari anlamda önemi büyüktür. Genellikle keskin ve çabuk buharlaşan kokular üst nota olarak kullanılır. Orta nota etkisi birkaç saat süren, üst notalar buharlaştığında ortaya çıkan ve parfümün kalbi olarak nitelendirilen esanslardan oluşur. Parfümün ana karakterini oluşturan ve diğerleri ile arasında fark yaratan orta notada kullanılan esanslardır. Parfüme derinlik katan ve zenginleştiren alt nota ise, yoğunlukları yüksek esanslardan oluşur. Orta notanın etkisi ortadan kalktıktan sonra alt nota esanslarının kokuları duyulmaya başlanır. Parfümün kalıcılığını artıran alt notalar, gün boyu ferah ve tazelik hissi verir. Farklı notalar harmanlanarak hazırlanan Givenchy Very Irresistible çeşitleri, vücuda zararlı ve alerjen bulundurmaya içeriği ile dikkat çekicidir. Aynı zamanda hemen her türlü cilt tipine uygun tasarımlara sahiptir.

Çiçeksi ve Romantik Givenchy Very Irresistible Notaları

Kalıcılığı ve birbirinden kaliteli esansları ile parfüm dünyasının en çok tercih edilen ürünleri arasında yerini alan Givenchy Very Irresistible parfüm çeşitleri farklı notaları ile her zevke hitap etmeyi başarır. Fransız stili ve zarafetini klasik Hollywood ihtişamıyla buluşturan Givenchy Very Irresistible Eau de Toilette parfüm çeşidinin ilham kaynağı Audrey Hepburn’dur. Parfümün üst notalarında yıldız anason ve mine yaprağı bulunur. Givenchy Very irresistible kırmızı rengini yıldız anasondan alır. Keskin bir kokuya sahip olan yıldız anason ve eşsiz mine yaprağı esansları ile daha ilk sıkışta büyüleyen parfüm; orta notasındaki yüz yapraklı gül ve şakayık gülü ile birkaç saat içerisinde baş döndürücü etki yaratır. Tutku gülü ve fantezi gülü kokularından oluşan dip notaları ile gün boyu kalıcılığını korumayı başaran ürün, geleneksel parfüm kokusunu çok daha canlı bir platforma taşır. Karşı konulamaz, modern, çiçeksi ve inanılmaz derecede kadınsı Givenchy Very Irresistible Eau de Toilette, beş çeşit gül kokusundan meydana gelir. Anasonun incelikle tazelenmiş açılış notası, klasik çiçek uyumuna özgün bir hava verir. Gülün keskin ve delici güzelliği anason ve mine yaprağı ile daha yumuşak, sıcak ve rahat hale gelir. Koku, 2003 yılında Dominique Ropion Sophie Labbe ve Carlos Benaim tarafından yaratılmıştır.

Givenchy VIG Very Irresistible Sensual EDP, mor renkli şişe tasarımıyla eşsiz bir görünüm sergileyen parfüm; üst notalarında yıldız anason, armut ve yeşil elma esansları ile meyvemsi ve keskin bir koku verir. Orta notalarında Centifolia gülü ve şakayık gülü ile bağımlılık yaratan ürün alt notalarında yer alan tutku gülü, fantezi gülü, duygu gülü, paçuli ve vanilya ile yaşama sevincini arttırıcı neşeli notalara sahiptir. 2005 yılında tanıtılan Very Irresistible Eau de Parfum, 2003 yılında piyasaya sürülen orijinal Very Irresistible'ın daha duygusal ve gizemli versiyonudur. Orijinali süsleyen gül çiçek notaları yıldız anason, egzotik paçuli ve yumuşak vanilya tozu ile zenginleştirilmiştir. Givenchy VIG Very Irresistible Sensual parfüm de Dominique Ropion Sophie Labbe ve Carlos Benaim tarafından yaratılmıştır.

Givency Very İrrestible serisinin The Raw Rock n Roll müziğinden esinlenerek 2012 yılında tasarladığı Very Irresistible Givenchy Vig Electric Edt; üst notalarında limon yaban mersini, fesleğen limon otu esansları ile asi ve sıra dışı bir zarafet sergiler. Orta notalarında gül anason ve menekşe; alt notalarında misk ve sedir kokularına yer veren parfüm, baştan çıkarıcı kokusuyla cesur kadınların seçimidir.

Givenchy Very İrresistible erkek parfümü, odunsu kokusuyla enerji ve canlılık verir. Kendine güvenen bakımlı erkeklerin tercihi olan parfüm, her ortamda fark edilmenizi sağlayan özgün bileşenleri ile çekici ve karizmatik bir görünüm sergilemenize yardımcı olur. Nane, sedir, greyfurt ve egzotik odun esanslarından oluşan notaları ile dikkat çeken ürün, 2005 yılında Pierre Wargnye, Alain Astori, Carlos Benaim ve Juliette Karagueuzoglou tarafından tasarlanmıştır.

Givency Hakkında

Givenchy, 1952 yılında Count Hubert de Givenchy tarafından kurulan bir Fransız moda, aksesuar ve parfüm markasıdır. Özellikle aktris Audrey Hepburn'ün görünümünde somutlaşan Fransız zarafeti ve Amerikan ihtişamının eşsiz karışımı ile ün kazanan marka, oyuncu için kişisel bir gardırop ve film rolleri için kostümler yarattı. Şirketin şık ve sıra dışı koleksiyonları 1960'larda birçok ünlü tarafından beğenildi. Givenchy parfüm tasarımına ise 1957 yılında başladı. İlk kokusu yine en ünlü müşterileri Audrey Hepburn'den esinlenen L'Interdit'ti. İlk erkek kokuları Monsieur de Givenchy 1959'da piyasaya sürüldü. Givenchy, 1987'de çok uluslu lüks tüketim malları şirketi LVMH'ye katıldı ve Hubert de Givenchy, 1995'te şirketten resmen emekli oldu. Markanın başarısı bugün de devam ediyor ve moda sektörünün tüm segmentlerini kapsıyor. Liv Tyler ve Justin Timberlake gibi popüler ünlüler tarafından tanıtılan yeni meyveli çiçekler ve genç kokularla sektördeki varlığını korurken Amarige ve Xeryus gibi sevilen klasik parfümlerini üretmeye devam ediyor. Şirket, lüks ve özel "Harvest" serisini 2005 yılında piyasaya sürdü ve bugüne kadar neredeyse 250 çeşit parfümü ile parfüm dünyasında ikonik bir yere sahip olmayı başardı.

Givenchy Very Irresistible Parfüm ile Gün Boyu Zindelik

Kuvvetli duyulardan biri olan koku alma duyusu, tarihin başlangıcından beri insanoğlunun seçimlerini etkiler. İlk insanlar aromatik meyve ve çiçeklerin kokusuna özel bir ilgi gösterirdi. Eski Mısırlılar dini törenler, kraliyet ailesinin cenazesi ve günlük giyimlerinde koku kullanmayı severdi. Zenginler, kokuyu zarafet havası yaratmak ve sosyal statü için bir araç olarak kullanırlardı. Kendine özgü notaları ile fark yaratan Givenchy Very İrrestible Parfüm özgüveninizi artırmaya yardımcı olabilir. Vücut kokusu girilen ortamlarda dikkat edilen en önemli konulardan biridir. Parfüm kullanmak endişelenecek hiçbir şeyinizin olmadığına dair zihninizi rahatlatarak özgüven hissi uyandırır. Size uyan Givenchy Very İrresistible parfüm çeşitlerinden birini seçerek moralinizi artırabilir ve her durumda içinizdeki en iyiyi ortaya çıkarabilirsiniz. Parfüm ruh halinin iyi olmasına da katkıda bulunur. Ruh haliniz, belirli bir anda hissettiğiniz veya belirli bir olay veya durumda hissetmek istediğiniz şeydir. Kullandığınız parfüm türü, bu ruh halini başkalarına ifade etmede yardımcı olabilir. İster çekici, ister yaramaz, hatta içe kapanık hissedin, Givenchy parfümler ile farklı ruh hallerinizi dilediğiniz gibi yansıtabilirsiniz. Kokunuz, bir mekâna girerken üzerinizde ilk izlenim, çıkarken de kalıcı izlenim bırakır. Parfümlerin çok miktarda feromonları vardır ve sizi insanlar için çekici kılarak yukarıda bahsedilen ilk izlenimin ve kalıcı izlenimin hoş ve unutulmaz olmasını sağlar. Parfüm, hatıraları tetiklemede önemli bir rol oynar. İnsanların zihindeki hatıralarınızı tetiklemenize yardımcı olabilir. Kullandığınız benzersiz özelliklere sahip Givency Very İrrastible ile diğer insanlar arasından kolayca ayırt edilebilirsiniz. Gün boyu zindelik ve ferahlık sağlayan ürünler ile girdiğiniz her ortamda kendinizi daha enerji ve canlı hissedebilirsiniz.

Givenchy Very Irresistible Parfüm Nasıl Kullanılmalıdır?

Yılın her mevsimi hem erkek hem de kadınlar tarafından kullanılabilen Givenchy Very İrresistible parfüm çeşitlerinin doğru sıkılması kalıcılığı üzerinde de önemli rol oynar. Her bir parfümün notalarında kullanılan esanslar birbirinden farklıdır ve her bir esans farklı tenlerde farklı kokular meydana getirir. Givenchy Verry İrresistible Parfüm kullanmanın incelikleri:

  • Parfüm, vücuda sıkıldığında kişinin kendi teriyle etkileşime girer ve ana kokusunu açığa çıkarır. Bu nedenle parfümün uygulanılacağı bölgenin temiz ve kuru olması oldukça önemlidir. Teninize uygun Givenchy Verry İrresistible parfümü kullanmadan önce duş almanız ya da banyo yapmanızda fayda vardır. Banyodan sonra, cilt üzerindeki kirler ve yağlar arınır, aynı zamanda cilt gözenekleri açılır. Açılan gözenekler sayesinde sıkılan parfüm cilt tarafından daha iyi emilir ve kalıcılığı artar.
  • Banyo sonrası parfüm kullanmayı düşünüyorsanız, kokusu baskın krem ve jellerden uzak durmalısınız. Aksi halde parfümünüzden dilediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Givency Very İrresistible Parfüm ile birlikte Givenchy Very İrresistible Krem kullanabilir, parfümün kokusunu ve kalıcılığını arttırabilirsiniz.
  • Givenchy Very İrresistible Parfüm çeşitlerinin gerçek kokusunu ortaya çıkarmak için doğru yerlere sıkmanız gerekir. Dirsek kıvrımları, diz gibi eklem yerlerinin arka kısımları kokuyu sabitler ve uzun süre kalmasını sağlar. Aynı zamanda kulak arkası ve göğüs araları da parfümün mutlaka kullanılması gereken yerler arasındadır. El bilekleri, boyun kısmı ve ayak bilekleri nabız bölgeleridir. Bu bölgelere parfüm uyguladığınızda tüm vücuda yayılır ve gün boyu kendinizi daha ferah ve canlı hissetmenize yardımcı olur.
  • Teninize uygun Givenchy Very İrresistible parfüm seçmeniz oldukça önemlidir. Cilt tipiniz parfüm seçiminizde önemli rol oynar. Her cilt tipine uygun Givenchy Very İrrestible parfüm çeşitlerini üzerinizde deneyebilir, teninize en uygun parfümü seçerek çekiciliğinizi artırabilirsiniz. Parfüm seçerken bileğinize bir miktar sıkıp biraz beklemelisiniz. Birkaç dakika sonra parfümün orta noktaları açığa çıkar ve size uyup uymadığını anlayabilirsiniz. Bileğe parfüm uyguladıktan sonra yapılan en önemli hata bilekleri birbiri ile ya da el ile ovalamaktır. Bu parfümün kimyasal yapısını bozabilir ve dolaysıyla gerçek kokunun da dağılmasına neden olur. Bileğinize sıktıktan sonra hiçbir yere değdirmeden sadece 10 dakika beklemeniz yeterlidir.
  • Günlük kullanım için çantanızda taşıyabileceğiniz Givenchy Very İrresistible 30 ml uygun bir seçenek olabilir. Kullanımı oldukça kolay olan ürünü, dilediğiniz zaman rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Cüzdan şeklinde küçük bir çanta kullanıyorsanız daha kompakt tasarıma sahip olan Givenchy Very İrresistible 15 ml, ideal bir seçimdir. Banyo sonrası kullanım için ise dolabınızda muhafaza edebileceğiniz Givenchy Very İrresistible 75ml seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Yatak odanızda ise uzun süreli bir kullanım fırsatı sunan Givenchy Very İrresistible 100 ml formunu seçebilirsiniz.
  • Parfümün kullanım ömrünü uzatan en önemli faktör ise saklanma koşuludur. Parfümlerinizi serin, güneş almayan ve kuru bir ortamda saklamanız gerekir. Uzun süreli kullanım sunan Givenchy Very İrresistible Perfume 100ml gibi nispeten daha yüksek miktar içeren ürünleri buzdolabınızda güvenle muhafaza edebilirsiniz. Parfüm saklarken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsurda orijinal şişe ve kutusunda muhafaza etmektir. Şişenin dik konumda olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Banyo ya da yatak odasında muhafaza ettiğiniz parfümün ısı ve ışıktan uzak tutmaya özen göstermeli, çekmece ya da dolapların kapısını mutlaka kapatmalısınız. Tezgâh üzerinde kalan parfümler ısı ve ışığa maruz kalabilecekleri için kısa sürede bozulabilir.

Givenchy Very Irresistible Fiyat Seçenekleri

İnternet üzerinden alışveriş yapanların en çok dikkat ettiği konuların başında satın almak istedikleri ürün hakkında diğer kullanıcıların yorumlarıdır. Givenchy Very İrresistible Parfüm yorumları incelendiğinde, ürünün kalıcılığı ile ilgili olumlu fikirlere rastlanır. Kendine özgü çiçeksi kokusunun daha ilk sıkışta ortaya çıktığını ifade eden kullanıcılar, ürünün fiyat performans açısından da uygun olduğunu dile getirmiştir. Siz de ürünü satın aldıktan sonra Trendyol üzerinden Givenchy Very Irresistible yorum platformunu kullanabilir, diğer kullanıcıların karar verme sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Givenchy Very İrresistible fiyatları satın almak istenilen ürünün miktarına ve çeşidine göre farklılık gösterir. Sadece tek bir parfüm almak yerine krem, vücut şampuanı ve parfüm içeren Givenchy Very İrresistible set seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Set halinde satışa sunulduğu için fiyat olarak daha uygun olan ürün, aynı zamanda birbirini tamamlayıcı olduğu için parfümün kalıcılığının artmasını da sağlayabilir.

Fiyat performans açısından tercih edilen bir parfüm olan Givenchy Very Irresistible parfüm çeşitlerini satın almak için Trendyol’un birbirinden avantajlı fırsatları sizlerle! Seçkin tasarımları ve moda dünyasının en kaliteli markalarından biri olan Givency, çiçeksi ve romantik serisi Very Irresistible ile gün boyu canlı ve ferah hissetmenizi sağlayan parfümleri ile güvende hissetmenizi sağlar. Kalıcılığı ve sıra dışı notalarıyla stil sahibi bir görünüme imzasını atan Givenchy Very Irresistible parfümlerine Trendyol üzerinden kolayca ulaşabilir, farklı seçenekleri inceleyerek sizin için en uygun ürünü hemen sepetinize ekleyebilir, avantajlı ödeme seçenekleri ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Size özel Trendyol indirimleri cilt tipinize uygun Givenchy Very Irresistible parfüm sizin olabilir. Ayrıca sevdikleriniz için de hediye olarak satın alabilir, güvenli ödeme ve hızlı teslimat seçenekleri ile eşsiz bir alış veriş keyfi yaşayabilirsiniz.