"

Göçük Düzeltme Aparatı

" araması için 225 sonuç listeleniyor

Göçük Düzeltme Aparatı ile Bakımlı Görünen Arabalar

Trafik kazası sonrasında araçlarda büyük oranda hasar meydana gelir. Bu hasarlar otomobillerin kaporta aksamında, kapısında, tamponunda, bagajında veya tavanında meydana gelebilir. Son yıllarda araç teknolojisinde yapılan gelişmeler doğrultusunda hasarı büyük ölçüde gideren çözümler bulunmuştur. Bu çözümlerin başlıcalarından biri de göçük düzeltme aparatı materyalidir. Göçük düzeltme aparatları, otomobillerdeki hasarı büyük ölçüde gideren ve maliyet açısından oldukça katkı sağlayan ürünler arasında yer alır. Bu materyaller sayesinde otomobiller değer kaybetmeden ilgili tüm problemler giderilebilir hale gelir. Araç göçük düzeltme aparatı ile otomobillerin orjinal değeri kaybolmadan gerekli düzeltmeler yapılabilir. Göçük düzeltme materyali arasında aracın hasarlı noktasına göre farklı ürün çeşitleri bulunur. Otomobilde herhangi bir boyama işlemine de gerek kalmadan çeşitli ekipmanlar kullanılarak hasara dair hiçbir iz ve belirti kalmaz. Büyük oranda tasarruf sağlayan bu aparatlar set halinde de satılabileceği gibi ürünlerin tekli olarak satışı da mümkündür. Göçük düzeltme aparatı fiyatları ise ürünün marka ve kalitesine göre değişiklik gösterebilir.

Göçük Düzeltme Aparatı Nedir, Ne İşe Yarar?

Göçük Düzeltme Aparatı Nedir, Ne İşe Yarar?

Küçük veya büyük ölçüdeki kaza sonucu araçta meydana gelen bozulmaların bazı teknik aksesuarlar sayesinde eski haline gelmesini sağlayan ürünlere göçük düzeltme aparatı denilmektedir. Göçük düzeltme aparatı ile hasarlı olan bölgeye farklı ebatlarda ve şekillerde yer alan materyallerle arkadan ulaşım sağlanarak dışarı doğru bastırılma işlemi uygulanır. Eğer göçüklerin arkasına ulaşılamıyorsa hasarlı alanın boyasına herhangi bir zarar vermeden yapışkanlı araçlar ile çekilip düzeltme yapılabilir. Otomobillere bu şekilde bir işlem uygulandığı takdirde orjinal görüntüsü bozulmaz ve aynı zamanda ikinci el satışlarında da bir değer kaybına uğramaz. Eğer hasarlı araçta boya zarar görmüşse, araca yeni bir boya yaptırmak gerekir. Oto göçük düzeltme aparatı kullanılabilmesi için gerekli olan diğer faktör de göçük alandaki sacın uzamamış olmasıdır. Otomobillere uygulanan boya işlemleri, araçların büyük ölçüde değer kaybına yol açar. Bu nedenle de araç sahipleri sıklıkla boyasız göçük düzeltme işlemini tercih ederler. Dolu yağışlarının sık gerçekleşmesi sonucu da boyasız göçük düzeltme aparatı kullanımını artırmıştır. Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi, araca alınan dış darbe sonucunda kaporta aksamı üzerinde meydana gelen ve araç boyasının herhangi bir hasara maruz kalmadığı, özel aletler ile boyama işlemine gerek kalmadan düzeltilip aracı eski haline getirme yöntemidir. Bu yöntem aslında geleneksel bir uygulama olup kaportaların özel aparatlar sayesinde hızlı ve pratik bir şekilde düzeltilmesini sağlar. Mini oranım teknikleri olarak da bilinen bu uygulamalar çarpma ve park hasarları gibi aracın dış yüzeyinde meydana gelebilecek ve boyasız düzeltilebilecek işlemlerdir. Boyasız göçük düzeltme işlemlerinde aracın tamamının boyanması gibi bir durumda söz konusu olmaz. Göçük düzeltme işlemi sonrası 2 saat kadar beklenerek araç üzerine pasta cila sürme gerçekleştirilerek işlem tamamlanır. Göçük düzeltme aparatı, hasar sonrası ilerleyen dönemlerde oluşabilecek yüksek miktardaki maliyetlerin önüne geçilmesini sağlar. Göçük düzeltme aparatlarının asıl amaçlarından biri de aracın daha yüksek hasar almasını engellemek ve bir an önce kötü görünümünü düzeltmektir. Hava koşulların kötüleşmesi ve özellikle de dolu olaylarının yaşanması da araçlara orta ölçekli zarar verebilir. Dolu göçük düzeltme aparatı sayesinde de bu durumu düzeltmek ve eski görünümüne kavuşturmak oldukça kolaydır.

Göçük Düzeltme Aparatları ve Özellikleri Nelerdir?

Göçük Düzeltme Aparatları ve Özellikleri Nelerdir?

Otomobillerdeki küçük veya orta hasarlı bölgelerin bazı pratik materyaller sayesinde profesyonel bir desteğe ihtiyaç duymadan araç sahipleri tarafından düzeltilebilmesi mümkündür. Araçlardaki kaporta, tampon, kapı hasarlarını gidermek için göçük düzeltme aparatı kullanılarak minimum maliyet ile bozuk alan düzeltilir. Kaporta göçük düzeltme aparatı olarak ilk akla gelen ürün vantuzdur. Plastik veya da metal olmak üzere neredeyse tüm araçlarda oluşan hasarları kolay bir şekilde çekme niteliğine sahiptir. Güçlü bir vantuza sahip göçük düzeltme aparatı ile araçta oluşan tüm hasarlar kolaylıkla eski haline çevrilebilir. Vantuz göçük düzeltme aparatı özellikleri arasında ürünün kullanımını sağlayan tutamaçların kolay ve pratik bir şekilde kapanıp açılabilme niteliğine sahip olması yer alır. Vantuz materyali, araçlarda kullanım göstermesinin yanı sıra pürüzsüz yüzeyli pencerelerde, kapılarda ve aynalarda da güç kullanılması gereken tüm durumlar için önemli bir materyal olarak bilinir. Ancak bu materyal, cam vantuzu olarak satışa sunulur. Araba göçük düzeltme aparatı ürünleri arasında bulunan vantuz, düşük bir maliyete de sahiptir. Kauçuktan üretilen bu dayanıklı malzeme, kullanım gerektiren tüm alanlarda çiziksiz ve yumuşak bir kullanım imkanı sağlar. Aynı zamanda vanuzlar darbeye karşı da oldukça dayanıklıdır. Ürünün tutamaçları, düzeltme işlemi bittikten sonra kolay bir şekilde serbest bırakılabilir özelliktedir. Vantuz materyali, kolay taşınır ve hafif bir malzemedir. Evlerde, dükkanlarda, işyerlerinde ve garajlarda kullanım için ideal üründür. Göçük düzeltme aparatı seti içerisinde vantuzun yanı sıra göçük çektirme pensesi, çektirme plastiği de yer alır. Göçük düzeltme aparatı çeşitleri arasında bulunan pense, ayarlanabilir vida yardımı ile araca daha hassas bir kuvvet uygulanması mümkündür.

Göçük Düzeltme Yöntemleri Nelerdir

Göçük Düzeltme Yöntemleri Nelerdir

Araçlardaki göçüklerin düzeltilerek eski haline getirilebilmesi için bazı alternatif yöntemler bulunur. Bunlardan biri de manyetik göçük düzeltme yöntemidir. Bu yöntem, bilinen en yaygın işlemler arasında yer alır. Araçlarda hiçbir aksamın sökülmesine gerek duyulmadan yapılan bu düzeltme işlemi sayesinde kişiler büyük oranda tasarruf edebilir. Bu yöntemde araçlardaki hasarlı alana frekans dalgası verilir. Böylelikle otomobil eski haline dönecektir. Manyetik düzeltme yapılırken hasarlı bölgeye göre programlama yapılabilmektedir. Kaporta göçük düzeltme yöntemi ise oto ustaları ve artık günümüzde göçük düzeltme aparatı satışının da artması sayesinde araç sahipleri tarafından yapılabilmektedir. Göçük düzeltme işlemi için bazı çubuk aparatlara ihtiyaç duyulur. Bu işlem gerçekleştirilirken de nazik hareketlerle kaporta göçüğünün arkadan dışa doğru itilmesi sağlanır. Vakumlama yöntemi ile göçük düzeltme işlemi daha çok hasarlı alanın arkasına ulaşma imkanı bulunmadığında gerçekleştirilir. Göçük düzeltme aparatı tavsiye edilen ürünlerden olan vantuz çok amaçlı bir vakumlama aleti olarak da bilinir. Bu noktada göçüklerin hasar boyutunun belirlenmesi önem taşır. Çünkü hasar ölçüsüne uygun hareket edilmesi gerekmektedir. Göçük düzeltme yöntemleri arasında bilinen bir diğer uygulama da boyasız göçük düzeltme işlemleridir. Boyasız hasar giderebilme işlemi, özellikle küçük çaplı hasarların giderilmesinde kullanılır. Boyasız hasar giderme için de diğer yöntemlerde olduğu gibi öncelikle hasar tespitinin yapılması gerekir. Bu tespitler, hasar alan bölgelerin boyalarının zarar görüp görmemesi ve göçük derinliğini kapsar. Eğer hasar sonrası aracın boyasında herhangi bir zarar yoksa, boyasız göçük düzeltme işlemi yapılabilir. Bu işlem için bir profesyonel olmaya da gerek yoktur. Amatör araç sürücüleri de bu işlemi gerekli aparatlar ile kolay bir şekilde halledebilir. Göçük giderme yöntemlerinin tümünde derin göçükler 3 güne dek bitirilebilirken, derinliği az olan göçüklerde aynı gün içerisinde işlem tamamlanabilir. Trendyol’un zengin ürün seçenekleri içerisinde yer alan göçük düzeltme aparatları arasından sizin için en uygun olan ürünleri seçebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz teknik malzeme ve tüm araba aksesuar çeşitleri için Trendyol’un otomobil ve motosiklet kategorisini inceleyebilirsiniz.