placeholder
"

Göğüs Kalkanı

" araması için 145 sonuç listeleniyor

Göğüs Kalkanı

Emzirme Döneminde En Büyük Yardımcınız Göğüs Kalkanı

Bir anne ile bebeği arasındaki bağın başladığı ilk periyot emzirme sürecidir. Anne ve bebek arasındaki bağın en güçlü hale geldiği zamanlardan biridir. Emzirme sürecinde göğüs uçları ile bazı problemler yaşanabilir. Her annenin emzirme sürecinde farklılıklar görülebilir. Bu dönemdeki tecrübeler kişiden kişiye değişmektedir. Bazı anneler bu dönemi sorunsuz atlatırken bazı anneler emzirme sürecini daha zorlu geçirebilir. Bu gibi dönemlerde annelerin bu zorlu süreçleri daha kolay geçirmesini sağlamak için özel ürünler üretilmektedir. Süreci kolay atlatabilmek için yardımcı ürünlerden destek alınabilir. Emzirmeye ilk başlanan günlerde hassas bir yapıya sahip göğüs ucunda tahriş kaynaklı yaralar ve çatlaklar oluşabilir. Özellikle yeni doğan bebekler emmeyi yeni öğrendiğinden az ama sık süt emmek isteyebilir. Bu da göğüs ucunun tahriş olmasına neden olabilir. Emzirme sürecinde yaşanabilecek hassasiyeti ve tahrişi en aza indirmek için bir dizi önlemler alınabilir. Bunlardan bir tanesi göğüs ucu kalkanı kullanmaktır. Göğüs ucundaki sürtünmeyi ve hassasiyeti önlemeye yardımcı olan bu aparatlar oluşan yaraların da çok daha çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Hava alan ve sürtünmeyi en aza indirmeyi hedefleyen bu ürünler yaraların hızlı iyileşmesinde oldukça büyük bir etkisi vardır. Hali hazırda tahriş olmuş göğüs ucunun sakinleşmesini sağlar. Farklı materyallerden üretilmiş seçenekleri bulunmaktadır. Emziren anne kendine uygun olduğunu düşündüğü ürünü tercih edebilir. Silikon ürünlerde bulunan minik delikler sayesinde hava sirkülasyonu sağlanır. Hava alan yaranın iyileşme süreci de bu sayede hızlanacaktır. Bunun yanı sıra ürün göğse nazikçe baskı yaparak şişliği de önlemiş olur. Oldukça kullanışlı bu tarz ürünler annelerin zorlu dönemlerinde en büyük yardımcıları olmaktadır.

Yeni Annelerin Favori Ürünü Göğüs Ucu Kalkanı

Emzirme dönemi anneler için en hassas dönemlerden biridir. Bu hassas dönemde bebeği ile arasındaki bağ git gide kuvvetli hale gelir. Yeni doğan bebekler emmeyi yeni öğrendiğinden bu dönemde anneye bazı zorluklar yaşatabilir. Bebek emmeyi öğrendikçe emzirme işi de daha kolay hale gelecektir. Göğüs ucu oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bebeğin emmeyi öğrenmeye çalıştığı süreçte göğüs ucunda hassasiyetler yaşanması son derece normal bir durumdur. Göğüs ucunda oluşan tahriş ve yaralar emzirirken anneye zorluk yaşatabilir. Bu durum bebeğe de yansıyarak emmesini etkileyebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için özel olarak tasarlanan pek çok ürün vardır. Anne ile bebeğin bu süreci en rahat şekilde atlatabilmesi için bu tarz yardımcı ürünlerden destek almak gerekebilir. Göğüs ucu kalkanı bu ürünlerin en başında gelmektedir. Çatlamış, yara olmuş ya da tahriş olmuş göğüs uçları nedeni ile bebeklerini emzirmekte sorun yaşayan anneler göğüs koruyucu ürünleri rahatlıkla kullanabilir. Bebeğini emzirmek isteyen, fakat bu esnada canı yanan anneler için bu ürün oldukça kurtarıcı bir seçenektir. Göğüs ucundaki hassasiyet geçene kadar bebeğinizi göğüs koruyucu eşliğinde emzirmeye devam edebilirsiniz. Bu durumun bebeğiniz için herhangi bir sakıncası yoktur. Farklı materyaller kullanılarak üretilebilen bu ürünlerin kokusu ve tadı olmadığından emzirme esnasında da rahatça kullanılabilir. Annenin göğüs ucunu taklit edecek şekilde tasarlanan bu ürün sayesinde bebeğiniz anlamadan emmeye devam edecektir. Göğüs ucu koruyucu ürünler bebeğinizi emzirirken hassasiyeti azaltarak canınızın yanmasını önleyecektir. Bunun yanı sıra göğüs ucunda oluşan yaradan bebeğinizin de etkilenmesini önler. Bu gibi özellikleri ile oldukça kullanışlı, faydalı ve işlevsel bir üründür. Bu tarz ürünler doğumdan itibaren kullanıma uygundur. Bebeğiniz emme sırasında kokunuzu hissetmeye devam edecek bu sayede koruyucudan etkilenmeyecektir. Göğüs kalkanı fiyat bilgisi ürünün yapısına, materyaline ve kalitesine göre değişkenlik gösterebilir. Tüm göğüs ucu koruyuculara ve daha fazlasına sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Göğüs Ucu Koruyucu ile Bebeğinizi Rahatça Emzirin

Anne sütü bebeğin gelişimi için en değerli besindir. Bu nedenle emzirme süreci anne ve bebeğin arasındaki bağın ve bebeğin gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır. Emziren annelerin bu dönemde karşılaştığı en büyük problemlerinden biri göğüs ucunda oluşan tahriş ve yaralardır. Bu yaralar kulağa büyük bir sorun gibi gelmese de oldukça acı verici olabilir. Özellikle emzirme esnasında bu durum büyük hassasiyet yaratabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için özel olarak tasarlanan göğüs ucu kalkanları üretilmektedir. Farklı materyallerden üretilebilen bu ürünler göğüs ucundaki yaraların iyileşme sürecinin hızlanmasına ve yeni yaraların oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Sürtünmeyi engelleyerek hassasiyetin azaltılmasını sağlar. Bu süreci hızlandırmak için ürünü iyileştirici etkiye sahip bir göğüs ucu merhemi ile destekleyebilirsiniz. Pek çok farklı markanın göğüs ucu kalkan ürünü bulunmaktadır. Ürün büyük çoğunlukla ikili şekilde satılmaktadır. Bunlardan biri delikli biri kapalı şekilde bulunmaktadır. Bunun asıl nedeni Deliksiz olan ürünü bebeğinizi emzirdiğiniz ya da süt sağdığınız sırada diğer göğsünüze takabilir ve buradan gelen sütün ziyan olmasını önlemenize olanak tanır. Emzirmediğiniz zamanlarda deliksiz göğüs ucu kalkanlarından kullanarak hem kıyafete sürtünmeden oluşan tahrişi önleyebilir hem de kıyafetinizde süt lekesi oluşumunu engellemiş olursunuz. Delikli olan kalkan ise sağladığı hava sirkülasyonu ile tahriş olmuş, çatlamış ya da yara olmuş göğüs uçlarının iyileşme süresini kısaltmaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra bu kalkanlar göğüs ucuna sürdüğünüz merhemin kıyafetinize bulaşmasını da engelleyerek kremin sürdüğünüz yerde kalmasını sağlıyor. Bu sayede oluşan yaranın daha çabuk iyileşmesine katkı sağlıyor. Sürtünmeyi en aza indirdiğinden acıyı azaltmanın yanı sıra hem de iyileşme sürecini hızlandırıyor. Sağladığı avantajlar sayesinde göğüs kalkanı kullananlar tarafından tüm emziren annelere tavsiye edilmektedir. Göğüs kalkanını kullanmak için önemli bir detay temizliğidir. Kullanım öncesinde ve sonrasında kaynatarak ya da buharlı steril cihazları ile iyice steril hale getirilerek kullanılmalıdır. Emzirme döneminde olan annelerin sütü akıp kıyafetine bulaşabilir. Bunu engellemek için ultra yumuşak olan silikon göğüs ucu kalkanlarından destek alabilirsiniz. Göğüs uçlarını sürtünmekten kurtarmanın yanı sıra sızan anne sütünü biriktirebilmek için sütyenin içine yerleştirilerek kullanılır. Göğüs kalkanları, hava geçirme özelliğine sahip olduğu için acıyan ya da çatlak oluşmuş göğüs uçlarının daha çabuk iyileşmesini sağlar. Nazikçe basınç sağlayarak da şiş olan göğüsleri rahatlatmaya yardımcı olur. Göğüs kalkanında bulunan delikler hava sirkülasyonunu sağlarken deliksiz olan kısmı göğüs pompasını kullanımı sırasında ya da bebeğinizi emzirirken sızan anne sütünü kendi haznesinde toplar. Silikon göğüs ucu kalkanının sürekli hava devir daimî yapıyor olması da günlük hayatınızda çok daha rahat bir kullanım imkânı sunuyor.

Kullanan Anneler Tarafından Önerilen Göğüs Kalkanı Çeşitleri

Göğüs ucu kalkanlarının iki temel amacı bulunmaktadır. Bunlardan ilki emzirme sürecinde hali hazırda hassaslaşmış göğüs ucunu sürtünme ve tahrişten korumaktır. Bu sayede yara oluşumu da en aza indirilmiş olacaktır. Bir diğer temel görevi ise sızan sütün ziyan olmasını ve annenin kıyafetine bulaşmasının önlemektir. Emzirmeden sonra göğüs ucundan az da olsa bir miktar daha süt gelmeye devam edebilir. Bu da hem çok kıymetli anne sütünün ziyan olmasına neden olurken hem de kıyafetlerinizde leke bırakabilir. Özellikle dışarda olduğunuz zamanlarda bu durum rahatsız edici olabilir. Göğüs ucu kalkanları bu tarz sorunların önüne geçmek için tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra göğse nazikçe basınç yaparak oluşan şişkinliği azaltmaya yardımcı olur. Üründe yer alan delikler, hava dolaşımı sağlar. Bu da yaraların daha hızlı iyileşmesine olanak tanır. Göğüs ucu kalkanını süt sağma sırasında kullanabileceğiniz gibi emzirme esnasında da rahatça kullanabilirsiniz. Bunun bebeğe ya da anneye hiçbir zararı yoktur. Bebek anne kokusunu ve tenini hissetmeye devam edeceğinden emzirmede bir sorun yaşanmayacaktır. Emziren her annenin kullanması gereken son derece işlevsel ve faydalı bir üründür. Bu tarz yardımcı ürünler emzirme sürecinin daha sorunsuz geçirmenize olanak tanır. Göğüs kalkanı ile emzirme göğüsteki yaraların iyileşmesi açısından iyi olacaktır. Bunun yanı sıra bebek de göğüsteki yaralardan etkilenmemiş olacaktır. Göğüs kalkanını hijyen bir kullanım ve bebeğin sağlığı için her kullanımdan önce ve sonra sıcak su ile detaylı bir şekilde yıkamanız gerekmektedir. Göğüs kalkanı emziren tüm annelerin kullanımına uygundur. Doğumdan itibaren güvenle kullanabilirsiniz. Tüm emziren annelerin işine yarayacak oldukça kullanışlı bir üründür.

Yeni Annelerin Baş Yardımcısı Göğüs Ucu Koruyucular

Bebeklik döneminin en önemli sayılabilecek süreci emzirmedir. Bu süreçte bazı sorunlar yaşanabilir. Acıyan göğüs uçları ve hassasiyet gibi rahatsızlıklar pek çok annenin bu süreçte yaşadığı ortak bir sorundur. Bebeğiniz ilk emmeye başladığı dönemde ve bir emzirme düzeni oturtmaya başlayana kadar geçen zamanda biraz ağrı ya da hassasiyet hissetmek son derece normaldir. Bu gibi durumlarda ilk önce bebeğinizi doğru konumda emzirdiğinizden emin olun. Bebek rahat kavrayamadığı zaman göğsünüz tahriş olabilir. Bu nedenle emzirdiğiniz konum bebeğin rahat edebileceği şekilde olmalıdır. Bunun dışında emzirme sonrasında rahatlatıcı kremlerden kullanabilirsiniz. Göğüs ucu kalkanlarından kullanarak iyileşme sürecini hızlandırabilir ve kremin bulaşmasının önleyebilirsiniz. Göğüs ucu kalkanı sürtünmeyi azaltacağından tahriş de aynı şekilde azalmış olacaktır. Bu sayede yaralar ve çatlaklar daha çabuk iyileşmeye başlayacaktır. Göğüs kalkanı göğüs uçlarınızı kıyafetlerle sürtünmeden korumak ve sızan sütü toplamak için kullanılabilir. Silikon gibi yumuşak malzemelerin yanı sıra gümüş seçeneği de bulunan göğüs ucu kalkanı sutyen içine yerleştirilir. Göğüs ucu kalkanı gümüş seçeneği oldukça fazla tercih edilmektedir. Doğal bir element olan gümüş çok eski yıllardan beri tıp alanında kullanılmaktadır. Avrupa standartlarında gerekli klinik testlerinden geçen, sağlık uzmanları tarafından onaylanan ürün gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Emzirme sürecinde göğüs ucunda oluşan çatlakları iyileştirmede büyük bir etkiye sahiptir. Hafif ve ince yapısıyla kullanımı oldukça kolaydır. Sürtünmenin en aza inmesi için emzirdikten sonra göğüs ucuna yerleştirerek bir sonraki emzirmeye kadar kalmalıdır. Gümüşün kendi kendini dezenfekte edebilme özelliği bulunmaktadır. Kullanım sonrası kapakların içinde kalan süt kalıntılarını temizlemeniz yeterlidir. Bunun yanı sıra belirli aralıklarla karbonatlı su ile temizleyebilirsiniz. Doğumdan itibaren tüm anneler tarafından kullanılabilir. Saf gümüşten üretilen göğüs ucu kalkanı sizin ve bebeğinizin sağlığını tehdit eden materyaller içermez. Gümüşün antibakteriyel ve yara iyileştirici özelliği göğüs ucundaki yaraların iyileşmesini hızlandırır. Emzirme döneminde hassaslaşan göğüs ucunu korumak için kullanılabilir. Göğüs ucuna serin bir etki yaratır. Bu da acının hafiflemesini sağlar. Göğüs ucunun kıyafetlere sürtünmesini engelleyerek yaraların daha hızlı iyileşmesine olanak sağlar. Anne sütünün tadını ve kokusunu hiçbir şekilde etkilemez. Bebek emerken anne kokusunu hisseder. Aşınma, eskime gibi durumlar yaşanmaz. Uzun ömürlü bir kullanım imkanını sunar. Tüm göğüs tiplerine uygundur. Bu sayede tüm emziren anneler tarafından kullanılabilir. Göğüs ucu kalkanı kullanırken süreci bir merhem ile destekleyebilir, iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Düzenli kullanımda yaraları iyileştirdiği gibi yeni yaraların oluşmasını da önlemeye yardımcı olur. Gümüş göğüs ucu kalkanı kullanan anneler üründen oldukça memnun kalmışlardır. Hassasiyeti azaltan yapısı ile annelerden tam not almıştır. Ürünü steril etmenize gerek kalmadan sadece süt kalıntılarını suyla temizlemeniz yeterli olacaktır. Gümüş kendi kendini dezenfekte edebilme özelliğine sahiptir. Kullanımı da oldukça basittir. Emzirme sonrasında kapaklar göğüs ucuna kapatılır ve mümkün olduğu sürece bir sonraki emzirmeye kadar göğüste tutulur. Bebeğinizi emzirmeden önce gümüş kalkanları çıkarmanız gerekmektedir.

Göğüs Kalkanı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Anne sütü bebeklerin sağlıklı gelişiminin sürdürebilmesi açısından en önemli besindir. Emzirme süreci bebeğin gelişimini en çok etkileyen periyottur. Anne bebek ilişkisinin geliştiği emzirme döneminde anneler için de yeni bir dönemin başladığını söyleyebiliriz. Bu dönemde anne ve bebeğin kendine oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. Bu dönemde anneler birtakım problemler ile karşılaşabilir. Emziren annelerin en büyük problemlerinden biri göğüs ucunda oluşan hassasiyet ve yaralardır. Çatlayıp kuruyan göğüs ucu emzirirken acı verici olabilir. Emzirmenin yanı sıra kıyafetlerinize sürtünen göğüs ucunun iyileşme süreci gitgide uzayabilir. Bu nedenle yaraların kısa sürede iyileşmesini sağlayacak, sürtünmeyi azaltan yardımcı ürünler kullanılmalıdır. Bu süreci kolay atlatmak için bazı yardımcı ürünlerden destek alınabilir. Bir başka problem ise göğüslerden sızan süttür. Emzirme işlemi esnasında süt bezleri uyarıldığından emzirme bittikten sonra da süt salgılamaya devam edebilir. Bu nedenle sızıntılar ortaya çıkarabilir. Bu da hem çok kıymetli olan anne sütünün ziyan olmasına hem de kıyafetlere süt lekesi bulaşmasına neden olur. Özellikle dışarda bulunduğunuz zamanlarda bu durum oldukça rahatsız edici hale gelebilir. Bu dönemde kullanabileceğiniz bazı yardımcı ürünler bulunmaktadır. Göğüs pompası ve pedi bu tarz ürünlerdendir. En sık kullanılan bir başka ürün ise göğüs ucu kalkanıdır. Oldukça işlevsel bir ürün olan göğüs ucu kalkanı kullananlar tarafından tüm annelere önerilmektedir. Tahriş hassasiyet gibi durumlarda en konforlu ve pratik çözüm olarak göğüs ucu kalkanı tercih edilebilir. Özellikle hassaslaşan göğüs ucu için sürtünmeyi en aza indirerek büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Göğüs ucu şekli taklit edilerek tasarlanan kalkanlar emzirme sırasında da rahatlıkla kullanılabilir. Kullanımı da oldukça basit olan kalkanı doğru şekilde göğüs ucuna yerleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bebeğiniz kokunuzu almaya devam edeceğinden bu sürece daha hızlı uyum sağlayacaktır. Özel tasarımı ile anne ve bebek arasındaki teması korur. Ultra ince ve esnek yapısı bebeğin anne kokusunu hissetmesini sağlar. Silikon malzemeden üretilen ürün yumuşak yapısı ile bebeğin emmesini kolaylaştırır. Silikon göğüs ucu koruyucularının bir diğer avantajı ise bebeğin süt emerken hava yutmasını önlemeye yardımcı olur. Bu da bebekteki gaz oluşumunu azaltır. Tatsız ve kokusuz yapısı ile emzirmeyi etkilemez. Ayrıca yumuşak ve pürüzsüz yapısı ile annenin narin cildine de zarar vermez. Ekstra ince yapısı bebeğin zorlanmadan kavrayabilmesini sağlar. Silikon göğüs ucu koruyucuları sizin ve bebeğinizin sağlığını tehdit etmez. Doğumdan itibaren gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Silikon ürünlerde bulunan delikler hava sirkülasyonu sağlar. Bu da yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Silikon kalkanların bir adeti delikli bir adeti deliksizdir. Delikli olan ürün ile bebeğinizi emzirirken deliksiz olan ürün göğüsten sızan sütün ziyan olmasını önler ve haznesinde biriktirir. Kullanım öncesi ve sonrası sterilize etmek oldukça önemlidir. Tüm göğüs ucu kalkanı ürünlerine Trendyol’dan ulaşabilir, size en uygun ürünü kolayca satın alabilirsiniz.