İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Cinsiyet
Marka
Renk
"

Gökturk Bayrağı

" araması için 237 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Göktürk Bayrağı

Göz Alıcı Göktürk Bayrağı Çeşitleri

Simgeler insanlar için olduğu kadar toplumlar, ülkeler ve milletler için de son derece önem taşır. Kuşkusuz bir ülkenin ve milletin çok sayıda simgesi, onu ön plana çıkaran değerleri olabilir. Bu değerler bazen Alparslan, Fatih, Atatürk gibi insanların şahıslarında simgeleşirken bazen de millete ait değerleri ortaya koyan bayraklarda, flamalarda ortaya çıkar. Türk bayrağı, hilal ve yıldız ile milletin asalet ve inanç ve değerlerini temsil ederken al rengiyle şehitleri ve kahramanlıkları simgeler. Bu güzel simgelerin şanlı ve azametli öğelerin bir arada bulunduğu ay yıldız gökyüzünde dalgalanır ve Türk Milletini temsil eder. Türk milletini temsil eden tarihi simge ve armalar da vardır. Simgesi olmayan milletler bağımsız sayılmazlar. Tarih boyunca birçok devlet kuran Türk milleti için simge ve işaretler büyük önem taşır. Bu sebeple tarihte kurulan tüm Türk devletlerine bakıldığında simge ve işaretlerin özenle seçildiği, millete ait değerlerle örtüştüğü gözlenir. İşte Göktürk bayrağı bu simge ve işaretlerin özenle seçildiği tarihi bir simgedir. Her zaman birliği temsil eden simgeler önemli anlam ve değerler taşır. Bayrak ve flamalarda yer alan tüm işaret ve sembollerin kendine has bir anlamı vardır. Her biri o döneme ait birikimleri ve tarihsel özellikleri taşır. Göktürklerin kuruluşu tarih kaynaklarına göre beş yüzlü yıllara dayanır. Uzak Doğu kaynaklarında Köktürkler olarak da geçen Göktürkler kendilerine ait simge, ikon ve işaretleri gelecek yüzyıllara bırakır. Tarihte kurulan her toplumun, devletin ve milletin kendi değerlerini yansıtan, diğer toplum ve insanlar tarafından ya da kendi içlerinde belirginleşen işaretleri ortaya koyan simge ve işaretleri vardır. Göktürklerin diğer birçok Türk devleti ve boyunda olduğu gibi temel işareti Kurt’tur. Göktürk bayrağı da bu güzide simge ve şekiller arasında yer alır. Tarihte Türk kelimesinin kullanıldığı ilk devlet olmasıyla ön plana çıkar. Bu bayrağa ait ürünler son dönemde kullanıcıların dikkatini çeker. Gerek ilk kullanım amacına uygun şekilde aslı gibi gerekse masa üstü formda, kırlangıç modeli gibi aksesuarların içindeki simgelerle kullanıcıların beğenisine sunulur. Özellikle son dönemde popüler televizyon yapımları ve edebiyat uyarlamaları ile tekrar gündeme gelen bu simgeye ait ürünler oldukça begeni toplar. Trendyol’dan bu ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Göz Alıcı Göktürk Bayrağı Çeşitleri

Tarih boyunca işaret ve simgeler milletleri yansıtan en büyük değerlerdendir. Devletlerin, toplumların ve milletlerin sembolleri onların ortak değerlerini oluşturur. Toplumların simge olarak bir totemi ya da hayvanı seçmesi sık görülen bir olaydır. Her bir ülke farklı nedenlerden dolayı tarihten yada mitolojiden beslenerek kendilerini en iyi yansıtan nesne hayvan ve benzer bir şeyi ülke sembolü olarak belirler. Fransızlar horozu, Ruslar boz ayıyı, Kanadalılar kunduzu, İngilizler aslanı, Çinliler pandayı, İspanyollar boğayı ön plana çıkarır. Bu milletler hayvanların çeşitli özellikleri ile kendilerini temsil ettiğini düşünür. Tarihsel olarak gerek ordu ve mimaride, gerek ise flama ve armalarda bu işaretlere göndermeler mevcuttur. Türkler için bu simge ise Kurttur. Orta Asya’nın çetin steplerinde, yüksek dağlıklarında ve anayurda ait her türlü yaşam koşuluna adapte olan bozkurt genel olarak Türk boylarında kabul ve değer verilen bir hayvandır. Birçok Türk devletinde simge halini alır. Kuşkusuz bunda efsanelerin, mitolojinin ve destanların etkisi de oldukça fazladır. Kurt, Türk tarihinde birçok mitolojik anlatıda kendine yer bulur. Çok sayıda destan ve hikayede kutsal kurttan bahsedilir. Kurt gerek karakteri, doğadaki yaşam biçimi, gücü ve asaleti ile gerekse Türk mitolojisinde anlatılan kutsal, kurtarıcı rolüyle büyük bir simgedir. Bozkurt bu anlamda birden çok destanda kendine detaylıca yer bulan, kutsal sayılan ve saygı duyulan bir hayvandır. Ergenekon destanı ve anlatısında geri dönüş ve kurtuluş yolunda rehberlik eden canlı, dost ve kılavuz kurttur. İlave olarak Türeyiş destanında Uygurların kendi soylarını, Tanrı’nın gönderdiği bozkurttan türediğine inanmaları gibi mitolojik inançlar kurtların sevilmesine ve simge olarak seçilmesine sebep olan başlıca gerekçelerdir. İşte bu sevgi kurdun Göktürk bayrağına girmesine sebep olmuştur. Göktürk Türk bayrağı mavinin ve kurdun gücünün birleştiği güçlü bir üründür. Bu arma, bozkurt simgesi ve mavi rengiyle ön plana çıkarken günümüzde de birçok insan tarafından oldukça sevilen bir semboldür. Özellikle kurgusal alanda ortaya çıkan yazılı ve görsel eserlerde tekrar popüler bir simge olarak karşımıza çıkar. Bu sayede birçok insanın haberdar olduğu Göktürk bayrağı içerdiği simgelerle dikkat çeker. Göktürk Türk bayrağının bu tasarım dışında farklı tarzda yorumları vardır. Bazı yorumlarda renkler üzerinde değişiklik yapılır. Kurt figürü beyaz olarak kırmızı flama üzerinde gösterilir. Böylece kırmızı beyaz ulusal renklerimizle uyumluluk sağlanır. Ürün çeşitlerindeki detaylı bilgilere Trendyol’dan ulaşabilir, farklı tasarımlarla ilgili ürün bilgilerini detaylı bir şekilde ve kolaylı inceleyerek, ürün görsellerini görüp değerlendirerek zevkinize uygun olarak seçim yapabilirsiniz.

Şık Görünüm Sağlayan Göktürk Bayrağı Duvar Kağıdı

Şık Görünüm Sağlayan Göktürk Bayrağı Duvar Kağıdı

Renklerin de tıpkı simgeler gibi özel anlamları vardır. Türk Milleti özellikle tarihsel inançları ve yaşam biçimi sonucunda ortaya çıkan gelenekleri dolayısıyla mavi renge yakındır. Mavi gökyüzünün ve suyun rengidir. Gökyüzü özgürlüğü ve tanrısallığı simgelerken su dürüstlüğü ya da hareketi simgeler. Türkler tarih boyunca özellikle ilk yurt olan orta asya döneminde sabit bir toplum değildir. Tıpkı kurtlar gibi Türk toplulukları da birlikte hareket etme, dayanışma ve cesaret özellikleri gösterir. Bu hareketlilik ve doğa ile birliktelik, yaşama saygılı olmayı gerekli kılar. Yaşam ve hareket suyu simgeler. Su gökyüzünü yansıtan bir ayna olarak mavidir. Gökyüzü de mavidir. Gök Tengri inancı tanrısallığı gökyüzünde arar. Gökyüzü yeryüzünde dolaşan Türk boylarının hayatı tamamladıklarında toplanacakları yerdir. Bu simgesel anlam hayat ve ölüm, hareket ve inanç Türk boyları ya da milleti ile karakter açısından benzeşen ve simgeleşen kurt imgesi Göktürk bayrağında birleşir. Göktürklerin devlet arması, gök mavisi arka plan üzerine bir kurt başından oluşur. Kurt başı ilk temsil ve çizimlerde yeşildir. Canlıları ve doğayı simgeler. Tüm armanın anlamı ise renk ve şekilde saklıdır. Gök rengi mavi ile tanrısallığı, asaleti ve gücü temsil ederken Gök Tengri’yi işaret eder. Mavi rengin önemi günümüze kadar gelir, öyle ki batılılar mavinin birçok tonundan Türk rengi diye bahsederler. Bununla birlikte Göktürk bayrağı ürünlerinde bizler için son derece kıymetli olan kırmızı beyaz renkli modern yorumlarda mevcuttur. Bu ürünler farklı alanlar için tasarlanabilir. Figüratif ya da masaüstü gibi formlarda kullanılabildiği gibi anahtarlık gibi aksesuarlarda ve duvar kağıdı gibi dekoratif ürünlerde de kullanılır. Tüm bu imgesel anlam ve güç Göktürk armasını özel kılar. Bu arma bir imge olarak eski zamanlardan günümüze ulaşarak modern ürünlerde kendi yorumunu bulur. Göktürk bayrağı duvar kağıdı çeşitleriyle bu yorumu evlerinize ve ofislerinize taşıyabilir tarihten gelen güç ile yaşam alanınızı bu simge ile dekore edebilirsiniz. İnsanlar kendi geçmişlerinden arketipsel olarak tanıdıkları bu figürü eşyaların, kitapların, defterlerin ve duvarların üzerinde görmeyi ister. Bu ürünlerden edinmeyi istediğinizde Trendyol üzerinden ihtiyacınız olan çeşitlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Her Yerde Kullanılabilen Sticker Göktürk Bayrağı

Her Yerde Kullanılabilen Sticker Göktürk Bayrağı

Göktürk Devletinin Bayrağı, iki güçlü ve kutsal sayılan sembolün bir araya gelmesinden oluşmuştur. Tanrısallığı temsil eden mavi renk arka planda ve üzerinde Türk milletini simgeleyen bozkurt resmi yer alır. Özellikle popüler kültürde sıklıkla kullanılan bu simgeye ait aksesuarlar çeşitli ebat ve büyüklüklerde kullanıcılara sunulur. Göktürk Bayrağı içeren ürün çeşitlerinde kullanılan renkler ve boyutlarda farklılık görülür. Bu ürünler arasında ön plana çıkan sticker ürünleridir. Her yaş grubundan insanın birçok eşya üzerinde kullanabileceği stickerlar özellikle bu armayı yanında taşımayı isteyenler için oldukça güzel bir imkan sunar. Bu sayede her zaman kullanıcıların yanında ve erişilebilir bir konumda olur. Göktürk bayrağı sticker çeşitleri farklı renk ve ebatlarda kullanılabilir. Özellikle ay yıldız ile ilişkilendirilerek kırmızı zemin üzerine beyaz bozkurt figürü ile sunulan çeşitleri dikkat çekicidir. Bu armada hilal ve yıldız yerine bozkurt kullanılır ve iki bayrak formu bir araya getirilir. Birçok yerde farklı formlardaki bu ürünlerin görülmesi mümkündür. Ürünler kişilerin zevklerine ve ihtiyaçlarına göre tasarlanırken aynı zamanda aksesuar olarakta kullanılabilir. Çeşitli hediyeliklerin, çıkartmaların ve diğer aksesuarların formunda kullanıcılara sunulurlar. Sticker formu bu ürünler arasında en yaygın kullanılan çeşitlerdendir. Stickerları kitap, bilgisayar gibi birçok eşyanızın üzerinde kullanabilirsiniz. Bu sayede milli kültürümüze ait bu önemli, kadim sembolü her an için yanınızda taşıyabilirsiniz. Göktürk Türk bayrağı çeşitlerine Trendyol’dan göz atabilir, bütçenize, ihtiyacınıza ve zevkinize uygun bir Göktürk Bayrağı sticker çeşidine sahip olabilirsiniz.

Farklılık Yaratan Göktürk Bayrağı

Farklılık Yaratan Göktürk Bayrağı

Gelişen zamanla birlikte eskiye ait simgeler ve amblemler kendine has yeni yorumlar bulur. Bu tarz simgelerin modern yorumlarında renkler ve figürlerde ufak tefek değişiklikler yapılabilir. İki güçlü motifin bir araya gelerek oluşturulan bir imge olan Göktürk Bayrağı da birçok açıdan yeni modern yorumlarını bulur. Kırmızı beyaz rengi yansıtan ve bu sayede günümüzden eski zamanlara uzanarak milli değerleri aynı potada birleştiren kırmızı Göktürk bayrağı oldukça dikkat çekicidir. Kırmızı zemin üzerinde beyaz bozkurt figürü bulunur. Bazı modellerde ise kırmızı fon üzerinde siyah olarak görülen bozkurt figürü ve yazı ön plana çıkarılır. Bu modelde oldukça dikkat çekicidir. Bazı kırmızı modellerde ise bozkurt figürü dolunayı simgeleyen beyaz halka içinde yazıyla birlikte gösterilir. Tüm bu yorumlar oldukça güçlü imgeler oluşturur. Siyah Göktürk bayrağı ise farklı bir görünüm kazandırır. Özellikle ay yıldız ile birlikte kullanılan formu estetik açıdan güzel bir görsel sunar. Bu formda bozkurt simgesi beyazdır. Bazı modellerde farklı renkler olabilir. Çeşitli boyutlarda masaüstü kırlangıç modelleri yer alır. Masaüstü arma formları kırlangıç üçgen ve kare formda kullanıcıların beğenisine sunulur. Farklı boyutlarda Göktürk bayrağı kanvas tablo çeşitleri de bulunur. Bu tabloların bir kısmı normal bazıları ise panaromik formda kullanıcılara sunulur. Diğer ürün çeşitlerinde olduğu gibi kanvaslarda da farklı renk ve detaylarda motifler vardır. Bu modeller özellikle dekoratif açıdan oldukça güzeldir. Sizler de masalarınızı tarihten gelen bu güçlü figür ile süsleyebilirsiniz. Ayrıca kanvas modelleri duvarlarınıza asarak Türk tarihi açısından önemli bu arma ile evde ya da iş yerinde yaşam alanınızı güzelleştirebilirsiniz. Trendyol güvencesiyle alacağınız bu kaliteli ürünler ile yaşam alanınızda dikkat çekici bir görünüm yaratabilirsiniz.

Farklı İhtiyaçlara Uygun Göktürk Bayrağı

Farklı İhtiyaçlara Uygun Göktürk Bayrağı

Türk kültüründe önemli yeri olan Gökbayrak çeşitleriyle yaşam alanınızda ya da iş yerinizde tarihi bir doku yaratabilirsiniz. Milli kültürün başlangıç simgelerinden biri olan Gökbayrak motifi pek çok farklı tasarıma sahip ürün çeşitleri ile ihtiyacınızı karşılar. Özellikle son dönemdeki görsel yayınlarda sıklıkla kullanılmaya başlayan mavi desen üzerine bozkurt figürü ile milli kimliğinizi ön plana çıkaran ürünleri edinerek bir farklılık oluşturabilirsiniz. Modeller kullanım yeri ve amacına göre birbirinden değişik fiziksel ölçülerle tasarlanır. Göktürk bayrağı vektörel çizim şekliyle yazı detayları, değişik fon ve figür renkleriyle kullanıcıların beğenisine sunulur. Özellikle çizim programlarıyla vektörel hale getirilen bozkurt figürü oldukça estetik bir görünüm taşır. Bu modeller özellikle detaylı tasarımları ve farklı yönleriyle dikkat çeker. Her tasarım ve özellik belli koşullar altında farklı şekilde maliyetlendirilir. Göktürk bayrağı fiyatları ölçüler, kullanılan malzeme ve diğer değişkenlere göre farklılık gösterebilir. Üretim ile ilgili detaylar da maliyeti etkileyebilir. Sizler de bu modellerle ilgili fiyat ve performans karşılaştırmalarını, kullanıcıların deneyimlerini inceleyerek öğrenebilirsiniz. Ürünlerin fiyat özelliklerinin yanı sıra diğer  özellikleriyle ilgili detaylı bilgilere de ulaşarak kendinize ya da sevdiklerinize uygun modeli alabilirsiniz. Kaliteli malzemelerden ustaca tasarlanan ürünler uzun süreli kullanıma olanak sağlar. Kullanılan aksesuar ve kullanım yerine göre renk seçimi de önem taşır. Bu sebeple alacağınız ürünle ilgili kullanım yeri ve diğer detayları belirlemeniz faydalı olur. Göktürk bayrağı ile ilgili tüm çeşit ve aksesuar türlerine Trendyol güvencesi ile ulaşabilirsiniz. Bu ürünleri kendiniz için alabileceğiniz gibi arkadaşlarınız ve sevdikleriniz için satın alarak onları da mutlu edebilirsiniz.
 

Göktürk Bayrağı Trendyol’da

Göktürk Bayrağı Trendyol’da

Üç boyutlu modelleme ve dijital üretim teknikleri beraberinde dijital çizim teknolojisinin de gelişmesini sağlar. Bayrak, amblem, logo, gibi tasarımlarda son dönemde gelişen yöntemler farklı aksesuarlara bu ürünlerin motif olarak aktarılabilmesini sağlar. Bu aksesuarlardan biri de duvar kağıdıdır. Özellikle doğru kullanıldığında odaların ve ofislerin son derece şık görünmesini sağlayan duvar kağıtları birçok insanın tarzını isteğine göre yansıtabildiği dekorasyon malzemesidir. Bu işlevsel ürünü Türk tarihi ve kültürüne ait güçlü bir simge ile birleştirerek modern bir şekilde yorumlayan bu ürünler duvarları süsler. Tarih ile ilgilenen ya da bayrağı seven kullanıcılar Göktürk bayrağı duvar kağıdı ile hem Türklüğe ait güçlü bir figürü evine ya da ofisine taşırken, estetik dokusuyla ortama ince ve hoş bir dokunuş sağlar. Göktürk bayrağı duvar kağıdı çeşitleri farklı boyutlandırılan çeşitleriyle kullanıcıların beğenisine sunulur. Yazılı yazısız Atatürk portresi ilaveli bozkurt figürü ve ay yıldız çeşitleriyle birçok Göktürk bayrağı ürününü keşfedebilirsiniz. Trendyol sayfalarında bu ürünlerle ilgili birçok detayı bulabilirsiniz. Kalite ve malzeme bilgisinin paylaşıldığı kullanıcı tecrübeleri son derece önem taşır. Göktürk Türk bayrağı son dönemin revaçta sembolü olarak yoğun talep görür. Bu durumun ortaya çıkmasında bayrağın milli kültüre ait bir unsur olması ve güçlü imajları bünyesinde toplaması gerekçe olarak gösterilebilir. İlave olarak bayrağın görüntüsü de oldukça cezbedicidir. Ürünün bu ilgi çekici simgesi birçok insanın ilgisini çeker. Bu cazip, ilgi çekici ürünü farklı aksesuarlar biçiminde kullanıcıya sunulan haliyle de bulabilirsiniz. Masa bayrakları, kanvaslar, anahtarlıklar ve diğer farklı şekilleriyle bu ürünlere sahip olabilirsiniz. Göktürk bayrağı nerede satılır sorusunun cevabı Trendyol’dur. Siz de bu simgeyi taşıyan ürünleri Trendyol üzerinden bulabilirsiniz. Filtreleme seçeneğini kullanarak aradığınız ürünün detaylarını seçerek bütçenize uygun parçalara ulaşabilirsiniz. Kişisel ihtiyacınıza uygun göktürk bayrağı ürünlerini inceleyebilir, Trendyol güvencesiyle beğendiğiniz ürünü hızlıca temin edebilirsiniz.