İlgili Kategoriler
Tip
Fiyat
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Gömme Rezervuar

" araması için 1468 sonuç listeleniyor

Gömme Rezervuar Hakkında Sık Sorulan Sorular

Gömme Rezervuar Nasıl Sökülür?

Banyo ya da tuvalet gibi alanlarda kullanılıp suyu depolayan gömme rezervuarı sökme işlemi, rezervuarın marka ve modeline bağlı olarak değişebilir. Ancak genellikle ilk adım olarak su kaynağının kapatılması gerekir. Rezervuarı sökmeden önce su kaynağını kapatmanız, alanın ıslanmasını engeller. Daha sonra ise su hattının bağlı olduğu somunu gevşeterek hattın sökülmesi gerekir. Son olarak da rezervuar sökülür. Bunun için rezervuarın altındaki vidaları sökerek yerinden çıkarabilirsiniz. Rezervuarı yerinden çıkarmadan önce altındaki bağlantı parçalarını ve vidaları not almanız faydalı olabilir. Eğer yeni bir rezervuar kuracaksanız, montajı geri döndürmeniz ve su kaynağını açarak ürünü test etmeniz doğru olur. Bu işlemin uzmanlar tarafından yapılması, olası kazaların engellenmesi ve malzemelerin zarar görmemesi için doğru bir tercih olabilir.

Gömme Rezervuar Neden Su Kaçırır?

Gömme rezervuarlar, yer altına yerleştirilen su depolama alanlarıdır. Su kaçırması da pek çok nedene bağlı olabilir. Yapılan yanlış montajlar, zeminin yapısı, su basıncı, hasar almış borular ve aşırı doluluk su kaçırmanın başlıca nedenleri arasındadır. Gömme rezervuarların montajı sırasında dikkatli olunması gerekir. Yanlış montaj ya da hatalı bağlantılar su sızıntılarına neden olabilir. Gömme rezervuarların altında yer alan zemin yapısı da son derece önemlidir. Zemin yapısı suyun akışını etkileyebilir. Bu da suyun rezervuardan kaçmasına neden olabilir. Gömme rezervuarlara gelen suyun basıncı, su sızıntısında görülen başlıca nedenlerden biridir. Yüksek su basıncı rezervuarınızdan su kaçmasına neden olabilir. Rezervuarların su kaybına neden olan bir diğer sorun ise hasarlı veya çürük borulardır. Boruları düzenli olarak kontrol ederek ve bakımının yapılması sağlayarak su sızıntısının önüne geçebilirsiniz.

Gömme Rezervuar Nerede Bulunur?

Su ve diğer sıvıların depolanması için kullanılan gömme rezervuar modelleri Trendyol’da satılır. Pek çok amaçla kullanılan rezervuar çeşitlerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Su kaynaklarının sınırlı olduğu bölgelerde ya da suyun kesintiye uğrama riski bulunan yerlerde; su kaynaklarını yönetmek ve korumak için gömme rezervuar seçenekleri kullanılır. Ürünler; yangın söndürme suyu depolamak, tarım ve endüstriyel faaliyetler için su sağlamak gibi farklı amaçlar için de kullanılabilir. Gömme rezervuarlar, yer altında bulundukları için yerüstü su kaynaklarını korur. Ayrıca suyun kaybedilmesini önlemek için tasarlanmış sızdırmazlık sistemleri ile donatılır. Gömme rezervuar evlerde tuvalet için kullanılır. Ancak bunun yanı sıra daha büyük depolama için de kullanılabilir. Bu ürünleri Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.