"

Gotu Kola

" araması için 80 sonuç listeleniyor

Takviye Edici Gotu Kola Çeşitleri Trendyol'da!

Gotu Kola çeşitli sebeplerden ötürü vücudun ihtiyaç duyabileceği bir bitki türüdür. Çoğunlukla Hindistan, Sri Lanka, Papua Yeni Gine, Madagaskar, Güney Afrika, Avustralya, Çin ve Japonya’da kullanılan ve nemli, gölge ve bataklık bölgelerin çevresinde yetişir. Protein, büyümeyi, doku bakımını ve bağışıklık sağlığını desteklemek için her gün tüketmeniz gereken bir makro besindir. Gotu Kola çeşitleri, diyetinize yüksek kaliteli protein sağlar ve yeterli tam gıda proteini yemediğiniz günlerde protein alımınızı artırabilir. Ayrıca zindeliği teşvik etmek için belirli faydalar sağlar. Vitaminler ve mineraller vücudunuzdaki çok çeşitli işlevleri destekler ve ihtiyacınız olan miktarlar yaşınıza ve sağlık durumunuza göre değişir. Gotu Kola vitamin, kalori kısıtlamalı bir diyet uyguladığınız için veya belirli bir besin içeren belirli yiyecekleri yemeyi sevmediğiniz için diyet alımınız düşükse, optimal sağlığın korunmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, bazı vitamin veya mineralleri çok fazla tüketmek sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Protein, karbonhidrat ve sağlıklı yağların bir kombinasyonunu sağlayan takviyeler, iyileşme sırasında kilo kaybıyla mücadeleye yardımcı olmak için hem besinleri hem de kalorileri ekleyebilir. Seçici yiyiciler, hızla büyüyen çocuklar veya ekstrem sporcular da yüksek kalorili takviyelerden yararlanabilir. Tüm öğütülmüş tahıllar, ek gıda yapmak için kullanılabilir. Darı, sorgum ve teff gibi lif içeriği yüksek bazı tahıllar, lif içeriğini azaltacak şekilde işlenmelidir. Avantajlı Gotu Kola fiyatları sunan Trendyol üzerinden gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

Çeşitli Gotu Kola Kullanımları

Çeşitli Gotu Kola Kullanımları

Özel durumlar dışında, bütün ek gıdalar günlük besinlerinizi almak için sağlıklı birer seçimdir. Diyet takviyeleri arasında vitaminler, mineraller, probiyotikler, otlar ve amino asitler bulunur. Yiyebileceğiniz veya içebileceğiniz haplar, tozlar, sıvılar ve barlar gibi birçok biçimde sunulur. Birçok insan, diyetlerindeki beslenme boşluklarını doldurmak için Gotu Kola takviyeleri alır. Diğerleri, hastalığı önleme veya belirli sağlık hedeflerine ulaşma umuduyla takviye yapar. Diyetinizden alamayacağınız besinleri sağlar. Eksiklik olan besin seviyelerinizi artırır. Burada ele alınan ek besinler tamamen veya ağırlıklı olarak bitkisel kökenli ham maddelere dayanır. Temel bileşen, bakliyat ve/veya yağlı tohum unlarının eklendiği bir tahıldır. Balık veya balık proteini konsantresi ve süt tozu ürünleri gibi hayvansal ürünler, uygulanabilir, kabul edilebilir ise eklenebilir veya eklenmelidir. Enerji yoğunluğunu artırmak için, yağ veya şeker bileşenler arasına dahil edilmeli veya yenildiğinde yemeğe eklenmelidir. Gotu Kola kapsül gluten, maya, buğday, soya ve süt ürünleri gibi potansiyel alerjenleri içermez. Renklendirici, yapay aroma, tatlandırıcı ve koruyucu kullanılmamıştır. Vegan ve vejetaryenler için uygundur. Gotu Kola toz içeriğinde hiç bir yardımcı madde, dolgu maddesi veya kayganlaştırıcı bulunmaz. Tercihen günde 1 defa 1 tatlı kaşığı miktarında kullanılması tavsiye edilir. Gotu Kola çayı egzersiz yapanlar, gün içinde fiziksel olarak aktif olanlar için günlük bir toniktir. Hem mental hem fiziksel olarak gereken temel besinler yenileyici, güçlendirici ve aktivite sonrası onarıcı besinler sunar. Sıcak demleme yapılacak ise 1,5 fincan sıcak suya 1 çorba kaşığı çay ekleyip on dakika kadar beklenmelidir. Soğuk demleme yapılacak ise 2 fincan suya 1-2 çorba kaşığı çay eklenip kavanozda çalkalanır. Buzdolabında en az iki saat beklemeniz tavsiye edilir. İçerisinde Ashwagandha (Hint Ginsengi), Eleuthero (Sibirya Ginsengi), Gotu Kola, karahindiba kökü, tıbbi nane (Mentollü Nane), Skullcap (Kaside), meyan kökü ve ısırgan otu bulunur. Gotu Kola kullananlar hem sıcak hem de soğuk içildiğinde lezzetli olduğunu söyler. Trendyol’da yorumları inceleyebilir ve bu şekilde seçim yapabilirsiniz.

Sayısız Faydasıyla Gotu Kola Çeşitleri

Sayısız Faydasıyla Gotu Kola Çeşitleri

Gotu Kola bitkisinin yazılı ve sözlü kaynaklara göre bilinen faydaları oldukça fazladır. Bitkinin yapraklarının uzun süre tazeliğini koruması kullanımını kolaylaştırmış ve üzerindeki ilginin her dönemde yüksek olmasına sebep olur. Birbirinden farklı çeşitlerine ulaşabileceğiniz Gotu Kola’nın, kapsül, at kestanesi üzüm çekirdeği ve toz ekstresi çeşitleri bulunur. Bu ürünlerin kullanım şekilleri ise çeşitlerine göre farklılık gösterir. Ürünlerden toz ekstre olanını bal ile karışım yaparak tüketmek tavsiye edilen bir uygulamadır. Gotu Kola ürünlerinde, farklı ham maddelerin dahil edileceği oranlar, toplam diyet ve kullanım amacı ile ilgili olduğu için dikkatli bir şekilde belirlenmelidir. Rafine veya ham doğal şekerler, enerji yoğunluğunu artırmak ve lezzeti iyileştirmek için isteğe bağlı olarak belirli bir miktarda eklenebilir. Gotu Kola krem, içerisinde bulunan at kestanesi tohumu yağı, altın çiçek (Arnika) yağı, biberiye yaprağı yağı, okaliptüs yağı, yabani nane yağı ve Gotu Kola ekstraktı sayesinde yorgunluk ile vücutta oluşan özellikle de bacaklarda, eklemlerde ve kaslarda görülen şikayetlerin azaltılmasına yardımcı olurken cildinizi besleyip bakım yapar. Dairesel hareketlerle masaj yapılarak istenilen bölgeye uygulanır. Gotu kola bitkisi günümüzde hala farklı tedavilerde kullanılmaya devam eder. İyileştirici etkilerinin yanı sıra, aynı zamanda iyi bir antioksidan kaynağıdır ve kansızlık tedavisinde de etkili olduğuna dair görüşler mevcuttur. Kullanımında doktor tavsiyesi mutlaka dikkate alınmalıdır. Trendyol üzerinden Gotu Kola seçeneklerine ulaşabilir ve toz, kapsül, yağ, krem gibi kategorilerden size uygun olanı satın alabilirsiniz.

Sevilen Gotu Kola Faydaları

Sevilen Gotu Kola Faydaları

Gotu Kola’nın ishali gidermek, enerji seviyelerini artırmak, kaygıyı azaltmak, cinsel gücü arttırmak, zührevi hastalıkları tedavi etmek, cilt hastalıklarının tedavisi, adet bozukluklarının tedavisi ve ömrü uzatmak gibi birçok faydası vardır. Gotu Kola yağı özellikle yaraları iyileştirmek için kullanılır. Gotu kola ve folik asit, genel bilişin iyileştirilmesinde eşit derecede faydalı olsa da, Gotu Kola, hafıza alanını iyileştirmede etkilidir. Küçük bir klinik çalışmada, sonuçlar ortalama yaşı yaklaşık 65 olan yaşlı yetişkinlerin Gotu Kola’dan fayda sağlayabileceğini gösterir. Aslında, yaşlı yetişkinler daha iyi ruh halleri yaşadılar. Dahası, çalışma katılımcıları gelişmiş bilişsel işlev gösterdi. Gotu Kola, Alzheimer hastalığının tedavisinde potansiyel sağlayan hafıza ve sinir fonksiyonlarını geliştirme yeteneğine sahiptir. Ekstrakt ayrıca, laboratuvar ve hayvan çalışmalarında beyin hücrelerini toksisiteden koruma üzerinde mütevazı bir etkiye sahiptir. Bu aynı zamanda hücreleri Alzheimer ile ilişkili plak oluşturmaktan da koruyabilir. Gotu Kola'nın kullanımı genellikle güvenli kabul edilse de, yine de kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Bu bitkisel ilaç, doktor onaylı herhangi bir tedavi planının yerine geçmez ve bazı durumlarda olumsuz yan etkilere neden olabilir. Doktorunuzun onayı ile günlük rutininize oral veya topikal bir doz uygulayın. Küçük bir miktarla başlayıp zamanla dozu kademeli olarak artırarak hafif yan etkilerden kaçınabilirsiniz. Alışılmadık veya uzun süreli herhangi bir yan etki yaşamaya başlarsanız, kullanmayı bırakın ve doktorunuza görünün. Takviye kullanımı bireyselleştirilmeli ve kayıtlı bir diyetisyen, eczacı veya sağlık hizmeti sağlayıcısı gibi bir sağlık uzmanı tarafından incelenmelidir. Siz de Trendyol’u araştırabilir ve Gotu Kola satın alabilirsiniz.