"

Göz Damlası

" araması için 1281 sonuç listeleniyor

Sağlıklı Göz Damlası Çeşitleri Trendyol’da!

İnsanların hassas duyu organlarından biri olan gözlerde birbirinden farklı rahatsızlıklar meydana gelebilir. Gözlerinizde kuruluk, alerji semptomları ve iltihaplanma gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığınızda damlalardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca lens kullanıyorsanız da bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Aksi halde korneanın mikrop kapmasından kuruluğa kadar gidebilecek ciddi klinik tablolarla karşılaşabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesine sahip göz damlası reçeteli ya da reçetesiz olarak satılabilir. Sizin için önerilen ürünlerden satın almanız fayda sağlama ihtimalinizi artırır. Sağlığınıza uygun olan göz damlası tekli ya da çoklu olarak satışa çıkarılabilir. Bu yüzden birbirinden farklı özelliklere sahip olan göz damlası çeşitleri arasından sağlığınıza iyi gelen seçimi yaptıktan sonra ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz. Doktor önerilerini göz önünde bulundurarak ürün seçimi yapmanızda da oldukça büyük fayda vardır. Size uygun olmayan bir ürünü satın aldığınızda enfeksiyon gibi ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca aldığınız ürünün doğru kullanımı da oldukça önemli bir yere sahiptir. Düzenli ve doğru kullanımlar sonucunda var olan problemleri çözüme kavuşturabilirsiniz. Kullanım süresi, günde kaç defa damlatılması gerektiği ya da ne kadar zaman sonra etki sağlayacağı gibi sorular aklınıza gelebilir. Bu sorulara yanıt bulabilmek adına kullandığınız ürünün özelliklerini ve rahatsızlığınıza etkilerini bilmenizde fayda vardır. Geniş ürün yelpazesini incelemeden önce rahatsızlığınızı, ürünleri kullanım amacınızı ve doktor önerilerini dikkate alarak seçim yapmaya başlayabilirsiniz.

Göz Sorunları İçin Göz Damlası Çeşitleri

Göz Sorunları İçin Göz Damlası Çeşitleri

Kronik rahatsızlıklar, çevresel faktörler ya da genetik etmenler göz sağlığını olumsuz etkileyen bazı durumlardır. Bu durumlar iris, kornea ve diğer bölümlerin işlevselliğini kaybetmesine neden olabilir. Özellikle belirli bir yaştan sonra başlayan kuruluk sorunlarında gözyaşı damlası çeşitlerini kullanabilirsiniz. Bu ürünler irisin rahat hareket edebilmesine imkan tanırken kapaklar kapandıktan sonra korneanın nemli kalabilmesine de yardımcı olur. Koruyuculuğu oldukça yüksek olan göz kuruluk damlası sayesinde bakterilerin üremesini de engelleyerek inflamasyon sorunlarını engelleyebilirsiniz. Göz damlası tek kullanımlık ya da mililitrelik şişelerde satışa sunulur. Doktorunuzun önerdiği ürünü satın aldığınızda kullanım talimatlarını inceleyerek göz sağlığınızı düzeltmeye başlayabilirsiniz. Nemlendirici ve kayganlaştırıcı özelliklere sahip olan tek dozluk göz damlası çeşitleri kuruluk ya da tahriş gibi sorunları önlemeye yardımcı olur. Ayrıca tek kullanımlık olmalarının avantajla havayla temas edilme oranını ortadan kaldırır. Bu sayede kuruluğu tedavi ederken enfeksiyonlara da açık hale gelmemiş olursunuz. Tüp şeklinde olan bu ürünlerin ağız kısmını kırarak damlattıktan sonra saklamadan çöpe atabilirsiniz. Yetişkinlerin yanı sıra çocuk ve bebeklerde de göz problemleri meydana gelebilir. Dünyaya yeni gelmiş miniklerde çapaklanma sorunları baş göstermeye başladığında bebek göz damlası çeşitlerinden satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kornea ya da sklera gibi gözün dış yüzeyine yerleştirilen lensler yapay ürünler oldukları için çoğu soruna neden olabilir. Korneanın mikrop kaparak inflamasyon sürecinin başlaması başlıca oluşabilecek sorunlardan biridir. Bu sorun ağrı, batma, yanma, kızarıklık, şişme ya da çapaklanma gibi problemleri de beraberinde getirir. Ayrıca tedavi edilmezse ileri boyutlu enfeksiyonlara ve alerjik reaksiyonlara da neden olabilen lenslerin bakımında belirli solüsyonlar kullanmanız önerilir. Kullandığınız lensler kuruluğa da neden olarak kırpma sayısını, gözyaşı salgısını ve korneanın hareketlerini de azaltır. Bunlar gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamak adına lens damlası çeşitlerinden kullanabilirsiniz. Ayrıca uyurken ya da hafif bir şekerleme yapmak istediğinizde lenslerinizi çıkarmanız önerilir. Çıkarılan lensleri uygun solüsyonlar içerisine bırakarak tekrar kullanma anına kadar lenslerin nemli ve kaygan bir hal alabilmesini sağlayabilirsiniz. Bu amaçla üretilen lens solüsyonu çeşitlerini inceleyerek size uygun olan seçimi yapabilirsiniz.

İyileştirici Göz Damlası Özellikleri

İyileştirici Göz Damlası Özellikleri

Gözler çevresel ya da kişisel etmenlere bağlı olarak etkilenen hassas bir duyu organıdır. Bu yüzden çoğu zaman kişiler var olan şikayetleri gidermek için damla kullanmaya başlarlar. Enfeksiyon, yaralanmalar ya da glokom gibi ciddi problemleri ortadan kaldırmak için kullanılan bu tuzlu çözeltiler tedavi amacıyla kullanılır. Kimi zaman ise koruyucu önlemler almak adına tercih edilir. Enfeksiyon anında antibiyotikli göz damlası çeşitlerini kullanabilirsiniz. Enfeksiyonun olması durumunda kaşıntı, kızarıklık, akıntı ya da ağrı gibi şikayetlerle baş başa kalabilirsiniz. Bu durum, günlük hayatı oldukça büyük bir ölçüde etkiler. Ayrıca enfeksiyonun ilerlemesi halinde ciddi kayıplar da meydana gelebilir. Bu amaçla üretilen steril göz damlası çeşitlerini elinizi değdirmeden iris kenarına sıkabilirsiniz. Genellikle tek kullanımlık ambalajlar içerisinde hazırlanan bu solüsyonları dikkatli bir şekilde damlatarak enfeksiyon belirtilerinin ortadan kalkmasına yardımcı olabilirsiniz. Böbrek üstü bezlerden salgılanan kortizon da enfeksiyonların önlenmesinde kullanılabilir. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve inflamasyonu azaltıcı etkisi bulunan kortizonlu göz damlası çeşitleri, oluşan enfeksiyon belirtilerini minimum düzeye indirerek geçirmeye çalışır. Lens için göz damlası çeşitleri de son zamanlarda oldukça ilgi görür. Kornea üzerine rahat bir şekilde uygulayabileceğiniz bu damlalar lensin yapışmasını ve kurumasını önler. Ayrıca yabancı bir cismin kornea tarafından reddedilmemesini de sağlayarak görme sorununuzla baş edebilmenize olanak tanır. Lensler çıkarıldıktan sonra kurumaması adına tasarlanan bazı solüsyonlar da bulunur. Bu solüsyonlar bakterilerin öldürülmesini sağlayarak yenilerinin oluşmasını engeller. Gün boyunca iris üzerinde kalan lensleri akşam bu solüsyon içerisine bırakarak ürünlerin temizlenmesini ve nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Ortak amaçları sağlığı korumak olan bu ürünleri satın almadan önce doktor önerilerini dikkate alabilirsiniz. Aldığınız önerilerle maksimum fayda sağlayarak görme duyunuzu iyileştirmeye başlayabilirsiniz.

Uygun Göz Damlası Fiyatları

Uygun Göz Damlası Fiyatları

Gözler, dış etmenlere maruz kaldığında hızlı bir şekilde kuruyan, enfeksiyon kapan ya da yaralanan organlarınızdan biridir. Bu yüzden bu organın sağlığını korumada üzerinize büyük görevler düşer. Basit bir enfeksiyonun bile ciddi kayıplara yol açabileceğini göz ardı etmeden rahatsızlık duyduğunuz konularda damlalardan yararlanabilirsiniz. Müşterilerinin sağlığını düşünen göz damlası markaları oluşabilecek rahatsızlıklara karşı geniş ürün yelpazesini müşterileri için hazırlar. Hem yetişkin hem de çocuk göz damlası çeşitlerinin üretimini yapan markalar, her yaştan müşterinin sağlığını korumaya çalışır. Özellikle toprak gibi birçok mikroorganizmayı içerisinde barındıran faktörlere sıklıkla temas eden çocukların gözleri enfeksiyona açık bir hale gelir. Bu durumlarda bu ürünlerden satın alarak çocuklarınızın da görme kaybına kadar ilerleyen tablolarla karşılaşmasını önleyebilirsiniz. Yaşarma, kuruma, kızarıklık, ağrı, akıntı, batma ya da yanma gibi şikayetleriniz mevcutsa, doktor önerisiyle damlalar kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer müşteriler tarafından yapılan göz damlası önerisi ve tavsiyelerini de incelediğinizde rahatsızlığınıza çözümler bulabilirsiniz. Kullanım sonrası geçici görme bulanıklığı yaşayabilirsiniz. Bu yaşanabilecek bir problemdir ve o anda araç ya da makine kullanımı gibi ciddi yaralanmalara maruz kalabileceğiniz aktivitelerden uzak durmanız önerilir. Ayrıca satın aldığınız ürün içerisinde sizde alerjiye neden olabilecek maddeler bulunabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda ise ürünü kullanmayı bırakarak doktorunuzdan destek alabilirsiniz. Satın aldığınız ürünün son kullanım tarihine de dikkat etmeniz gerekir. Açtığınız bir solüsyonu ortalama 4 aydan fazla saklamadan kullanmanız önerilir. Her bütçe dikkate alınarak hazırlanan göz damlası fiyat seçeneklerine Trendyol üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hem sağlığınızı hem de bütçenizi koruyarak keyifli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. İnsanlar gibi hayvanların da gözlerinde problemler meydana gelebilir. Trendyol üzerinden kedi göz damlası çeşitlerine de ulaşarak alışverişe başlayabilirsiniz.

Göz Damlası Kaç Gün Kullanılır?

Göz damlası, hangi göz hastalığı için kullanılacağına bağlı olarak farklı zamanlarda kullanılır. Kutu açıldıktan sonraki azami kullanım süresi 4 haftadır. Verilen süre içerisinde damlanın kullanımı sağlanabilir. Doktorun önerdiği sürede ve damlada kullanılması gerekir. Kullandığınız ürünün özelliklerine ve ne için kullandığınıza bağlı olarak süre belirlenebilir. Reçetesiz olarak alınabilecek göz damlaları kapak açılmadığı sürece steril durumu korunarak saklanabilir. Ancak ihtiyaç dahilinde kapağını açtığınız göz damlalarını serin bir yerde tutmanız gerekir. Bu süre, rahatsızlığınıza bağlı olarak 1 ayı geçmemelidir. Yaklaşık 4 hafta açık olarak kullanılan şişe içerisinde damla kalmışsa dahi onu atmanız gerekir.

Göz Damlası Nasıl Kullanılır?

Göz damlası kullanmadan önce ellerin yıkanarak steril edilmesi gerekir. Sonrasında damlanın kapağını çevirerek güvenlik halkasını çıkarmalısınız. Göz damlasının gözün içerisine daha iyi nüfuz edebilmesi için başınızı arkaya doğru yatırmanız doğru olur. Gözünüzü açıp alt kapağı parmaklarınız yardımıyla aşağı çekerek damlayı bu boşluğa gereken miktar kadar damlatabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak damlayı göz pınarının içine gelecek şekilde de yapabilirsiniz. Bunun için yine parmaklarınızla gözünüzün refleks olarak kapanmaması için destek verebilirsiniz. Yumuşak yapıdaki göz damlası şişesi, damla şeklinde akıp gözün içine girer. Damlayı yaptıktan sonra hemen kalkmanız uygun olmaz. Birkaç dakika başınız arkada olacak şekilde bekleyip göz kapaklarını kapatıp açarak damlanın etki etmesini bekleyebilirsiniz. Bu sayede kalktığınız göz damlası aşağı akmaz.

Göz Damlası Ne İşe Yarar?

Göz damlası kullanımı reçetesiz temin edilebilir. Bunun için göz damlası ne işe yarar sorusunun cevabının iyi bilinmesi gerekir. Göz hassas bir yapıya sahip olduğundan dış etkenlerden kolay etkilenebilir. Gözün sürekli nemli kalması ve çevresel faktörlerden korunması için göz damlası kullanılır. İçerisinde bulunan çözeltiler sayesinde gözyaşı görevi görür. Ayrıca gözün yıkanmasını sağlar. Göz kuruluğu şikayeti olan kişilerde gözün nemli kalmasını destekleyerek kuruyan tabakanın önüne geçer. Televizyon ya da bilgisayar gibi ekran karşısında sürekli vakit geçirmek, güneş, toz, duman ve benzeri olumsuz koşullara maruz kalmak gözde batma, yanma aynı zamanda kaşıntı şikayetlerini arttırabilir. Bozulan göz yaşı filmini onaran ve düzenleyen yapısı sayesinde göz damlası çeşitleri, gözün yaş hacmini arttırır.