İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
Renk
"

hacıyatmaz oyuncak

" araması için 219 sonuç listeleniyor
HN TEKSTİL Kedi Fare Hacıyatmaz Oyunu
HN TEKSTİLKedi Fare Hacıyatmaz Oyunu
30,44 TL
Sepete Git
Sonraki Sayfa

Hacıyatmaz Oyuncak

Genelde bir bebek şeklinde yapılan ya da farklı figürlerden de oluşabilen, en alt kısmında bulunan ağırlık dolayısıyla ne yapılırsa yapılsın yıkılmayan ve aynı konuma dönebilen oyuncaklar hacıyatmaz olarak adlandırılır. Hacıyatmaz oyuncaklar farklı materyallerle yapılsa da genel prensibi, oyuncağın ağırlığının yüzde seksenine yakınının oyuncağın dip bölümünde olması, dolayısıyla maruz kaldığı tüm darbelere rağmen dik durma eğiliminde olmasıdır. Hacıyatmaz devrilmeyen eşyalara verilen genel ad olmakla birlikte en çok oyuncak olarak karşımıza çıkmaktadır. Hacıyatmaz cam ürünler, bardaklar ve dekoratif ürünler de bulunmaktadır.

İnsan, hayvan ya da bir çizgi film karakteri olarak karşımıza çıkan hacıyatmaz oyuncaklar her yaştan kullanıcının severek bulundurmak istediği ürünler arasında yer alıyor. Dekoratif ya da oyuncak amaçlı tercih edilen hacıyatmaz oyuncakları farklı materyallerden yapılıyor; malzeme kalitesi ve ebatlarına göre kullanıcılara sınırsız seçenek sunuluyor.

Çocuk ve Bebekler için Hacıyatmaz Oyuncaklar

Alt yüzeyi tıpkı bir yumurtayı andıran hacıyatmaz oyuncaklar aldığı tüm darbelere rağmen dibindeki ağırlık sayesinde eski konumuna kavuşabiliyor. Ahşap, plastik ve kum gibi malzemeler kullanılarak üretilen farklı boyutlardaki hacıyatmaz oyuncaklar çocuk ve bebekler için eğlenceli bir oyun arkadaşı görevi üstleniyor.

Bebekler için üretilen, üzerindeki ziller sayesinde ses de çıkaran küçük hacıyatmazlar ile bebeklerin hareket kabiliyetlerinin gelişmesine katkı sağlanıyor. Yumurtaya benzeyen alt tarafları sayesinde yuvarlanarak da hareket edebilen hacıyatmaz oyuncaklar, özellikle emeklemeye yeni başlayan bebeklerin emekleme becerilerinin gelişimine yardımcı oluyor.

Yeni yürümeye başlama evresinde bebeklerin başa çıkması gereken en önemli sorun dengenin korunması oluyor. Ne olursa olsun yıkılmayan hacıyatmaz oyuncaklar ile oynayan bebekler dengede kalma becerilerini geliştirebiliyor.

Dengeye ulaşabilmek için belirli bir salınım yapan hacıyatmaz oyuncakların hareketlerini takip etmek, bebeklerin el göz koordinasyonu gelişimine yardımcı oluyor. Ufak bir dokunuşla hareket etmeye başlayan hacıyatmaz oyuncaklar, dik konuma tekrar dönebilmek için bu hareketliliğe uzun bir süre devam edebiliyor. Bebeklerin aylara göre değişen görebilme yetilerine uygun olarak seçilen renklerden oluşan oyuncaklar denge gelişimin hızlanmasına katkı sağlıyor.

Çocukların kendi boylarını aşan büyüklükteki şişme hacıyatmaz oyuncaklar eğlenceli bir oyun arkadaşı olmanını yanında, kum torbası görevi de görerek enerjilerini atmalarını sağlıyor. Çocuk ve bebeklerin güvenli bir şekilde kullanabilmeleri için yumuşak ve güvenli materyallerden üretilen şişme hacıyatmaz oyuncakları ev ortamında ya da bahçede kullanım için güvenle tercih edilebiliyor.

Plastik Hacıyatmaz Oyuncaklar

Farklı materyallerden yapılan hacıyatmaz oyuncakların gerek fiyatları gerek kullanım kolaylığı dolayısıyla en çok tercih edilen modelleri plastik maddeden yapılmış şişme olanlardır. Hacıyatmaz oyuncağın şişme olmasının en büyük avantajı söndürüldükten sonra çok küçük bir alan kapladığı için taşıma kolaylığı sağlaması. Bu sayede tatile giderken yanınızda rahatlıkla götürebilirsiniz. Ya da kaldırmak istediğinizde saklamak için çok küçük bir alana ihtiyaç duyacağından kolaylıkla saklayabilirsiniz.

Hava ile şişirilerek kullanılan şişme hacıyatmaz oyuncakların küçük ebatlı olanları kolaylıkla şişirme için ayrılan aparatıyla şişirilerek kullanıma hazır hale gelebiliyor. Daha büyük boyutlu olanlarda bir pompa yardımı almak kısa bir süre içinde oyuncağın hazır hale gelmesini sağlıyor. Şişme hacıyatmaz oyuncakların bazı modelleri saydam olabiliyor ve içerisine küçük toplar, çıngırak ya da farklı şişme figürler yerleştirilebiliyor. Böyle olan oyuncakları çocuklar daha severek oynuyor, bebeklerin daha çok dikkatini çektiği için oyuncakla geçirdikleri vakit uzuyor.

Şişme hacıyatmaz oyuncaklar yumuşak plastikten yapılıyor ve kolaylıkla şişirilebiliyor. Hacıyatmaz özelliği kazanabilmesi için en alt bölümüne su veya kum gibi daha ağır maddeler doldurulması gereken modelleri de bulunuyor. Ağırlığı dengeli olmayan oyuncak dik durma özelliğini koruyamazlar. Bu nedenle şişirilerek kullanılan hacıyatmaz oyuncakların kurulumları ürünün kullanımına uygun olarak yapılmalıdır. Yumuşak plastikten yapılmış şişme hacıyatmaz oyuncaklar, yalnızca evlerde değil plajda, bahçede ya da havuzda keyifle oynanabilir. Yanınızda taşıması kolay olduğu için hızlıca kurulup kullanıma hazır hale getirilebilir.

Şişme hacıyatmaz oyuncaklar doğrudan nefesle şişirilebilir ve tıpası uygun olarak kapatıldığında havası korunarak oyuncak hazır hale getirilebilmektedir. Nefesle şişirmenin çok da kolay olmadığı, daha büyük ebatlardaki şişme hacıyatmaz oyuncaklar ise mekanik ya da elektrikli pompalar yardımıyla kolaylıkla kurulabilir. Bazı hacıyatmaz oyuncaklar herhangi bir sabitleme gerektirmezlerken, bazılarını zemine kendi standı ya da ipler yardımıyla sabitlediğinizde daha keyifli bir kullanım sunabilir.

Sert plastikten yapılmış hacıyatmaz oyuncaklar da iyi bir oyun arkadaşı olmanın yanında çocukların gelişimlerinde önerilen faydalı olan oyuncaklar arasında yer alıyor. Birbirinden farklı renk ve modelde üretilen plastik hacıyatmaz oyuncaklar yeşil, kırmızı, mavi, pembe gibi dikkat çeken renklerde, çocukların ilgisini çekecek şekilde sunuluyor.

Ahşap Hacıyatmaz Oyuncaklar

Ahşap oyuncaklar uzmanların sıklıkla önerdiği oyuncak materyallerinin başında geliyor. Bunun en temel nedeni ahşabın genelde doğal ve organik yapıda olması. Az işlem görmüş ahşap oyuncaklar, çocukların hem sağlığı hem de fiziksel ve mental gelişimleri için fayda sağlıyor.

Ahşaptan yapılmış hacıyatmaz oyuncaklar sağlamlığı ve doğallığı nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Öyle ki ahşaptan yapılmış hacıyatmaz oyuncak puzzle bile bulunuyor. Hacıyatmaz bir düzeneğin üstüne halkalar geçirilerek oynanan bu eğlenceli oyun, bebeğinizin zeka gelişimine katkı sağlarken, denge ve dikkat kabiliyetlerini de artırıyor.

Hacıyatmaz oyuncakların ahşap olarak üretilenleri genelde daha küçük boyutlarda oyuncak olarak kullanılmak üzere ya da dekoratif amaçlı kullanım için üretilenleridir. Oyuncak seçeneklerinin daha kısıtlı olduğu geçmiş dönemlerde, hacıyatmaz oyuncaklar en çok tercih edilen oyuncaklar olarak karşımıza çıkıyordu. Günümüzde sayısız renk ve modelde üretilen plastik ve şişme hacıyatmaz oyuncaklar yerine ahşap olanları tercih ediliyordu. Bu nedenle günümüzde de o nostaljiyi yaşamak isteyenler ahşap olan modellere daha çok ilgi gösteriyor. Oyun amaçlı olmasa da koleksiyonlarına eklemek ya da sergilemek için dekoratif amaçlı ahşap hacıyatmaz modelleri birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Çocuk ve Bebekler için Hacıyatmaz Oyuncak Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yetişkinlere kıyasla bebek ve çocukların ciltleri çok daha hassas ve tehlikelere açıktır. Bu sebeple onlar için tercih edilecek tüm ürünlerde olduğu gibi oyuncaklarda da oldukça dikkatli olunmalıdır.

İlk olarak dikkat edilmesi gereken konu bu oyuncakların yapımında kullanılan materyaller olmalıdır. Özellikle bebeklerin canlarının yanmaması ya da kendilerini yaralamamaları için mümkün olduğunca yumuşak maddelerden yapılmış hacıyatmaz oyuncakları tercih etmelisiniz. Sivri ya da kesici uçları, kenarları olmamasına özen göstermelisiniz. Öyle ki onları gözetlemediğiniz durumlarda da gönül rahatlığı ile bu oyuncaklarla oynayabilmeleri mümkün olmalıdır.

Bebekler ellerine aldıkları her şeyi ağızlarına götürme eğilimindedirler. Bu sebeple bebekler için tercih edilen hacıyatmaz oyuncakların onların sağlığı için uygun olan maddelerden yapıldığından emin olmalısınız. İçeriğinde boya gibi kimyasallar kullanılmışsa, özelliklerini iyi bilmeli ve sağlığa uygunluk durumuna göre karar vermelisiniz.

Özellikle ahşap, plastik ya da metal olan hacıyatmaz oyuncaklarda düğme, tüy ya da boncuk gibi bazı ilave aksesuarlar bulunabiliyor. Bu aksesuarların koparılarak ağza götürülmesi boğulma tehlikesi yaratabilir. Bu tehlikeyi göze almamalı ve onlara için en uygun olan ürünü seçmeye özen göstermelisiniz. Hacıyatmaz oyuncak küçük boyutlardan en büyük boyutlara kadar farklı ebatlarda sunulmaktadır. Çocuğunuz için en doğru seçimi yaparken oyuncağın ebatlarını da mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Aşırı küçük ve ağza alınabilen modelleri küçük yaşlarda tercih etmekten kaçınmalısınız.

Bir balon formunda olan şişme hacıyatmaz oyuncaklar şişirilirken yalnızca hava kullanıldığından emin olmalısınız. Uçan balonlarda kullanılan helyum gazı ya da benzer başka bir gazla bu ürünlerin kullanılması özellikle çocukların sağlığı açısından tehlike yaratmaktadır. Çocuklar bunu solumaya çalışabilir ya da alev alan bir gazla doldurulmuşsa yangın tehlikesi oluşabilir. Çocukların güvenle bu ürünleri kullanabilmesi için mutlaka kullanım kılavuzunda belirtilen şartlara uygun olarak şişirilmesi ve kurulumun buna uygun olarak yapılmış olması gerekmektedir.

Hacıyatmaz oyuncaklarda kullanılan malzemeler ve boyutları dolayısıyla ağırlıkları da farklılık göstermektedir. Özellikle kum ya da su bulundurmayan, şişme hacıyatmaz oyuncak modelleri çocuğunuzun üzerine düşse dahi zarar vermeyeceği için güvenle tercih edebilirsiniz. Ağır olan modelleri çocuğunuz oynarken gözetiminiz altında olmasında fayda bulunuyor.

Yetişkinlerin kullanımına uygun profesyonel standlı hacıyatmaz oyuncakları eğer bir çocuk oynayacaksa mutlaka yanında bir yetişkin bulunmalıdır. Yetişkinlerin kullanımı için üretilenler daha ağır olduğundan üzerlerine düşmesi halinde çocuğa zarar verebilir. Yine yetişkinler de bu ürünleri kullanırken kurulumun düzgün yapıldığından ve devrilmesine engel olacak biçimde doğru ve sağlam yerleştirildiğinden emin olmalıdırlar. Boks veya kickbox gibi güce dayalı bir sporun antrenmanı için kullanılacak bu ürünün bir yetişkinin kullanımı için uygun ve dayanıklı olduğundan da emin olunmalıdır.

Sevimli Dostlarımız İçin Eğlenceli Hacıyatmaz Oyuncaklar

Hacıyatmaz oyuncaklar sevimli dostlarımızın en sevdiği oyuncağı olmaya aday. Hacıyatmaz özellikli oyuncakları en çok seven dostlarımız ise kedi ve köpekler. Kedi oyuncağı hacıyatmazlar, kedilerin izlemekten en çok keyif aldığı ve heyecanlandığı salınım hareketini en ufak bir tepkide yapmaya başlıyor ve uzun süreler bu hareketi sürdürüyor. Avcı olan atalarından kalan bir şeyleri yakalama içgüdüleri, oyuncu ruhlarıyla birleşince onların enerjilerini atmaları için daha işlevsel oyuncaklara ihtiyaç duyuluyor. Yumurtayı andıran tabanı dolayısıyla kolay hareket edebildiğinden kediniz saatlerce bu oyuncaklarla yorulmadan oynayabilir. Günlük atması gereken enerjisini evin içinde bu oyuncağın peşinde koştururken atabilir. Hatta oltalı modelleri tercih ederek bu eğlenceli oyuna siz de dahil olabilirsiniz. Oltalı olan kedi oyuncağı hacıyatmazları kedinizle birlikte keyifli vakit geçirmek için kullanabilirsiniz.

Boğuşmayı çok seven köpekler içinse hacıyatmaz oyuncaklar dişli bir rakip oluyor. Bu oyuncaklar sayesinde canları hiç sıkılmıyor. Hacıyatmaz oyuncaktan korkmamaları ve bir oyuncak olarak görebilmeleri için köpeğinizin boyutlarına uygun olan boyutlarda bir hacıyatmaz oyuncak seçmelisiniz. Çok büyük olursa korkabilir ve oynamamayı seçebilirler. Ama kendi boyutlarına uygun bir hacıyatmaz oyuncakla uzun saatler keyifli vakit geçirebilirler. Şişme olan hacıyatmaz oyuncaklar her ne kadar onların en oynayabileceği hacıyatmaz oyuncak modeli olsa da, köpeklerin boğuşurken ısırma eğiliminde olduğu göz önününde bulundurularak herhangi bir çıkıntısı olmayan, dişleriyle yakalayıp patlatamayacakları bir modeli seçmekte fayda var. Ama daha güvenli olması için ahşap ve plastik modeller de tercih edilebilir.

Ayrıca muhabbet kuşu ya da papağanınız varsa, hacıyatmaz oyuncakların onlara uygun olan çok daha küçük ebatlılarını tercih edebilir ve siz yanında değilken kafeslerinde sıkılmalarının önüne geçebilirsiniz.

Evcil Hayvanınız için Hacıyatmaz Oyuncak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil hayvanlar için eğlenceli bir seçenek olan hacıyatmaz oyuncakları seçerken başta boyut ve yapıldığı malzeme olmak üzere birçok detaya mutlaka dikkat etmelisiniz. Onlara eğlenceli bir oyuncak sunmak isterken zarar görmelerini istemezsiniz. Örneğin şişme olan, plastik maddeden yapılmış olan oyuncaklar eğer ısırıldığında patlayabilecek çıkıntılara sahipse özellikle de köpekler için uygun değildir. Çünkü dişleriyle ve pati darbeleriyle kolaylıkla patlatabilir ve çiğneyerek yutmaya çalışabilirler. Bu sebeple onların heyecanlı ve sert oynamalarına dayanıklı malzemelerden yapılmış oyuncakları tercih etmelisiniz. Özellikle ahşap ya da parçalanmaya dayanıklı plastikten yapılmış olanlar köpekler için daha uygun olacaktır. Kediler için seçeceğiniz hacıyatmaz oyuncağın da tırmık darbelerine dayanıklı olması ve yine kolay parçalanamıyor olması önemlidir.

Sevimli dostunuz için seçeceğiniz hacıyatmaz oyuncağın mutlaka onun için zararlı maddelerden oluşmadığına dikkat etmelisiniz. Boyalı ise bu boyanını kimyasallarının içeriğini bilmeli ve onlar için zararlı olup olmadığını önemsemelisiniz. Üründe boya dışında sağlığa zararlı farklı kimyasallar olup olmadığı bilgisine sahip olmalısınız.

Oyuncağın üzerinde koparılabilen ve yutularak boğulma tehlikesi oluşturabilecek aksesuarlardan kaçınmalısınız. Çünkü sevimli dostlarımız boncuk gibi üzerinde bulunabilecek herhangi bir aksesuarı oyun esnasında kopararak yutmaya çalışabilir ve boğulma tehlikesi yaşayabilirler. Tüy aksesuarlar köpekler için çok uygun olmasa da kedilerin en çok sevdiği detay olduğundan tüylü olan modeller onların dikkatlerini çekmek için tercih edebilirsiniz.

Yetişkinler için Hacıyatmaz Oyuncaklar

Sevimli ve sempatik görünümleriyle hacıyatmaz oyuncaklar yetişkinlerin de dikkatini çekiyor. Diğer yandan yetişkinlere çocukluğunu hatırlatan hacıyatmaz oyuncaklar birçok yetişkinin de koleksiyonunda yer alıyor. Genelde dekoratif amaçlı kullanılan hacıyatmaz oyuncaklara yetişkinler de küçükler kadar ilgi gösteriyor.

Yetişkinlerin hacıyatmaz oyuncakları tercih ettikleri bir diğer konu da spor olarak karşımıza çıkıyor. Boks ya da kickbox gibi sporlarla ilgilenen yetişkinler profesyonel kullanım kumlu hacıyatmaz oyuncakları tercih ediyor. Birçok spor markası tarafından da üretilen bu ürünlerin dış yüzeylerinde malzeme olarak deri ya da uygun plastik materyaller kullanılıyor. Bir stand üzerinde olacak şekilde zemine konumlandırılarak kullanılan hacıyatmaz oyuncakların içerisinde ağırlık ve dayanıklılık genelde kum tercih ediliyor. Spor salonlarında ve kişisel kullanım için evlerde tercih edilen profesyonel boks standlarının insan figürlü modelleri de bulunuyor. Standlı hacıyatmazların yalnızca boks topu olan modelleri de sporseverler tarafından severek kullanılıyor.

Hacıyatmaz Oyuncaklarda Kullanılan Malzemeler

Hacıyatmaz oyuncaklar kullanıcıların beklenti ve ihtiyaçlarına uygun olarak çok farklı malzemelerin kullanımıyla birbirinden farklı tasarımlarda üretilerek kullanıcılara sunuluyor. Dış yüzeylerinde genelde plastik maddeler kullanılmasının yanında ahşap, kumaş, pamuk gibi materyaller de tercih edilebiliyor. Dokunduğunuzda hissettiğiniz yumuşak kısımlarının hemen alt kısmında, eğer şişme ise genelde hava bulunurken; bazen de pamuk, elyaf, sünger, köpük ya da yün gibi farklı materyaller de tercih edilebiliyor. Hacıyatmaz oyuncakların temel prensibi olan yıkılmamayı sağlamak için en alt kısmında mutlaka ağırlığın uygun oranlarda sağlanmış olması gerekiyor. Bu ağırlık ise kum, su, tahta, metal ya da kompozit bazı malzemeler kullanılarak sağlanıyor. Ağırlık merkezinin doğru bir şekilde konumlandırıldığı, malzemelerin cinslerine uygun olarak doğru kullanıldığı böylelikle işlevini düzgün yerine getiren hacıyatmaz oyuncaklar bu kriterlere uygun olarak üretilebiliyor. El yapımı modelleri de bulunan hacıyatmaz oyuncaklar her yaştan kullanıcı ve hatta evcil hayvanlarımız tarafından da zevkle tercih ediliyor.

En Eğlenceli Hacıyatmaz Oyuncaklar Trendyol'da!

Hacıyatmaz oyuncak fiyatı birçok değişkene göre farklılık gösteriyor. Tasarımından kullanılan malzemeye, boyutlarından markasına kadar farklı birçok değişken ürünün fiyatında belirleyici oluyor. Hacıyatmaz oyuncakları en kısa yoldan ve en avantajlı biçimde alabileceğiniz adres ise Trendyol. Sayısız seçenekteki hacıyatmaz oyuncaklarına size özel ve dönemsel kampanyalardan yararlanarak, güvenli ödeme ve teslimat imkanıyla Trendyol'da sahip olabilirsiniz. Hacıyatmaz oyuncak satın almak için dilediğiniz ürünü hemen sipariş verin ve benzersiz bir alış veriş deneyimi yaşayın.