"

Halı Altı Isıtıcı

" araması için 4647 sonuç listeleniyor

Halı Altı Isıtıcı

Halı altı ısıtıcıları, soğuk havalarda iç mekanlarda ısınmayı sağlamak için en konforlu imkanı sunan araçlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Isıtıcılar, günümüzde çoğunlukla halıların yoğun olarak kullanıldığı konut ve ofis gibi mekanların ısıtılmasında rol oynuyor. Halılarla uyumlu bir ısıtma sistemi olan halı altı ısıtıcıları, istenildiği zaman açılıp kapatılabilen özelliğiyle kısa süreli çalıştırmalarda dahi ortamın sıcaklığını artırmada yeterli oluyor. Radyatör ve benzeri ısıtıcıların aksine bölgesel ısıtmadan ziyade kullanılan alanın bütününe doğru yayılan bir ısıtma sağlıyor. Isıtmanın yetersiz olduğu ortamlarda sıcak bir atmosfer yaratılmasına katkıda bulunarak özellikle kış aylarında ayakların üşümesiyle başlayan hastalıkları önlüyor. Steril ve hijyenik bir kullanım sunan halı altı ısıtıcıları sayesinde daha sağlıklı bir ısınma yaşanıyor. Kullanım alanı gittikçe artan halı altı ısıtıcıları evlerde, ofislerde, spor salonlarında, spa merkezlerinde, anaokullarında ve ısınmaya elverişli kapalı ortamlarda kullanılabiliyor.

Trendyol’da elektrikli halı altı ısıtıcıları, karbon halı altı ısıtıcıları, cami halı altı ısıtıcıları ve halı altı keçe ısıtıcıları; merkezi ısıtmadan ziyade kullanılan alanın geneline yayılan bir ısıtma isteyenlerin tercihi haline geliyor.

Birbirinden Farklı Halı Altı Isıtıcıları

Isınmanın en pratik ve sağlıklı yöntemlerinden biri olan halı altı ısıtıcıları,uzun vadede memnuniyetle kullanılıyor. Halı altı ısıtıcıları, ısıtma sistemlerini destekleyici ya da ana ısıtma kaynağı olarak kullanılabiliyor. Bütüne yayılan özelliği sayesinde kullanıcılar için pek çok fayda sağlıyor. Halılar kolayca toz emme eğilimine sahip olduğu için ısıtıcı faktörü oldukça önemli hale geliyor. Geleneksel radyatörlerden gelen sıcak hava, odadaki havanın dolaşımına neden oluyor. Bunun sonucunda toz ve kirleri havada dolaştırıyor. Yerden ısıtma, havayı değil cisimleri ısıtıyor ve hava sirkülasyonuna neden olmuyor. Ayrıca radyatör ve türevi ısıtıcıların aksine önce insanı, sonra havayı ısıtıyor. Bu nedenle insanlar için en sağlıklı ve kullanışlı ısıtma sistemi olarak halı altı ısıtıcıları karşımıza çıkıyor. Homojen bir dağılım gösteren halı altı ısıtıcıları, her yerin eşit şekilde ısınmasnıı sağladığı için zeminlerin bir kısmının sıcak, bir kısmı soğuk olması ihtimali ortadan kalkıyor.

Görüntü kirliliği ve kalabalık yapmayan ısıtıcılar estetik bir görünüm sunarak temiz bir ısınmayı beraberinde getiriyor. Evlerde eşyaların yerleşimine engel olacak bir radyatör yerine halı altı ısıtıcıları daha pratik bir kullanım sağlıyor. Oturulan mekanda hiçbir değişiklik yapılmadan kullanılabilen süper ince ısıtıcılar sayesinde kurumdan kirlenen perdeler, baca temizliği yahut da kazan bakımı gibi dertler ortadan kalkıyor. Bakım gerektirmeyen niteliğiyle üzerine örtülen kaplama malzemesinden çok daha uzun ömürlü hale geliyor. Kontrollü tüketimi sağlamanın yanında ihtiyaç duyulmayan alanlarda sistem dışı bırakılabiliyor. Su bazlı sistemlerde sık sık görülen zemini su basma gibi riskler, halı altı ısıtıcılarında görülmüyor. Görüntüsüyle halılara doygunluk kazandıran ve estetik bir izlenim oluşturan halı altı ısıtıcıları anlık su dökülmelerine karşı dayanıklı olup çok uzun süreler ıslaklık içinde kalmadıkları sürece su geçirmiyor.

Halı Altı Isıtıcıları ile Sağlıklı Bir Şekilde Isınma Sağlanıyor

Son derece steril olan halı altı ısıtıcıları mikrop barındırmaması ve toz sirkülasyonu yapmaması sebebiyle en sağlıklı ısınma şekillerinden biri olarak kullanılıyor. Anti-bakteriyel özelliği sebebi ile insan sağlığını koruyarak hijyenik bir ısıtma sağlıyor. Halılarda meydana gelmesi muhtemel, kullanıcılara zarar verecek herhangi bir mikrobik oluşumun önüne geçiyor. Isınma esnasında ortaya çıkan ısı dalgalarının sağlık açısından pek çok faydası bulunuyor. Isıtırken radyasyon yaymayan yapısıyla önce ayaklara daha sonra ısınan havanın yükselmesiyle tüm vücuda sıcaklığı yayıyor. Homojen ısı dağılımını sağlayarak rutubeti önlüyor ve havayı kurutmuyor. Ortamdaki havanın temizlenmesinde aktif rol oynuyor, özellikle ısı kaynağı karbon olan ısıtıcılar uykuyu açarak hücreleri canlandırıyor. Kasları gevşetiyor, romatizmal ağrıları ve kireçlenme şikayetlerini en aza indiriyor. Kış aylarında üşütmeyle başlayan hastalıkları önlemenin yanında yerden yükselen ısınma sayesinde ayak mantarlarının oluşumunu azaltarak ayak kokusunun önlenmesinde etkili oluyor.

Toz tutmayan, anti-bakteriyel özelliğiyle konutlarda, villalarda, otellerde, spa merkezlerinde, camilerde, ofislerde, anaokullarında ve spor salonlarında ya da uygun kapalı alanlarda kullanılabiliyor. İnsan sağlığı için yararları bulunan halı altı ısıtıcıları; her yaştan kişinin rahatça ısınmasını sağlarken evlerde en çok emekleyen bebekleri, oyun çağında çocukları olan ebeveynlerin tercih sebebi haline geliyor. Hasta ve yaşlılar için de sağlıklarını korumaları açısından yararlar sağlıyor. Çoğu ısıtıcı tek bir noktadan sıcağı yaydığı için sağlığa zararlı olabiliyor. Halı altı ısıtıcıları ise sıcaklığın orantılı bir şekilde yayılmasını sağlayarak sağlık açısından alanında fark yaratıyor. Temizliği son derece basit olan ısıtıcılar, fişleri çıkarıldıktan sonra nemli bir bezle silinmek suretiyle temizlenebiliyor.

Farklı Halı Altı Isıtıcısı Seçenekleri

Halı altı elektrikli ısıtıcılar, ısınırken konforu arayanlar için bir numaralı seçenek haline geliyor. Düşük dereceli yerden ısıtma sistemi olan elektrikli halı ısıtıcılarında ısıtma kablolarının ısısı takriben bir oda sıcaklığında olup +25 ile +35 ºC arasında sıcaklık yayıyor. Elektrikli halı ısıtıcıları sessiz olması ve odanın hava kalitesini yükseltmesi sayesinde insanların ortam sıcaklığından memnun kalmalarını sağlıyor. Araştırmalar da elektrikli yerden ısıtma sistemlerinin insanların konforunu sağladığını ve onları mutlu ettiğini gösteriyor.

Elektrikli halı ısıtıcıları, zemin sıcaklığını belirleme özelliği olan termostatlar ile kullanabildiğinden özellikle halı altında bulunan zeminler için tercih ediliyor. Yangın tehlikesinin olmadığı her türlü yüzey malzemesi altına döşenen ısıtıcılarda ısı, tavana doğru yükseliyor. Doğalgaz ya da kömürle çalışan ısıtıcılara göre oldukça tasarruflu olan halı altı ısıtıcıları bu yolla ısınmak isteyenler için uygun bulunuyor.

Ekonomik olmalarıyla tercih edilen halı altı ısıtıcıları ısı kaybını azaltarak enerji tasarrufu sağlıyor. Elektronik termostatların kullanımı ile beraber oda sıcaklıkları radyatörlü sistemlere göre daha düşük tutuluyor. Termal rahatlık skalasını düşürmeden, oda sıcaklığının alışılagelen radyatör ısınmasından 3-4 derece düşük ayarlanmasına imkan sağlıyor. Aynı ısınma konforunun hedeflendiği fakat daha düşük enerji harcanılan bu sistem sayesinde enerji kaybı %10-20 arasında azalmış oluyor. Bir cisimle kırılmadığı yahut kesilip delinmediği sürece arıza yapmıyor. Hasar gördüğünde ise önce arızalanan bölge tespit ediliyor ve arızayı sınırlı olarak kırma ile kablo kaynağı yapılarak sorun kolay bir şekilde ortadan kalkıyor.

Dijital termostatlı halı altı karbon ısıtıcı filmler, gümüş ve karbon taneciklerinin iki tabaka arasında ısı ve basınç yardımıyla baskılama-yapıştırma yöntemleriyle bir araya getiriliyor ve ince formuyla tek bir katman halinde elektrik enerjisini ısı enerjisine çeviriyor. Karbon halı altı ısıtıcı filmler; ısıtmayı rezistans ya da tel ile değil karbon tanecikleri sayesinde gerçekleştiriyor.

Hızlı bir ısınma sağlamak için üretilen karbon ısıtıcı filmler sayesinde ısınma seri bir şekilde sağlanırken elektrik tüketimi oldukça tasarruflu oluyor. Fiziksel olarak ısınan hava yükseldiğinden ısınma daha hızlı sağlanıyor ve düzenli bir yayılım sergiliyor. Isıtıcılar; termostat, zaman ayarlı priz ve benzeri parçalar olmadan kullanılacaksa iki saatte yaklaşık on beş dakika dinlendirildiğinde çok daha uzun soluklu kullanımlar sunuyor. Ürünler, özel bir montaja gerek duymadan kolay kurulup basit kullanıma sahip olması nedeniyle oldukça pratik bir imkan sunuyor. Ürünler; kırılma, herhangi bir cisimle delinme yahut kesilme gibi durumlar dışında arıza yapmadan kullanılıyor. Kış mevsimi ve soğuk havalar geçtiğinde kolay bir biçimde halıların altından kaldırılıp rulo yapıldıktan sonra bir dahaki soğuklar için saklanabiliyor. Halı ısıtıcısı, halı altına serildikten sonra fişe takılıp kolay bir şekilde ısınma sağlıyor. Bir-iki yıl garantili olan bu ürünler, doğru kullanım yapıldığında on yıldan fazla kullanılabiliyor. Bu teknoloji ile üretilen karbon ısıtıcı filmler, istenilen özelliklere cevap vererek kullanıcı memnuniyeti sağlıyor.

Termostatların programlanabilir olması sayesinde hafta, gün ve saat baz alınarak çalışma zamanları önceden tanımlanabiliyor. Örneğin bir odanın başka bir odadan daha yüksek bir sıcaklığa sahip olması isteniyorsa bunu dijital termostatla ayarlamak mümkün oluyor. İstenilen oda sıcaklığı merkezi bir şekilde değil; oda oda, bölüm bölüm ayarlanabiliyor.

Keçe halı altı ısıtıcıları diğer ısıtıcılara oranla daha ekonomik bir ısıtıcı olarak ön plana çıkıyor. Keçe ısıtıcılar, zeminle halı arasındaki soğuğu kırarak kullanıcılara daha sıcak bir atmosfer yaratıyor. Bilinen en eski tekstil ürünlerinden biri olarak kabul gören keçe; koyun, tiftik keçisi, lama, deve, tavşan ve benzeri bazı hayvanların yünlerinin sabun, su ve ısı vasıtasıyla oluşturulan alkali bir ortamda liflerinin birbiri arasına girmesi ile oluşturuluyor. Bu bakımdan tamamıyla organik bir ürün olarak zeminler için ısı ve yalıtım malzemesi haline geliyor. Keçe, sadece zemini kaplamak için kullanıldığı gibi halının altına, zemini muhafaza etmek amacıyla da serilebiliyor. Halı altı ısıtıcı keçeler, uygun fiyatlı olmasının yanında kullanıcılara konfor sağlıyor. Keçe, halıları koruyarak onların ömrünü uzatıyor, ayrıca ses ve ısı yalıtımına da yardımcı oluyor. Keçe halı altı ısıtıcıları, serildiğinde zemindeki bozuklukları kapatarak mekanın yekpareliğine güzel bir görünüm katıyor. Halıya bir doygunluk vererek doğal bir ürün olması sebebiyle böceklenmeyi önlüyor. Isı yalıtımını sağlamanın yanında rutubeti minimize ederek odaların ve konutların ısısını artırıyor. Halı altı ısıtıcı keçeler; evlerin, ofislerin, camilerin zeminine yumuşaklık katarak kullanıcılar için sıcak bir ortam yaratıyor.

Halı Altı Isıtıcılarıyla Evler Isınıyor

Halı altı ısıtıcıları evlerde insanların sıcak bir ortama kavuşmalarını sağlayarak üşütmeyle başlayan hastalıklarını engelliyor. Özellikle gün içerisinde beş dakikalık bir çalışma performansı dahi evlerdeki soğuğu kırmaya yetiyor. Döşemesi son derece kolay olan ısıtıcılar, yerleşme aşamasında ya da yerleştikten sonra halı altına uygulanabiliyor. Derecesi isteğe göre ayarlanabilen elektrikli halı ısıtıcıları sayesinde mekanın sıcaklığı artırılıp düşürülebiliyor. İstenilen her boyutta tüm alanı kaplayabilen ısıtıcılar sayesinde yüksek tutarlı faturalar ödemek tarihe karışıyor. Kurulumu oldukça kolay olan halı altı ısıtıcılarını kullanmak ekonomik anlamda da büyük avantajlar sağlıyor.

Ev ortamında döşemelerin ve ısıtmanın sağlık açısından en üst seviyede tutulması gerektiği herkesçe biliniyor. Bu sebeple halı altı ısıtıcıları, ev ortamında insan sağlığını en üst seviyede koruyacak şekilde üretiliyor. Isıtıcılar, ısınmada konforu getirmenin yanında halılar için koruyucu görev üstleniyor ve bu sayede ısıtmadan yüksek verim alınmasını sağlıyor. Termostatlı ısıtıcılar özellikle emekleme çağındaki çocukların, hasta ve yaşlıların bulunduğu evlerde bütüne yayılan bir ısınma sağladığı için tercih sebebi oluyor.

Elektrikli Halı Altı Isıtıcıları Elektrik Tasarrufu Sağlıyor

Tamamen kullanıcı odaklı üretilen elektrikli halı altı ısıtıcıları elektrik tüketimini en aza indirerek kullanıcıları memnun ediyor. Örneğin halı altı ısıtıcı 4m2 olan bir ürün, bir saatte 600 watt’dan az elektrik harcarken halı altı ısıtıcı 6m2 olan bir ürün, bir saat boyunca 900 watt elektrik harcıyor. Isıtıcılar yalnızca ihtiyaç anlarında açılabildiği için odaları tüm gün sıcak tutmak zorunluluğu ortadan kalkıyor. Açıldıktan yarım saat sonra halılar hızla ısınıyor ve sıcak hava yükselerek önce ortamda bulunanları sonra da tüm mekanı ısıtmaya başlıyor. Düzenli bakım ya da temizlik maliyeti olmadığı için radyatör, klima ya da elektrikli sobaya göre ayda takriben %30 ile %60 arasında maliyet tasarrufu sağlanıyor. Son derece güvenli olan elektrikli halı altı ısıtıcıları için sanayi elektriğine gerek kalmıyor, 220 volt ısıtıcı için yeterli enerjiyi sağlıyor.

Isıtıcı bakır tellerin özel koruyucu emayeyle kaplandığı ürünlerde kullanılan malzeme ısıya dayanıklı olup halılara zarar vermeyecek nitelikte üretiliyor. Bu nedenle serilen zemin yahut döşeme asla zarar görmüyor. Ayrıca monte edilmediği için yapılara herhangi bir zarar vermiyor. Düzenli temizliğe yahut yıpranmaya sebep olmadığı için işçilik masrafı ortadan kalkmış oluyor. Tüm bunların dışında halılarda zamanla oluşan mikrobik organizmalar, ısıtıcılar sayesinde yok oluyor ve böylece halı ömrü uzuyor.

Erimeye neden olmayan prezbant malzemesiyle son derece dayanıklı olan halı altı ısıtıcıları, bir-iki saat çalıştırma ile ortama göre iki ile beş saat arası ısıyı koruma özelliği sağlıyor. Yıllarca sorunsuz kullanılabilen ve estetik görünüm sergileyen ürünler, çok amaçlı kullanıma uygun olarak üretiliyor. Boyutuna göre istenilen her yere götürülüp çeşitli mekanlarda kullanılabiliyor. Halı altı ısıtıcı elektrik tüketimi düşük işletim maliyetine sahip ürünler olup beş saatte yalnızca 4 KW yakarak 1 TL gibi cüzi bir harcamaya neden oluyor.

Ortalama sıcaklığı ideal olarak 25 °C olan halı altı ısıtıcıları, 0 ile 40’°C'ye kadar ısı kontrolü sağlıyor. Elektrikli halı altı ısıtıcıları, isteğe göre prize takılabilen ya da ışıklı açma-kapama düğmeli özellikleriyle pek çok çeşidi içinde barındırıyor. Yerden başlayarak serildiği mekanın tüm köşelerini aynı oranda ısıtıyor.

Uygun Fiyatlı Halı Isıtıcıları Trendyol’da

Elektrikli halı altı ısıtıcıları, karbon halı altı ısıtıcıları, camiler için halı altı ısıtıcıları ve halı altı keçe ısıtıcılar Trendyol’da uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Yüzlerce çeşide sahip ısıtıcılarla sağlıklı ve yeterli bir şekilde ısınma sağlanıyor.

Konutlar, ofisler, camiler, anaokulları ve benzeri ortamlarda tercih edilen halı altı ısıtıcıları, ısınmak için yüksek tutarlı faturaları ödeme zorunluluğunun önüne geçiyor. Ayarlanabilir termostatlı ürünler, düşük enerji tüketimi sağlayan elektrikli ısıtıcılar, sağlık açısından faydalar sunan karbon halı altı ısıtıcıları hızlı ısınma sağlarken ince yapıları sayesinde konutlara ve iş yerlerine estetik bir görünüm katıyor. Görsel açıdan halılara doygunluk verirken ses ve ısı yalıtımına da katkıda bulunuyor. Halı altı ısıtıcı yorumları ürünlerin özellikle kış aylarında bebeklerin, çocukların ve yaşlıların sıhhati için kullanışlı hale geldiğini gösteriyor. Kısa süreli açılımlarda dahi mekanı sıcak bir ortama çeviren halı altı ısıtıcıları, soğuğu kırarak ayaklardan yukarıya doğru tüm bedenin rahatlamasını ve gevşemesini sağlıyor. Bütün alanı merkez kabul ederek yayılma özelliği gösterdiği için diğer ısıtıcılardan daha avantajlı bir çalışma sistemi sunuyor.

Trendyol’da halı altı ısıtıcı fiyatları oldukça uygun düzeylerde tutuluyor. Her ortama uygun, kullanışlı ürünler, kullanıcılardan tam not alıyor. Elektrikli halı altı ısıtıcı kullanıcı yorumları, tasarruf nedeniyle beğeninin günden güne arttığını gösteriyor. Trendyol, karbon halı altı ısıtıcı fiyatları ve elektrikli halı altı ısıtıcı fiyatlarıyla kullanıcıyı memnun etmeyi başarıyor.

İstenilen boyutta ve çeşitte her eve, her odaya uygun halı altı ısıtıcıları sağlıklı ve konforlu bir ısınma yaşamanız için Trendyol'da makul fiyat seçenekleri ile satışa sunuluyor. Siz de kaçırılmayacak avantajlar sunan bu ürünleri dönemsel indirim ve kampanyalarla oldukça uygun fiyatlara hemen satın alabilirsiniz.