"

kitap hasan sabbah

" araması için 72 sonuç listeleniyor

Kaliteli Hasan Sabbah Kitapları Çeşitleri Trendyol’da!

Batıni mezhebi ile ilgili bütün ayrıntılara yer veren Hasan Sabbah kitapları, Selçuklu döneminde yaşanan din ve mezhep savaşlarının nasıl yapıldığını akıcı bir dille anlatır. Ayrıca bu kitaplarda ayrı inançlara sahip kişilerin birbirleriyle yaptıkları mücadelelere de yer verilir. Bu konuda detaylı bilgiler öğrenmek isteyen kişiler sunulan kitapları tercih ederek o döneme ait geniş bilgiler elde edebilirler. Tüm bunların yanında kitaplarda anlatılan olaylar sayesinde bütün okuyucular, dönemin heyecanını ve üzüntüsünü aynı anda yaşayabilme fırsatı elde edebilir. Tarihin karanlık isimlerinden olan ve terör, suikast, korku denilince ilk akla gelen Hasan Sabbah ve Fedaileri’dir. Selçuklu döneminde makam ve para sebebiyle insanlara karşı parçalayıcı ve yıkıcı davranışlar sergileyen bu insanlar, pek çok saldırı düzenler. Kendi inançlarını benimsetebilmek için acımasız bir politika yürütürler. Böylelikle pek çok kişinin ölümüne sebep olurlar. Tarihin en önemli dönemlerine ışık tutan bu ürünlerle, Sabbah ve fedailerinin gerçekleştirmiş olduğu bütün olaylar hakkında net bilgiler elde edebilmek mümkün olur. Kitapların sürükleyici ve herkesin anlayacağı bir dilde yazılmış olması her kesimden insanın beğenebileceği ürünler olmasını sağlar. Ayrıca kategori içerisindeki bütün kitap çeşitleri, bütçe dostu fiyatlarla müşterilere sunulur. Böylelikle herkesin o dönemdeki din ve mezhep savaşları konusunda bilinçlenmesi sağlanır. Tarihi en iyi şekilde öğrenebilmek için bu ürünleri Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Öğretici Hasan Sabbah Kitapları ve Özellikleri

Öğretici Hasan Sabbah Kitapları ve Özellikleri

Tarihte din ve mezhep konularında pek çok savaşın yaşandığı bilinir. Bu savaşlar o dönemde yaşayan kişiler için oldukça yıkıcı ve korkutucudur. Din ve mezhep savaşları denilince Selçuklu döneminde yaşamış olan ve Hz. Muhammed’in torunu İmam Cafer’us-Sadık’ın oğlu İsmail’i imam olarak gören Hasan Sabbah ve Haşhaşiler akla gelir. Bu kişiler Selçuklu döneminde herkese korku ve dehşeti yaşatır. Sunulan kitapların içeriğinde, yaşanan bütün olaylar irdelenerek okuyuculara aktarılır. Böylelikle konu ile ilgili detaylar sunulur. Ürünler içerisinde yer alan Hasan Sabbah Alamut Kalesi kitap çeşitleri, terör saldırılarını gerçekleştiren batini mezhebine sahip kimselerin mekanı olan Alamut kalesi ile alakalı bilgiler sunar. Ayrıca haşhaşilere 33 yıl liderlik yapmış olan Hasan Sabbah ve yaptıkları terör saldırıları hakkında geniş bilgilere yer verilir. İsmailiyye mezhebini yaymak için yapılan bütün saldırılar, Hasan Sabbah eserleri içerisinde açık bir dille okuyuculara aktarılır. Alamut Kalesi’ni üst olarak kabul eden Hasan Sabbah ve yardımcılarının hem Selçuklu Devleti’ne hem de bölgedeki diğer kişilere yönelik düzenledikleri saldırılar sonucunda, başta Nizamülmülk olmak üzere diğer komutanların kanlı hançerleri ile öldürülürler. Ancak bunun üzerine Hasan Sabbah müritleri için terör saldırılarına teşvik edici metotlar uygular. Bu metotlar bugün yoğun şekilde eleştirilir. Çünkü fedaileri için uyguladığı metot, uyuşturucu ve kadınlardır. Hasan Sabbah kitap serisi içerisinde şeyhlerini memnun etmek için canlarından bile vazgeçecek fedailerinden bahsedilir. Bu kimseler şeyhlerine o kadar bağlıdır ki, hiç düşünmeden canlarını onun için verebilirler. Binlerce kişinin liderliğini yapan Hasan Sabbah, tarihin en karanlık isimlerinden bir tanesidir. Selçuklu döneminde faal bir orduya sahip olur. Ayrıca ordusundaki müritleri ölüme koşarak giderler ve ölümden korkmazlar. Tüm bunların yanında müritlerine sahte cennet bahçeleri vadeder. İnsanlar için dehşet verici bu hikayeleri en ince ayrıntısına kadar öğrenebilmek için seri içerisindeki bütün kitapları satın alabilir ve bu konuda aydınlanabilirsiniz. Trendyol sizlere birbirinden kaliteli ve detaylı bilgiler sunan kitapları uygun fiyat seçenekleriyle satın alma fırsatı sunar. İndirim ve kampanyaları takip edebilirsiniz.

Dikkat Çeken Baskısıyla Hasan Sabbah Kitapları Serisi

Dikkat Çeken Baskısıyla Hasan Sabbah Kitapları Serisi

Kategori içerisinde sunulan Hasan Sabbah Haşhaşiler kitap seçenekleriyle, batıni tarikatı ile ilgili bütün bilgileri elde edebilirsiniz. Bu tarikata bağlı kimseler kendi inançlarını diğer insanlara kabul ettirebilmek için acımasızca terör saldırıları ve suikastlar düzenler. Ayrıca şeyhleri olan Hasan Sabbah'a gönülden bağlıdırlar. Tüm bunların yanında şeyhlerinin verdiği ölüm emrini reddetmeksizin yerine getirirler. Özellikle fedailerin bu bağlılıkları, her türlü çılgınlığı kolaylıkla yapmalarını sağlar. Selçuklu tarihindeki en önemli ve dehşet verici tehditlerden biri olan haşhaşiler, merak edilen bütün yanlarıyla seri içerisinde açıklanır. Kitapların anlaşılır bir dille yazılmış olması, müşterilere sağlanan avantajlar arasındadır. Böylelikle o dönemdeki tarihi okuyarak öğrenilmek isteyen herkes, konu ile ilgili açıklayıcı bilgilere sahip olabilirler. Bu ürünleri satın almak isteyen kişiler, hangi kitabı satın alacağı hakkında kararsız kalabilirler. Kendileri için açıklayıcı ve verimli bir kitaba sahip olmak isteyen müşteriler, daha önce ürünleri satın alan kişilerin yaptığı yorumlardan Hasan Sabbah kitap önerisi hakkında bilgi alabilirler. Böylelikle tarihin en kanlı liderlerinden olan Hasan Sabbah hakkında geniş bilgiler sunan kitaplara sahip olabilirsiniz. Hasan Sabbah kitapları, müşteriler için geniş ürün yelpazesi ile satışa sunulur. Böylelikle farklı yazarlar tarafından okuyuculara aktarılan değerli bilgilerle, batıni tarikatı ve yapmış olduğu terör eylemleri hakkında geniş çapta bilgiler elde edilebilir. Bu kimseler tarafından yapılan terör saldırıları dönemin ünlü veziri Nizamülmülk ve diğer komutanlar tarafından engellenmeye çalışılır. Nizamülmülk ve Selçuklu komutanları tarafından yapılan savunmalar sonucunda pek çok batini öldürülür. Ancak sayılarının oldukça fazla olması, uzun bir süre bu tarikata mensup kişilerle savaşların yapılmasına neden olur. Geçmişe ışık tutan Hasan Sabbah hakkındaki eserlere Trendyol’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Avantajlı Hasan Sabbah Kitapları Çeşitleri Fiyatları

Avantajlı Hasan Sabbah Kitapları Çeşitleri Fiyatları

Hasan Sabbah, gerçekleştirmiş olduğu terör saldırıları nedeniyle pek çok kişinin ölümüne neden olur. Yaşantısının yarısını sürgünlerde geçiren Sabbah, diğer yarısını ise üst olarak kullandığı Alamut Kalesi’nde düşmanlarına acımasızca terör saldırıları gerçekleştirerek sürdürür. Hasan Sabbah romanları, kendine has yöntemlerle bir suikastçi timi oluşturan ve beyin yıkama konusunda uzmanlaşmış olan Hasan Sabbah hakkında geniş bilgilere yer verir. Hem kendisi hem de fedaileri ile ilgili yapılan araştırmalar, bu konu hakkında pek çok yazarın kitap yazmasını sağlar. Kitapların içeriğinin oldukça kaliteli olması ve akıcı bir dille yazılması, bir solukta bitirilmesini sağlar. Böylelikle o dönemde yaşanan bütün olayların heyecanını okurken hissedebilme olanağı elde edebilir. Müşteriler için sunulan Hasan Sabbah kitapları fiyat aralıkları ulaşabilir seviyelerdedir. Genel anlamda müşteriler tarafından ürünlerle ilgili yapılan değerlendirmelere bakıldığında, fiyat seçeneklerinden oldukça memnun kalındığı görülür. Bazı yayınevleri tarafından müşterilere sunulan indirim ve kampanya fırsatları ile istenilen kitapların ya da kitap setlerinin daha uygun fiyatlarda satın alınabilmesi fırsatı elde edilebilir. Müşterilere ekonomik olarak sunulan kitapların fiyatlarını etkileyen bazı kriterler bulunur. Bu noktada ürünlerin kalitesi, hangi yayınevi tarafından sunulduğu, sayfa sayısı ve basım yılı gibi kriterler, fiyatlarda belirleyicidir. Tüm bu kriterlere dikkat edilerek, müşteriler için uygun fiyat seçenekleri sunulur. Böylelikle müşteriler ürünleri daha kolay alabilir ve Hasan Sabbah hakkında daha da bilinçlenebilme imkanı elde edebilirler. Selçuklu döneminde yaşanan terör saldırılarıyla ile ilgili ilginç bilgiler öğrenebilirler. Bu sayede o dönemde yaşanan olaylar hakkında detaylı değerlendirmeler ve yorumlar yapılabilir. Siz de farklı yazarlara ait kaliteli ve donanımlı kitapları Trendyol’dan temin edebilir ve sunulan avantajlı satın alma seçenekleriyle ihtiyaç duyduğunuz ürünlere sahip olabilirsiniz.