İlgili Kategoriler
Renk
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Metraj
Adet
İçerik
Gramaj
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Hasır Ip

" araması için 918 sonuç listeleniyor

Hasır İp Çeşitleri ile Sağlam Düğümler

Kullanım alanı oldukça geniş olan hasır ip, geri dönüşümlü ve çevre dostu malzemelerden üretilir. Dekoratif anlamda hoş aksesuarların elde edilmesinde kullanılan ürünler, ortaya çok daha sıcak ve doğal bir atmosfer katar. Pek çok alanda kullanılan parçalar dayanıklı olmalarıyla neredeyse her sektörde tercih edilir. Jüt ip olarak da bilinen hasır ipler, el işi çalışmalarında sıkça kullanılır. Doğal dekoratif objelerin üretiminde ve süslemelerde kendine yer bulan materyaller, farklı uzunluk ve kalınlık seçenekleriyle beğeniye sunulur. Son dönemin gözde dekorasyon akımlarından olan “Kendin Yap” veya “DIY” hobilerinde sıkça değerlendirilen ürünler sayesinde istediğiniz tüm objeleri elde edebilirsiniz. Her organizasyonda rahatlıkla değerlendirebileceğiniz ipler hem fonksiyonelliği, hem de estetikliğiyle göz kamaştırır. Jüt hasır ip, jüt bitkisinden elde edilir. Genellikle tropikal iklimlerde yetişen jüt bitkisinin boyu 4 metreye kadar uzayabilir. Pamuktan sonra dünya çapında en fazla üretilen bitkisel lif olan jütün üretimi gün geçtikçe kolaylaşır. Ekolojik dengeye ve çevreye dost olan sağlıklı yapısı sayesinde sentetik ürünlerin önüne geçen jüt hasır ip çeşitleri, doğal bir doku yaratmak için sıkça tercih edilir. Nem çekme özelliği olan hasır ipler bulundukları ortamdaki nemin %34’ünü çekebilir. Böylece hasır iplerden üretilen objeler ve aksesuarlar güvenli kullanımlarıyla birlikte estetik bir atmosfer yaratır. Dayanıklı yapısı deformasyonlara karşı dayanırken bu iplerin kullanıldığı objeleri uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Hasır İp Çeşitleri

Hasır İp Çeşitleri

Hasır ip modelleri, kalınlıklarına ve renklerine göre çeşitlilik gösterir. 8 mm, 4 mm, 6mm, 10 mm, 3mm, 5 mm hasır ip seçenekleri kullanıcı ihtiyaçlarına farklı kalınlıklarda sunulur. Hoş bir görüntü yaratmak adına aynaların etrafına sarabileceğiniz hasır ipleri 3 mm kalınlığında tercih edebilir dekoratif ürünlerinin üretiminde daha kalın modellere yönelebilirsiniz. Natürel çalışmalar için sıkça tercih edilen ürünlerin renkli modelleri de son dönemin revaçta olan materyalleri arasında yer alır. Renkli hasır ip modelleri, kimyasal boya içermeyen doğal yapıları sayesinde beğeni toplar. Aradığınız her rengi bulabileceğiniz koleksiyon içerisinde siyah hasır ip, sade dekorasyonlarda tercih edilir. Hobi malzemelerinin çeşitlenmesi sonucunda farklı modelleri üretilen ipler, dekoratif ürünlerin üretiminde farklılık arayanlara ithaf edilir. Genellikle örgü hasır ip seçenekleri sağlam yapıları sebebiyle rağbet görür. Esnekliği az olan bu nedenden ötürü uzun süre bulunduğu kalıbı koruyan örgü modeller ile birlikte üretmenin sınırsız formülünü elde edebilirsiniz. Daveti süslemelerinden saç aksesuar yapımına kadar her alanda değerlendirebileceğiniz ince hasır ip çeşitleri, kaliteli yapılarıyla ön plana çıkar. 3 milimetreden başlayan ince hasır ip koleksiyonu kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamayı hedefler. El yapımı bilekliklerin tasarlanmasında da tercih edilen ince parçalar, naiflikleriyle zarif bileklere hoş bir görüntü sunar. Ayrıca; Trendyol üzerinden 8 mm hasır ip, 4 mm hasır ip, 6 mm hasır ip, 10 mm hasır ip, 3 mm hasır ip, kahverengi hasır ip, pembe hasır ip seçeneklerine de göz atabilir.

Hasır İp Fiyatları

Hasır İp Fiyatları

Bazı modellerde polyester, yün veya viskon ile karıştırılarak tasarlanan hasır iplerde fiyatları belirleyen ilk faktör ebatları olarak karşınıza çıkar. Kalınlıklarına ve inceliklerine göre değişkenlik gösteren fiyatlarda üretimde kullanılan materyalleri saflığı da rol oynar. Bambu ağaçlarından üretilen modeller, farklı fiyat skalasında değerlendirilirken birden fazla materyallerin belirli oranlarda birleştirildiği tasarımlar ayrı klasmanda yer alır. Fiyatların belirlenmesinde bir diğer etken ise renklendirici olup olmaması olarak karşınıza çıkar. Renkli hasır ip modelleri, doğal boyaların kullanmasıyla oluşturulduğu için ek materyaller içerir. Beyaz hasır ip çeşitleri, genellikle bambudan üretilirken renklendiricilerin kullanıldığı parçalar da koleksiyonda yer alır. Dekoratif hasır ip koleksiyonu içerisinde pek çok renk bulunur. Tek bir renge bağlı kalmadan dekoratif zenginliğin yaratılması için çeşitler sunan koleksiyon, doğal şıklığın yaratılmasına aracı olur. Gri hasır ip, minimal dekorasyon örneklerinin yaratılmasında dekoratif ürünlerde sıkça kullanılır. Çok daha canlı renkleri kullanmak rengârenk bir ortamın sahneye çıkmasını sağlar. Mavi hasır ip, yaşam alanlarına doğal bir ton sunarken dayanıklı yapılarıyla uzun yıllar kullanılabilir. Perdelik kumaşların, halıların veya elbiselerin üretiminde de tercih edilen materyaller, dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de sıkça değerlendirilir. Doğal rengi olan saman rengine hoş bir eşlikçi olan yeşil hasır ip çeşitleri, çevreden ilham alınan tasarımlarda yoğun ilgi görür. Dekoratif ihtiyaçları şık ve doğal bir hava ile karşılayan jüt ipler, el emeği göz nuru parçalarda yer alır. Tamamen zıt ve canlı görüntülere ışık tutan kırmızı hasır ip modellerini ise hediyelik eşya yapımında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Birbirinden şık ve doğal görüntülere imza atmak isteyen zanaatkârların yöneldiği ipler sayesinde ekonomik ve zarif parçalara sahip olabilirsiniz. Yaşam alanlarına doğal bir görüntü ve el yapımı emekler katmak isteyenlerin yoğun rağbet gösterdiği bambu hasır ip, inceliğine rağmen dayanıklı yapı sunar. Doğal iplerin yapıtaşı olarak kullanılan bambu ağaçlarından üretilen hasır iplerin saf kalmasına özen gösterilir. Böylece çevre dostu ve geri dönüşümlü olarak sunulan ipler, ekolojik dengenin korunmasında rol oynar. Kalın hasır ip çeşitleriyle yapabileceğiniz dekoratif ürünlerle birlikte yıllar boyu eskimeyecek tasarımlara sahip olabilirsiniz. İşlevselliği ve estetikliği birleştiren parçaların anahtarını sunan doğal hasır ip modelleri, özel organizasyonlarda kullanabileceğiniz kaliteyi sunar. Ayrıca; Trendyol üzerinden hasır ip fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Hasır İp Trendyol’da

Hasır İp Trendyol’da

Ev tekstilinden hediyelik eşya sektörüne kadar her alanda kendine yer bulabilen hasır ipler, organik yaşamı baz alanların tercihleri arasında ilk sırada yer alır. Yaratıcı çalışmaların mimarı olmanızı sağlayacak materyal sayesinde mükemmel eserlere imza atabilirsiniz. Kişisel eşya üretiminden sanayi sektörüne kadar geniş bir kullanım alanına sahip jüt ipler hem renk çeşitleri, hem de sağlamlıkları sayesinde rağbet görür. Şerit hasır ip, uzun boyu ve dümdüz uzanan yapısı ile dekoratif ürünlerin tasarımında sıkça kullanılır. Paketleme tekstilinde canlı ve havalı görünümüyle beğeni toplayan simli hasır ip, göz alıcı tasarımların ortaya çıkmasına aracı olur. Hobi işlerin en önemli materyalleri arasında bulunan jüt ipler, şık ve zarif parçalarla birlikte oldukça sağlam eşyaların oluşmasını sağlar. Hasır ip kullanılarak yapılabilecek en kolay parçalar arasında sepet yer alır. Hem kullanışlı, hem de şık dekoratif bir ürün yaratmak isteyenlerin yöneldiği sepetler, zarif görünümlerine ek fonksiyonellik de sunar. Son dönemlerin popüler hobi malzemeleri arasında yer alan hasır ipleri Trendyol’un zengin koleksiyonu içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz. İşlevsellik yönünden tatmin eden Amerikan servislerden ambalaj malzemelerine kadar geniş yelpazede bulunan hasır ip ürün çeşitliliği, her müşterinin ihtiyacını karşılamayı hedefler. Kalınlığına ve boyuna göre değişen ürün koleksiyonu içerisinde kalitesinden şüphe etmeyeceğiniz materyallere ulaşabilirsiniz. Süslemelerinizde, özel gün organizasyonlarınızda, hediyelik eşyalarınızda değerlendirebileceğiniz bu ipler sayesinde doğallığın zarafetle buluştuğu anı yakalayabilirsiniz. Son derece çevre dostu olan ürünler, herhangi bir çürüme durumunda toprağa tamamen karışır. Yoğun nemden ve rutubetten korundukları takdirde yıllarca kullanılabilen dayanıklı ipler, ortamdaki nemin çoğunu çekmesi ile bilinir. Birkaç pratik malzeme ile tasarlanabilen dekoratif lambaderlerden düğün, kına, nişan gibi organizasyonlardaki objelere kadar her alanda kullanılabilen hasır iplerin teminini sayfamız aracılığıyla sağlayabilirsiniz. Bütçe dostu avantajlı fiyatlarla buluşabileceğiniz Trendyol çevre dostu hasır iplerle birlikte kaliteyi sizlere armağan eder.

Hasır İp İle Neler Yapılır?

Hasır ip ile farklı dekorasyon tasarımları yapabilirsiniz. Herhangi bir saksı ya da benzeri ürünü hasır iple kaplayabilirsiniz. Dilerseniz çeşitli fiyonklar ile süslemeler de yapabilirsiniz. Farklı ve yaratıcı kullanım imkanlarına sahip olan bu hasır ipler ile süslemelerin dışında kedileriniz için tırmalama tahtası da yapmanız mümkündür. Hasır ipler ile yaptığınız aksesuarlara etiket yapmak amacıyla fiyonklar oluşturabilirsiniz. Ayrıca hasır iple örülen pek çok kıyafet ve çanta gibi aksesuar da bulunur. Kullanacağınız alanı belirledikten sonra hasır iplerin kalın veya ince olanlarından satın alarak uygun tığlar ile rahatlıkla örme işlemlerini yapabilirsiniz. Kolay işlenebilmesi ve her renk ile uyumlu olması sebebiyle hasır iplerin çok geniş kullanım alanları bulunur.

Hasır İp Nerede Satılır?

Çeşitli amaçlar için kullanacağınız hasır ipleri Trendyol’dan bulup alabilirsiniz. Genellikle ince veya kalın malzemelerle üretilen hasır iplerden farklı dekoratif ürünler tasarlayabileceğiniz gibi kendi üzerinizde giyerek de kullanabilirsiniz. Dilerseniz çanta gibi ürünler de tasarlayabilirsiniz. İşlenmesi ve örülmesi kolay olan hasır ipler her renk ile otantik bir uyum içerisinde bulunur. Hemen her alana uyumlu yapısı ve rengi ile süslemeler ya da aksesuarlar dışında çeşitli figürler yaparken dahi kullanabilirsiniz. Trendyol'dan aldığınız çeşitli uzunluklardaki hasır ipleri kullanarak yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda yaptığınız ürünleri yaşamınızın her alanında kullanabilirsiniz. Hatta hasır iplerden yaptığınız suplaları yemek yerken tabaklarınızın altına da serebilirsiniz.

Hasır İp Kaç Numara Tığ İle Örülür?

Hasır ipleri farklı tığ numaralarını kullanarak örebilmeniz mümkündür. Hasır ipin kalınlığına göre küçük veya büyük numaralı tığlar kullanılabilir. 3 ya da 4 numara tığlar genellikle orta boy ve ideal olanlarıdır. Eğer geniş aralıklı bir model oluşturmayı planlıyorsanız farklı büyüklükteki örgü tığları işinizi kolaylaştırır. Tığlar ile ördüğünüz kalın veya ince hasır ipliğinin kullanım alanlarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Çıkardığınız modele uygun şekilde tasarladığınız motifleri örmek için kullandığınız tığların ebatları da önemlidir. Bu nedenle eğer ince ip kullanmayı planlıyorsanız buna uygun tığ büyüklüğüne ihtiyacınız olur. Bu sayede yapmayı planladığınız ürünler daha kaliteli ve şık durur. Özellikle hasır bir otantik görünümü sayesinde farklı dekoratif halı ve benzeri malzemeler de üretebilirsiniz.