"

Havluluk

" araması için 14170 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sevilen Havluluk Çeşitleri ile Havluların Emin Ellerde

El ve yüz havlularını asma görevi üstlenen havluluk modelleri, bir evin olmazsa olmaz eşyalarından biridir. Üstelik havluluklar sadece işlevi ile değil dekorasyona kattığı güzellikle de dikkat çeker. Tasarımları, fonksiyonları, renkleri farklı olan modeller, dekorasyonun bir parçası olur. Banyo, mutfak gibi pek çok alanda kullanılabilen ürünler, fonksiyonel özellikleriyle birbirinden ayrılır. Havluluk banyo çeşitleri, paslanmaz çelikten üretilir. Bu sayede su ile temas etse bile paslanmaz. Uzun ömürlü kullanım imkanı sağlayan banyo havlulukları; ayaklı, askılı, ya da halka biçiminde tasarlanır. Havluluk ayaklı tasarımları nostaljik bir görünüme sahiptir ve kolay yer değiştirme imkanı sunar. Havluluk sepet modelleri ise son zamanların en çok rağbet gören seçeneklerinden biridir. Sepet şeklindeki modeller, alışılmışın dışında tasarımlarıyla dikkat çeker. Her ortamda uyumu sevenler için havluluk takımı da mevcuttur. Takımlar birbiriyle uyumlu ya da aynı renklerden oluşturulur. Havluluk seti, farklı yerlere monte edebileceğiniz modelleri aynı çatı altında toplar.

Çok Kullanışlı Havluluk Modelleri

Çok Kullanışlı Havluluk Modelleri

Çubuk havluluk çeşitleri, en klasik havluluk modellerinden biridir. Zamana meydan okuyan tasarımı ve kolay kullanımı ile pek çok yere eşlik eder. Kolaylıkla monte edilen ürünler, minimum yer kaplar. Daha minimal bir şey arıyorsanız havluluk askısı çeşitlerine de göz atabilirsiniz. Sadece banyoda değil mutfakta da sıklıkla kullanılan el havluluk çeşitleri yemek yapma anını çok daha patik bir hale getirir. Bir şey döküldüğünde ya da eliniz ıslandığında havluları muhafaza eden ürünler büyük önem taşır. 3 lü kağıt havluluk modelleri birden fazla havluyu aynı anda asma imkanı sunar. Ailedeki birey sayısına göre bir karar verebilir daha minimal bir ürün almak istiyorsanız 2 li havluluk modellerini değerlendirebilirsiniz. Markalar ürünlerini farklı ebatlarda tasarlar. Havluluk için ayırabileceğiniz yer küçükse küçük havluluk çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Küçük havluluklar genellikle duvara monte edilen ve tek kancalı tasarımlardan oluşur. Farklı ihtiyaçlara cevap vermek isteyen markalar kare, üçgen, portatif, kısa, yuvarlak, 40 cm, cam, oval, bank şeklinde, küvet şeklinde havluluk seçenekleri sunar.

İhtiyaçlarınıza Uygun Havluluk Çeşitleri

İhtiyaçlarınıza Uygun Havluluk Çeşitleri

Markaların kullanıcılar için tasarladığı havluluk çeşitleri, kullanım ve monte edilme yerine göre değişiklik gösterir. Tornavida, çivi gibi aletlere ihtiyaç duymadan kolaylıkla monte edilen vantuzlu havluluk modelleri genellikle lavabolarda kullanılır. Hijyen seviyesini arttırmak için pek çok model geliştirilmiştir. Restoran, otel gibi yerlerde ise z katlamalı havluluk seçenekler tercih edilir. Tek kullanımlık kağıt havlularınızı yerleştirmek için rulo havluluk mekanizmaları da her dönem rağbet görür. Sensörler ile çalışan rulo havluluklar ise kullanımı kolay olduğu için tercih edilmektedir. Gücünü teknolojiden alan bir diğer seçenek ise elektrikli havluluk ürünüdür. Elektrikli havluluklar pratik mekanizması sayesinde havluları muhafaza eder ve kullanımı kolaylaştırır. Kullanıcı odaklı tasarlanan; havluluk raf, petek, tezgah üstü, lavabo, mutfak, masa üstü, merdiven, ferforje, seçenekleri de beklenti ve ihtiyaçlarınızı karşılar.

Her Bütçeye Uygun Havluluk Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Havluluk Fiyatları

Ürünlerin kullanım alanları, tasarımları, fonksiyonları değişiklik gösterdiği gibi renkleri de farklılık gösterir. Gold havluluk çeşitleri avangart duruşuyla dekorasyona şıklık katar. Havluluk siyah çeşitleri ise siyahın asilliği üzerinde taşır. Kaliteli boyalar kullanılarak yapılan modeller deformelere karşı oldukça dirençlidir. Ürünlerin fiyatları yapım maliyetine göre değişiklik gösterir. Plastik, çelik, ahşap, krom, örgü, yapışkanlı, kadife, rustik, paslanmaz çelik havluluk seçenekleri, yapım malzemesi göz önünde bulundurularak farklı fiyatlara tabi tutulur. Örneğin; havluluk kumaş modelleri ile elektrikli modeller arasında fiyat farklılığı görülmektedir. Fotoselli havluluk gücünü elektrikten alan kullanışlı ve uygun seçenekler arasında yer alır. Havluluk modellerinin çeşitlilik göstermesi fiyat aralığını arttırır. Bu sayede bütçenize uygun pek çok ürün bulmanız mümkündür.

Havluluk Nasıl Takılır?

Havluluklar, matkap ve benzeri malzemeler kullanılarak monte edilmektedir. Monte edilecek olan havluluğun ilk olarak aparatından çıkarılması gerekir. Daha sonra aparatın ölçüsüne bağlı olarak asılacak alanın ölçüsü alınmaktadır. Ölçü alındığı sırada monte edilecek alanın işaretlenmesi de gerekmektedir. Banyo ve mutfak gibi alanlara göre yapılan işlemler değişebilir. Banyoda havluluk monte edilecek ise mutlaka fayans aralarının kullanılması gerekir. Matkap kullanılarak derz arasının delinmesi gerekmektedir. Daha sonra ise havluluğu monte edilmesi için dübele ihtiyaç duyulur. Çekiç ve benzeri bir alet kullanılarak dübelin deline alana çakılması gerekir. Bu aşamadan sonra yapılması gereken ise aparatın dübele vidalanmasıdır. Vidalama işlemi tamamlandıktan sonra havluluk aparatına takılarak kullanıma hazır hale gelecektir. Bu monte işlemi her havluluk modeli için geçerli değildir. Yapıştırma ve benzeri yöntemlerle takılarak kullanılan havluluk modelleri de mevcuttur.

Banyoda Havluluk Nereye Takılır?

Havlu asmak için kullanılan havlulukların lavaboya yakın bir alana takılması gerekmektedir. Bu şekilde eller yıkandıktan sonra rahat bir şekilde havluya ulaşılabilmesi mümkün olur. Havluluk monte işlemleri sırasında delinerek monte yapılıyor ise mutlaka fayans aralarının tercih edilmesi gerekir. Bunun nedeni ise boru ve benzeri sistemlere zarar vermekten kaçınılmasıdır. Bu şekilde yaşanabilecek büyük kazaların önüne geçilebilir. Radyatör yani petel olarak bulunan havlulukların takılacağı alanlar da önemli bir konudur. Hem ısıtma sağlayan hem de havluların asılması için kullanılan bu havluluklar banyoda doğru yerlere yerleştirilmelidir. Radyatörlerin yani havlulukların banyo içinde hava akımında etkilenmeyeceği bir noktaya monte edilmesi gerekmektedir. Yani kapı girişlerinde veya havalandırma camına yakın bir konumda yer almamalıdır. Sürekli hava değişimlerine maruz kalması ısıtma konusunda istenilen verimin alınamamasına neden olabilir. Bu nedenle eğer banyolarda alan varsa gerekli şekilde yerleştirilmelidir.

Havluluk Petek Nasıl Takılır?

Havluluk petek yani havlupan montajı için çekiç, delici alet ve aparat gibi bir çok malzemeye ihtiyaç duyulmaktadır. Havluluk kısmı ve aparatları ayrı şekilde yer alır. Havluluğun sahip olduğu boyuta göre ilk olarak delinecek olan alanların ölçüleri alınması gerekir. Ölçü alındıktan ve işaretlemeler yapıldıktan sonra matkap yardımı ile alan açılmalıdır. Birden fazla aparatı monte etmek için buna uygun sayıda alanın delinmesi gerekir. Delme işlemi yapıldıktan sonra ise dübeller çakılır. Bu aşamadan sonra da aparatların vidalama işlemleri gerçekleşmektedir. Isıtma sisteminin bir parçası olması nedeniyle monte işleminin doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Teknik yardım almak da avantajlı olabilir. Havluluk petekleri monte etmeden önce banyo boyutuna uygun olması gibi özelliklerine de mutlaka dikkat edilmelidir. Havluluk modellerini incelemek ve satın almak için Trendyol’u tercih edebilirsiniz.