"

Hemşire Forması

" araması için 2859 sonuç listeleniyor

Hemşire Forması

Hemşire Forması Modelleri

Hemşire Forması Modelleri

Hemşire forması, sağlık sektöründe görev yapan tüm kadın ve erkek hemşirelerin görev süreleri boyunca giydikleri bir üniformadır. Sektörün zorlu şartlarına ayak uyduracak nitelikte ürünler olan hemşire formaları, hemşirelerin yoğun tempoda çalışırken rahat etmelerini sağlarken, bir yandan da şık görünmelerine yardımcı olur. Kumaş seçiminden modeline kadar birçok unsur göz önünde bulundurularak üretilen hemşire formaları ve önlükler, başta hemşireler olmak üzere; doktorlar, cerrahlar, veteriner hekimler ve tüm sağlık çalışanları tarafından kullanılabilir. Hemşirelerin kutsal görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeleri adına son derece rahat, dayanıklı ve konfor seviyesi üst düzeyde olan özel kumaşların kullanıldığı bu üniforma, düz ve desenli modelleriyle her zevke hitap eder. Kadın ve erkek sağlık çalışanları için ayrı modeller bulunduğu gibi, unisex olan modelleri de mevcuttur. Hastanelerden özel kliniklere, muayenehanelerden revirlere kadar onlarca alanda başvurulan hemşire formaları, sağlık meslek liselerindeki öğretmen ve öğrencilerin de olmazsa olmaz formalarındandır. Hemşire üniforması; yaka modeli, kol yapısı, rengi, desenli oluşu gibi tasarımsal farklılıkları ile birbirinden ayrılır. Görev alınan sağlık kuruluşunun yönlendirmesine göre tüm hemşirelerin aynı üniformayı giymesi beklenebilir. Ancak başhemşire ya da bölüm şefi gibi mevkide olanlar diğerlerinden farklı bir üniforma ile görevlerine devam edebilir. Hastanedeki hemşire formaları alt-üst lacivert şeklinde kullanılıyorsa başhemşire forması üstü lacivert, altı beyaz renk olabilir ve bu ayrım dış görünüş bakımından diğerlerinden ayrılmasını sağlar. Kimi özel kurumlarda veya muayenehanelerde daha farklı tasarımlarla çiçek, balık, kuş gibi desenlere sahip forma üstlerine de rastlanabilir. Alt-üst takım olan hemşire formalarının yanı sıra, altı beyaz üstü lacivert hemşire forması kombinlerine de rastlanır. Özellikle çocuk kliniklerinde çalışan hemşireler, genel atmosfere uyumlu olması bakımından turkuaz, turuncu, petrol mavisi, kiremit rengi, su yeşili hemşire forması ile görevlerini yapabilir. Her gün sayısız insanla ilgilenen ve onların hayatlarına dokunan hemşireler ve sağlık çalışanlarının uzun nöbet süreleri boyunca rahat etmeleri, verecekleri sağlık hizmetinin verimli olması adına önemli bir faktördür. Birbirinden farklı tasarımda, renkte ve bedendeki hemşire forması modelleri için Trendyol’un geniş ürün yelpazesine göz atabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Hemşire Forması Modelleri

En Çok Tercih Edilen Hemşire Forması Modelleri

Hemşire formalarının birçok farklı modeli bulunur. Renk, desen, yaka tipi, pantolon boyu gibi farklı özellikler hemşire formalarını birbirinden ayırır. Kadın ve erkek hemşire forması olarak ayrı modelleri bulunduğu gibi, unisex olanları da sıklıkla tercih edilir. Altı ve üstü aynı renk ve tasarımlı hemşire forması takım halinde tasarlanabilir. En sık rastlanan beyaz hemşire forması tüm sağlık çalışanları için vazgeçilmez alternatiflerin başında gelir. Hemşire forması altı ile üstü farklı renk ve desende olan takımlar da mevcuttur. Ayrıca formayı takım halinde almaktansa alt ve üst parçaları ayrı ayrı da edinebilirsiniz. Eğer renkli bir tarzınız varsa ve butik bir sağlık kuruluşunda görev alıyorsanız üst olarak gri hemşire forması ile alt olarak yeşil hemşire formasını bir arada kullanıp farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Hatta alt parça ile üst parçayı farklı bedenlerde de tercih edebilirsiniz. Yaka bakımından; V yaka, kare yaka, zarf yaka, hakim yaka gibi yaka çeşitlerine sahip modeller arasından tercih yapabilirsiniz. Kelebekli, kalpli, çiçekli, kedili gibi onlarca eğlenceli desen baskılı hemşire üst forma çeşitlerini, kendisiyle uyumlu renkte bir pantolonla birlikte kullanabilirsiniz. Üst parçasında hakim olan renk mor ve tonları ise pantolonu mor hemşire forması çeşitlerinden seçebilirsiniz. Ayrıca aynı desendeki boneler de son derece kullanışlıdır ve üniformayla hoş bir bütünlük yaratır. Hamile hemşire forması, hamileler için özel olarak tasarlanır. Onların işlerini daha kolay yapabilmeleri adına her türlü detayın düşünüldüğü bu modeller, bebek bekleyen kadın hemşirelerin karın kısımlarını sıkmaz ve onları rahat ettirir. Tesettürlü sağlık personelinin en çok tercih ettiği modellerden olan tesettür hemşire forması; kollarının gizli fermuarlı olması sayesinde kolaylık sağlar. Uzun kolludur ve yaka kısımları kapalıdır. Formanın üst parçasının etek boyu diğer modellere göre daha uzundur. Hemşire formaları yaka kısmına isim ve soyisim işlenerek kişiselleştirilebilir. Bu sayede personelin yaka kartı kullanmasına gerek kalmaz ve forması diğerleriyle karışmaz. Hemşire formalarının dışında, sağlık çalışanlarının kullandığı cerrahi nöbet takımları ve önlükler de bulunur. Bu önlükler yaygın olarak beyaz renkte, diz üstü, kuşaklı ve ceplidir. Uzun kollu, kısa kollu, yarasa kollu gibi kol çeşitleri mevcuttur. Bu seçimi içinde bulunduğunuz mevsim şartlarına göre yapabilirsiniz. Görev aldığınız alanın sıcaklık durumu da kol seçiminde etkili olabilir. Küçük ve büyük beden hemşire forması modellerinin, ürünü kullanacak olan hemşirenin fiziksel yapısına uygun olarak seçilmesi önemlidir. Pantolon paçaları, geniş ve boru paça alternatifleri ile sunulur. Tüm bu hemşire forması modellerine ve diğer çıtçıtlı, İspanyol paça, alt, kışlık, zarf yaka, yarasa kol, uzun, kare yaka hemşire forması modellerine ayrı ayrı ve takım halinde Trendyol ayrıcalığıyla evinizin rahatlığında ulaşabilirsiniz.

Hemşire Formalarının Öne Çıkan Özellikleri

Hemşire Formalarının Öne Çıkan Özellikleri

Hemşire formaları; genel olarak en yüksek pamuk oranında, viskon ve likra karışımı ile üretilirler. Ürünün rahatlığıyla kumaş seçiminin doğrudan ilgili olduğu düşünülürse, pamuk yoğunluğunun üst seviyede olması avantaj sağlar. Pamuklu kumaş yazın terletmez, kışın ise sıcak tutar. Böylelikle her mevsime adapte edilebilen hemşire forması, likralı olmasıyla da rahatlığına rahatlık katar. Likralı hemşire forması hareket kabiliyetini sınırlandırmaz, esnektir ve deforme olmaz. Hemşirelerin yoğun ve koşturmalı mesaileri süresince konforlu bir şekilde kullanılabilir, günler geçtikçe ilk günkü halini koruyabilir. Doktor, hemşire forması ve cerrahi nöbet takımlarının yüksek pamuklu ve likralı olması hem sağlıklı hem de rahat bir çalışma imkanı sağlar. İnce iplik ve sık dokunmasından dolayı oldukça yumuşaktır. Bu üniformalar polyester kumaş içermez. Birinci kalite kumaştan üretildikleri için yıkama talimatlarına uygun yıkandığı takdirde çekme, bozulma, renk atma problemleri yaşanmaz. Kolay kırışmaz, alerjik yan etkileri yoktur, kaşındırmaz. Nefes alabilen gözenekli dokusu sayesinde terletmez. Temizliği oldukça kolay olan hemşire formaları son derece dayanıklıdır. Tek üst hemşire forması desenli olduğunda aynı rahatlığı ve avantajları sağlamasıyla birlikte, organik tekstil boyalardan yapılmış dijital baskısı ile fark yaratır. Bu baskılar her türlü renk ve desende olabilir. Hemşire formalarının en özel kumaşlarından olan alpaka kumaştan üretilen modeller oldukça ayrıcalıklı özelliklere sahiptir. Özel alpaka kumaş, Türkiye’de ve dünyada doktor ve hemşirelerin en çok tercih ettiği kumaş çeşididir. Kolay ütülenir ve alerji yapmaz, soğuğa dayanıklıdır ve ısı tutar. Güneş ışığından yansıyan radyasyonu tutar, doğrudan ateşe tutulmadığı sürece tutuşmaz, bu sayede güven verir. Alerji hissi yaratmaz, uzun süre kullanılabilir, yıpranmaz, yıkamada kolay solmaz, temizliği kolaydır ve üretim masrafı daha azdır. Çetin hastane şartlarına kusursuz bir şekilde adapte olan ayrıcalıklı özellikleriyle hemşire formaları, sektörde emek harcayan tüm sağlık çalışanlarının en büyük yardımcısı olarak önemini her zaman korur. Hemşire forması renk çeşitliliği bakımından da oldukça caziptir. Siyah hemşire forması klasik görüntüsüyle tercih edilirken, kırmızı hemşire forması canlı rengi sayesinde rağbet görebilir. Ürünün kesimi ve kalıpları, her bedenden kadın ve erkek hemşireler için ideal formlardadır.

Hemşire Formalarının Kullanım Alanları

Hemşire Formalarının Kullanım Alanları

Hemşire formaları geniş bir kullanım alanına sahiptir. Hastanelerde görev alan tüm doktorlar, hemşireler, cerrahlar, laboratuvar çalışanları ve diğer personeller özel üniformaları ile çalışır. Cerrahlar ameliyathanelerde en önemli ameliyatlar sırasında cerrahi takımları tercih ederken, bu takımda yer alan özel boneleri de hijyen açısından muhakkak takarlar. Muayenehane ve özel kliniklerde hastalarını muayene eden doktorlar tarafından her gün başvurulan bu özel üniformanın üzerine giyilen önlük ise sağlık çalışanlarının vazgeçilmez giysilerinden birisidir. Medikal önlük, hemşire formalarının üzerine giyilir ve hem formanın kirlenmesini önleyerek onu dış etkenlerden korur hem de büyük cepleri sayesinde steteskop, kalem, çağrı cihazı, telefon gibi önemli eşyaları taşımak için önemlidir. Kamu ve özel sağlık kuruluşlarında çalışan sağlık personeli ve hemşire sayısı düşünüldüğünde milyonlarca kişiye hitap eden kullanışlı ve nitelikli ürünler oldukları görülen hemşire formaları; göz hastanesi ve kliniklerinde, cerrahi tanı ve tedavi merkezlerinde, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri ile diş ve ortodonti kliniklerinde de sıklıkla kullanılır. İnsan sağlığının söz konusu olduğu tüm tanı, tedavi, ameliyat, tıbbi görüntüleme merkezlerinde rastlanılan bu işlevsel üniforma; tüp bebek merkezleri ve doğum hastanelerinin de olmazsa olmazlarındandır. Ebeler, hasta bakıcılar, hasta kayıt personeli ve bazı idari kısımlarda da bu formalardan yararlanılır. Askeriyeler, yatılı okul ve yurtlar, hasta ve yaşlı bakım evleri, yetiştirme yurtları, kadın sığınma evleri ve büyük fabrikalarda bulunan revirlerde görevli sağlık personelleri tarafından kullanılır. Veterinerler, hayvanları muayene ederken ve cerrahi müdahaleler sırasında özel kıyafetlerini giyer ve işlerini bu şekilde yapmaya devam eder. Lila hemşire forması ve mavi hemşire forması gibi renkli modeller veteriner hekimlerin sıklıkla tercih ettiği modeller arasında yer alır. Bunun dışında sağlık meslek liseleri, yüksekokulları ile tıp ve veterinerlik fakültesi öğrencileri ve akademik personeli de bu formalardan yararlanır. Bazı hastaneler belli bir renk seçer ve hemşirelerin bu renkteki formalardan giymesini talep eder. Bunun dışında sağlık merkezlerinin bazılarında bu şekilde tek tip giyinme anlayışı olmayabilir ve seçim hemşirelere bırakılabilir. Eğer formanızı kendiniz seçecekseniz, bazı noktalara dikkat etmeniz en doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır. Formanızın vücut tipinize ve fiziksel özelliklerinize göre en uygun bedende olması gün boyunca sizi rahat ettirir. Beli lastikli ve likralı pantolonları tercih edebilirsiniz. Bir hemşire forması üst kısmı bol kesim tercih edilirse, eğilip kalkarken rahat hareket etmenize yardımcı olur. İşyerinizin renk konusunda bir yönlendirmesi varsa buna uymanız gerekir. Ancak belli bir kural söz konusu değilse koyu renkli hemşire forması seçmek lekeleri göstermemesi açısından kullanışlı olabilir. Tercihe ve mevsime göre kısa veya uzun kollu hemşire forması seçebileceğiniz gibi, yaza uygun sarı hemşire forması da sizin için farklı ve dikkat çekici bir tercih olabilir. Dikkat etmeniz gereken diğer hususlardan birisi ürünün kumaş yapısıdır. Pamuk yoğunluklu yumuşak kumaşlardan üretilen forma ve önlüklere yönelmek sağlığınız ve konforunuz için son derece önemlidir. Hayati öneme sahip araç-gereçleri gün boyunca yanınızda taşımanız adına üniformanızın cepleri olmasına özellikle dikkat etmeniz gerekir. Dış görünüş bakımından şık görünen, kolay solmayan, ter izi çıkmaması bakımından kolay terletmeyen ve canlı renklerdeki modeller estetik açıdan güzel görünmenizi sağlar. Eğer hemşire forması ihtiyacınız varsa, en az iki çift ürün almanız, dönüşümlü giyebilmeniz açısından sizin için fayda sağlayıcı olacaktır. Formanızı seçerken hem kaliteli hem de bütçenize uygun seçenekleri değerlendirmek için Trendyol’un nitelikli koleksiyonları arasından ihtiyacınıza cevap veren tüm modelleri hemen inceleyebilirsiniz.

Hemşire Forma Fiyatları

Hemşire Forma Fiyatları

Hemşire forma fiyatları belirlenirken bazı noktalar göz önünde bulundurulur. Bunlardan en önemlileri ürünün kumaş kalitesi, dayanıklılığı, yıkama ve ütü aşamalarında kullanıcıya sağladığı avantajlar şeklinde sıralanabilir. Uzun süreli kullanım imkanı sunan pamuk ağırlıklı ve alpaka kumaştan imal edilen formalar, fiyat-performans dengesi göz önüne alındığında akıllı bir alışveriş yapmanız için idealdir. Mesleğinize ve kendinize yaptığınız en doğru yatırımlardan birisi kaliteli ve uzun süre kullanabileceğiniz ürünlere yönelmek olacaktır. Hemşire forması markaları da fiyat belirlenirken etkili olan noktalar arasındadır. Ürünün düz renkli ve desenli olması fiyat etiketine farklı yansıyabilir. Desenli bir üniformanın fiyatı, üzerine yapılacak olan baskının ve boyanın kalitesi ile doğru orantılı olarak değişebilir. Yaka, kol, pantolon paçası gibi tasarımsal özellikler ile ürünün işçiliği de önemli etkenlerdendir. Ürünü tek tek veya takım olarak almak, kumaşının yerli veya ithal olması gibi durumlar da yine fiyat aşamasında rol oynar. Eğer hemşire formanızın üzerine isim işletmek isterseniz, bunun için ayrı bir maliyet söz konusu olabilir. Ürünün tüylenme, yırtılma, dikiş atma, eskime gibi olumsuz etkilerinin bulunmaması, memnuniyetinizi sağlamak açısından son derece önemlidir ve fiyatı etkileyecek unsurlardandır. Üreticiler, sağlık çalışanlarının memnuniyetini en üst sırada tutarlar ve ürünlerine sonuna kadar güvenerek en ideal fiyatı belirlerler. Bireysel alımların yanı sıra hastaneler ve diğer tüm sağlık kurumları personeline dağıtmak amacıyla hemşire formalarının toplu olarak teminlerini gerçekleştirebilir. Bu gibi toplu alımların söz konusu olduğu durumlarda, toptancı fiyatları belirli yüzdelerde indirimler uygulayarak satışa çıkarılabilir. İhale yoluna da gidebilen hastane yönetimi, personeline en kaliteli ürünleri ulaşılabilir fiyatlarda almaya her zaman özen gösterir.

En Kullanışlı Hemşire Formaları Trendyol’da

En Kullanışlı Hemşire Formaları Trendyol’da

En kutsal görevlerden birisini icra eden hemşireler, lise yıllarından başlayarak meslekten emekli olacakları zamana dek her gün hemşire forması içinde çalışmaya devam eder. Artık bir yaşam biçimi halini alan ve günlük rutinin ayrılmaz bir parçası olan bu formalar, yıllar içerisinde vazgeçilmezler arasındaki yerini alır. Sivil kıyafetlerinden çok üniformaları içinde vakit geçiren hemşireler ve sağlık personelleri için üründen alacakları verim oldukça önemlidir. Bunun için iyice araştırarak en kaliteli ürünlere bütçelerine uygun fiyatlarla sahip olmak istemeleri gayet normaldir. Siyah, beyaz, lacivert gibi klasikleşmiş renklerin dışında, saks mavisi hemşire forması veya pembe hemşire forması gibi alışılmışın dışındaki formaları tercih ederek günlük rutinlerine farklı bir dokunuş yapabilirler. Mesleğe yeni atanan bir hemşire için yeni hemşire forması edinmek her zaman heyecan verici olmuştur. Yıllar boyu sürecek olan görevleri boyunca üst düzeyde dikkate ve konsantrasyona ihtiyaçları olan hemşireler, görevlerini en iyi şekilde yerine getirirken, kişisel olarak rahatlıklarından taviz vermek istemezler. Bu hem kendileri için hem de hizmet verdikleri hastaları için olumlu etkiler barındıran bir durumdur. Hemşire forması, tüm olumlu ve avantajlı özelliklerinin yanı sıra, kişinin kendisine olan güvenini büyük ölçüde artırır. Sorumluluk duygusunu zirveye çıkarır ve içinde bulunduğu ekibe ve kuruma karşı büyük bir bağlılık ve aidiyet hissi geliştirir. Bu his ile daha motive bir şekilde çalışan tüm hemşireler için geçmişten günümüze dek önemini her zaman koruyan tüm kullanışlı ve bütçeye uygun hemşire forması modellerine, Trendyol’un ulaşılabilir moda anlayışıyla oluşturduğu kaliteli ürünleri arasından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Hemşire Forması Nasıl Olmalıdır?

Hemşire formasının uzun saatler çalışan hemşireler için çok rahat ve esnek bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Hemşirelerin hareketlerini kısıtlamayan ve uzun saatler onları rahatsız etmeyecek bir kumaş yapısına sahip olması önemlidir. Formaların kumaş kalitesi ne kadar yüksek ise rahatlık oranı da o kadar yüksek olacaktır. Bu nedenle forma seçimlerinde bu konuya mutlaka dikkat edilmesi gereklidir. Tesettür hemşire forması alt ve üst olmak üzere iki ayrı parçadan oluşmaktadır. Bu durum da hemşirelerin çok daha rahat hareket edebilmesini sağlamaktadır. Uzun saatler çıkarılmadan giyilmeye devam edilen kıyafetler olduğu için terletmez özelliğe de sahip olması gerekir. Cepli tasarıma sahip olması hemşireler için rahat bir kullanım sağlar. Telefon, kalem ve benzeri gereçlerin taşınması için cebe ihtiyaç duyulur. Hastane terlikleri ile kombinlenerek kullanılmaları da konfor sağlamaktadır.

Hemşire Forması Kumaşı Nereden Alınır?

Hemşire forması kumaşını Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz. Trendyol ürün çeşitliliğinin yüksek olduğu ve neredeyse tüm markalara ulaşabilmeyi mümkün kılan bir platformdur. Bu platform üzerinden farklı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Hemşire forması yapımında kullanılması gereken yüksek kaliteye sahip kumaşlar arıyorsanız rahatlıkla bulabilirsiniz. Forma kumaşının yüksek bir kalite sunması konfor sağlayacağı anlamına gelmektedir. Trendyol da bu konfora ulaşabilmek için aracı olarak görülebilir. Forma kumaşı çeşitleri arasında isteklerinize bağlı olarak inceleme yapabilirsiniz. Ürün görsellerini detaylı bir şekilde inceleyebilir, ürün yani kumaş özelliklerine de aynı sayfa üzerinde incelemede bulunabilirsiniz. Hemşire üniforması kumaşı çeşitlerinin yanı sıra hazır olarak satışa sunulan modeller arasında da araştırma yapabilir, satın alabilirsiniz.

Hemşire Forması Kaç Derecede Yıkanır?

Hemşire forması çeşitleri çamaşır makinesinde ortalama 40 derecede ilgili programda yıkanabilir. Formanın kumaş türü elverişli ise ve kullanım talimatlarında uyarı yer almıyorsa derin bir temizlik sağlanması için 60 derece programlar da tercih edilebilir. Hastanede giyilen kıyafetler olduğu için yüksek derecelerde yıkanması tavsiye edilmektedir. Bu şekilde gerektiği şekilde temizlenebilirler. Yıkama sırasında dereceden farklı olarak dikkat edilmesi gereken konulardan biri de uzun programların tercih edilmesidir. Hemşire üniformalarının temizlenmesi için mutlaka uzun programlar kullanılmalıdır. Yüksek sıcaklıklarda yıkansa da kısa programlar temizlenmeleri için yeterli gelmeyebilir. Yıkanırken kullanılan çamaşır deterjanlarına da dikkat edilmelidir. Ağartıcı içermeyen çamaşır deterjanlarının kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu ürünlerin hassas kumaşa sahip formalara zarar vermesi mümkündür. Trendyol ile hemşire forması ve hemşire forması kumaşı çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Modeller arasında zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre seçim yapabilirsiniz.