Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Hibiskus Çayı

" araması için 527 sonuç listeleniyor
biçerler baharat Hibiskus Çayı ( 150 Gram )

biçerler baharatHibiskus Çayı ( 150 Gram )

150 TL
Sepete Git
ÇAYSHOP Hıbıskus
Kargo Bedava

ÇAYSHOPHıbıskus

375 TL
Sepete Git

Şifa Deposu Hibiskus Çayı Trendyol'da!

Kış aylarında hastalıkların artmasıyla şifalı bitkiler cazip hale gelir. Sağlığa faydalı olmasıyla bilinen hibiskus çayı C vitamini yönünden zengindir. Bu nedenle hastalıkların tedavi süreçlerine yardımcı olur. Kırmızı, beyaz, mor ve sarı renklerde olabilen bu bitki aynı zamanda hatmi çiçeği olarak bilinir. Sıcak suyla demlenerek içildiği için kış aylarında oldukça talep görür. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylenir. Bununla birlikte sindirime de yardımcı olur. Birçok faydası bilinen bu bitki aynı zamanda renginden dolayı nar çiçeği olarak da adlandırılır. Bir diğer ismiyle karkade çayı demlendiğinde kırmızı bir renk alır. Ekşi tadıyla beğeni kazanan bu ürünün kolesterol gibi değerleri kontrol altında tuttuğu belirtilir. Gaz sancısı gibi rahatsız edici ve günlük hayatı zorlaştıran sağlık problemlerinde tüketilir. Ayrıca yemek sonrası hazımsızlık çekenlere önerilir. Az miktarıyla demlemenin mümkün olması alınan ürünün uzun süre kullanılabilmesini sağlar. Hibiskus sallama çayı içeriği temiz ve sağlıklıdır. İçme suyuyla demlenen bu ürünün içeriğinde katkı maddesi bulunmaz. Fırınlanmadan doğal yollarla kurutulup el değmeden paketlenir. Hibiskus kuşburnu çayı karışımı sık tüketilen sıcak içeceklerden biridir. Tadıyla beğeni kazanan bu içeceğin 1 sene içerisinde tüketilmesi önerilir. Şifalı etkisinden faydalanmak için belirtilen süre dahilinde organik hibiscus çayı tüketimi yapabilirsiniz. Birçok faydası bulunan ürünün fazla tüketimi zararlı olabilir. Bu nedenle hibiskus çayı kullanım koşullarını okuyarak uygun miktarı ayarlayabilirsiniz. Şifa veren özellikleriyle bilinen japon gülü çayı seçeneklerine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Lezzetiyle Beğeni Kazanan Hibiskus Çayı

Lezzetiyle Beğeni Kazanan Hibiskus Çayı

Medine gülü çayı diğer bitki seçenekleri ile sık sık karıştırılan bir üründür. Birçok isimle anılan bir bitkiden yapıldığı için kırmızı renkteki diğer içeceklerle karıştırılır. Ekşi olduğu için tatlandırıcılarla da kullanılan şehzade çayı içecekte mayhoş tat sevenlerin tercihidir. Tadını tam olarak alabilmeniz için kaynamış suda bir süre demlenmesi gerekir. Böylece kırmızı rengi ve ekşiliğini tam olarak verir. Hibiskus karanfil çayı vücut direncini arttırdığı söylenen bir karışımdır. Bu karışıma tarçın ekleyerek farklı bir aroma katabilirsiniz. Bununla beraber zencefilli hibiskus çayı seçeneğini de sevebilirsiniz. Her biri ayrı şifa deposu olarak adlandırılan bu bitkileri birlikte demleyerek kullanabilirsiniz. Kış aylarında grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi sağlık problemleri meydana gelir. Bunlarla mücadele etmek için C vitamini kullanılması önerilir. Medine çiçeği çayı içerisinde C vitamini olduğu için tüketimi tavsiye edilir. Bağışıklık sistemini desteklediği gibi kan şekeri düzenlemede de rol oynar. Hatmi çiçeğinde bulunan flavonoidlerin stres azaltıcı bir etkisi bulunur. Bu nedenle bu ürünün antidepresan işlevi gördüğü söylenir. Faydalarıyla bilinen bu kırmızı bitki çayı aynı zamanda kilo vermek isteyenlerin sık kullandığı içeceklerden biridir. Ödem attırma ve sindirimi kolaylaştırma gibi işlevlerinin olduğu söylenir. Bu nedenle uygulanan diyetlerle birlikte günde belirli oranda içilir. Hibiskus çayı kürü belirli miktarda ürün ve sıcak suyla hazırlanır. Bu ürünü yaz aylarında soğuk bir şekilde de tüketebilirsiniz. Demleme işleminden sonra içine buz ekleyerek ferahlık sağlayabilirsiniz. Soğuk algınlığı gibi hastalıklarda tüketilmesi önerilen içeceğin faydalarından biri de antioksidan özelliği göstermesidir. Hastalıkların tedavi sürecini olumlu etkileyen hibiscus çayı antioksidan açısından zengin bir içecek olduğu için tercih edilir. İdrar söktürücü işleviyle de memnun eden bir seçenektir. Sallama formunda olabildiği gibi demlikte yapılması için yapraklar halinde de satılır. Sallama olanlarda da aynı renk ve tat performansı alınır. Diğer içeceklerle karıştırmak isterseniz yaprak formunda olanları tercih edebilirsiniz. Sıcak suyla demlendiğinde kısa sürede rengini veren bu ürünü geniş seçeneklilik sunan Trendyol’dan sipariş edebilirsiniz.

Geniş Kullanım Alanı Sunan Hibiskus

Geniş Kullanım Alanı Sunan Hibiskus

Bitki çayları birden çok fayda sunan şifalı içeceklerdir. Kış aylarında oluşan soğuk algınlığı ve grip gibi rahatsızlıklarda da sık sık tüketilir. Kan şekerini düzenleme gibi faydaları bulunan hibiskus çiçeği çayı yaygın olarak kullanılır. Bu ürün vitamin yönüyle oldukça zengindir. Bu nedenle rahatsızlıkların tedavisinde destekleyici görev üstlenir. Ödem attırıcı niteliğiyle zayıflamak isteyenlerin rağbet gösterdiği bir üründür. Hibiskus ödem çayı olarak tüketildiği gibi idrar söktürücü özelliğiyle de ilgi görür. Hazımsızlık problemi çekenlere yemek sonrasında bu içeceği tüketmeleri önerilir. Hibiskus poşet çay pratik kullanımıyla sık tercih edilen bir alternatiftir. Demlemek için uzun süre beklemenize gerek kalmadan rengini ve tadını verir. Demleme olarak tercih ederseniz yaprak miktarı ve su miktarını ayarlayarak istediğiniz tadı elde edebilirsiniz. Hibiskus çayı nasıl ve hangi yöntemle yapılırsa yapılsın ekşi ve yoğun tadını verir. Bu nedenle diğer ürünlerle karıştırıldığında baskın bir tat sunar. Birçok şifa veren özelliği olduğu belirtilen bu bitkinin östrojen seviyesini dengelediği söylenir. Regl sancısı ve hormonel sıkıntılar için önerilen içeceklerden biridir. C vitamini özelliği bu ürünün kışın faydalı bir içecek olarak tercih edilmesini sağlar. Soğuk havalarda içinizi ısıtırken bağışıklık sistemini onarır. Hibiskus çayı kullanıcı yorumları ürünün tadı ve faydalarından memnun kalanları gösterir. Düzenli aralıklarla kullanarak olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Hibiskus diyet çayı olarak adlandırılan içecekler içerisinde sayılır. Ödem attırma işlevi kilo verme sürecinde yardımcı olur. Bununla beraber sindirim sisteminin çalışmasını destekleyerek şişkinlik ve gaz sancısı problemlerini azaltır. Hibiskus çayı yorumları ve değerlendirmelerini inceleyerek üründen fayda görenlerin deneyimlerini okuyabilirsiniz. Farklı boyutlarda paketlenen yaprak formunda ürünler bulunur. İlk defa hibiskus çayı sipariş edecekseniz bu ürünler arasında size uygun olanı seçeneği bulabilirsiniz. Poşet formunda da bulunan bu şifalı içeceği Trendyol’dan sipariş edebilirsiniz.

Avantajlı Ürün Fiyatları

Avantajlı Ürün Fiyatları

Sunmuş olduğu faydalarla sık tüketilen hatmi çiçeği, zengin vitaminler içeren bir bitkidir. Medine gülü, hatmi çiçeği ve karkeda olarak farklı isimlerle adlandırılan bu bitkinin şifa deposu niteliği taşıdığı belirtilir. Hibiskus çayı faydaları içerisinde bağışıklığı ve sindirim sistemini desteklemek yer alır. Kırmızı rengi ve ekşi tadı baskın olarak hissedilir. Hibiskus çayı özellikleri arasında öne çıkan C vitamini yönünden zengin olması, bu ürünü kış aylarının vazgeçilmez içeceği haline getirir. Aynı zamanda antioksidan özelliği göstererek vücuttaki hasarların onarım hızını artırır. Pratik bir demleme biçimi olan üründe sallama ve yaprak biçiminde alternatifler bulunur. Hibiskus çayı kullananların yorumları bu ürünü hangi amaçla tüketeceğiniz konusunda size yardımcı olur. Yorum ve değerlendirmeleri inceleyerek ürünü kullanıp deneyimleyenlerin memnun kalıp kalmadığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Hibiskus bitki çayı faydalı olduğu kadar aşırı tüketimde zararlı olabilen bir içecektir. Bu nedenle uzman tavsiyelerini okuduktan sonra önerilen miktarda tüketebilirsiniz. Grip ve soğuk algınlığı gibi durumlarda hibiskus sallama çayı ile iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Hibiskus çayı kullananlar diğer içecekler ve bitkilerle karışım yapmayı önerir. Ayrıca tarçın ve karanfil gibi unsurlarla fayda düzeyi artırılır. Hibiskus zayıflama çayı olarak kullanıldığında etkisini uzun vadede göstereceği söylenen bir içecektir. Dolayısıyla tavsiye edilen miktarda ve sürede tüketim gerçekleştirebilirsiniz Doğal yollarla kurutulmuş ve el değmeden paketlenmiş ürünler tercih edilir. Bu yöntemlerle üretilmiş hibiskus çayı nerede satılır sorusuna cevap olarak online alışverişin tercih edilen adresi Trendyol verilir. Hibiskus çayı fiyat seçenekleri ürünün miktarına göre değişiklik gösterir. Almak istediğiniz miktarı seçerek pratik bir şekilde sipariş oluşturabilirsiniz. Hibiskus çayı kullananlar tarafından belirtilen görüşlerden faydalanarak bu üründen ihtiyacınız olan şifalı etkiyi alabilirsiniz.

Hibiskus Çayı Nasıl Yapılır?

Hibiskus çayı yapabilmek için hibiskus otu, kurusu ve su kullanılmaktadır. Demlik içinde veya fincan içerisinde demlenmesi mümkün olan bir bitkidir. Demleme yapabilmek için kaynatılmış suya ihtiyaç vardır. Kişi sayısına bağlı olarak demlik içine hibiskus otu eklenmelidir. Tek kişi için fincan içinde demlenecek ise bir tatlı kaşığı hibiskus otu kullanmak yeterli olacaktır. Hibiskus otu konulduktan sonra üzerine sıcak su eklenmelidir. Su eklemesi yapıldıktan sonra mutlaka fincan ve demliğin üzeri kapatılmalıdır. Çayın doğru şekilde dinlenebilmesi için bu aşama önemlidir. Demlenmesi ve tüketilmesi için yaklaşık 10 dakika beklemek yeterli olacaktır. Daha sonra yapılması gereken ise çayın süzülmesidir. Süzüldükten sonra direk içilebilir. Hafif ekşi bir tada sahip olması nedeniyle tatlandırılarak tüketilmesi de mümkündür. Bal ve tarçın gibi ürünler kullanılarak tüketilebilir. Mutlaka sıcak şekilde içilmelidir.

Hibiskus Çayı Günde Kaç Defa İçilir?

Hibiskus çayının günde en fazla 2 kere tüketilmesi önerilmektedir. Günlük olarak 2 fincan hibiskus çayı tüketilmesi yeterli olacaktır. Bunun üzerinde tüketilmesi tavsiye edilmez. Birçok bitki çayında olduğu gibi tüketimine mutlaka dikkat edilmelidir. Hibiskus çayı kaynatılır mı gibi sorular da sorulabilmektedir. Sıcak suyun içinde kaynatılmadan hazırlanmalıdır. Demleme yöntemiyle tüketilmesi tercih edilmelidir. Kısa bir süre içinde demlenebilmektedir. Bal, limon ve tarçın ile de tüketiminin tercih edildiği görülür. Bunların dışında esmer şeker kullanılarak tüketildiği de görülmektedir. Tüketim şekli tamamen kişilere kalmış bir durumdur. Ancak günlük tüketim miktarına dikkat edilmesi faydalıdır. Genellikle öğle saatlerinde tüketimi tercih edilir. Bu tüketim şekli de isteklere bağlı bir durum olacaktır. Çok sık tüketiminin gerçekleştirilmesi zararlı olabilir. Kronik rahatsızlığa sahip olan kişiler doktor tavsiyesi alarak tüketim şekillerini düzenleyebilir.

Hibiskus Çayı Neye Yarar?

Hibiskus çayı rahatlatıcı etkisi ile bilinen bitki çayları arasında yer almaktadır. Rahatlamak ve sakinleşmek için diğer bitki çaylarının tüketimine benzer şekilde içilebilir. Uykusuzluğa ve strese iyi geldiği söylenen bir bitki çayıdır. Keyif vermesi ve lezzetiyle de stresi azaltmaya destek verebilir. Vücut direncini artırmaya yardımcı olduğu söylenen bir bitki çayıdır. Bitki çayları hem rahatlatıcı hem de koruyucu etkisiyle kış aylarında tüketilmektedir. İç ısıtan içecekler arasında yer almaları kış aylarının vazgeçilmezleri olmalarını da sağlamıştır. Düzenleyici ve rahatlatıcı bir etki gösterir. Ancak hibiskus çayının diğer bitki çaylarında da olduğu gibi tedavi edici özelliği bulunmaz. Hastalıkların tedavi edilmesi için mutlaka uzman doktorlara başvurulması gerekmektedir. Hibiskus çayı çeşitlerine Trendyol’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ürün içeriklerini detaylı bir şekilde inceleyebilir, size uygun olan ürünleri seçerek hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.