placeholder
"

Hidrofor

" araması için 1607 sonuç listeleniyor

Hidrofor Çeşitleri ve Fiyatları Sizlerle

Suyun iletilmek istenen yere ulaşamaması, basıncının yeteri miktarda olmaması durumunda yardımcı ürünler kullanılır. Basıncı artırarak uzak mesafelere kolaylıkla iletimi sağlayan hidrofor çeşitleri yüksek binalarda, site ya da inşaatlarda işlevsel hale gelir. Şebeke suyunun basıncının yetersiz kaldığı durumlarda suyu basınçlı hale getirmek için bunlar kullanılır. Bunların çoğu elektrik enerjisiyle çalışır. Benzinli hidrofor seçenekleri de mevcuttur. Musluklardan akan suyun tazyik kuvvetini artırmak için hidrofor su pompası kullanılır. Bu ürünleri direkt şebeke suyuna bağlayabilirsiniz. Sular kesildiği zaman hidrofor pompası işe yaramayabilir. Fakat pompayı içi doldurulmuş bir su deposuna bağladığınız zaman sular kesildiğinde de ürünü kullanabilirsiniz. Hidrofor motoru otomatik yapısıyla suyun herhangi bir yere taşınması sağlanır. Hidrofor panosu ise sistemin giriş ve çıkış kontrollerini sağlayan paneldir. Panel üzerinden ayar yaptığınız takdirde cihazınız otomatik devreye girer. Herkesin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik seçenekler vardır. Ürünler, pompanın uzun yıllar çalışmasını sağlamak için koruma ekipmanlarından oluşan bir sisteme sahiptir. Bu sistemin birçok yardımcı elemanı vardır. Örneğin, hidrofor şalteri ile giriş çıkış kontrolü gerçekleşir. Hidrofor küresi su akışını kesmek için kullanılır. Hidrofor çekvalf ise basınç azaldığı zaman su akışının ters yöne gitmesini engeller. Emniyet ventili, sistemdeki fazla basıncı atarak güvenliği sağlar. Kullanımı kolay olan, güvenli ve ekonomik seçenekler, ev dışında bahçeleri ve tarlaları sulamak için idealdir. Petek temizleme makinelerinde de kullanılabilir. Zarar görmemesi için sert hava şartlarından korunmalıdır. İhtiyacınıza ve kullanım amacınıza göre dilediğiniz modele göz atabilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı Sağlayan Modeller

Kullanım Kolaylığı Sağlayan Modeller

Doğru yere uygun ürün seçmek hem ileride karşılaşabileceğiniz sorunları minimalize eder hem de konforunuzu artırır. Karar vermeden önce modelin boyutunu belirlemeniz faydalı olur. Ürünün ebatları kullanılacak yerin ihtiyacına göre farklı olabilir. Ayrıca, hidrofor 50 lt, hidrofor 100 lt, hidrofor 200 litre, hidrofor 300 lt, hidrofor 500 lt kapasite seçenekleri de sunulur. Bunların hacimlerini ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. Ürünlerin debisine ve basma yüksekliğine de dikkat edilmelidir. Hidrofor modelleri, hidrofor özellikleri ihtiyacınıza göre farklı seçeneklerde bulunur. Tarlalarda uzak bölgelere suyun iletilmesi için kullanılan bu cihazlar müşterilere kolaylık sağlar. Kurulan bu sistem tek tuşla çalışır. Tarlanızdaki ekinlerin topraklarını hızlı bir şekilde sulayabilirsiniz. Tarlalarınızda kullanacağınız modellerin su basma gücü fazla olmalıdır. Su basma işlemi gerçekleşirken gücün büyüklüğü önemlidir. Bu ürünler kullanılacak alanın büyüklüğüne ve ihtiyaç kapasitesine göre farklı güçlerde modellere sahiptir. 0.75 kw hidrofor çeşitleri sık tercih edilir. Elektrik enerjisiyle birlikte şebekeye bağlı olan 24v hidrofor, 220v hidrofor, hidrofor 800w, hidrofor 600w, hidrofor 500w kolaylıkla çalışabilir. Ayrıca 12v hidrofor modelleri de vardır. Elektrik enerjisi yanında hava kompresörlü modeller de mevcuttur. Hidrofor tesisatı yapılacak mekanın sıcaklık ve nem oranı önemlidir. Nemin ve sıcaklığın fazla olduğu yerler tercih edilmemelidir. Hidrofor deposu pompa kapasitesine karar verilerek seçilmelidir. Ebat ne kadar geniş seçilirse ürün o kadar az devreye girer. Böylelikle ürünlerin kullanım ömrü uzar. Çeşitli parçalardan meydana gelen hidrofor malzemeleri ise dayanıklı yapıdadır. Hidrofor basınç şalteri başlatma ve durdurma görevlerini gerçekleştirir. Manometre ise ürünün ne kadar basınç kullanarak çalıştığını gösterir. Uygun çalışma koşulunda ideal basınç kontrol edilmelidir. Basınç fazla veya az olursa ürün düzgün çalışmada sorun yaşayabilir. Ürün içindeki vanaların görevi su çıkışını sağlamaktır. Selenoid bölümü hava giriş kısmına hidrofor hortumu takılır. Bu hortum suyun miktarına göre tankın hava pompalamasını sağlar. Aynı zamanda, seviye elektrodu içerisindeki su düzeyini kontrol eder. Hidrofor tankı basınç ayarına göre pompanın çalışmasını sağlar ve şalteri düzenler. Birbirini tamamlayıcı nitelikte olan sistem elemanları birbiriyle bağlı çalışır. Gelişmiş filtre seçenekleri sayesinde ihtiyacınıza uygun ürünlere ulaşabilir, siparişlerinizi güvenilir, hızlı ve kolay bir şekilde verebilirsiniz.

Su Basıncını Artıran Ürünler

Su Basıncını Artıran Ürünler

Bu ürünler ayrı ayrı kullanılabileceği gibi farklı tesisat sistemlerinde bir araya da getirilebilir. Bunlar, suyun basıncının düşük olduğu zaman devreye girer. Suyu hava ile sıkıştırarak basıncı istenilen yüksekliğe çıkaran ve otomatik çalışan silindir şeklinde depolu pompalama sistemleridir. Pompa, tank ve üzerlerine takılan diğer yardımcı elemanlarla kurulur. İhtiyaçlara ve çalışma prensiplerine göre farklı modelleri bulunur. Cihaz çeşitleri 3 farklı çalışma prensibi altında incelenebilir. Havayı kendi alan hidrofor otomatik şarjlı ürünler bunlardan biridir. Bunların avantajları arasında her tür su pompasına uygun olması ve su emmede sorun çıkarmaması bulunur. Hava kompresörlü modeller endüstriyel tesislerde kullanılır. Hidrofor membran parçası ise plastikten üretilir. Membran şişerek havayı sıkıştırır ve işlevini yerine getirir. Bu sistemin avantajları uygun fiyatı ve az yer kaplamasıdır. Membranlı ürünler yangın sistemlerinde de kullanılır. Farklı sayıdaki binalar için uygundur. Genellikle bu hidrofor ev tipi olarak kullanılır. Bu sistemde dikkat edilmesi gereken ise şalterdir. Hidrofor beyni sık devreye girerse ürünün çabuk bozulmasına neden olabilir. Hidrofor otomatiği zaman zaman sorun yaratabilir. Fakat ürünlerin artıları ve eksileri düşünülerek karar verilmelidir. Cihaz içindeki birçok önemli montaj parçası ve yardımcı elemanlar sık sık bakıma ihtiyaç duyar. Hidrofor elektrik panosu güvenilir yapısıyla koruma sağlar. Aynı zamanda sıralı çalıştırma sistemi içermesi sayesinde kullanıma kolaylık sağlayabilir. Ürünler sürekli devrede olduğu zamanlarda sık sık kontrol ister. Hidrofor lastiği çeşitlerinin sağlamlık durumuna bakılarak herhangi bir sorun olup olmadığı test edilebilir. Cihaz içerisindeki önemli parçalardan biri olan şambrel yırtılma sonucu zarar görebilir. Hidrofor emniyet ventili, hidrofor kum filtresi, hidrofor şambrel gibi parçaların düzenli bakımları yapılmadığında arızalar görülebilir. Eğer gerekli güvenlik önlemlerini alırsanız ve bakım onarım kurallarını dikkate alarak kullanım sağlarsanız sorun yaşamayabilirsiniz. Dilediğiniz ürünü beğenip sipariş verebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Hidrofor Çeşitleri

Uygun Fiyatlı Hidrofor Çeşitleri

Online alışverişte sunduğu imkanlarla Trendyol, müşterilerin ihtiyacına ve hidrofor yorumlarına değer vererek birçok marka ve modeli sizlere sunar. Su basıncını düzenleyen ürünler de Trendyol’da müşterilerle buluşur. Cihaz seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken belirli özellikler vardır. Kat sayısı, daire adedi, kaç musluk olduğu tercihlerinizi etkiler. Eski yıllara göre marka ve model bakımından oldukça fazla seçenek bulunur. Hidrofor fiyat aralığı ise ürünlerin özelliklerine ve büyüklerine göre farklılık gösterir. İhtiyacınızı karşılayan hidrofor markaları kolay erişilebilir şekilde karşınıza çıkar. Bozulan hidrofor parçaları için de markalar pek çok alternatif sunar. Modele uygun olarak bu parçaları temin edebilirsiniz. Bakımına önem verilmesi gereken hidrofor filtresi de makul fiyatlarla mevcuttur. İstediğiniz hacimde hidrofor kazanı, hidrofor topu tercih edebilirsiniz. Ayrıca teknelerde de kullanılabilen bu ürünler, karavan tipi araçların ayrılmaz parçalarından biridir. Kompakt boyutlu hidrofor karavan modelleri kolay monte edilebilir. Dakikada ihtiyacınızı karşılayacak kadar su basabilen karavan tipi modeller küçük alanlarda işlevsel olur. Farklı birçok alanlarda kullanılabilen bu ürünler, müşterilere büyük kolaylık sağlar. Çeşitli fonksiyonlarla tasarlanan cihazlar tarla, karavan, daire, bahçe, inşaat alanlarına uygun farklı donanımlara sahiptir. Öncelikle amacınıza karar verip size uygun ürüne yönelebilirsiniz. Önceden bu cihazları kullanan müşterilerin düşüncelerini ve yorumlarını da inceleyebilirsiniz. Böylece karar verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Hidrofor ölçüleri, yorumları ve özelliklerini okuyarak seçim aşamasında hangi marka ve modelin amacınıza uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Dilediğiniz markanın hidrofor çeşidine ulaşabilirsiniz. Bu sayede su basıncını kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Trendyol üzerinden beğendiğiniz ve almaya karar verdiğiniz ürünleri uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz.