"

Hint Takıları

" araması için 2008 sonuç listeleniyor

Hint Takıları ile Tarz Yaratma Trendyol'da!

Mücevher, zarafetin bir işaretidir ve yüzlerce yıldır kadınların düşüncelerine nüfuz etmiştir. Her türlü kişiliğe ve cebe hitap eden çok çeşitli stil ve fiyatlarda bulunurlar. Bölgenin yerel özellikleri, değerli taşları ve kültürel etkileri ile her ülkenin bu alanda kendine has özellikleri vardır. Ve mücevher pazarında çok öne çıkan Hint takıları çoğu insanın beğenisini topluyor. Hint takı seti ve diğer tüm takılar için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.

Hint Takıları Modelleri

Hint Takıları Modelleri

Hindistan'dan gelen mücevherler, çarpıcı etnik ve kültürel özelliklere sahip, benzersiz güzellikteki ve dünya çapında tanınan bir pazarı temsil ediyor. Bu ülkenin inanılmaz kültürü, bu evrenin yaşam tarzına ve yerel tasarımına kalıcı olarak damgasını vurdu. Mücevherat tarihi, burada 5.000 yıl önce başlar ve o zamandan beri süslemeler yerel alışkanlıkların bir parçası olmuştur. Altın, gümüş ve boncuk gibi değerli taşlar, bölgeden bölgeye değişebilen Hint stillerini tanımladı. Örneğin, pürüzsüz gümüş telkari işi Orissa ve Andhra Pradesh eyaletlerine özgüdür. Güzel Hint takıları bilezik ve Hint alın takısı (Meenakari) Rajasthan'da çok popüler. Bir de göz açıp kapayıncaya kadar yeşilden ahududu kırmızısına dönüşen etkileyici renk değiştirme yeteneğiyle bugün mücevher dünyasının gözdesi olan Zultanite var. Zümrütler, safirler ve diğer değerli taşlar da Hint kültürünün bir parçasıdır. Hint takıları çoğunlukla Kuzey Hindistan’da gelir. Kuzeydoğu Hindistan, çok eski zamanlardan bu yana mücevher alanındaki profesyonelliği ile biliniyor. Kuzeydoğu Hindistan, ilgi çekici kültürel zenginliğin çok renkli bir bölgesi olarak bir adım öne çıkar. Bu renklilik ise takılara da yansımıştır.

Hint Takıları Seçenekleri

Hint Takıları Seçenekleri

Yapılan çalışmalar, Hintlilerin tarih öncesi dönemlerden beri altın, gümüş ve değerli taşlardan takılar yaptıklarını kanıtladı. Babürler, ayrıntılı yontma teknikleriyle Hint mücevherlerini etkilerken, Rajasthanlı zanaatkarlar emaye tekniklerini getirdiler. Bu ülkede mücevher, sosyal statü, kast, zenginlik, güç ve güzellikle ilişkili inançları ifade eder. İlgili takıların tanrı ve tanrıçaların gücüne sahip olduğu bilinir. Mücevherler, sarayların ve tapınakların mimarisinden tablolara kadar mevcut olmaktadır. Ülke uzun zamandır bir takı tedarikçisi olmuştur. Çok değerli taşlar, yarı değerli taş çeşitleri ve inciler Hindistan’da son derece popüler. Hint takıları altın başta olmak üzere farklı madenlerden üretiliyor. Hint gelin takıları ve Hint saç takıları gibi versiyonlar neredeyse dünya çapında popüler. On yedinci yüzyıldan on sekizinci yüzyıla dek Avrupa ülkelerinde elmaslar Hindistan'dan ithal edildi. Bu büyük ülke aynı zamanda turmalin, granat, aytaşı gibi yarı değerli taşların da üreticisi konumdadır. Pek çok farklı değerli ve yarı değerli taşların ana ticaret merkezleri olmuştur. Hint takıları fiyatları ise ürünlerin modeline göre değişiyor. Yine de bütçe dostu fiyatlara takı bulmak mümkün.

Hint Takıları Çeşitleri

Hint Takıları Çeşitleri

Hindistan'da mücevher kullanımı, Mahabharata ve Ramayana'nın büyük destanlarının gerçekleştiği zamanlara dokunarak 5000 yıl öncesine dayanmaktadır. İndus Vadisi uygarlığında bazı eski Hint mücevherlerinin fiziksel kalıntıları bulunmuştur. İlk takılar boncuk, ip ve taşlardan yapılmıştı. Bugün, Hintli zanaatkarlar, büyüleyici uyarlanabilirlikleri ile tanınırlar. Modern ve zarif tasarımlar olduğu kadar, yüksek düzeyde hazırlanmış etnik takılar yaratma yeteneğine de sahiptirler. Bunlar arasında Hint zinciri ve Hint el takıları popüler olduğu kadar aynı zamanda Hint el takıları ve Hint burun takısı da oldukça popüler. Hint takıları, süslü çeşitleri, ağır süslemeleri ve çeşitli tasarım ve malzemeleri ile dünyanın her yerindeki insanların kalbini büyüleyen büyüleyicidir. Hindistan alt kıtasında mücevher kullanımı çok eskilere dayanmaktadır. Zamanla takı kullanımı, üretimi ve yaratılış biçimleri sosyokültürel ve politik faktörlerden etkilenmiştir. Bu nedenle, mevcut Hint takı çeşitlerinin ve onların mirasının dünyayı büyülemesi, Batı ve Hint trendleri arasında yeni yaratıcı füzyon fikirleri üretmesi mümkün hale geldi. Hint takılarının tüm çeşitlerini Trendyol'da keşfedebilir ve avantajlı alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.