Yıldızlı Ürünler
Fiyat
Basınç
Garanti Süresi
Derinlik
Filtre Sayısı
Fonksiyon
Genişlik
Hacim
Model
Tip
Yükseklik
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

İhlas Su Arıtma Filtresi

" araması için 248 sonuç listeleniyor

Güvenilir İhlas Su Arıtma Filtresi Modelleri Trendyol’da!

Su arıtma cihazlarının önemli parçalarından biri filtreleridir. Bu ürünler ile birlikte musluktan akan istenmeyen maddeler temizlenebilir ve su içmeye uygun hale getirilir. Su musluktan akana kadar birçok borudan geçer ve borularda olan çamur, kum ve toz tanecikleri gibi birçok maddeyi beraberinde getirerek kirli bir şekilde gelir. Bu ürünler sayesinde toz, çamur ve kum gibi istenmeyen maddeler ayrıştırılır. Ayrıca, bu ürünler suyun içime uygun olması için klor miktarını dengeler. Musluktan akan sular borulardan gelen istenmeyen maddeler ve klor dengesi açısından sağlıklı olmayabilir. Musluktan akan arıtılmamış bir halde olan içecek, sağlıklı tüketim standartlarına uymayabilir. Bu ürünler musluktan akan istenmeyen maddeleri arıtarak tadı oldukça güzel olan ve sağlıklı içecek elde etmenizi sağlar. İhlas su arıtma filtresi sağlık açısından oldukça önemli bir yere sahip olan bu ihtiyacınızı, sizin için içime uygun hale getirir. Kullanımı oldukça kolay olan arıtma cihazlarının düzenli olarak filtrelerin değişmesi gereklidir. En az cihazın kullanımı kadar filtrelerin değişimi de kolaydır. Arıtma cihazlarına kolayca entegre olan İhlas su filtresi evlerde ve ofislerde kullanmak için oldukça uygundur. İhlas dijital su arıtma filtresi ile birlikte cihazın ve arıtma işlemininin kontrolünü dijital olarak takip edebilirsiniz. Bu ürünlerin dijitalleşmesi ile birlikte arıtma işlemi çok daha kolay bir hale gelir. İhtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda birçok modeli Trendyol’da bulabilirsiniz.

İhlas Su Arıtma Filtresinin Avantaj Sağlayan Özellikleri

İhlas Su Arıtma Filtresinin Avantaj Sağlayan Özellikleri

Gün içinde belirli bir miktarda su içmek önemlidir. İçilen suyun temiz ve arıtılmış olması sağlığınız açısından önem teşkil eder. Evlerinizin musluğundan kolayca ulaşabileceğiniz bu önemli ihtiyacınız aslında borulardan birçok toz, kir ve pas gibi maddeleri beraberinde taşır. Arıtma cihazlarının görevi ise sıvıları bu maddelerden arındırarak daha sağlıklı ve temiz bir hale getirir. Arıtma cihazları ve içindeki filtreler sayesinde musluktan gelen kirli sıvı arınır. Bu ürünleri kullanmak çevre kirliliği açısından da önemli bir yere sahiptir. Sürekli olarak damacana ve pet şişe satın almak ve kullanmak çevreye oldukça zarar verir. Damacana ve pet şişelerin doğada çözülmesi 1000 yılı aşkın bir süreç gerektirir. Ayrıca çabuk biten damacana ve pet şişeleri sürekli satın almak gereklidir. Ayrıca, plastik kullanılan damacanalar ve pet şişelerde içtiğiniz içecekler uzun süreler boyunca durur. Plastik içinde duran bu içecekler içim için çok sağlıklı olan seçenekler olmayabilir. İhlas su arıtma cihazı filtre takımı tarafından temizlenen ve sürekli olarak depolanan bu sular tercih edilebilecek sağlıklı seçeneklerden biridir. İhlas su arıtma ana filtre fiyatları sürekli pet ve damacana satın almaya göre oldukça uygun fiyata denk gelir. Bu cihazların içinde bulunan filtrelerin belli bir ömrü vardır ve belli aralıklarla değiştirilmeleri gerekir. Belli aralıklarla değiştirilmeyen parçalar sorun yaratabilir. Bazı parçalarını 18-24 ay arasında değiştirilmesi gerekirken, bazı parçalarını 6-12 ay arasında değiştirmek gerekir. Bu da uzun vadede masraf çıkarmayacak bir çözümdür. Ayrıca, su arıtma filtresi İhlas cihazlarını uzun vadede borulardan gelen istenmeyen maddelerden koruyacak şekilde tasarlanır. Dolayısıyla, bu ürünlerin düzenli değişimi cihazının uzun kullanım ömrü olmasıyla doğru orantılıdır. Cihazların içerisinde bulunan bu ürünlerin bir diğer görevi ise arıttığı sıvıları kötü kokulardan arındırır. Pet şişe ve damacanada uzun süre bekleyen ve musluktan direkt olarak arıtılmamış olan sularda kötü kokular oluşabilir. Kötü koku ve tat çok önemli olan bu ihtiyacımızı engelleyebilir. Fakat, bu ürünler sayesinde kötü kokular arınmış olur. Birçok avantaj sağlayan bu ürünleri Trendyo’dan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Beğeni Toplayan İhlas Su Arıtma Filtresi Modelleri

Beğeni Toplayan İhlas Su Arıtma Filtresi Modelleri

Arıtma işleminin önemli bir parçası olan bu ürünlerin farklı modelleri bulunur. Bu modellerin sisteminde bulunan parçaların farklı aşamaları ve görevleri vardır. Dolayısıyla, modellerde bulunan filtre sayıları önemli bir noktadadır. Filtre sayıları bu işlemin kaç aşamalı olduğunu gösteren bir özelliktir. Örneğin, modeller arasında bulunan Aura İhlas Su Arıtma Cihazı 4 filtre çamur, pas ve kum gibi partiküllerin sisteme girişini engellerken aynı zamanda klor ve eriyik gazlar, atıklar ve organik maddelerin tamamını arıtır. Bunu yaparken aynı zamanda renk, tat ve koku dengesini düzenler. Ayrıca, tatda oluşabilecek herhangi bir acılaşma ve bozulmayı engellemeyi amaçlar. Model içindeki her ürün farklı dört göreve ve aşamaya sahiptir. İhlas 3 kartuşlu su arıtma cihazı filtresi ise sıvıları istenmeyen maddelerden arıtma, renk, tat ve koku dengesi ve organik maddelerin arıtımını sağlar. Ters ozmos membran özelliği ürünü korunmasıyla birlikte ürüne uzun bir kullanım ömrü sağlar. Bir diğer model olan İhlas su arıtma filtresi 5li takım ise 5 aşamalı bir setdir. Diğer modellere göre ek bir aşama olan 5. aşamada standart membran filtre vardır. Yarı geçirgen olan membran zar olan bir ürünüdür. Yarı geçirgenliği sayesinde bulunan tüm zararlı maddelerin, bu zarda kalmasını ve sıvının oldukça iyi bir şekilde arıtılmasını sağlar. Ekonomik açıdan oldukça yarar sağlayan bu cihazlar sayesinde sürekli olarak damacana ve pet şişe almak zorunda kalmazsınız. Setleri oluşturan parçaların farklı kullanım ömürleri vardır dolayısıyla ömrü biten ürünü zamanı geldiğinde değiştirmek arıtma kalitesi ve sağlığınız için de oldukça önemlidir. Her biri farklı özelliklerde olan setleri ihtiyacınız doğrultusunda Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz.

Güvenilir İhlas Su Arıtma Filtresi Modelleri Trendyol’da!

Güvenilir İhlas Su Arıtma Filtresi Modelleri Trendyol’da!

Daha kaliteli su içmek için arıtma cihazı almak isteyebilirsiniz. Arıtma cihazlarının önemli noktalarından biri filtrelerdir. Tercih edeceğiniz ürünün isteklerinizi karşılaması oldukça önemlidir. Bu noktada hem arıtma cihazınızın uzun ömürlü olması için hem de kaliteli ve sağlıklı bir su içmek için seçeceğiniz cihazların filtresi önemli bir yere sahiptir. İhlas su arıtma filtre seti borulardan gelen maddelerden arındırarak çok daha sağlıklı su içmenizi sağlar. Aynı zamanda, bu ürünler klor seviyesini, tat ve kokuyu ayarlar. Lezzet ve sağlık açısından günlük ihtiyacı, içime uygun hale getirir. Filtreleme özelliğini kullanarak ürünün farklı seçenekleri arasından tam ihtiyacınız olanları listeleyebilirsiniz. İhlas su arıtma filtresi orijinal olan modelleri arıtma cihazlarına uyumludur. İhlas su arıtma filtresi fiyatı, filtre sayısı ve arıtma aşamalarının özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Filtre sayısı arttıkça suyun kalitesinde doğru orantılı olarak bir artış gözlemlenebilir. Bu ürünler sayesinde arıtma cihazının ömrü artar. Filtre seçiminin arıtma cihazına uyumlu olmasıyla birlikte yüksek performanslı arıtma standartları sağlar. Filtrelerin kullanım ömürleri vardır ve bu süre boyunca düzenli olarak değiştirilmesi gereklidir. İhlas su arıtma filtresi yorum kısmında bu ürünleri kullanan diğer müşterilerin fikirlerini ve tavsiyelerini okuyabilirsiniz. Diğer müşterilerin farklı arıtma cihazlarında bu ürünleri nasıl deneyimledikleri hakkında yorumları okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Böylece isteklerinize ve cihazlarınıza uygun olan filtreyi bu tavsiyeler doğrultusunda seçebilirsiniz. Aynı zamanda, gelişmiş arama seçenekleriyle ürün özelliklerini sınırlandırabilir ve bütçenize uygun olan seti seçebilirsiniz. Trendyol ile birbirinden farklı modelleri olan filtreleri inceleyebilir ve aralarından size uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.

İhlas Su Arıtma Filtresi Ne Zaman Değiştirilir?

İhlas su arıtma filtrelerinin en fazla 2 yıl kullandıktan sonra değiştirilmesi gerekmektedir. Bu değişim membran su filtreleri için geçerli olmaktadır. Aktif karbon filtrelerin ise 3 ile 9 ay kullanımdan sonra mutlaka değiştirilmesi gerekir. Micron filtrelerin değişme süresi ise 6 aydır. Su arıtma filtrelerinin belirli bir kullanım süresi sonrası mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir. Zamanında değişimlerin yapılması çok önemli bir konudur. Su arıtma filtrelerinin en önemli parçası arıtma sağlayan filtrelerdir. Bu filtrelerin kirlenmesi işlevini yerine getirmediği anlamına gelir. Su tadında değişimler görülebilir. Arıtılan suyun tadında değişiklik olmasa da işlev tam olarak gerçekleştiremediği için tüketilen suyun kalitesi düşmektedir. Su arıtma filtrelerinin değişimlerine arıtma modeline göre de dikkat etmek gerekir. Kullanılan filtre modelleri değişim ihtiyaçları arasında farklılık yaratmaktadır. İhlas su arıtma sistemleri de çeşitlere sahiptir.

İhlas Su Arıtma Filtresi Nasıl Değiştirilir?

İhlas su arıtma filtresi değişimi yaparken birden fazla filtre modeline ihtiyaç duyulmaktadır. Yani arıtma sistemi içerisinde genel olarak 4 veya 5 farklı filtre yer alır. Bu filtrelerin değişimleri de farklı şekilde gerçekleşir. Farklı zamanlarda değişmesi gereken filtreleri belirli aralıklarda aynı zamanda değiştirebilmek mümkündür. Su arıtma sistemleri içinde büyük filtreleri çıkarmayı sağlayan aparat yer almaktadır. Şebeke suyunun ilk olarak ulaştıkları filtreleri değiştirmek için bu aparat kullanılabilir. Sırasıyla 3 büyük filtrenin değişimi yapılır. Eski filtreleri çıkartarak yeni filtrelerin takılması ve bulunduğu alana sıkıştırılması oldukça basittir. Bu aşama tamamlandıktan sonra ise tatlandırma işlevi bulunan küçük boyutlu filtrenin değiştirilmesi gerekmektedir. Bu genel olarak son aşamada yapılmaktadır. Tüm filtreler değiştirdikten sonra yapılması gereken ise su arıtma sisteminin kapağını yerleştirmek ve de kullanıldığı alana yeniden konulmasıdır. Değiştirme ve yenileme sırasında sisteme uygun filtrelerin tercih edildiğinden de emin olunması gerekmektedir.

İhlas Su Arıtma Filtresi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İhlas su filtresi alırken orijinal filtrelerin ve arıtma sistemine uyumlu olan filtrelerin tercih edilmesine dikkat edilmelidir. Bu nedenle kullanılan filtrelerin boyutlarına ve özelliklerine mutlaka önem verilmelidir. Filtre özellikleri detaylı bir şekilde incelendikten sonra satın alınmalıdır. Filtre özellikleri incelenirken sağlıklı mineralleri yok etmeyen özelliklere sahip olduğunda emin olunmalıdır. Bazı filtreler minerallerin de tamamen yok edilmesine neden olabilmektedir. Kolay monte edilebilen ve sorun yaşandığında yedeklerine ulaşılabilecek olan filtrelerin tercih edilmesi de önemli bir konudur. Dış etkenlerle temas etmeyen ve bakteri depolamayan filtrelerin tercih edilmesi gerekmektedir. Karbon, mineral ve tatlandırıcı filtreler farklı özelliklere sahiptir. Bu filtre modelleri su arıtma cihazının içerisinde ayrı şekilde yer alır. Filtre yenileme sırasında filtre modellerinin tamamına ihtiyaç duyulur. Son olarak filtrelerin güvenlik sertifikalarının bulunduğundan da emin olunmalıdır. İhlas su arıtma filtresi çeşitlerini ve özelliklerini Trendyol’dan ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Size uygun olan filtre çeşitlerini hemen satın alabilirsiniz.