Basım Dili
Fiyat
Setli/Tekil
Roman Türü
Cilt Bilgisi
Basım Yılı
Boyut
Sayfa Sayısı
Yazar
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

İkigai

" araması için 22 sonuç listeleniyor
İndigo Kitap Gençler Için Ikigai

İndigo KitapGençler Için Ikigai

(1)
139 TL
Sepete Git

Beğeni Toplayan Ikigai Kitap Seçenekleri Trendyol'da!

Tüm dünyada çok satan bir kitap haline gelen Ikigai ile mutlu ve uzun bir yaşamın sırrını elde edebilirsiniz. Her bireyin bir ikigai’si olduğuna inanan Japonlar için her sabah yataktan kalkmak için bir neden bulunur. Geçmişten beri birçok kültürü etkileyen Japon kültürü, sunmuş olduğu bazı öğretileri ile bugünlerde bile birçok kişinin odak noktası haline gelmeyi başarmıştır. Son zamanlarda popüler hale gelen öğretilerden birisi de ikigaidir. Bu öğreti bir var olma nedeni anlamını taşır. Japoncada birleşik bir kelime olarak çıkar. İlki yaşam, gai ise amaç anlamına gelmektir. Bu hayatı yaşamanın amacını esas alarak Japonlar tarafından bir hayat felsefesi haline getirir. Kısacası bir amaca ya da hedefe hiçbir şekilde zorluk yaşamadan, içinizden gelecek şekilde kendi kendine bağlılık hissetme duygusudur. İnsanı yatağından kaldıracak ve amacını gerçekleştirmek için odaklanabilmesini sağlayacak bir histir. Var olma duygusundan fazlasını barındıran bir yaşam şeklidir. Çoğu kişi için sabahın erken saatinde alarm sesi ile birlikte kalkmak ve sonrasında neden hayatta olduğuna ya da ne için yaşadığına dair sorular sormaya başladığında ihtiyacınız olan cevapları barındıran bir amaçtır. Bu yaşam şekline göre, hayatınızı değerli kılmak, hayatınıza bir misyon katmak ve çevrenize faydalı işler yapabilmek için birtakım hedefleriniz olmalıdır. Bu eserde hayatınıza anlam katan konuları basit ve yalın bir dille bu eserde aktarılır. Müşterilerin beğenerek okuduğu Japon öğretisi insanlara hayatların ufuk açı etkisiyle dikkat çeker. Siz de Trendyol’dan Ikigai fiyatlarını inceleyerek kütüphaneniz için bu eşsiz eseri uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Beğeni Toplayan Ikigai Kitap Seçenekleri

Beğeni Toplayan Ikigai Kitap Seçenekleri

Japon kültürüne bakıldığı zaman yaşamınızın amacını bulabilmek için iki unsura ihtiyacınız vardır. Bunlardan biri, yaşamınızı değerli hale getirecek eylemlerde bulunmaktır. Bu eylemler, her insan için farklı olmakla birlikte kişiyi farklı bir ruh haline sokabilir. Bir diğeri ise hedefi olan bir varlığa sahip olmak beraberinde zihinsel olarak birtakım rutinleri getirir. Kişi bu kuralları uyguladığı takdirde değerli bir hayat için ihtiyacı olan temeli atmış olur. Hayatta yaşanılan mücadeleler ve zorluklar kimi zaman kişinin kendini yıpranmış hissetmesine neden olabilir. Ikigai de bu zorluklar sırasında kendinizi motive edebilmek ve iyi hissetmeniz için birtakım öğretiler sunan bir öğretidir. Hayatınıza anlam katacak olan bu öğreti hayat kalitenizi arttırarak iyi bir yaşam sürmenize yardımcı olur. İnsan diğer canlı varlıkların aksine kendi yaşamına, dair sorular sorabilen ve bunun üzerine düşünme yetisine sahip tek varlıktır. Bu durum da birçok soruyu beraberinde getirir. Japonların sahip olduğu öğretiye göre hayatta için belli başlı amaçlar bulunur. Bu amaçları başarabilmek için çalışan kişiler, gerçek mutluluğu ve başarıyı elde edebilir. Yine bu kişilerin yaptıkları her bir eylem, amaçlarını gerçekleştirebilmek için yaptıkları işleri, çabaları amaçlarını gerçekleştirebilmek içindir. İnsanların amacına ulaşabilmek için gerçekleştirdikleri her eylem, attıkları her adım onlar için bir motivasyon kaynağıdır. Her sabah kalktıklarında ya da bir eylem için kendilerini hazırladıklarında amaçları onlar için motivasyon kaynağı olur. Bu yönden bakıldığında bu öğreti kişinin kendi hayatının kontrolünü elinde tutma ve onu yönetebilme çabası olarak görülebilir. Eğer ki siz de hayatınızda kafa karışıklığı yaşıyor ve hem fiziksel, hem de zihinsel olarak güçten düştüğünüzü düşünüyorsanız Ikigai 2. kitap ve 1. kitabı okuyarak size keyif veren eylemlerin, ya da size neyin iyi geldiğini keşfetmeniz kolay olur. Bu kitabı okuduğunuzda yaşamla ilgili sorulara cevap bulabileceksiniz.

Mutlu Yaşamın Sırrı Ikigai Öğretileri

Mutlu Yaşamın Sırrı Ikigai Öğretileri

Bu öğretiye ve eserde anlatılanlara göre her insan için Ikigai farklıdır. Kişinin kendi kendini bulması için ise dört soruya cevap vermesi gerekir. Yapmaktan hoşlandığınız ve sizi mutlu eden işler, sizi heyecanlandıran eylemler gibi sorulara verdiğiniz cevapların kesiştiği kısım sizlerin ikigainizi ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Bunun kurallarına göre iyi bir şekilde yaşamak, mutlu bir yaşamın temelini oluşturmaktan geçer. Bu kurallardan ilki kişinin kendi tutkusunu bulmasıdır. Bu kural önemli adımlardan birisidir. Héctor Garcia ve Francesc Miralles i Contijoch’un yazmış olduğu Ikigai 1. kitap da bunu kolay bir şekilde anlatır. Kişi gerçekten yapmayı istediği bir işin peşini bırakırsa hayatını yaşamak neredeyse imkansız bir hale gelebilir. İnsanların hayallerin peşinden gitmemesi ve olaylara gerçekçi şekilde yaklaşması gerektiğini söyleyen birçok insan vardır. Bu durum bu söylenenlere uyan ve bu düşünceleri gerçekleştirmek zorundaymış gibi hisseden insanların yaşamlarını fazlasıyla etkiler. Son yıllarda ise kurulan hayalleri gerçekleştirebilme, eski zamanlara göre kolaydır ancak bu sefer de korku büyük bir engel olarak karşınıza çıkar. Korkuyu aşarak kendi isteklerinizin kendi tutkunuzun peşinden gittiğiniz takdirde yaşamak için fazla amaca sahip olabilirsiniz. Bir diğer kural ise hem fiziksel olarak, hem de zihinsel olarak aktif kalabilmektir. Bazı insanlar tüm gün çalıştıktan sonra çoğu şeyden kendilerini koparır ve hiçbir şey yapmazlar. Ancak bu öğretinin önemli kurallarından birisi, her daim aktif kalabilmektir. Ne kadar yorgun olursanız olun kendi hayat gayenizi bulmak istiyorsanız hem fiziksel, hem de zihinsel olarak sağlıklı kalabilmeniz gerekir. Bunu gerçekleştirebilmek için yapmanız gereken şey, sağlıklı eylemleri hayatınızın temeli haline getirebilmektir. Egzersizler yapmak, sağlıklı bir beslenme şekline sahip olmak gibi alışkanlıklar hayatınızın mutlu bir şekilde geçmesi ve amacınızı gerçekleştirebilmek için size yardımcı olur. Bu öğretiye göre hayat gayenizi bulmanıza yardımcı olacak bir diğer kural ise başka insanlar ile iletişim halinde olmanızdır. İnsan yalnız kaldığı takdirde hayatının amacını, varlık sebebini bulması zorlaşır. Bundan dolayı hayatınızda bulunan insanlar ile aranızdaki bağlantıyı koruyabilmek önemlidir. Görüldüğü gibi bu öğretinin sunmuş olduğu bu üç temel kural, okuyucunun varlığına bir anlam yüklemesi ve amacını bulabilmesi açısından oldukça yardımcı olur.

Hayatın Anlamına Dair Bilgiler İçeren Ikigai Serisi

Hayatın Anlamına Dair Bilgiler İçeren Ikigai Serisi

İkigai kitap okuyucularına mutlu ve sağlıklı bir hayatın sırlarını sunar. İçeriğinde birden fazla sağlıklı hayat önerisi, egzersiz, doğru bir şekilde beslenme ve mutlu bir hayatın nasıl olacağına dair bilgiler bulunduran bu kitapta dünyanın uzun süre yaşayan insanlarının röportajları da yer alır. Dünyanın uzun süre yaşayan insanının deneyimleri sonucunda verilmek istenilen mesaj, tam olarak her defasında meşgul olmak, bu meşgul eden işten zevk alma ve bu meşguliyeti parmakların hareket halinde olduğu sürece yapabilmektir. Uzun yaşamak konusunda ilk sıralarda bulunan yer Japonya’dır. Ancak Japonya’yı da geçen bir yer vardır ki orası da Okinawa köyüdür. Bu köyde insanlar kendi bahçelerinde, tarlalarında yetiştirmiş oldukları sağlıklı yiyecekler ile beslenmekte ve köydeki diğer bireylerle aralarında dayanışma içinde hayatlarını sürdürmektedir İlk bakıldığında okuyucuya oldukça şirin ve aynı zamanda ütopik bir yer gibi gelir. Çünkü bu dönemde her insanın birbiri ile mutlu bir şekilde geçinmesi ve her zaman dayanışma içinde olması böyle bir yerin dünyada olmayacağı hissi uyandırır. Bu eser, kimsenin bilmediği, farklı şeylerden söz etmiyor. Hatta söyledikleri o kadar basit şeyler ki hepsini hayatınızda gerçekleştirebileceğiniz hissine kapılıyorsunuz. Her şeyin doğal bir şekilde kaldığı ve insanın doğasına uygun olabilecek yollar gösteriliyor. Eserin okuyucuların sunduğu çok basit olan birkaç tavsiyesi bulunur. Sürekli olarak hareket halinde bulunmak. Ancak burada sıkı bir şekilde antrenman yapmak ya da fazla güç gerektiren egzersizler yapmaktan bahsetmiyor. Doğru bir şekilde alınan bir nefes ve her insanın kolay bir şekilde yapacağı basit egzersizler, bedeni ve zihni zinde tutmak amacıyla oldukça etkili olur. Bir diğer tavsiye ise beslenme üzerinedir. Yine hareket etmekte olduğu gibi beslenme konusunda da uygulaması basit sayılabilecek tavsiyeler yer alır. Genellikle sebze tüketmek, aşırı derecede doymadan kalkabilmek, şekeri ve hazır gıda ürünlerini azaltmak gibi herkesin uygulamakta güçlük çekmeyeceği tavsiyelerdir. Tavsiyelerden biri insan ilişkilerinin çok fazla önemsendiğini üzerinedir. Fırsat buldukça arkadaşlar ile zaman geçirmek, dans etmek gibi eylemler genelde kolay ve insana keyif verici şeylerdir. Bu eserde bu noktaların önemi okuyucuların anlayacağı dilde anlatılır. Bu eserde yazılan hayatını anlamlandırmaya çalışan insanlar için yol gösterici görevi görür. Siz de hayatınızı anlamlandırmak isterseniz bu ürüne tekli ya da set halinde sahip olabilirsiniz.

Müşteri Yorumları ile Ikigai Kitap

Müşteri Yorumları ile Ikigai Kitap

İkigai serisi sizi kendine çekecek olan bu kitabı okumak başlı başına bir meditasyon olarak görülebilir. Kitabı okuyan kişilerin yorumlarına bakıldığı zaman eseri okumaya başladıkları andan itibaren dinginlik duygusunu hissettiklerini ve nefes alıp verme işlemini dahi farklı bir farkındalık ile yaptıklarını gözlemlemek mümkündür. Okuyucuların kitabı okudukları sırada kitabın mutlu bir yaşam için sunduğu kuralları, öğretileri duymak istedikleri görülür. Çünkü kitabın okuyucularına sunmuş olduğu öğretiler aslında çok fazla çaba gerektirmeyen tavsiyelerdir. İçerisinde barındırdığı tavsiyeler ile kişisel gelişim kitapları genel olarak fazlasıyla tartışmaya açıktır. Bu tartışmalar, genellikle ne kadar ihtiyaç duyulduğu, kişinin hayatını ne kadar zor hale getirdiği ile ilgilidir. Çünkü kişisel gelişim kitaplarının genelinde gerçekleştirilmesi herkes tarafından kolay olmayan kurallar yer alır. Bu kurallar da okuyucuyu sadece anlık olarak teşvik eder. Asıl kişisel olan Japonların uzun ve mutlu yaşama sahip olmak için uyguladıkları kurallardır. Okuyucuların yorumlarına dayanarak kitabı okurken nasıl bitirdiğinizi anlayamayacaksınız. Genel olarak herkes tarafından verilen, bilindik tavsiyeler verildiği düşünülse de okunduğu zaman okuyucunun farkındalığını artıracak ve kendi hayatına farklı pencereden bakmasını sağlayacak bir kitaptır. Kişisel gelişim kitaplarından hoşlanmayan kişiler tarafından da oldukça beğenilen bu kitap, farklı bir felsefe şeklinden bahseder. Ikigai, her okuyan kişinin kendisi ile yüzleşeceği bir içeriğe sahiptir. Yazar, her şeyin fazlasının zarar olduğunu, insanın kendi sağlığına ve mutluluğuna verdiği önemin ne kadar değerli olduğunu bölüm bölüm okuyucularına sunar. Hareketin olmadığı bir hayatın türlü türlü sağlık sorunlarına davetiye çıkardığını ve basit şekilde yapılacak hareketlerin sağlığınıza kattıklarını farklı şemalar ve açıklamalar ile eserde zengin bir hale getirir. Her kesimden insana hitap etmeyi başaran bu eser, okuyucularından tam not almayı başarır. Ayrıca bu kitabı okuyan kişilerin düşüncelerine göre kitap, okuyucularına sağlıklı ve mutlu bir yaşam üzerine çok güzel bilgiler sunar. Okuyucular için bir rehber görevi gören bu kitaba göre kişi kendi hayatından zevk almak istiyor ise öncelikli olarak yaparken mutlu olduğu işleri yapması gerekir. Eser, dili bakımından da okuyucularını zorlamaz. Akıcı dili sayesinde kitabı okurken kendinizden bir şeyler bulabilirsiniz. Birçok topluma seslenen kitap, yaşamın içinden konular anlatması bakımından okuyucuların beğenisini kazanır. Trendyol üzerinden yazılan Ikigai yorumları ile de içeriğindeki pek çok bilgiyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bütçenize Uygun Ikigai Fiyatları

Bütçenize Uygun Ikigai Fiyatları

İnsanlar için hayatın amacını bulmak çok faydalı olabilir ancak aynı zamanda birçok kişi tarafından da zor görünebilir. Kişinin kendini anlamanın sosyal ve ekonomik başarı için basit ve hızlı bir çözüm olmadığını anlamak oldukça önemlidir. Kişinin kendini rahat hissetmesi için odaklanmaya ve zihninde farklı bir dünya kurmasına yardımcı olmak için bir araçtır. Ikigai birçok kişi tarafından mutlu ve uzun bir yaşamın arayışında önemli bir araç olarak kabul edilir. Çoğu Japon, her insanın gerçekleştirmek için doğduğu bir Ikigaisi olduğuna inanır. Bununla birlikte bazı insanlar Ikigaisini çabuk bir şekilde bulurken bazı insanlar ise onu aramalıdır. İkigaisini arayan kişilerdenseniz bu konuda ısrarlı olmanız oldukça önemlidir. Çünkü aradığınız şey sizi sabahları yataktan kalkmanız için motive eden şey olabilir. Aynı zamanda ikigai, uzun ömürlülüğün de anahtarıdır. Kitapta sunulan öğretiye göre, ikigainiz işiniz ise asla emekli olmamalısınız. Kitapta bahsi geçilen Okinawa sakinleri bu kurallara uyarlar ve sonuç olarak da hayatlarının sonlarına kadar da aktif bir şekilde kalmayı başarırlar. Bu kitabın yazarlarının sık sık vurgulamış olduğu konular; asla vazgeçmemek, sevdiğiniz şeyi bulmak, yaşamınızda olan olumsuz şeylere rağmen gülecek bir şeyler bulabilmek. Kitapta da anlatıldığı gibi önemli olan yaşadığınız olumsuzluklar değil, o olumsuzluklarla hangi şekilde başa çıktığınızdır. Ayrıca anı yaşamanın ve anda kalmanın öneminin de vurgulandığı bu kitap, birçok kişi için rehber niteliği taşır. Sabahları kalkıp hayatınızı sürdürmenizi sağlayan gücü bulmak kimileri için oldukça zordur. Japonlara göre mutlu, başarılı ve uzun bir hayatın temel sırrı bu amacı, hedefi bulabilmektir. Kişisel gelişim kitapları arasında gün geçtikçe popülerliğini arttıran İkigai kitap seti, okuyanlara ilham vermesinin yanında kişilerin hayattaki amaçlarını bulmalarında kolaylık sağlayacak bilgiler de verir. Kitapta verilen tavsiyeleri takip ettiğiniz takdirde hayattaki amacınızı bulmak oldukça kolay bir hale gelir. Kitap tek tek satın alınabildiği gibi kitabın içeriğine anlamak ve yazılarını uygulamak için İkigai set halinde de satın alabilirsiniz.

Yol Gösterici Ikigai Kitap Serisi

Yol Gösterici Ikigai Kitap Serisi

Okuyucuların kişisel gelişim kitaplarından beklentisi o kitabı okuduklarında hayatlarında birtakım değişikliklere neden olmasıdır. Ikigai kitabı da müşterilerine bunu tam olarak verir. Okuyucularına bilindik tavsiyeler sunuyormuş gibi gözükmesine rağmen verilen bilgiler ve tavsiyeler bir o kadar da aydınlatıcıdır. Yazar tarafından bu öğreti üç farklı eserde ele alınır. İlk kitabında Japonlara özgü olan Ikigai öğretisini okuyucularına sunan iki yazar, Ikigai Uygulama Rehberi adlı ikinci kitabıyla okuyucuların hareket etmeleri, gülümsemeleri, beslenme alışkanlıkları gibi birçok konuyu inceleyerek bu konularda nasıl bir yolun izlenmesi gerektiğine dair bilgiler ve tavsiyeler verir. Ikigai 3. kitap Shinrin Yoku: Orman Banyosu adlı eser ise insanlığın geçmişinden bugüne kadar barınak, yiyecek ve manevi anlamda insana huzur veren ormanlar ile ilgilidir. Bu kitap şehir hayatına yerleştikten sonra doğa ile insanların arasındaki bağın gittikçe fazla azalmasıyla meydana gelen problemleri ortaya çıkarır. Bu kitaba göre günlük hayatınızda yaşamış olduğunuz birçok sorunun ilacı doğayla ilgilidir. Bu sorunları çözmek için ormana taşınmaya gerek olmadığını bu eserler sayesinde görebilirsiniz. Kısacası bu eserde ormana taşınmadan ormandan, doğadan nasıl fayda göreceğinizi bu buna ek olarak stresinizi azaltmak için neler yapmanız gerektiğini görebilmek mümkündür. Bir işle uğraşırken o işi zevk alarak yapmak oldukça önemlidir. Üç kitapta da genel olarak bunun önemini vurgulayan yazar, her ne olursa olsun kişilerin yaptıkları işi sağlıkları iyi olduğu sürece zevkle yapmaları gerektiğini vurgular. Bir işi uzun süre boyunca zevkle yapmak için önemli olan bir diğer unsur da sağlıktır. Sağlığınızı korumak, hayattan verim almak açısından oldukça önemlidir. Bunun içinde gün içerisinde tükettiğiniz besinlerin sağlıklı olması, şekerli ve hazır gıdalardan uzak durulması oldukça önemlidir. Her kesimden insanın rahat bir şekilde sahip olabileceği uygun fiyatı ile de dikkat çeker. Trendyol’dan Ikigai online satışından yararlanarak uygun fiyata hem kendinize hem de sevdiklerinize bu üründen set halinde satın alabilirsiniz.