placeholder
"

IPad Şarj Aleti

" araması için 1360 sonuç listeleniyor

iPad Şarj Aleti

Apple iPad Şarj Aleti

Apple iPad Şarj Aleti

Teknoloji insan hayatında çok fazla yer kaplayan unsurlardan bir tanesidir. İnsan ihtiyaçları değiştikçe o da değişir ve gelişmeye uğrar. Son zamanların en kullanışlı ve gelişmiş teknolojik ürünlerinden biri tablet bilgisayarlardır. Tablet bilgisayarların da belirli bir şarj ömrü vardır ve bunun için şarj cihazları onların olmazsa olmaz ürünlerden biridir. Herkesin neredeyse hiçbir zaman yanından ayırmadığı bir cihaz haline gelmiştir. Her tablet bilgisayarın ayrı bir şarj cihazı ve farklı güçte adaptörleri olabilir. Adaptörün gücüne bağlı olarak cihazın şarj olma süresi değişiklik gösterebilir. Ayrıca şarj aleti kabloları da uzunluk farklılığı gösterebilir. Bir cihazın şarj ömrü kadar şarj olma süresi de kullanıcılar için son derece önemlidir. Bir yere yetişilmesi gerektiğinde ya da acilen yapılması gereken bir iş olduğunda bir cihazın hızlı şarj olması ve şarj ömrünün oldukça uzun olması her zaman hayat kurtarır. Cihazların şarj olma imkanının olmadığı yerlere hazırlıklı gidebilmek her zaman çok önemlidir. Bu yüzden kullanıcılar şarj aleti seçerken son derece dikkatli davranır ve bu konulara önem verir. Bir adaptör ve bir kablodan oluşan iPad şarj aleti bu istekleri en iyi şekilde yerine getirir. Farklı iPad modelleri için farklı güçlerde ve farklı uçlarda bulunabilir. Dilediğiniz yerde; isterseniz evde isterseniz işte ya da arabanızda rahatlıkla ve hızlı bir şekilde iPad’inizi şarj etmenize yardımcı olur. Farklı farklı güçlere sahip bu şarj aletlerinin şarj etme hızları farklıdır ve genellikle USB-C uçlarına sahip ürünler bulunur. İstediğiniz güçte bir şarj adaptörü seçip istediğiniz şarj hızını elde edebilirsiniz. iPad Air şarj aleti de aynı şekilde bir adet adaptör ve bir adet kablodan oluşur. Güç farklılıkları yine bulunur, kullanıcı dilediği güçteki adaptörü seçebilir. iPad mini şarj aleti de kendine özel uçlara ve adaptöre sahiptir. iPad şarj aleti kablosu uzunlukları da farklılık gösterir. Kullanılacak alana ya da isteğe bağlı olarak çeşitli uzunluklar arasından seçim yapılabilir.

Harika Apple Tasarımı

Harika Apple Tasarımı

Şarj aleti alırken en çok dikkat edilen şey aletin özellikleridir. Kullanıcılar her zaman en verim alabilecekleri ve rahatlıkla kullanabilecekleri şarj cihazı ürünlerini tercih ederler. Hızlı şarj olma özelliği en çok istenilen özelliklerden biridir. Kullanıcılar kısa sürede bir yere yetişmeleri gerektiğinde cihazlarının hızlı şarj olmasını tercih ederler. Evden uzak bir yere gidildiğinde ya da cihazın şarj edilmesi mümkün olmayan yerlere gidilmesi gerektiğinde hızlıca şarj edebilmek önemlidir. iPad orijinal şarj aleti hem verimli hem de hızlı şarj sağlar. Hızlı şarj etmesi dışında farklı güç seviyelerine de sahiptir. iPad 12 w şarj aleti oldukça hızlı şarj eder. Aynı şekilde daha güçlü olan 18 W, 20 W ve 30 W adaptörleri de bulunmaktadır. Kullanıcıların dikkat ettiği bir diğer unsur ise şarj aleti kablolarının uzunluğudur. Bazen şarj aleti kablosunun uzunluğu yetmediğinde, prize ulaşılamadığına ya da ulaşıldığı zaman da tablet bilgisayarınızı koyacak yer bulma sıkıntısı yaşanabilir. Apple iPad şarj aleti kullanıcılar için farklı farklı uzunluklarda şarj aleti kabloları sağlıyor. 50 cm, 80 cm, 1 m ve 2 m olmak üzere farklı uzunluklarda ve son derece sağlam şarj kabloları bulunuyor. Bu uzunluk çeşitliliği sayesinde dilediğiniz kabloyu seçebilir, her yerde rahatlıkla istediğiniz uzaklığa kadar kullanabilirsiniz. Ayrıca Thunderbolt ve Lightning olmak üzere iki farklı kablo modeli de bulunur. İki modelin de şarj etme hızları birbirinden farklıdır. Bir tablet bilgisayar olan iPad günlük hayatta her alanda kullanılabilir, her yere taşınabilir. Bu yüzden kullanıcılar mutlaka şarj aleti cihazlarını yanlarında taşırlar. Ev dışında da mutlaka kullanılacak bir ürün olan şarj aletini başka yerlerde de estetik kaygısı bulundurmadan kullanılabilir. iPad tablet şarj aleti, isterseniz kafelerde isterseniz iş yerinde ya da restoranlarda olsun tablet bilgisayarınızın ve sizin yanınızda şık bir şekilde duracaktır. Asil bir renk olan beyaz rengine sahip bu şarj aleti cihazlarının tasarımı da son derece asildir. Yumuşak geçişli köşelere sahiptir ve tasarımı son derece özgündür. Şarj cihazları arasında tasarım olarak da öne çıkar. Beyaz renk şarj aleti adaptörü tercih etmeyen Apple iPad kullanıcıları için farklı farklı renklerde ve tasarımlarda şarj adaptörü kılıfları da bulunmaktadır. Adaptöründe olduğu gibi kablosu da asil bir beyaz rengindedir ve aynı şekilde beyaz renkli şarj aleti kablosu tercih etmeyen kullanıcılar için çeşitli renklerde ve tasarımlarda şarj kablosu kılıfları mevcuttur. Şarj cihazı adaptörüne ve kablosuna kılıf takarak hem estetik açıdan farklılık yaratmış olunur ve kişi kendi istediği gibi bir şarj cihazına sahip olur hem de kılıf dış etkenlerden gelebilecek hasarlara karşı korunmasına yardımcı olur.

iPad Şarj Aleti Fiyatı

iPad Şarj Aleti Fiyatı

Şarj aleti almadan önce kullanıcıların dikkat ettiği noktalardan biri kesinlikle şarj aletinin fiyatıdır. Şarj aletlerinin çeşitleri ve özellikleri farklılık gösterince fiyatlar da aynı şekilde değişiklik gösterir. Apple iPad şarj aleti fiyatı modeline göre bakılarak anlaşılabilir. Çeşitli voltaj seviyelerine sahip adaptörler mevcuttur. 12 W, 18 W, 20 W ve 30 W’lik adaptörler isteğe ve ihtiyaca göre tercih edilebilir. Adaptör fiyatları da sağlanılan güç arttıkça aynı şekilde artar. Kablo uzunluğu da fiyatları belirleyen öncü unsurlardan biridir. Yukarıda bahsedildiği gibi 0.5 m, 0.8 m, 1 m ve 2 m olmak üzere farklı uzunluklarda kablolar mevcuttur. Kablo uzunluğu ne kadar artarsa fiyat da bir o kadar artar. Kabloların uzunluğu dışında bir de kabloların modelleri de fiyatları etkiler. Thunderbolt ve Lightning modelleri bulunur. İki modelin de şarj etme hızı ve tasarımları birbirinden oldukça farklıdır. Thunderbolt modelinin şarj etme verimi ve hızının Lightning modelinden fazla olması nedeniyle fiyatı da ona kıyasla fazlalık gösterir. iPad 3, 4 nesil şarj aleti fiyatları nesil farkı olsa da fiyat olarak çok farklılık göstermeyebilir. Bir şarj aleti tabletin çalışabilmesi için ona güç sağlamakla görevlidir bu yüzden alınırken dikkat edilmesi gereken çok şey vardır. Alınan cihazın iPad orijinal şarj aleti olması gerekir aksi halde düşük kalitedeki şarj cihazı dengesiz bir güç sağlar ve pil ile diğer telefon parçalarına zarar verebilir. Önem verilmesi gereken diğer unsurlardan biri şarj cihazının ve kablosunun ürünle uyumluluğu olmalıdır, doğru şarj cihazı seçilmesine özen gösterilmelidir. Eğer yanlışlıkla tablet bilgisayarla uyumlu olmayan bir şarj cihazı alınırsa, tablet bilgisayarın şarj edilebilmesi mümkün olmayacaktır. İlk olarak adaptöre seçimi yapılırken bakılması gereken yer adaptörün üzerindeki yazılardır. Adaptör üzerindeki yazılarda amper ve voltaj değerleri yazması gerekir. Sizde bulunan cihaza uygun olan amper ve voltaj değerlere uygun olarak seçilmelidir. Voltaj şarj hızını etkileyen bir unsurdur ve pilin voltajıyla uyumlu olması gerekmektedir. Eğer uyuşmazsa tablet bilgisayarda hasar verici sorunlar ortaya çıkabilir. Şarj kablosunun ucu da dikkat edilmesi gerekenlerden biridir. USB-C ya da MicroUSB uçları bulunabilir fakat çoğunlukla USB-C ucu kullanılır. Bu unsurlara dikkat ederek sorunlar engellenir. Apple iPad şarj aleti ürünlerini Trendyol’dan kolayca satın alabilirsiniz.