"

İrade Terbiyesi

" araması için 274 sonuç listeleniyor
Ediz Yayınevi Irade Terbiyesi
Hızlı Teslimat

Ediz YayıneviIrade Terbiyesi

55 TL
Sepete Git
Flipper Yayınları Irade Terbiyesi 1

Flipper YayınlarıIrade Terbiyesi 1

83,96 TL
Sepete Git
Romans Irade Terbiyesi
Bugün Kargoda

RomansIrade Terbiyesi

73,84 TL
Sepete Git
Puslu Yayıncılık Irade Terbiyesi

Puslu YayınlarıIrade Terbiyesi

79 TL
Çok Al Az Öde
Sepete Git
Koss Craft Irade Terbiyesi
Hızlı Teslimat

Koss CraftIrade Terbiyesi

125,33 TL
Sepete Git

Her An Yanınızda Taşıyabileceğiniz Özel Tasarımlarıyla İrade Terbiyesi Kitap Seçenekleri Trendyol'da!

Devamlılık, kararlılık, disiplin ve irade gibi önemli konularda gençler tarafından yaşanan sorunlar ve kaygılara karşı yapılabilecekler vardır. Bu sorunlara çözüm bulunması ve kişinin bu tarz sorunlardan kurtularak hayatını yoluna koyması gerekir. Fransız Profesör Jules Payot tarafından kaleme dökülen ve İrade Terbiyesi 1 ve 2 olmak üzere bir set halinde yazılmış olan eserler, bu sorunları ele alır ve okuyucularına yardımcı olmayı amaçlar. Yazar ve çevirmen Cemil Meriç ise kitabın önsözünü yazar. Yazar, kendi hayatından örneklerden de yola çıkarak okurlarına yol göstermeye çalışır. Tembellik ve isteksizlik gibi sorunlar yaşayan okuyucuların ilk basıldığı tarihten beri elinden düşürmediği eser, pek çok insana bu sorunları çözmesinde yardımcı olan bir başucu kitabıdır. Disiplin içinde çalışmayı öğrenmenin en güzel yollarından biri olan eser, özellikle gençlere ve zihnini kullanarak çalışmalar yapan insanlara irade zayıflığıya nasıl mücadele edilebileceğini gösterir. İrade Terbiyesi mücadele edilecek düşman olarak isteksizlik ve tembellik gibi davranışlardan bahsederken bu tarz kaygı ve sorunların kolayca alışkanlık haline getirebileceğini belirtir. 1894 yılında ilk kez basılan kitap, o dönem bu tarz sıkıntılara bir çözüm olması hedefiyle ortaya çıkar. Sosyal toplumdaki bu sıkıntıları gözler önüne seren devrim niteliğinde bir eser olarak görev yapar. Çalışma ortamında veya bir çalışma sürecinde başlangıçta yaşanabilecek sorunların ve bu sorunlar karşısında nasıl bir yol izlenmesi gerektiğinin mükemmel bir örneği olan eser hakkında dünyaca ünlü birçok yazar ve düşünürün fikirleri de mevcuttur. İlk yazıldığı tarihte bile ortada olan sosyal kaygı ve isteksizlik gibi sıkıntılar bugünde devam eder. Zaman ilerlese de kitap güncel kalmayı hep başarır. Bu sıkıntılara karşı hala bu zamanlarda bile pek çok faydalı çıkarım yapılabilecek olan eser, Türkçeye çevrilmesinin ardından yoğun bir ilgiyle karşılaşır. 1926 yılında ilk kez Türkçeye çevrilen ve okuyucularla buluşan eser, okurlarına birçok açıdan yardımcı olur. Kaygı ve tembellik gibi sorunlarda sizlere destek olur ve yol çizer. Trendyol üzerinden İrade Terbiyesi seti hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İrade Terbiyesi 1 Hakkında Öne Çıkanlar

İrade Terbiyesi 1 Hakkında Öne Çıkanlar

Kitap İrade Terbiyesi, isteksizlik denen baş düşmana karşı verilen savaş için tavsiyelerde bulunur. İsteksizliğin ne kadar kolay yakalanabilecek bir dert olduğu ve bir kere yakalandıktan sonra geçmesinin çok zor olduğundan bahsedilir. İsteksizliğin her türlü bahaneyle desteklenerek insanın yaşamından aldığı zevk ve mutluluğu nasıl kötü etkilediğini açıklar. Kişinin böyle devam ederse yaşama umudunu ve sevincini kaybedebileceğini belirtir. Yaşama umudu insanı bu hayata bağlayan en önemli olgulardan biridir. Yok olduğunda kişileri olumsuz yönde etkileyeceğini dile getirir. İradesiz robotlar üretmeye çalışan sistemlerin de bu uğurda çok fazla çalışmalar yaptıkları gözlenir. Başarısız ve sıkı eğitim sistemlerinde yaratıcılık ve hayata karşı nasıl sevgi duyması gerektiği öğretilmesi gerekirken topluma daha iyi hizmet etmek öğretilir. Eserde bu durum bireyleri robot olarak gören eğitim sistemi olarak tasvir edilir. Üniversiteye kadar ailesi tarafından özenle yetiştirilen gençler bir anda kendi başlarına kalabilir. Hayatın başlamasının ani şokunun etkilerinden dolayı oluşabilecek kaygılar ortaya çıkar. Savunmasız kalan kişinin çevresi tarafından kolayca manipüle edilebileceğini dile getiren eserde bunun gibi istenmeyen durumlara karşı çözüm yollarından biri olarak sabır sunulur. Sabır sayesinde direnç ve dayanıklılık açısından mental gelişim sağlayan birey, ne kadar yoğun bir düzende çalışıyor olursa olsun kendini ayakta tutar. Yavaşça çalışmanın zorunlu bir durumdan çok kendini geliştirme gibi bir eylem olduğunun farkına varır. Hayatınızı kötü yönde kolayca etkileyebilecek bir diğer etkense uykudur. Gerektiğinden az veya çok uykunun vücudu zayıflattığı bilinmesine rağmen özellikle son yıllarda insanlar uykunun önemini bir kenara koyar. Bu nedenle sağlıksız yaşam stilleri ortaya çıkar. Bireyler, günün uzunluğu ve her saatinin önemi gibi etkenleri hayatından çıkarır. Herkesin bildiği ama hayatında sürekli göz ardı ettiği gerçeklerin önemini, yazar kendi hayatından örneklerle ortaya döker. Size bir çözümden ziyade açıklamalar yapar. Bu açıklamalar anlaşıldığında hayatınızdan memnun olmanız açısından size yol gösterir. Önemli bir düzenin parçası olduğunuzu anlatır. Bundan olabildiğince haz almanıza engel olan basit temel içgüdüleri ortadan kaldırmanız için sizlere yol gösterebilir. Bir işi en doğru şekilde nasıl yapabileceğinize dair bilgiler sunar. Yapılacak işin ertelenmemesi gerektiği ve her ertelemede bu işin büyüdüğünü belirtir. Bitmek bilmeyen bir kuyu gibi daha da dibe ilerlendiğini ve bu şekilde devam edildikçe yapılan işin mümkün olan en az tatmin duygusuyla biteceğinin altını çizer. Eski bir kitap olmasından dolayı anlatım şekli çoğu okura farklı gelebilir. Bununla birlikte çağa uygun çıkarımlar yapılarak okunması alınan verimi en üst düzeye çıkarır. Eser hakkında daha fazla bilgiye ulaşarak Trendyol'dan uygun fiyata İrade Terbiyesi satın alabilirsiniz.

İrade Terbiyesi Kitabının Yazarı Hakkında Bilinmeyenler

İrade Terbiyesi Kitabının Yazarı Hakkında Bilinmeyenler

10 Nisan 1859 yılında Fransa’nın Chamonix-Mont-Blanc bölgesinde doğan yazar Jules Payot’un kariyeri, eğitimi ve kendisi hakkındaki çok fazla bilgi bulunmamasına rağmen ünlü yazarın en çok bilinen ve dünyaca kabul gören eserlerden biridir. Kitapta yer alan kendi hayatından verdiği örnek ve açıklamalar onun kişiliğiyle ilgili çıkarımlar yapılmasına olanak sağlar. Hayatının bir bölümünde yaşadığı zorlukları eserlerinde anlatarak okurlarının gözünde önemli bir yer kazanan yazar, eserlerini okurlarının da faydalanması amacıyla kaleme alır. Bulunan kayıtlarda kariyeri hakkında ulaşılabilir bilgiler azdır. Yazarın 1907 yılında Aix-Marseille Üniversitesi’nde rektörlük yapmaya başladığı bilinir. Üniversite kayıt ve tutanaklarında belirtildiği üzere bir dönem Ferdinand Buission’ın oturduğu koltuk için aday olur. Eğitim alanında lider bir karaktere sahip olduğu öne sürülen yazarın akıl ve zihnin eğitimine verdiği önemi yazdığı birçok kitaptan anlaşılır. Bu kitaplar arasında en ünlüsü olan “Éducation de la Volonté” yani ‘İrade Terbiyesi’ yazarın yapmış olduğu eserler içerisinde en çok satan ve hala da pek çok insan tarafından okunan bir eserdir. Bugüne kadar 32 dile çevrilmiş olan eser, hala kaygılar ve isteksizlik gibi sıkıntılara karşı en önemli eserlerden biri olarak kabul edilir. İlk kitabın basımından hemen sonra kendinin de bir öğrenme aşığı olduğunu ilan eder. Bu kitabın kısa sürede bu kadar yayılması ve başarısı, yazarın birçok farklı okuru etkileme hedefinde büyük bir rol oynar. Bu nedenle kısa sürede ikinci bir kitabın yazımına başlar. İrade Terbiyesi 2 kitap seti ilk kitabın devamı niteliğinde farklı öğütlerin ve açıklamaların bulunduğu bir eser olarak hayata geçer. 1940 yılında Aix-en-Provence Fransa'da hayatını kaybeden ünlü yazar ölümünden bu yana birçok dile çevrilmiş ve basılmış eserleriyle saygı içinde anılır. Fransız Profesör Jules Payot’un yazdığı kitabı Trendyol’dan bulabilirsiniz.

İradenin Gücü ve Çalışma Azmiyle Hayata Tutunma

İradenin Gücü ve Çalışma Azmiyle Hayata Tutunma

1894 yılında basılan ilk kitabın getirdiği yoğun ilgi Jules Payot’un kısa sürede tanınmasını sağlar. Yazar, okuma ve kendini değerlendirme açısından da objektif bir yaklaşımla eserlerini ele alır. Profesörün hayatını nasıl yoluna koyduğunu ve insanları derinden etkilediğini gören ve aynı yazar gibi hayatını yoluna koymak isteyen okurlar bu öğütlerin ve tavsiyelerin bir devamını ister. İrade Terbiyesi 2: İrade Gücü ve Çalışma bu şekilde ortaya çıkar. Önceki kitapta bahsedilen özellikle gençlerin en büyük problemi olan isteksizlik ve tembellik gibi düşmanlarla savaşma konusunda daha detaylı bilgilerin sunulduğu bu eser, 1921 yılında ilk kez İngilizce olarak basılır. Basılmasının ardından büyük bir ilgi gören kitap, bir iş yapılması için çabalanırken isteksizliğe kapılmamak adına tavsiyelerde bulunur. Aynı zamanda çalışmanın zorunluluk değil, kişiyi bu hayata bağlayan bir süreç olduğundan bahseder. İsteksizlik gibi düşmanlar yüzünden bu süreçten kopan bireyin hayata tutunmasının ne kadar zor olduğunu sık sık anlatan eser, aynı ilk kitapta olduğu gibi bu kaygılar ve sorunlara karşı konulması için bilgi ve tavsiyeler verir. Yazar, bu devam kitabını oluşturmasında ona ilham kaynağı olan etkenin ilk kitabı okuyup hayatını yoluna koymak için çabalayan insanları görmesi ve bundan etkilenmesi olduğunu dile getirir. Bu eser, ilk kitabın sağlık ve psikoloji üzerinde durduğu bakış açısından farklı olarak çalışmaya dair anlatımlarda bulunur. Aynı ilk kitap gibi çok kısa bir süre içinde popülerleşerek kaygılara karşı okunabilecek doğru kitaplar arasında yerini alır. Zihnin eğitimi açısından örnek bir eser olan İrade Terbiyesi bez ciltli versiyonuyla da okurlarla buluşur. Trendyol’dan hem tek şekilde hem de set halinde bu eseri temin edebilirsiniz.

Güçlü Bir İradeye Sahip Olmanıza Yardımcı Zihin Eğitimi

Güçlü Bir İradeye Sahip Olmanıza Yardımcı Zihin Eğitimi

İrade Terbiyesi Jules Payot tarafından yazılır. Türü açısından pek çok tartışmaya konu olan bir eserdir. Birçok düşünür ve yazar tarafından bu alanda yapılan çalışmalara bakılarak eğitim kitabı da denilebilir. Yazar da bu eserlerini bilgi ve tavsiyelerini paylaşabildiği bir eğitim kitabı olarak gördüğünü dile getirir. Eser, aynı zamanda bir psikoloji kitabı ya da bir eleştiri kitabı olarak da değerlendirilir. Mevcut sistemlere karşı olan eleştirel dili ve okurlarını insan zihnine uzanan bir yolculuğa çıkması gibi nedenlerden dolayı eserlerin türü hakkında netlik yoktur. Bununla birlikte yazarın belirttiği gibi eserler eğitim kitabı olarak değerlendirilir. Yazar bu eserleri oluştururken insanlara hayatlarında yol gösterme ve onlara doğruyu öğretme amacını taşır. Kullandığı hem eleştirel hem de sorgulayan dile rağmen ana amaç olarak eğitimi ön planda tutar. İlk kitabın aldığı yoğun ilgi sonucu yaptığı açıklamalarla da bunları dile getiren yazarın setin ikinci kitabını yazmasının nedeni de budur. Verdiği eğitimin işe yaradığını ve insanların bundan memnun olduğunu gören yazar, eğitimin devam etmesini ister ve bu yüzden İrade Gücü ve Çalışma adlı ikinci eseri oluşturur. İrade Terbiyesi okuyanlar tarafından da sıklıkla tavsiye edilen bir kitaptır. Eser, yazarın eğitime verdiği önemin kaleme dökülmüş halidir. Zorda kalan ve mental açıdan sıkıntılar yaşayan, güçsüz iradeli ve desteğe ihtiyaç duyan insanların zihin eğitiminde önemli rol oynayan kitap seti bu yönüyle de büyük takdir toplar. Modern zamanda da bu gibi sıkıntılarla uğraşan insanlarla karşılaşmalar çok sık yaşanır. Kitap; iş, okul, aile ya da farklı nedenlerden kaynaklanan stres ve kaygı bozukluklarının yönetilmesine yardımcı olabilir. Stres ve kaygı ile başa çıkma yöntemleri hakkında okuyuculara fikir verebilir. Bu tarz kaygı ve sıkıntılarınız varsa İrade Terbiyesi kitap seti sizin için faydalı olabilir. Trendyol üzerinden sete sahip olarak kitabın öğretilerinden günlük hayatınızda yararlanabilirsiniz.

Avantajlı Fiyatıyla Jules Payot İrade Terbiyesi

Avantajlı Fiyatıyla Jules Payot İrade Terbiyesi

İrade Terbiyesi, sadece farklı anlatımıyla değil aynı zamanda barındırdığı anlamlarla da öne çıkan önemli rehber kitaplardan biridir. Jules Payot İrade Terbiyesi’nde zor zamanlar geçiren bireylerin hayatlarında değişiklik yapmak istemesine rağmen harekete geçemediği durumlarla ilgili birçok ipucu ve yardım bulundurur. Bu eserler kişinin zayıf iradesini kendi kendine güçlendirmesine ve hayatını yoluna sokmasına yardımcı olur. Toplum içinde bulunmaktan rahatsız olan, sosyal kaygıları bulunan, kendini yalnız ve yorgun hisseden, bir aktivite yapma isteği olmayan ve yaptığı aktivitelerden zevk almayan insanlara kadar uzanan bir okur kitlesine sahiptir. Bu kitlenin ortalama yaş grubunun genel olarak gençlerden oluştuğu gözlemlenir. Gençler, hayatın ani başlangıcı sonrası akli dengesini toplamakta zorlanan ve bu tarz sorunların en çok ortaya çıktığı kitledir. Bazı zamanlarda seçim yaparken tereddüt yaşayan en önemli yaş gruplarındandır. Eser, bu sorunlarına çözüm bulması için gençlere yardımcı olurken hayatlarında daha istikrarlı olmaları konusunda da tavsiyeler verir. Kaygılar yalnızca gençlerde değil hayatında mutlu ve istekli olmadığını hisseden herhangi bir kişide de görülebilir. Bu kişilerin de okuyabileceği bir eser, eski bir dönemde yazıldığından okuyucunun verilen örnekleri buna göre değerlendirmesi tavsiye edilir. Dilin de aynı şekilde buna göre değerlendirilmesi doğru olur. Toplumda kitabın bahsettiği konularda sıkıntı çeken okuyucular, özellikle bu konularda sesini çıkaramamaktan ve her gün daha da fazla bu sorunları yaşamaktan şikayetçidir. Bu kitap sayesinde okuyucular kendi kendine değişiklik yapma şansına sahip olur. Bu şans sayesinde kişi belki de hayatında büyük değişimler yaşama fırsatı elde eder. Birkaç küçük değişiklik dahi kişilerin kendini çok daha iyi hissetmesini sağlayabilir. Kişisel ve sosyal hayatta daha fazla başarı elde edebilir. Kitap seti hakkında Trendyol üzerinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İnsanları Etkileyen ve Yol Gösteren Eser Trendyol’da

İnsanları Etkileyen ve Yol Gösteren Eser Trendyol’da

Üstlenmiş olduğu, sosyal toplumdaki isteksiz ve zayıf iradeli insanlara yardım etme görevinden dolayı çoğunlukla pozitif ve övücü yorumlar alan eser, geçmişten şimdiye kadar pek çok kez tartışma konusu olur. Özellikle gençlerde görülen bir iş yapmaya karşı olan korku ve isteksizlik, hayatın aniden başlaması sonucu oluşan kaygılar ve gerginlik kişiyi hayattan uzaklaştırır. Yaşama umudunu kaybetmeye başlayan bireyin hissettiği isteksizlik ve iradesizlik her geçen gün daha da artarken bahsedilen umut tükenene kadar bu durum devam eder. Hayatta kalma umudu biten birey zorluk çekebilir. İrade Terbiyesi yorum ve okuyucu deneyimleri eserlerin insanlara nasıl yardım ettiğini gösterir. Birebir okuyucu tecrübelerini görerek eserin insanlara neler kattığı hakkında fikir edinebilirsiniz. Eser, zamanın yetersiz olduğunu düşünen ve tembelleşen insanlara tavsiyelerde bulunur. Kitap, insanları; istekli ve ciddi şekilde harekete geçenler ile zayıf iradeli ve harekete bir türlü geçemeyenler olmak üzere iki sınıfta inceler. Bu sınıflar arasındaki farkları ortaya koyar. Kişisel deneyimlerinden de sıkça bahseden yazar yaptığı açıklamalarla okurlarını etkiler. İlk sınıfa ait olan insanların hayatlarının nasıl düzgün bir yolda gittiğini anlatırken ikinci sınıftaki insanların neleri yanlış yaptığını ve hayatlarını yoluna sokmaları konusunda bilgiler verir. Zayıf iradeli ve harekete geçemeyen insanların zihinlerini eğitmeyi amaçlayan kitap, bu yüzden bir eğitim kitabı olarak değerlendirilir. Gün süresinin aslında ne kadar yeterli olduğunu anlatırken hayatın tadını kaybetmeme yolunda da tavsiyeler veren eser, çalışmanın verdiği mutluluğun basit olmadığını sık sık vurgular. Bu mutluluğun öneminin altını çizer. Özellikle kaotik bir sosyal toplumda çalışmak ve hayat konusunda isteksizlik hissediyorsanız siz de bu eserden yararlanabilirsiniz. İrade Terbiyesi fiyatlarını Trendyol’dan inceleyerek uygun fiyata ürünü satın alabilirsiniz.