"

Işıklı Kalem

" araması için 1774 sonuç listeleniyor
tusah Işıklı Kişeye Özel Kalem penlight

tusahIşıklı Kişeye Özel Kalem penlight

(2)
99 TL
Sepete Git

Işıklı Kalem

Işıklı Kalem

Kalem günlük hayatta ve iş hayatında oldukça yaygın olarak kullanılan bir ekipman olarak bilinir. Yazı yazarken, not alırken, çizim yaparken ve resim yaparken sıkça kullanılır. Bu yüzden günlük aktivite, hobi ve iş hayatında kalemin yeri doldurulamaz. Bu durumda gelişen teknoloji ve gereksinimler ile farklı etkinliklerin daha kolay ve pratik olması açısından ışıklı kalem kullanımı yaygın hale gelir. Pek çok farklı amaca hizmet eden bu kalemler hem meslek hayatında hem de günlük hayatta kullanıcısına birçok açıdan fayda sağlar. Doktorların muayene ederken kullandığı, iş hayatında veya okul hayatında sunum aracı olarak kullanılan veya günlük hayatta yazılan yazılarda yardımcı olması gibi amaçlar için kullanılan ışıklı kalemler, amaçları gibi model olarak da farklılık gösterir. Kalemin ışığı, herhangi bir yerde herhangi bir güç kaynağı veya ışığa ihtiyaç duymadan herkesin yazmasını sağlar. Mikro piller ve mevcut en küçük LED’ler, kalem tutacağı içinden ışık sağlamak için kullanılır. Nerede, ne zaman, nasıl yazı yazmak isterseniz ışıklı kalemleri kullanabilirsiniz. En karanlık ortamlarda dahi rahatlıkla görmenizi sağlayan bu kalemler size aktivitelerinizden mahrum bırakmaz ve ihtiyaç duyduğunuz kullanımı sağlayabilir.

Işıklı Kalem Ne İşe Yarar?

Işıklı kalemler normal kalem olarak kullanılabildiği gibi arkasındaki veya önündeki ışığı ile farklı amaçlar için de kullanılabilir. Bu amaçlar çeşitli meslek gruplarına göre değişirken meslekten bağımsız olarak günlük hayatta da değişebilir. Ucu ışıklı tükenmez kalem, karanlıkta yazı yazmak amacı ile ya da farklı özel çizim yapanlar için daha dikkatli görmek amacı ile kullanılabilir. Bazı özel kalemler şeffaf yazdıkları için yazılan yazı görünmez. Ancak kalemin ucunda ya da arkasında bulunan ışık ile yazı görünür hale gelir. Bu kalemler de farklı amaçlar için kullanılabilir. Sağlığa zararlı herhangi bir madde içermeyen bu mor ışıklı kalem türlerinde, ultraviyole ışığı yardımı ile yazılan yazı görünür olur. Bunun dışında ışıklı kalemler çeşitli meslek grupları tarafından da sıklıkla tercih edilir. Örneğin doktorların kulak, burun, boğaz muayenesi esnasında kullandığı kalemler de bu kalem sınıfında yer alır. Bir tarafı normal tükenmez kalem olarak kullanılabilirken diğer tarafı da ışık olarak kullanılabilir.

Çocukların aktivitelerini eğlenceli hale getirmek için kullanılabilir. Işıklı bir kalem yardımı ile çocuğunuzun günlük aktivitelerinde çizim yeteneğini geliştirmesine katkıda bulunabilirsiniz. Farklı renklerdeki ışıkları ve renkli boyaları ile bu kalemler eğlenceli anlar yaşatmaya yardımcı olur. Bunun dışında market ve iş yerlerinde sahte para alımını engellemek amacı ile de ışıklı kalemler kullanılır. Kalemin ucundaki özel boya ve ışık yardımı ile kontrol sağlanır ve böylece oluşabilecek tehlikelerin önüne geçebilirsiniz. Işıklı kalemler asıl yazma amacının dışında farklı tasarım ve çalışmalar ile de kullanılabilir. Bunlardan biri de kontrol kalemi adı verilen elektrik tamirat işlerinde kullanılan malzemelerdir. Bu kalemlerin arkasında bulunan ışık sayesinde elektrik akımının var olup olmadığı kontrol edilebilir. Bir diğer kullanım amacı ise kaş ve kirpik kontrolü için kullanılan kalemlerdir. Kaş ve kirpik bakımına dikkat eden kadınların birçoğu bu kalemi kullanır. Ayrıca dövme sanatçıları da düzgün ve hatasız bir çizim için ışıklı kalemleri kullanırlar.

Lazer Işıklı Çok Amaçlı Kalemler

İş hayatında çalışanların, öğretmenlerin, öğrencilerin pek çok farklı alanda kürsüye çıkıp sunum yapmaları gerekir. Genellikle belirli bir görsel üzerinden gerçekleştirdiğiniz sunumlarda el ile işaret etmek sizi zorlayabilir. Bu yüzden uzaktan, bahsedilmek istenen alanı işaret etmek, vurgulanmak istenilen bölgeye odaklanmak için lazerler kullanılır. Bu lazerler birçok zaman size sunumunuz esnasında kolaylık sağlar. Uzaktan bir lazer yardımı ile belirtmeniz gereken alanı göstermeniz hem karşı tarafın daha iyi anlamasına hem de sunum yaptığınız ekranın önünü kapatmadan rahatça anlatmanıza yardımcı olur. Bu ışık yardımı ile hem daha rahat bir sunum gerçekleştirebilir hem de karşı tarafı daha kolay etkileyebilirsiniz. Özellikle bunu küçük, kolay taşınabilir, sıradan bir kalem ile bir arada yapmak size büyük avantaj sağlayabilir.

Lazer ışıklı kalem, genellikle öğretmenler ve sıklıkla sunum gerçekleştiren iş hayatındaki çalışanlar tarafından kullanılır. Normal tükenmez bir kalemden herhangi bir farkı olmayan bu kalemler, içerisinde yer alan lazer ışık verebilme özelliği sayesinde çok amaçlı bir şekilde kullanılabilir. Bu yüzden hem normal bir kalem olarak hem de bir sunum aracı olarak kullanmak mümkün olur. Arkasından lazer ışığı yansıtması ve ucundan da tükenmez kalem olma özelliğine sahip olan bu kalemlerin ışığı pil yardımı ile çalışır. Ağırlık yapmayan, boyut olarak sıradan bir kalemden farksız olan bu araçlar, kolayca taşınabilir. Kimi kalemde yer alan normal LED ışık özelliği de lazer ışığın yanında yer alır. Bu sayede karanlık ortamlarda çalışmak veya bir şey ararken yardımcı olması için bu kalemler kullanılabilir. Tasarımları bakımından oldukça estetik bir görünüme sahip bu kalemler, cebinizde, çantanızda, kalem kutunuzda oldukça kolay bir şekilde taşınabilir. Günlük hayatınızda, okulda, işte kısacası her alanda kolayca kullanabilirsiniz.

Işıklı Doktor Kalemi Özellikleri

Doktorların muayene esnasında ihtiyaç duyulan bölgeye yakından bakması önemlidir. Muayene edilen bölgeye doktorların dikkatli bakması tedavi yöntemini bulma veya sağlık problemini saptamak bakımından gereklidir. Bu nedenle doktorların kullandıkları araç ve gereçler de özel olur. Her doktor rahatlıkla taşıyabileceği, gerektiğinde kolaylıkla ulaşabileceği aletlere sahip olmak ister. Bu nedenle daha küçük boyutlardaki kalemleri tercih ederler. Bu kalemler ucundan verdiği ışık sayesinde her noktayı net bir biçimde görmeyi kolaylaştırır. Doktorun incelemesi gereken noktada sağladığı ışık yardımı ile aydınlık yaratır. Böylelikle doktor ışıklı kalem yardımı ile muayeneyi rahatlıkla gerçekleştirebilir. Özel olarak geliştirilen bu kalemler çeşitli alanlardaki doktorların kullanımı için tasarlanır. Bu nedenle farklı alanlardaki doktorlar, farklı muayene yöntemleri içerisinde ışık uçlu kalemler kullanır.

Bu doktor kalemleri normal kalemlerden farklı olarak yalnızca muayene için kullanılır. Bu nedenle yazı yazma işlevleri bulunmaz. Örneğin kulak, burun, boğaz muayenesi için uzmanlar tarafından ucuna otoskop takılan kalemler kullanılır. Bu otoskop, kalemin ucundan gelen ışığı kulağın ya da burnun içine yansıtarak arkasında yer alan büyüteç ile içerisini net bir şekilde görmeye yardımcı olur. Küçük sayılabilecek deliklere girebilen ince ucu sayesinde hastanın kulağının içini net bir şekilde görmeye yardımcı olur. Ucundaki otoskop çıkarıldığında normal LED ışıklı kaleme dönüşür. Bu kalemler de göz veya boğaz muayenelerinde kullanılır. Bu kalemler doktorların tedavi yöntemlerini geliştirmeye yardımcı olurken daha pratik ve kolay şekilde muayene etmeyi sağlar. Farklı tasarımlarda, her zevke göre kalemler bulmak mümkündür. Standart kalem boylarında, normal kalemden biraz daha kalın olan ışıklı muayene kalemleri, doktor önlüklerinin ceplerinde, normal cebinizde rahatlıkla taşınabilir. Pil yardımı ile çalışan kalemler, dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Sahte Para Kontrol Kalemi

Nakit para trafiğinin çok sık olduğu kişilerde, yerlerde sahte para ile karşılaşmak mümkündür. Çünkü piyasada dolandırıcı adı verilen sahte para ile alışveriş yapmaya çalışan insanlar bulunur. Bu yüzden bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için birtakım önlemler alınabilir. Bu önlemlerin başında sahte para olup olmadığını anlayan cihazlar gelir. Bu cihazlar özel mor ışıkları ile paranın sahte mi gerçek mi olduğunu hemen çözebilirler. Ancak hem maliyet hem de kapladığı alan açısından bu cihazlar dezavantajlıdır. Özel olarak geliştirilen sahte parayı tespit etmek amacı ile kullanılan kalemler, diğer cihazlara göre küçük, kolay taşınabilir, pratik ve daha hızlı bir sonuç almanızı sağlar. Cebinizde, çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz kalemler sizlerin dolandırılmasını önler. Gayet basit bir yöntem ile kullanılan bu kalemler ile sahteciliğin önüne geçebilirsiniz.

Ucunda bulunan fosforlu özel boya ile paranın üzerine yazı yazdığınızda veya sürttüğünüzde eğer boya bir süre sonra kayboluyorsa para sahte değildir. Çünkü gerçek para ile bu boya temas ettiğinde boya uçucu olur. Bu kalemlerin ucunda çizilen çizgiyi iyi görmeye yarayan bir ışık bulunur. Çizgiyi çizdikten sonra ışığı paraya tuttuğunuzda eğer boya siyah veya kahverengi ise para sahtedir ancak çizilen çizgi sarı ise paranız sahte değildir. Bu yöntem sayesinde ciddi şekilde dolandırıcılığın önüne geçebilirsiniz. Bu sayede kasanıza sahte para girmez ve sizde başkalarına karşı mağdur olmaktan kurtulabilirsiniz. Sahte para kalemi ışıklı özelliği ile boyayı göz ile görülebilir kılar. Eğer ışık olmaz ise çizdiğiniz çizgi görülmez bu yüzden de paranın sahte olup olmadığını saptayamayabilirsiniz. Bu kalemler uzun ömürlüdür. Ayrıca boyutları da standart bir kalem boyutundadır. Böylelikle kolaylıkla taşınabilir, istenilen zamanda istenilen yerde kullanabilirsiniz.

Işıklı, Renkli Kalem Modelleri

Çocukların gelişiminde aldıkları eğitimden veya yaptıkları etkinlikten keyif almaları çok önemlidir. Bu nedenle çocukların eğitimleri sırasında onların keyif alması için birtakım farklı unsurlar kullanılabilir. Bunların başında da kullandıkları defter, kalem, silgi gibi araç gereçlerin renkli, canlı, eğlenceli çizgiler barındırması gerekir. Yazı yazma alışkanlığının kazandırılması da çocuklar için çok önemli olarak görülür. Çocuklar küçük yaşlarda yazarak hem görsel hem de duyusal hafızaya katkı sağlar. Böylece yazarak yaptıkları etkinliklerden daha fazla katkı alırlar. Bu nedenle çocukların yazma araçları olan kalemlerin eğlenceli figürler içermesi, renkli alternatiflerinin bulunması ve yazı stillerinin farklı olması gibi unsurlar yazma ve boyama şevklerini arttırır ve gelişimlerine olumlu etkide bulunur. İsme özel ışıklı kalem kutusu, ışıklı flamingo, unicorn kalem gibi farklı modeller çocuklar tarafından eğlenceli bulunur ve sürekli kullanmak isterler.

Kalemlerin sahip oldukları ışıklar dikkat çekici ve eğlencelidir. Bu yüzden çocuklar tarafından merakla karşılanır. Işıklı kurşun, uçlu, dokunmatik kalem gibi araçlar, sıkça tercih edilir. Sahip olduğu ışıklar sayesinde hem karanlık veya loş ortamlarda yazılanı veya çizileni daha iyi görmenizi hem de bir el feneri olarak da kullanabilmenizi sağlar. Kimi kalemin uç tarafında kimi kalemin ise arka tarafında yer alan ışık, kimi zaman aydınlatmada, kimi zaman sunum aracı olarak, kimi zaman da eğlence aracı olarak kullanılabilir. Örneğin stres çarkı, ışıklı jel kalem gibi farklı alternatif modeller de yer alır. Ortasında yer alan çark sayesinde elinizde kalemi döndürebilir ve stresinizi atabilirsiniz. Genellikle kalemi elde tutup oynamayı sevenler için tasarlanan bu kalem özellikle sınav, ders, sunum gibi etkinliklerde stresinizi alır. Farklı renkli alternatifleri ile çocukların ilgisini çeken, yetişkinler tarafında da sevilerek kullanılan ışıklı, renkli ve şık tasarımlı kalemleri Trendyol’da bulabilirsiniz.

Elektrik İşleri İçin Kontrol Kalemleri

Farklı elektronik eşyalarda elektrik akımının olup olmadığını anlamanıza yarayan bu kalem türü kullanım açısından pratik ve hızlı bir kullanım sağlar. Evinizde bulunan priz, televizyon, radyo, mutfak robotları ve aydınlatma sistemleri gibi elektronik aletlerin tümünde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bu kalem sayesinde bu cihazlardaki arızaları tespit edebilir, elektrik kaçağının, akımının olduğu bölgeleri algılayabilirsiniz. İletkenlik özelliğinin bulunmadığı tutamacı sayesinde herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız. Çalışmanızın güvenli olması bakımından oldukça fayda sağlayan bu kalemler sizi meydana gelebilecek elektrik çarpması, kısa devre, cihazın yanması gibi problemlerden korur. Çalışma prensibi açısından oldukça basit ve akılda kalıcıdır. Kalemi elektrik akımının olduğu bölgeye temas ettirdiğiniz takdirde kalemin arkasında bulunan ışık yanınca voltaj akımı var anlamına gelir. Bu sayede pek çok elektronik cihazın kontrolünü kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Kinetik enerji akışının sürekli olup olmadığını ölçmeye yarayan bu kalem, elektrik ustaları, teknisyenler veya evinde tamir ile kendi başına uğraşmayı tercih eden kişiler tarafından sıkça kullanılır. Her evde mutlaka bulunması gereken bu kalem ile elektrik akımının var olup olmadığını anlamak dışında farklı ihtiyaçlar da giderilir. Normal bir tornavidanın tüm yapabildiği işlevleri yerine getirir. Yapı olarak tornavidadan bir farklı olmayan bu kalem, yalnızca isim olarak kontrol kalemi şeklinde anılır. Prizlerin tamiri, ışıklandırma sistemlerinin tamiri, elektronik eşyaların açma kapama ve tamiratı gibi tüm etkinlikleri tek bir araç ile gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca monte edilmesi, sökülmesi gereken ve tornavida ihtiyacı duyulan tüm işleri de bu kalem ile halledebilirsiniz. Arkasında yer alan fosforlu ışığı sayesinde akımların var olup olmadığını ölçerken, tornavida özelliği ile de diğer tüm işlerinizi görebilirsiniz. Bu çok amaçlı kalem her evde mutlaka bulunması gereken aletlerdendir.

Kullanım Amacına Göre Farklı Işıklı Kalemler

Işıklı kalemler çok farklı amaçlar için kullanılabilir. Her kalemin kendine has özellikleri ve tasarımı bulunur. Bu yüzden ihtiyacınızı belirledikten sonra size en uygun kalemi seçebilirsiniz. Bu kalemler sahte parayı tespit etmek, lazer ışığı ile sunum yapmak, aydınlatma aracı olarak kullanmak veya eğlence için kullanmak gibi farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilir. Bu amaçların dışında normal standart bir yazı yazma amacı ile kullanılan kalemlerden farklı olarak elektrik arızalarını tamir etmek, kaçakları tespit etmek amacı ile de kullanılan kalemler bulunur. Daha önce bahsedildiği gibi bu kalemler tornavida görevi görürken voltaj akımının kontrolü amacı ile de kullanılır. Diğer bir kalem türü ise doktorların muayene sırasında yardım aldığı kalemlerdir. Işığı sayesinde karanlık noktaları daha net görülmesine yardımcı olur.

Tüm bu kalemlerin dışında kadınlar tarafından sıkça kullanılan bir diğer kalem türü ise eyeliner ve rimel sürmek için kullanılan LED ışıklı kalemlerdir. Sürülecek bölgeye yerleştirilerek doğru ve düzgün bir şekilde boyanın sürülmesini sağlar. Üzerinde bulunan ışığı sayesinde ise daha net görmenizi ve daha iyi bir makyaj deneyimi elde etmenize olanak tanır. Bu araçlar da normal bir kalemden farklı olarak ucunda boyama aracı bulundurmaz. Ucunda yer alan aparatı yalnızca denge ve düzen sağlama içindir. Ancak kalem görüntüsünde olduğundan dolayı kalem adı alır. Tüm bu kalem türlerine Trendyol ayrıcalığı ile ulaşabilirsiniz. Görünmez ışıklı kalem, ışıklı pano, para kontrol, muayene, kontrol kalemi gibi modeller farklı renk ve tasarımlar ile Trendyol’un zengin ürün yelpazesinde yer alır. Işıklı kalem fiyatları kullanım amacına, rengine ve modeline göre farklılık gösterir.

Siz de size en uygun ışıklı kalem türlerinden dilediğinizi rahatlıkla seçebilir, ihtiyacınıza uygun kalem modelini kolayca satın alabilirsiniz. Her yaştan kullanıcılara hitap eden alternatifli seçenekleri ile size en uygun olan modeli bulabilirsiniz. Farklı renk, model ve tasarımlardaki ışıklı kalemlere Trendyol’un avantajlı fiyatları ile sahip olabilirsiniz.

Işıklı Kalem Nereden Alınır?

Trendyol, ışıklı kalem çeşitleri için son derece geniş bir ürün gamına sahiptir. Bu sayede istenen renk ve tasarıma göre kalem seçimi yapılmasına olanak sağlanır. Işıklı kalem modelleri arasında farklı boyut ve renklere sahip olan tasarımlar bulunur. Böylece uygun olan modelin seçimi kolaylıkla yapılabilir. Markaların sunduğu ürünler son derece şık tasarımlar vardır. Uzun yıllar kullanım için uygun kalitede ve dayanıklı malzemelerden üretilen ışıklı kalem seçenekleri mevcuttur. Kullanışlı ve görsel açıdan estetik modellerin olması ilgi çekicidir. Tercih edilecek renk ve model için Trendyol üzerinden detaylı inceleme ile seçim yapılması mümkündür. Mürekkep rengi çeşitleri de oldukça fazladır. Bu sayede dilediğiniz modeli rahat bir şekilde satın alabilirsiniz.

Işıklı Kalem Kullanışlı Mıdır?

Işıklı kalem modelleri; kullanım açısından son derece pratik ve ergonomik bir seçenektir. Estetik görünüme sahip olması açısından da her dönem oldukça beğenilir. Kullanım alanına göre farklı fonksiyonlara sahip modellerin olması sayesinde de ilgi çeker. Zor bir yapısal özelliğe sahip olmaması ile kullanışlı bir ürün seçeneği olur. Işıklı kalemler, dikkat çekilmek istenen yazıların vurgulanmasına yardımcıdır. Bu açıdan oldukça tercih edilen bir tasarıma sahiptir. Renk ve model çeşitliliği ile kadın, erkek ya da çocuklar için uygun modelleri vardır.

Işıklı Kalem Nerelerde Kullanılır?

Kullanım açısından ışıklı kalem modellerinin en çok tercih edilen yer olarak hastane ve sağlık ocakları gösterilebilir. Doktorlar boğaz ve gözler için muayene esnasında bu modelleri kullanabilir. Daha kolay ve pratik bir kontrol etme yöntemine yardımcı olan kalem çeşitleridir. Sadece doktorlar değil, isteyen herkes bu kalemlere kolayca sahip olabilir. Yazı yazmak için konforlu tutuşa sahip modelleri ile de tercih edilir. Ayrıca yazım yapıldıktan sonra ışık sayesinde görünen kalem seçenekleri ile keyifli kullanım imkanı sunulur. Farklı alanlarda kullanılabilen ışıklı kalemler şık tasarımlara sahiptir. El feneri olarak da kullanılabilen yapıdadır. Pil ömrü uzun olarak tasarlanması sayesinde hızlı şekilde aydınlatma sağlar. Bu açıdan da sık sık kullanılabilen bir kalem modelidir.