"

İskambil Kağıdı

" araması için 2865 sonuç listeleniyor

İskambil Kağıdı

İskambil Kağıdı Seçenekleri

İskambil Kağıdı Seçenekleri

Sosyalleşmenin ve keyifli vakit geçirmenin en klasik yollarından biri de iskambil kağıdı ile oynanan oyunlardır. Köklü bir geçmişe sahip olan iskambil oyunları, geniş bir yaş kesimine de hitap eder. Poker, briç gibi birçok popüler oyunda kullanılan kağıtlar ise farklı kalite ve tasarımları ile üretilir. Ayrıca ülkelere göre de özelliklerinde bazı değişiklikler görülebilir. Birçok öncü markanın kartları oyun severlerle buluşur. Boyutları, baskı teknolojileri ile de dikkat çeken iskambil kartları çoğunlukla yüksek kalitededir ve dayanıklıdır. Kişiye özelleştirme yapmak da mümkündür; bu sayede hem kendiniz hem sevdikleriniz için güzel bir hediye de tasarlayabilirsiniz. İskambil oyununu sevenler tek ya da çift deste kullanır. Duruma göre joker kartları da devreye girer; bunların her oyunda yer almaları gerekmez. İskambil destesi çeşitli gruplardan oluşan toplamda 52 adet kağıttan meydana gelir. Üzerlerindeki temel iskambil sembollerinin ise birçok kültüre göre değişebilen anlamları vardır. Tek deste ya da ikili olarak satılabilen iskambiller, bazı özel kutu ve paketler içinde daha şık bir görünüme kavuşur. Arkadaş gruplarınızla, ailenizle birlikteyken size eğlenceli anlar yaşatan kağıtların birçok farklı renkleri, görselleri ve desenleri bulunur. Çok çeşitli iskambil modelleri vardır; profesyonel ve hobi amaçlı seçenekler de sunulur. Kağıtların standart ölçülerinin yanı sıra jumbo boy gibi alternatiflere de yönelmeniz mümkündür. Tercihinize göre daha büyük rakamlı ve resimli kağıtları satın alabilirsiniz. Oyun anlarına renk katacağını düşündüğünüz çok sayıda detayı ve pratikliği bu çeşit çeşit kağıtlarda bulabilirsiniz. Çoğu oyun sever aynı zamanda kağıtlarının dayanıklılığını ve uzun ömürlü olmasını önemser. Buna göre kağıt kaliteleri ve malzemeleri arasından seçim yapma imkanından da faydalanabilirsiniz. Ayrıca eğer korunaksız ve kalitesi düşük kağıtlara sahipseniz sık kullanımdan ötürü bir süre sonra resimlerin silindiğini, ürünün genel olarak yıprandığını fark edebilirsiniz. Bu sorunun önüne geçmek için birçok markanın yüksek kaliteli, silinebilir, korunaklı kutu ve paketlerde satışa sunulan iskambil oyun kağıtlarına sahip olabilirsiniz. Keyifli zamanların, biraz sorunlardan uzaklaşmanın ve stres atmanın en güzel yöntemlerinden biri olan iskambil oyunları, bu desteler sayesinde daha da zevkli hale gelir.

  • 52 kart bir desteyi oluşturur. (Jokerlerle birlikte 54 kart vardır.)
  • Rakamlar çapraz köşelerde yer alırken, resimler (J,Q,K) ise hem alttan hem üstten tanınabilecek şekilde kartlara uygulanır.
  • Deste içindeki iskambil kağıtlarının bir yüzü resim ve sayılardan oluşurken; arka yüzler aynı desene, görsele vb. sahiptir.
  • Standart iskambil kağıdı ölçüleri ortalama 6x9 cm’dir; farklı ve daha büyük boyut seçenekleri vardır.
  • Kaliteli iskambil kağıtları genellikle plastik ve dayanıklı kağıttan üretilir
  • Yüksek baskı teknolojisi kullanılır.
  • Özel kaplama, teneke vb. korunaklı ve şık kutularda satılanlar da vardır
  • Kartlar silinebilir, yıkanabilir.
  • Farklı renk, tasarım, boyut, kağıt nitelikleri ile üretilir.
  • Alman, İspanyol, Fransız destesi vb. çeşitlilikleri vardır.

Geçmişten Bugüne İskambil Kağıdı

Geçmişten Bugüne İskambil Kağıdı

İskambil kağıtlarının ilk kez Çin ya da Hindistan’da ortaya çıktığı söylenir. Avrupa olarak bakıldığında ise Orta Çağ dönemine ve yaklaşık XIV. yüzyılın ortalarına doğru uzanan bir tarihçesi vardır. Şu anda Türkiye’deki iskambil kağıtlarının genel itibariyle Fransa’daki formattan etkilendiği belirtilebilir. Bu ülkedeki semboller ve resimler benimsenir. Eski dönemlerde oyun kağıtlarının şimdikilerden oldukça farklı olduğu görülür. Bazıları dört köşe şeklindeyken, günümüzde alışkın olduklarımızdan daha dar ve yuvarlak olanlara da rastlanır. Şekil farklılıkları da dikkat çekici diğer değişikler arasında bulunur. Örneğin o zamanki Alman destelerinde çan, kalp, yaprak, palamut gibi şekiller göze çarpar. Şu anda bildiğimiz karo, sinek, maça ve kupa şekilleri ise Fransız iskambil kağıtlarından esinlenmedir. Bugünün iskambil kağıtları makinelerde basılır ve bir destede 52 kart bir araya gelir. Bir destedeki kağıtlar 13’erli olarak dört gruptan oluşur. 1 deste iskambil kağıdı karo, kupa, sinek ve maça sembollerine göre ayrılır. Kupa ve karo kartlarının renkleri beyaz üzerine kırmızı olarak tasarlanır. Diğer grup ise beyaz üstü siyah renkleri ile iskambil destesinin içinde yer alır. Sayılı ve resimli kartlar bir desteyi meydana getirir. As kartı çoğu iskambil oyununda en büyük değeri alırken bazen de 1’in karşılığıdır. Ayrıca 2-10 arası numaralanan kartlar da bulunur. Resim baskılı iskambil kağıtlarında ise kız, papaz ve oğlan vardır. İnanışa göre bu semboller çoğu ülkede ünlü imparatorları, kraliçeleri, prensleri temsil eder. Oyundan oyunda değişkenlik göstermekle beraber genellikle kupa en yüksek sinek ise en düşük değeri taşır. Resimli kağıtların harfleri de ülkeden ülkeye farklı olabilmektedir. Örnek olarak Türkiye’de J harfi prens veya vale olarak nitelendirilir. Bazı ülkelerde ise bu harf için Jack vb. ifadeler kullanılabilir. K harfli kağıt ise birçok ülkede King (Kral) anlamına gelirken, ülkemizde ise papazı yansıtır. Köklü ve ilginç bir geçmişe sahip olan iskambil kağıtlarındaki önemli bir değişim de “As” kartında görülür. Daha önceki zamanlarda “As” en değersiz kart olarak kabul edilirken, özellikle Fransız Devrimi’nden itibaren bazı oyunlarda en yüksek değeri alır. Toplumsal yapıdaki bazı değişiklikler de bu oyun kartlarının şekillerinde gözlemlenebilir. Örneğin Fransız toplumsal yapısına göre asilleri karo temsil ederken, sinekler köylüyü, karo orta sınıfı ve maça da orduyu yansıtır. Her biri özel anlam ve hikaye barındıran iskambil kağıtları, günümüzde en çok Fransız modeli ile üretilir. İskambil kart destelerinde iki adet de joker bulunur. Bunlar 52’lik kartların dışındadır; bazı oyunlarda kullanılırken bir kısmında ise kullanılmayabilir. Joker herhangi bir kartın yerine geçebilme özelliğine sahiptir. Joker tiplemeleri de ülkeden ülkeye değişkenlik gösterir; genel itibariyle şakacı, deli, palyaço, çizgi dışı olarak tanımlanır. İskambil destesinin kartları küçükten büyüğe A,2,3,4,5,6,7,8,9,10,J,Q ve K olarak sıralanır.

Keyifli Anlara Eşlik Eden İskambil Kağıtlarının Özellikleri

Keyifli Anlara Eşlik Eden İskambil Kağıtlarının Özellikleri

İskambil kağıdı alarak çok sayıda oyunu sevdiklerinizle beraber oynayabilirsiniz. İskambil desteleri dünyanın dört bir yanında ve çeşitli ortamlarda kullanılır. Evde veya açık havada da iskambil oyunları oldukça yaygındır. Birçok arkadaş grubu ya da aile beraberce eğlenceli vakit geçirmek için iskambil oyunlarını tercih eder. İskambil kartlarının çeşitli nitelikleri bulunur; hatta farklı farklı destelerden koleksiyon oluşturan insanlar vardır. Renk, kalınlık, desen, tasarım, özelleştirme vb. unsurlar iskambil kartlarında çok sayıda seçeneğiniz olmasını sağlar. Kendi zevkinize ve ihtiyacınız göre tercihte bulunabilirsiniz. İskambil kartlarının her biri farklı anlam ve değer taşır. Her kart destesi aynı özellikler ile üretilmese de genel itibariyle standartlar olduğu dikkat çeker. Dünyaca ünlü oyun firmaları kartları yüksek kalitede imal etmeye özen gösterirler. Ürünlerin size ulaştırılmasında kutu ve paket vb. modelleri de önem kazanır. Oyunseverlerin neşeli zamanlar geçirmesini sağlayan iskambil kağıtları ile ilgili olarak öne çıkan özellikler ise şunlardır:

Popüler İskambil Kağıdı Çeşitleri

Popüler İskambil Kağıdı Çeşitleri

Oyun esnasında kartlar elden ele dolaştığı için sıklıkla yıpranma riski ile karşılaşır. Belli bir standardın üzerinde oyun kartı üreten markalar, bu durum için önlem alır. İskambil kartları genellikle elden kaymayan, kolayca kıvrılıp yırtılmayan, silinebilen yapıda ve daha çok plastik olarak piyasaya sürülür. Parlak olmaları yaygın görülen bir özelliktir. Jumbo boy desteler, sayıları büyük boyutta basılan kartlar da tercih edilebilir. İskambil kağıtlarının işaretleri ve sembolleri ülkeden ülkeye değişebilir. Ayrıca destedeki kart sayılarında da çoğu kez bir farklılık olduğu dikkat çeker. Örneğin en popüler iskambil çeşitlerinden biri olan Alman iskambil kağıdı destesi çoğunlukla 32 karttan oluşur. Alman iskambil oyun kartlarının kalitesi de ön plana çıkar. Bu kartların görselliği ve baskısı oldukça iyidir. Amerikan poker kağıtları, İngiliz iskambil kartları da yaygın olarak kullanılan ürünler arasında yer alır. Öncü oyun firmaları tarafından sizlere ulaştırılan bir diğer iskambil destesi çeşidi ise İspanyollara aittir. İspanyol destelerinde genellikle 40 adet kağıt bulunur. Türkiye’de oyun tutkunlarının tercih ettikleri deste modelleri ise Fransız iskambil formları ile uyumludur. Genelde 52 kart bir desteyi meydana getirir. Bazı modern oyun türleri ise daha az kartla oynandığı için oyuncular deste içinden eksiltme yapabilir. Çift desenli kartlar, özel çantalı poker oyun setleri, çeşit çeşit renk ve tasarımları ile iskambil kağıdı çeşitleri sizlere sunulur. İlgi alanlarınıza hitap eden semboller, resimler bulunabilir. Örneğin Star Wars baskılı, hayvan resimli desteler birçok oyun severin favorilerindendir. Birbirinden özgün figürler de tasarımlarda kullanılır. Renkler ise çok geniş bir yelpazededir. Sarıdan kırmızıya, gümüşten siyaha, yeşilden mavi ve pembeye kadar çok sayıda renk alternatifi vardır. Kaliteli ve şık görünümde altın rengi iskambil kağıdı öne çıkanlar arasındadır. Kutular için de zevkinize uygun seçimler yapabilirsiniz. Özellikle bazı özel tasarım kutuların içinde tek ya da çift deste olarak satışa sunulan iskambiller size akıllı alışveriş avantajları sağlayabilir. Standart ve küçük boyutlu kartları tercih edebilir veya jumbo boy ile eğlenceyi pekiştirebilirsiniz.

Zamanı Unutturan İskambil Kağıdı Oyunları

Zamanı Unutturan İskambil Kağıdı Oyunları

İskambil kağıtları ile oynayabileceğiniz çok sayıda oyun vardır. Oyun severler özellikle BlackJack, briç, 51, pişti, pis yedili, batak ve poker gibi seçeneklere yönelir. Bunlardan başka daha çok çeşitli oyun imkanları da bulunur. Plastik iskambil kağıdı ile en az iki kişilik birçok oyun oynayabilirsiniz. İskambil oyunlarının en büyük avantajlarından biri de tek kişilik olmamaları ve bu açıdan sosyalleşmeyi desteklemeleridir. Arkadaşlarınızla, ailenizle ve sevdiklerinizle bu keyifli oyunlar sayesinde kaliteli zaman geçirebilirsiniz. İskambil oyunlarının bazılarında şans ön plandayken bir kısmı ise strateji gerektirir. Basit ve kafa dağıtıcı oyunlara yönelebilir veya rakiplerinize meydan okumayı tercih edebilirsiniz. Özellikle strateji gerektiren oyunlar zeka ve dikkati de geliştirir. İyi bir takip yeteneği size oyunu kazanmanız için büyük katkı sağlar. 100 plastik iskambil kağıdı ise yüksek kalitedeki materyal ve baskı özellikleri sayesinde bu oyunlar esnasında size bazı avantajlar kazandırır. Elden ele ve sıklıkla kullanılan iskambil oyun kağıtları %100 plastik yapıda olduğunda uzun bir süre size yeniymiş gibi eşlik eder. Ayrıca arzu ettiğiniz görüntü ve boyut özellikleri oyununuzu daha keyifli bir hale getirebilir. Grupların vazgeçilmez eğlencelerinden biri olan iskambil kağıtları çok fonksiyoneldir. Klasikleşmiş olanların yanı sıra sürekli yeni çıkan ve modern tarzdaki oyunlarda da birçok şekilde kullanılabilir. Böylece iskambil kağıtlarınızdan kolay kolay sıkılmazsınız; özellikle değişikliği seviyorsanız her zaman için bu keyifli desteler size yeni eğlenceler sunabilir. Aynı zamanda koleksiyon yapmaya meraklıysanız farklı tasarımları ve deste özellikleri bulunan iskambil kağıtlarını satın alabilir, oyunlara ayrı bir renk katabilirsiniz. Kişiye özel seçenekler ise oyun tutkunlarını çoğu kez cezbeder ve sık sık bu tarzdaki desteler hediye olarak sunulur. İsterseniz kendiniz isterseniz de sevdikleriniz için kişiye özel iskambil kağıdı seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bir iskambil destesi seçimi yaparken çoğu insan destenin tasarımına, resimlerine de dikkat eder. İskambil kağıtlarının ön tarafları sayılar ve işaretler barındırırken arka yüzlerinde ise farklı resimler, desenler bulunabilir. Özelleştirme alternatiflerinde arka yüz için istediğiniz foto uygulamasını, tercih ettiğiniz boyut ve baskı özellikleri ile yaptırabilirsiniz. Bu aynı zamanda hediyelik seçimlerinde de neşeli bir seçim olabilir. İskambil oyunlarına ilgi duyan bir yakınınız için ona özel bir baskı yaptırmanız hediyenizin daha anlamlı olmasını sağlayabilir. Özel fotoğraflı iskambil kağıdı için bir aile, arkadaş grubu veya sevgili görselleri de sıklıkla kullanılır. Uygulamalar ise resmin yatay ya da dikey olmasına göre ve altlı üstlü şekilde yapılır. Baskı kalitesinin yüksekliği için yükleyeceğiniz resme dikkat etmeniz tavsiye edilir. Tasarımcılar mümkün olduğunca en iyi şekilde ayarlamaları yaparlar.

Trendyol ile İskambil Kağıdı Fiyat Avantajları

Trendyol ile İskambil Kağıdı Fiyat Avantajları

Kartın arka yüzeyi için isterseniz dik olarak tek bir foto baskısı da yapılabilir. Bu doğrultuda özelleştirme seçeneklerinizi değerlendirebilir, arzu ettiğiniz tasarımı yaratabilirsiniz. İskambil kağıtları sıklıkla hediyelik eşya olarak da verilir. Hediyelik kapsamında kişiye özel iskambil desteleri başı çeker. Aynı zamanda şık, elegant ve gösterişli hediye alternatiflerine de göz atabilirsiniz. Gold iskambil kağıdı bu anlamda en beğenilenler arasında yer bulur ve göz alıcı bir görünüme sahiptir. Hediyelik iskambil desteleri için çoğunlukla aynı kaliteli tarzda görülen bir diğer ürün ise siyah iskambil kağıdı olarak değerlendirilir. Rengin asaleti ve ağırlığı birçok oyun severi mest eder. Bunların yanı sıra hediyenizi kutusuyla daha da havalı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Özel kaplamalı kutular çok şıktır ve bu ürünler sayesinde kartların kenarları kıvrılmaz, desteyi daha uzun ömürlü olarak kullanmak mümkün olur. Teneke kutular da iskambil desteleri için oldukça yaygın tercih edilen seçenekler arasındadır. Trendyol, oyun tutkunları ile çok özel fırsatları buluşturuyor. İskambil oyun kağıtlarında birbirinden farklı, özgün tasarım seçenekleri indirimli fiyat avantajları ile size sunulur. Kaliteli iskambil kağıdı çeşitleri ise çok geniş bir yelpazede her zevke hitap eder. Ürünlerin fiyatını etkileyen birçok etken vardır. İskambil kağıtlarının markası, baskı teknolojisi, boyutu, tasarımı, kalınlığı, özelleştirilmesi, kutusu vb. belirtilen unsurlar arasındadır. Oyun kağıtlarınızı dilerseniz set şeklinde ya da birden fazla deste halinde de elde edebilirsiniz. Bu durumda fiyatlar biraz daha yükselebilir ancak genel itibariyle kazançlı ve bütçeye uygun bir alışveriş yapabilirsiniz. İskambil kağıtlarının başka oyun türleri ile birleştirildiği set ürünleri de Trendyol farkıyla sizlere ulaştırılır. İskambil oyunları, köklü tarihsel geçmişleri ile çok eski zamanlardan beri dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından büyük bir keyifle oynanır. Sosyalleşme, paylaşım, strateji ve odaklanma için de oldukça faydalı olan iskambil oyunları için istediğiniz tasarımda birçok kağıt destesi bulunur. İskambil kağıdı fiyat kampanyaları ise oyun severlere sık sık indirim olanağı sağlar. Koleksiyon meraklısı iseniz çok geniş bir tasarım skalasından ve uygun fiyatlardan oldukça memnun kalabilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak kartlarınızın arka yüzeyine sizin istediğiniz fotoğraflar ve baskılar uygulanabilir. Standart ölçülerin yanı sıra küçük, jumbo boy seçenekleri de mevcuttur. Türkiye’de klasikleşmiş oyun kartı modelleri ile birlikte Alman, Amerikan, İngiliz vb. farklı kültür ve ülkelere ait deste çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Alanında öncü markaların kalitesi ise ürünlerde net şekilde yansır. Siz de Trendyol avantajlarının farkıyla kendinize ve sevdiklerinize hediye olarak iskambil kağıdı satın alabilir; keyifli zamanların tadını çıkarabilirsiniz.

İskambil Kağıdı Kaç Tane Olur?

Bir iskambil kâğıdı destesinde 52 adet kâğıt bulunmaktadır. Bir deste içerisinde bu kağıtlar 4 grup halinde 13’er kâğıttan oluşmaktadır. 4 gruba ayrılması içerisinde bu grupların her biri sembol ve isim olarak farklıdır. Grupları saymak gerekirse karo, kupa, sinek ve maça bulunmaktadır. Bu isimler aslında atfedildiği semboller dolayısıyla ortaya çıkmaktadır. Her bir seri içerisinde 1’den 10’a kadar sayılar bulunmaktadır. Bu sayılarla birlikte vale, dama ve rua (kral) adı verilen kağıtlar bulunmaktadır. Bu sembollerle birlikte bir seri toplam 13 kâğıttan oluşmaktadır. 4 farklı kağıtla beraber her kağıtlarda iki farklı renk kullanılmaktadır. Bu renkler arasında kırmızı ve siyah renk yer almaktadır. Sinek ve maça siyah renk iken karo ve kupa kırmızı renk olmaktadır. Bu kartlarla birlikte birçok farklı oyun ve aktivite yapılabilmektedir.

İskambil Kağıdı Nedir?

İskambil kâğıdı denilen deste 52 kağıttan oluşmaktadır. Bu 52 farklı kâğıt, kendi içinde farklı anlamlara ve işlevlere sahiptir. Aynı zamanda bu kağıtlar, kullanıldıkları oyunlar ve işlemlerle göre anlamlarında da değişiklikler gösterebilmektedir. İskambil kağıtlarının kaynak aldığı nokta aslında Tarot kartlarından gelmektedir. Tarot kartları içerisinde yer alan semboller ve işaretler bir şekilde iskambil kağıtlarında uyarlanarak ortaya yeni bir deste çıkmıştır. İskambil kağıtları, birçok farklı amaçla kullanılabilmektedir. Genellikle insanların sosyalleşebilmesi için önemli bir etkenlerden biri olmaktadır. İskambil kağıtları ile yapılan etkinliklerin çok çeşitli olmasından dolayı bu kağıtların işlevlerini tam olarak açıklamak doğru değildir. Aynı zamanda bu kartlarla fal gibi bazı işlemler de yapılabilmektedir. Kullanan kişinin doğrultusunda iskambil kartları farklı anlamlar ve amaçlar içerebilmektedir.

İskambil Kağıdı Kaç Cm'dir?

İskambil kağıtları yaklaşık olarak genişliği 5.5 cm uzunluğu ise 8.5 cm olarak üretilmektedir. Bu ölçüler standart olarak karşımıza çıkmaktadır. Öte yandan bazı özel üretimlerde boyutlarda değişiklik gözükebilmektedir. İskambil kağıtlarına olan ilginin artış göstermesiyle, oldukça farklı çeşitlerde bu desteler üretilmiştir. Kâğıt seçiminden boya tercihlerine kadar birçok noktada farklı üretimler söz konusudur. Doğal üretim tercihleri doğrudan iskambil kağıdının kalitesini ve kullanım ömrünü de belirlemektedir. Kaliteli iskambil kâğıdı olarak adlandırdığımız ürünler genellikle plastik veya kaliteli kartondan üretilmektedir. Öte yandan bazı iskambil kâğıt üretimlerinde değişik kâğıt kaliteleri tercih edebilmektedir. Tüm bu tercihler, iskambil kağıtlarının fiyatları üzerinde belirleyici olmaktadır. Günümüzde genel bir formatta üretilen bu iskambil kağıtlarına rastlamak daha mümkünden aynı zamanda farklı konsept içerikleriyle de iskambil kâğıdı bulabilmektesiniz. İskambil kâğıdı modelleri, özellikleri ve fiyatı Trendyol’da detayları ile yer alıyor.