İlgili Kategoriler
Renk
Fiyat
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Jel Mum Boya

" araması için 36 sonuç listeleniyor
Play Doh Playdoh Jel Mum Boya
Kargo Bedava

Play DohPlaydoh Jel Mum Boya

(3)
Playdoh Jel Mum Boya
265 TL
Sepete Git
Fatih Jel Mum Boya 6 Renk - Yıkanabilir

FatihJel Mum Boya 6 Renk - Yıkanabilir

(2)
Jel Mum Boya 6 Renk - Yıkanabilir
50 TL
Sepete Git

Kullanışlı Jel Mum Boya Seçenekleri Trendyol'da!

Yazım veya çizim işlemlerinde kullanılan boya kalemleri, içerdiği pigmentler sayesinde farklı renklere sahiptir. Pastel, kuru, jel ve keçeli olmak üzere farklı çeşitleri bulunan boya kalemleri, görsel sanatlarda yaygın olarak kullanılır. Farklı fiyatlarda ve kullanım alanlarında üretilen boyama kalemleri kurşun, tükenmez, dolma ve karbon kalemler gibi işaretleyicilerden daha az dağınık yapıda üretilir. Öğrenciler ve profesyoneller tarafından kullanılan ürünler çocuklara çizim ve boyama öğretmek amacıyla da tercih edilir. Jel mum boya çeşitleri genellikle 89 mm uzunluğunda ve parafin mumundan üretilir. Kozmetik, mum, matbaa mürekkebi, meyve konservesi, ilaç endüstrisi gibi çeşitli alanlarda kullanılan parafin mumunun kullanılabilir hale gelmesi için doğru sıcaklığa getirilmesi, sonrasında soğutularak şekil verilmesi veya katı hale getirilmesi için bir takım işlemler uygulanır. Başlangıcını tebeşir kalemlerinin oluşturduğu ürünler, mum özelliğini gerekli pigmentlerin birleştirilmesiyle kazanır. Silindir şeklindeki bazı ürünlerin ise odun kömürü ve yağ ile yapıldığı bilinir. Çeşitli tonlardaki toz pigmentler eğitim ve sanat amaçlı kalemlerde kullanılır, bu sayede renkli balmumu oluşturularak kırtasiye malzemeleri ve deri ürünlerde de mumlu boyalar kullanılmaya başlanır. Zamanla çeşitli boyutlarda ve renk paletlerinde üretilen bu kalemler, herkes tarafından kullanılan serilerle tanınmaya başlar. Başta 8 farklı renkle üretildikten sonra zamanla 12, 24 hatta 60 renge varan aralıklara sahip olur. Trendyol’un jel mum boya kampanyalarından faydalanabilir, avantajlı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Dikkat Çekici Jel Mum Boya Seçenekleri

Dikkat Çekici Jel Mum Boya Seçenekleri

Özellikle kurşun kalem kullanımında dikkat edilen kör nokta, boyama kalemlerinde keskin sınırların daha kalın çizilmesiyle meydana gelir, diğer kalem türlerinin oluşturduğundan farklı görsellerin ortaya çıkmasını sağlar. Genellikle toksik olmamalarının yanı sıra jel mum boya renk aralığı 60’a çıkan setleri bulunur. Birçok materyalle bir araya getirilerek kullanılabilen ürünlerin katı hali parafinden gelir. Hidrokarbon moleküllerinin bir karışımından oluşan ve petrol, kömür veya şist yağından elde edilen orta yumuşaklığa sahip, renksiz bir katı olan parafin yağlamada, elektrik yalıtımında da kullanılır. Boyanmamış hali mavimsi ve beyaz olarak bilinir. Mum yapımında, gıdalarda, histolojide, pastel boyalarda, kozmetikte ve ahşap kaplamada sık kullanılır. Ürünlerin üretiminde gevşek halde bulunan mumdan yağ çıkarılarak ısıtılır, çözücülerle bir araya getirilerek soğudukça kristalleşmesi ve yağının ayrılması sağlanır. Katı ve sıvı olmak üzere ortaya çıkan iki ana malzemeden yağ yüzdesi düşük olan rafine katı seçilir. Seçilen katı rafine renk ve kokuyu gidermek için işlenerek pigmentleme işlemine tabi tutulur. Alçı astarlarında veya mum yapımında kullanılacak toz hali ise ek işlemlerden geçirildikten sonra renklendirmeye başlanır. Jel mum boya nedir sorusu mürekkebin eklendiği jel yapı açıklanarak da yanıtlanabilir. Yüksek viskoziteye sahip jel kalemler, mürekkeplerle bir araya getirildiğinde pigmentleri destekleyerek ürünlerin renginin opak ve pastel hale gelmesini sağlar. Su bazlı jel ile süspanse edilen bu kalemlerde tipik mürekkeplere oranla daha kaygan bir yapı görülür. Ayrıca suya daha dayanıklı hale gelerek aseton gibi çözücülerden dahi etkilenmez. Kalemlerde genellikle yağlı pastel boyalarda kullanılan kurumayan yağ ve balmumu tercih edilir. Renk kompozisyonunun yanı sıra pastel boyalar arasında farklılıklar bulunur. Bu ürünlerde alanı renklendirmek için yüzey üzerinden birkaç defa geçmek gerekebilir. Bu uygulama, renk tonunu güçlendirmesinin yanı sıra boyanın yüzey üzerindeki kalıcılığını arttırır. Pastel boyalarda baskıya ihtiyaç duymadan alan boyanabilse de yüzey üzerinde boşluklar kalabilir. Pastel renklerin yumuşak, kremsi olması, bulaşması ve gölgelenmesi kolaydır. Mum boyalar ise sert olmalarının yanı sıra renklerin yüzeyde sabit kalmasına yardımcı olur ve bu sayede renkler de karışmaz. Trendyol’dan jel mum boya tavsiye ve değerlendirmelerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca online seçenekleri kullanarak Trendyol jel mum boya indirimlerini de takip edebilirsiniz.

Geniş Kullanım Alanlarıyla Jel Mum Boya Çeşitleri

Geniş Kullanım Alanlarıyla Jel Mum Boya Çeşitleri

Yaygın olarak kalemleriyle bilinse de, mum boyalar inşaat endüstrisi ve dekoratif ürünlerin yapımında da görev alır. Alçısı tamamlanan duvarlarda boyanın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlamak ve dayanıklılığını arttırmak amacıyla astarlama işlemi gerçekleştirilir. Kaplama veya astar olarak bilinen bu işlem sıvı malzemelerle yapılabildiği gibi jel astar boyalarıyla da uygulanabilir. Genellikle 2,5 litre olarak satılan jel alçı astarı, yüzey rengini daha kalıcı hale getirmek amacıyla boyaya ciltleme tabakası oluşturur. Beton ve ahşap da dahil olmak üzere birçok gözenekli malzemenin renklendirmesinde kullanılır. Özellikle işlem yapılan malzemenin suya dayanıklı olmadığı durumlarda astar katı geçilmeden işlem sonlandırılmaz. Jel alçı astarı duvarı nemden korurken küf oluşumunu da engeller. Temizlenemeyen kirli yüzeylerde, açık renkleri koyu bir yüzey üzerine boyamadan önce kullanılabilir. Mum yapım malzemeleri arasında bulunun bu ürünler ise yapım aşamasından sonra toz halindeki pigmentlerin kullanılarak renklendirilmesinde görev alır. Mum yapımı fitilleme, baz hazırlama ve kaplama olarak üç aşamaya ayrılır. Renklendirme şekil verilirken uygulanabileceği gibi yeterli soğukluğa geldikten sonra da yapılabilir. Pastel kalemlere oranla sahip olduğu sivri yapı, lekelenmeden tek sıra çizgilerin oluşmasını mümkün kıldığından ayrıntıya sahip çizimlerde daha sık tercih edilir. Mum ürünler yalnızca kağıtlar üzerinde kullanılabiliyor olsa da, jel özelliğine sahip bu tarz kalemler kağıda ek olarak karton, kanvas, metal, ahşap ve diğer birçok kağıt çeşidi üzerinde uygulanabilir. Özellikle 6 renkten oluşan çevirmeli jel mum boya setleri, kullanım sırasında olduğu kadar kullanım sonrasında da kolaylık sağlar. Çevirmeli yapısı sayesinde akmayı ve diğer yüzeylere bulaşmayı önlerken kalem ucunu korur. Sizler de Trendyol aracılığıyla sunulan seçeneklerden yararlanarak kurumaları engelleyen jel mum boya satın alabilirsiniz.

Bütçe Dostu Jel Mum Boya Fiyatları

Bütçe Dostu Jel Mum Boya Fiyatları

Jel mum boya fiyatları ürünlerin materyal kalitesine ve içeriğine göre belirlenir. Eğlence, sanat ve eğitim sektörüne hitap eden ürünler, gösterdiği özelliğe göre farklı alanlarda kullanılır. Profesyonel markaların bu alanlara yönelik hazırladığı ürünler de farklı kullanımlara hitap ettiğinden değişen fiyatlarda satışa sunulur. Eğitim alanında çocukların kullanımına uygun olarak üretilen, kimyasal ve toksik madde içermeyen ürünler, diğerlerine oranla daha yüksek fiyatlara sunulabilir. Set olarak satılan varyantların da fiyatları etkilediği bilinir. 24’lü, 18’li 12’li jel mum boya setlerinin her biri farklı fiyatlara sahip olur. Bu noktada kullanım amacına göre ürün seçiminin önemi ortaya çıkar. Çizimin veya yapılacak işin hangi tonlara veya kaç renk aralığına ihtiyaç duyduğunu belirlemek daha hesaplı seçimler yapılmasını sağlar. Hesaplı alışverişi daha uzun ömürlü hale getirmek isteyenler için yapım malzemeleri arasından seçim yapmak, el yapımı ve nitelikli muma sahip olmak isteyen bireylerin öncelikli tercihi olur. Kalem türlerinde olduğu gibi boya türlerinde de fiziksel özelliklerine göre belirleyici kategoriler bulunur. Ürünler katı, toz ve jel halde olabilir. Günümüzde marka iş birlikleri ile süpermarket reyonlarına kadar ulaşan mum renklendiricilere uzun süredir Trendyol üzerinden de erişmek mümkündür. Gerekli olan malzeme sayısı ve türü belirlenerek Trendyol’dan ulaşılabilecek seçeneklerle maliyetleri düşürmek mümkün hale gelir. Tüm amaçlara hitap edebilecek kalite ve ürün çeşitliliğine sahip Trendyol üzerinden jel mum boya yorumlarını inceleyebilir, kullanışlı ürünleri cazip fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Jel Mum Boya Nasıl Kullanılır?

Hem net çizgiler çekilmesini sağlayan hem de canlı renklerle boyama imkanı veren jel mum boyaların kalem formlu seçenekleri çocuklar ya da yetişkinler tarafından pratik şekilde kullanılabilir. Direkt olarak kağıt üzerinde boyama yapma imkanı sunan bu ürünleri kalem gibi tutarak işlem yapabilirsiniz. Profesyoneller tarafından kullanımı son derece farklı olan jel mum boyalar, bir miktar parafin yardımı ile pratik şekilde eritilir. Ayrıca farklı renkler elde edebilmek için eritilen renkler birbirine karıştırılabilir. İşleme başlamadan önce ilk olarak yüzey temizliği yapılır. Bir fırça veya süngerden yardım alınarak uygulama yüzeyine işlem yapmaya başlanır. Boyayı uyguladıktan sonra, 24 saat kadar bir süre boyunca kuruması beklenir. İlk kat kuruduktan sonra ikinci kat gerekiyorsa, uygulama tekrarlanır. Son olarak, tamamen kuruyana kadar yaklaşık 48 saat beklenir. Jel mum boyaları şeffaf yüzeylerde kullanıldığından, güneş ışığında parlak görünen tasarımlar yapabilirsiniz.

Jel Mum Boya Nerelerde Kullanılır?

Boyama ya da renkli yazı kalemi olarak sık tercih edilen jel mum boyalarla dekoratif ürünler de yapılabilir. Birbirine karışmayan net çizgiler elde etmek için elverişli olan bu ürünler; kanvas, karton, plastik, metal ya da ahşap gibi pek çok yüzeye uygulanabilir. Sanatsal etkinlikler için sık tercih edilen modeller, profesyonellerin de çizimlerinde değerlendirdiği seçenekler barındırır. Parafin ile eritilen jel mum boyalar, farklı renk tonları elde etmek için kullanılabilir. Ana ve ara renklerin baskın tonları elde edilerek profesyonel çizimlerde, dekoratif uygulamalarda ve keskin yazı hatları oluştururken kullanılabilir. Eğitim alanında tercih edilen ürünler ve küçük yaş gruplarının kalem tutmasını kolaylaştıran çevirmeli alternatifler mevcuttur. Okul çağındaki çocukların resim yapmak amacıyla değerlendirdiği seçenekler genellikle kalem formundadır. Dekoratif ve rengarenk mumlar elde etmek isterseniz de jel mum boyalardan faydalanabilirsiniz.

Jel Mum Boya Çocukların Kullanımına Uygun Mudur?

Çocuklara renkleri tanıtmak için ya da çizgileri öğretmek için değerlendirilen jel mum boyalar toksik madde barındırmadığı için sağlığa zararlı değildir. Çevirmeli tasarımlarla üretilen kalem formlu seçenekler 18 aylık çocukların kullanabileceği tarzda üretilir. Ciltle temasa uygun bileşenlerle oluşturulan bu ürünlerin parmak boyası olarak kullanılabilen alternatifleri de mevcuttur. Hem motor becerilerini artırmak hem de renkleri tanıtmak amacıyla tüm çocukların kullanabileceği jel mum boya çeşitlerinin, cilt ile temasında bir sakınca yoktur. Okul öncesi yaş grubunun, kalem formlu seçeneklerle aktivite yapmasında sağlık açısından bir engel görülmez. Kullanım sırasında bir yetişkin gözetiminde olması önerilir. Katı form verilerek orta kalınlıkta bir kalem şekliyle üretilen modellerin kırılma ya da parçalanma riski düşük olduğu için küçük yaş grupları da kullanabilir. Okul öncesi etkinlikler yaparken sağlıklı bir şekilde değerlendirilen alternatiflere ek olarak okul çağındaki çocukların kullanabileceği içeriklere de yönelebilirsiniz.