"

Jüt Kumaş

" araması için 2480 sonuç listeleniyor
Aker Hediyelik Jüt Bez (hasır Çuval) 1 M
Aker HediyelikJüt Bez (hasır Çuval) 1 M
72,75 TL
Sepete Git

Birbirinden Renkli Jüt Kumaş Çeşitleri Sizi Bekliyor

Jüt olarak adlandırılan ve dayanıklılığı ile döşeme ve dekorasyon ürünleri yapımında sıkça kullanılan jüt kumaş türü pürüzlü ve kaba bir dokuya sahiptir. Lif bitkisi ve liflerle oluşturulan yapısı doğal ve altınımsı renkte bir görünüm sağlamaktadır. Oldukça yaygın olarak kullanılan bu ürün çevre dostudur ve çürüdüğünde toprağa karışır. Kalın ve doğal jüt kumaş işlemesi oldukça kolay ve keyiflidir. Bu nedenle elbise, perde, runner ve masa örtüsü gibi eşyaların yapımında rahatlıkla kullanılabilir. Dünyada bitkisel liflerden imalatı en ucuz olan iplikten üretilen jüt kumaş çeşitleri ekolojik olmaları nedeniyle polipropilen veya poliüretan gibi paketleme malzemelerinin yerine kullanılır. Kanaviçe olarak da adlandırılabilen bu ürün, doğal yapısı ve sağlığa zararlı olmaması ile de öne çıkmaktadır. Sık dokuma jüt kumaş sahip olduğu küçük aralıklar nedeniyle ince iple işlemeye uygundur.

Jüt Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Jüt Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

“Jüt kumaş nedir?” sorusunun en basit cevabı; yün, polyester ve viskon malzemeleri karıştırılarak üretilen bir kumaş türü olarak yanıtlanabilir. Doğal rengi ipeksi ve altını andırır ancak boya işlemi ile renklendirilen çeşitleri de vardır. Farklı bir görünüm elde etmek isteyenler baskılı, natürel, renkli, lamineli, ince jüt kumaş gibi pek çok farklı seçeneğe yönelebilmektedir. Bu malzeme seçimini yaparken önemli olan, nerede kullanılacağı ve üzerinde ne gibi bir desen işleneceğidir. Örneğin, beyaz renkte bir desen işlenecekse pembe jüt kumaş gibi renkli olanlara yönelinebilir. Böylece oluşan desen daha da ortaya çıkacak ve uyumlu olacaktır. Tam tersi olduğunda, yani işleme yerine sadece kumaş ve özellikleri ön plana çıkarılmak istendiğinde ise desenli jüt kumaş kullanılması önerilmektedir. Jüt kumaş kanaviçe işlemelerinde yoğun olarak tercih edilen beyaz ve beyaza yakın açık renklerdir. Bunun nedeni bu işlemin çok ince işçilik içermesi ve değişik renkler için uyumlu bir taban rengi olmasıdır. Jüt kumaş renkleri, başta beyaz olmak üzere pembe, siyah, hardal sarısı gibi farklı olabilir.

Jüt Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Jüt Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Bu ürünler çuval gibi paketleme eşyalarının yapımı başta olmak üzere kaliteli jüt kumaş evdeki dekor eşyalarında veya nişan, doğum günü gibi özel günlerde dağıtılan hediyelik eşya yapımında kullanılabilir. Jüt kumaş masa örtüsü modelleri, özgün tasarımı ve doğal yapısı ile evinize farklı bir hava katacaktır. İşlemesi oldukça kolay olan bu ürün ile zevkinize özel ev eşyaları üretebilirsiniz. Hem böylece sadece size özgün olan desenlerle benzersiz bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Her türlü dekorasyona uyum sağlayabildiğinden jüt kumaş runner, bu kumaşın en çok tercih edildiği modellerin başında gelmektedir. Buna ek olarak jüt kumaş perde, Amerikan servis, supla, kırlent, sepet, kese, yastık, nikah şekeri, masa eteği, on perde, sukulent, gölgelik olarak da kullanılabilir. Doğal görünüşü ile her yere yakışan bu ürün ile tek sınır hayal gücünüz olacaktır. Kapı süsleme için de tercih edilen jüt görünümlü kumaş ile sevdiklerinize benzersiz tasarıma sahip hediyeler verebilirsiniz.

Jüt Kumaş Fiyatları Trendyol’da

Jüt Kumaş Fiyatları Trendyol’da

Jüt kumaş fiyatları, renk ve dokuya bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Metre olarak satılan bu ürünleri satın alırken ihtiyacınızdan bir miktar fazla almanız önemlidir. Böylece işleme sırasında yanlış giden bir durum olursa elinizde ekstra malzeme olacaktır. Jüt kumaş metresi oldukça uygun olan bir üründür ancak satıcılar arasında kalite farkları olduğundan fiyatlarda da farklılıklar yaşanabilir. Onlarca satıcının bir arada bulunduğu Trendyol, “Jüt kumaşı nerede satılır?” sorunuzda güvenli bir seçenek olarak karşınıza çıkmaktadır. İhtiyacınıza uygun her türlü renkli jüt kumaş fiyatlarını kolaylıkla inceleyebileceğiniz Trendyol'da beğendiğiniz modeli hızlıca sepete ekleyerek ürüne kolayca sahip olabilirsiniz.