Avantajlı Ürünler
Renk
Boyut/Ebat
Materyal
Boyut/Ebat
Fiyat
Cinsiyet
Ortam
Sürdürülebilirlik Detayı
Deri Kalitesi
Koleksiyon
Boyut
Desen
Ek Özellik
Kumaş Tipi
Fiyat Geçmişi
Yaş
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Jüt Kumaş

" araması için 1590 sonuç listeleniyor

Birbirinden Renkli Jüt Kumaş Çeşitleri Sizi Bekliyor

Jüt olarak adlandırılan ve dayanıklılığı ile döşeme ve dekorasyon ürünleri yapımında sıkça kullanılan jüt kumaş türü pürüzlü ve kaba bir dokuya sahiptir. Lif bitkisi ve liflerle oluşturulan yapısı doğal ve altınımsı renkte bir görünüm sağlamaktadır. Oldukça yaygın olarak kullanılan bu ürün çevre dostudur ve çürüdüğünde toprağa karışır. Kalın ve doğal jüt kumaş işlemesi oldukça kolay ve keyiflidir. Bu nedenle elbise, perde, runner ve masa örtüsü gibi eşyaların yapımında rahatlıkla kullanılabilir. Dünyada bitkisel liflerden imalatı en ucuz olan iplikten üretilen jüt kumaş çeşitleri ekolojik olmaları nedeniyle polipropilen veya poliüretan gibi paketleme malzemelerinin yerine kullanılır. Kanaviçe olarak da adlandırılabilen bu ürün, doğal yapısı ve sağlığa zararlı olmaması ile de öne çıkmaktadır. Sık dokuma jüt kumaş sahip olduğu küçük aralıklar nedeniyle ince iple işlemeye uygundur.

Jüt Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Jüt Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

“Jüt kumaş nedir?” sorusunun en basit cevabı; yün, polyester ve viskon malzemeleri karıştırılarak üretilen bir kumaş türü olarak yanıtlanabilir. Doğal rengi ipeksi ve altını andırır ancak boya işlemi ile renklendirilen çeşitleri de vardır. Farklı bir görünüm elde etmek isteyenler baskılı, natürel, renkli, lamineli, ince jüt kumaş gibi pek çok farklı seçeneğe yönelebilmektedir. Bu malzeme seçimini yaparken önemli olan, nerede kullanılacağı ve üzerinde ne gibi bir desen işleneceğidir. Örneğin, beyaz renkte bir desen işlenecekse pembe jüt kumaş gibi renkli olanlara yönelinebilir. Böylece oluşan desen daha da ortaya çıkacak ve uyumlu olacaktır. Tam tersi olduğunda, yani işleme yerine sadece kumaş ve özellikleri ön plana çıkarılmak istendiğinde ise desenli jüt kumaş kullanılması önerilmektedir. Jüt kumaş kanaviçe işlemelerinde yoğun olarak tercih edilen beyaz ve beyaza yakın açık renklerdir. Bunun nedeni bu işlemin çok ince işçilik içermesi ve değişik renkler için uyumlu bir taban rengi olmasıdır. Jüt kumaş renkleri, başta beyaz olmak üzere pembe, siyah, hardal sarısı gibi farklı olabilir.

Jüt Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Jüt Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Bu ürünler çuval gibi paketleme eşyalarının yapımı başta olmak üzere kaliteli jüt kumaş evdeki dekor eşyalarında veya nişan, doğum günü gibi özel günlerde dağıtılan hediyelik eşya yapımında kullanılabilir. Jüt kumaş masa örtüsü modelleri, özgün tasarımı ve doğal yapısı ile evinize farklı bir hava katacaktır. İşlemesi oldukça kolay olan bu ürün ile zevkinize özel ev eşyaları üretebilirsiniz. Hem böylece sadece size özgün olan desenlerle benzersiz bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Her türlü dekorasyona uyum sağlayabildiğinden jüt kumaş runner, bu kumaşın en çok tercih edildiği modellerin başında gelmektedir. Buna ek olarak jüt kumaş perde, Amerikan servis, supla, kırlent, sepet, kese, yastık, nikah şekeri, masa eteği, on perde, sukulent, gölgelik olarak da kullanılabilir. Doğal görünüşü ile her yere yakışan bu ürün ile tek sınır hayal gücünüz olacaktır. Kapı süsleme için de tercih edilen jüt görünümlü kumaş ile sevdiklerinize benzersiz tasarıma sahip hediyeler verebilirsiniz.

Jüt Kumaş Fiyatları Trendyol’da

Jüt Kumaş Fiyatları Trendyol’da

Jüt kumaş fiyatları, renk ve dokuya bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Metre olarak satılan bu ürünleri satın alırken ihtiyacınızdan bir miktar fazla almanız önemlidir. Böylece işleme sırasında yanlış giden bir durum olursa elinizde ekstra malzeme olacaktır. Jüt kumaş metresi oldukça uygun olan bir üründür ancak satıcılar arasında kalite farkları olduğundan fiyatlarda da farklılıklar yaşanabilir. Onlarca satıcının bir arada bulunduğu Trendyol, “Jüt kumaşı nerede satılır?” sorunuzda güvenli bir seçenek olarak karşınıza çıkmaktadır. İhtiyacınıza uygun her türlü renkli jüt kumaş fiyatlarını kolaylıkla inceleyebileceğiniz Trendyol'da beğendiğiniz modeli hızlıca sepete ekleyerek ürüne kolayca sahip olabilirsiniz.

Jüt Kumaşla Ne Yapılır?

Jüt kumaş, dayanıklı ve doğal bir malzeme olduğu için, çeşitli projelerde ve uygulamalarda kullanılabilir. Örgü, dikiş ve süsleme gibi işlerde kullanarak farklı ve ilgi çekici ürünler yaratabilirsiniz. Jüt kumaş, çevre dostu ve şık çantalar, alışveriş torbaları ve keseler yapmak için ideal olabilir. Bu ürünler, plastik torbaların yerini alarak doğaya zarar vermeyen bir alternatif sunar. Ev dekorasyonunda; masa örtüsü, perde, yastık kılıfı ve paspas gibi dekoratif öğeler üretilebilir. Rustik ve doğal bir görünüm sağlayan jüt kumaş, düğün ve parti organizasyonlarında da kullanılabilir. Masa süslemeleri, sandalye örtüleri ve çiçek aranjmanları gibi dekoratif ögelerde doğal ve şık bir tema yaratabilirsiniz. Dayanıklı bir malzeme olarak hem pratiktir hem ekonomiktir hem de estetik değere sahip olmasını istediğiniz çeşitli projeler için ideal bir alternatiftir.

Jüt Kumaş Nedir?

Jüt, özellikle Hindistan, Bangladeş ve Çin gibi Asya ülkelerinde yetişen tropikal bir bitkidir. Lifler, çeşitli tekstil ürünleri materyalleri için işlenir. Jüt kumaş, bitkinin liflerinden elde edilen doğal ve dayanıklı bir malzemedir. Bununla beraber sürdürülebilir ve çevre dostu bir malzeme olarak kabul edilir. Bitkisi, hızlı büyüyen ve düşük maliyetli bir mahsul olduğu için geniş ölçekte üretimi kolaydır. Lifleri biyolojik olarak parçalanabilir ve geri dönüştürülebilir olduğundan, jüt kumaşın çevreye de olumlu etkisi büyüktür. Doku ve görünümü, doğal ve rustik bir estetik sunar. Kumaş, genellikle kahverengi veya bej renkte olur. Ayrıca sert ve dayanıklıdır. Bu özellikler, jüt kumaşın çeşitli uygulamalar için uygun olmasını sağlar. Bu doğal ve dayanıklı kumaş, geleneksel ve modern uygulamalar arasında köprü kurarak, güzellik ve işlevselliği bir araya getirir.

Jüt Kumaş Özellikleri Nelerdir?

Jüt kumaş, doğal liflerden üretilen dayanıklı ve çevre dostu bir malzemedir. Genellikle çuvallar, halatlar, kilimler ve dekoratif amaçlı ürünlerde kullanılır. Jüt lifleri, mukavemet ve esneklik açısından oldukça iyidir. Ayrıca suya karşı direnç gösterir ve nemi hızlı bir şekilde emer. Jüt kumaş, antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve bu nedenle bakteri ya da küf oluşumunu engeller. Isı ve ses yalıtımı sağlar; böylece ev ve ofis ortamlarında kullanımı uygundur. Jüt, doğada kolayca çözünen biyolojik bir malzeme olduğundan, çevre üzerindeki etkisi düşüktür ve geri dönüşümü kolaydır. Özellikleri arasında; dayanıklılık, esneklik, su direnci, nem emme, antimikrobiyal yapı, ısı ve ses yalıtımı, çevre dostu ve geri dönüştürülebilir olması, dokusu ve renklendirilebilir olması gibi özellikler bulunur. Bu nedenle jüt kumaş, farklı sektörlerde ve ürünlerde tercih edilen önemli bir malzemedir.