"

Kablosuz Süpürge

" araması için 397 sonuç listeleniyor

Kablosuz Süpürge

Kablosuz Süpürge

Nesiller boyunca temizlik insanoğlunun kültürel, dini, coğrafi pek çok konuyla ilişkilendirerek geliştirdiği bir olgu olarak günümüze dek ulaşır. Su ve sabundan başlayarak pek çok araç temizlik amacıyla kullanılır. Temizlik denildiğinde akıllara gelen pek çok araç gerecin başında da süpürgeler gelir. Süpürgeler temizlik dürtüsünün bir sonucu olarak geçmişten bugüne tozu toprağı ortadan kaldıran araçlar olarak varlığını sürdürür. Ancak bu süreçte ilerleyen teknolojiden nasibini alan süpürgeler, yeni nesil teknolojilerle adeta ev işlerine yardımcı birer robot olarak günlük hayatta kullanılır. Süpürgenin çalı ile başlayan serüveni bugünkü teknoloji sayesinde ileri boyutlara taşınmış olur. Günümüzde kablosuz, hatta insan gücüne hiç ihtiyaç duymayan süpürge teknolojileri geliştirilmiş durumdadır. İnsanoğlunun artan meşguliyeti ile yetmeyen zamana karşı bir yarış halinde olması, yeni nesil süpürge teknolojilerini bir zorunluluk haline getirir. Bu nedenle kablosuz süpürge teknolojileri, pratik ve zamandan tasarruf ettiren özellikleri ile bugünün en çok tercih edilenleri olarak günlük hayatta yerlerini alır. Kablolardan ve ağır hantal yapısından kurtulan süpürgeler, temizlikte en sadık dostlarınız olarak her an elinizin altında olabilecek bir yapıya dönüşürler. Bugün ve gelecekte farklı tasarımları ve fonksiyonları ile boy gösterecek olan kablosuz süpürge teknolojileri, sınırları ortadan kaldıran yapısı sayesinde günlük hayatınızın vazgeçilmezi olmaya adaylar.

Kablosuz Süpürge Çalışma Şekli ve Alanları

Süpürge teknolojisi geçmişten bugüne oldukça büyük bir değişim gösterir. Kablosuz süpürge teknolojileri geliştirilene dek süpürgeler oldukça fazla bir yol kat eder. Bilinen ilk süpürgeler çeşitli ağaç dalları ile oluşturulan ve 1400'lerde cadılar ile özdeşleştirilen çalı süpürgeleridir. Bu dönemlerde henüz elektrikli cihazların üretilmiyor olması nedeniyle, temizlik kültürü çeşitli materyallerin bu amaçla kullanılması ile şekillenir. Çalı süpürgelerinde temizleme mantığı günümüz elektrikli süpürgelerinden farklı olarak tozun ittirilerek taşınmasına dayanır. Zamanla taşıma işinde süpürgelerin yardımcısı faraşlar da yerini alır. Ancak günümüz teknolojisine yaklaşan ve toz toplamayı amaçlayan sistemler çok sonraları hayata geçirilir. 19. Yüzyıl’ın sonlarına dek devam eden bu durum 1898 yılında üretilen ve Londra'da tanıtılan toz kaldırmaya yarayan bir alet sayesinde değişir. İlk süpürgenin üretilmesinde ilham kaynağı olan bu alet, yalnızca tozu yerden kaldırmaya yarar. Bu yapısı ile günümüz süpürge teknolojilerine benzemese de bu cihaz yeni nesil ürünlerin oluşturulmasında bir ilham kaynağı olur. Tozun yerden kaldırılmasına dayalı bu sistemden etkilenen İngiliz Hubert Cecil Booth, tozu emme kapasitesine sahip filtreli bir cihaz geliştirir. Çeşitli fırçalar yardımıyla tozu emen ve filtreleyen bu cihaz, tozu emen ilk süpürge teknolojisi olarak tarihe geçer. Buradan sonra süpürge teknolojilerinin şu anki çalıma prensibi de şekillenir. Genel çalışma şekli olarak tozun yerden emilmesi teknolojisi bugün halen kablosuz süpürgelerin de çalışma şeklidir. Farklı olan ise batarya teknolojisidir. Yeni nesil kablosuz süpürgeler klasik elektrikli süpürgelerden farklı olarak, motorun çalışmasında katalizör görevi gören bataryadan enerjilerini alarak çalışır. Bu sayede elektriğe takılı herhangi bir kabloya ihtiyaç durulmadan özgürce hareket ettirilebilme imkanı doğar.

Süpürgelerin özgürce hareket ettirilebilir olması çalışma alanını da genişletir. Kablosuz teknoloji sayesinde süpürgeler evin içerisinde her yere taşınabildiği gibi, ev dışı alanlarda da kullanım imkanı buldu. Artık kullanıcılar arabalarını, garajları, süpürgeyi kullanmayı arzu ettikleri her alanı rahatlıkla temizleyebilirler. Kısacası kablosuz süpürge teknolojileri sayesinde temizlikte sınır kavramı ortadan kalkmış olur. Ayrıca ev içerisinde de priz bulunmayan bölgelerin temizliği de kolaylaşır. Balkon, kiler gibi süpürgeyi taşımanın veya prize takmanın soru olduğu alanlarda kablosuz süpürge büyük çalışma kolaylığı sağlar. Koltuk ve tezgah üstleri gibi kablonun sorun yarattığı alanların temizliği de kablosuz süpürge ile daha rahat gerçekleşir. Bu anlamda kablosu süpürge temizlikte sınırları ortadan kaldırırken, aynı zamanda daha kolay ve rahat bir temizlik imkanı da sağlar. Kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini sağlar ve daha iyi koşullarda temizlik yapmasını olanaklı kılar. Değişen dünya görüşü ile zamanın önemi her geçen gün artarken, hemen her yeni teknoloji ürünü gibi süpürgeler de zamanı verimli kullanma mantığı ile şekillenir. Bu nedenle daha hızlı ve pratik bir temizlik imkanı sunan kablosuz süpürge teknolojileri her geçen gün artış gösterir. Nihayetinde süpürgeler insan gücüne ihtiyaç duymayan Android teknolojilere kadar geliştirilir. Bugün yavaş yavaş herkesin evlerine girmeye başlayan bu kablosuz yuvarlak süpürgeler, günün ve geleceğin teknolojileri olarak dikkat çeker.

Kablosuz Süpürge Modelleri

Elektrikli süpürge kablosuz bir hal alınca kullanımı oldukça kolaylaşır. Eskiden odanın içerisinde veya başka bir odaya geçerken yaşanan kablo boyunun yetersizliği sorunu bu sayede tarih olur. Artık tek seferde süpürgeyi sanki yürüyüş yaparcasına elinizde sürükleyerek tüm evi temizleyebilmeniz mümkündür. Tabi bu tarz ürünler yenilenirken farklı ihtiyaçlara seslenebilme düşüncesi hakim olur. Bu nedenler birçok farklı model ve tarzda kablosuz süpürge makinesi kullanıcıların zevklerine uygun olarak tasarlanır. Süpürme işini neredeyse zevke dönüştürecek kadar iddialı tasarımlarıyla kablosuz süpürgeler kullanıcıların beğenisine sunulur.

Kablosuz dikey şarjlı elektrikli süpürge modelleri kullanım amaçlarına göre farklı grup ürünlerden oluşur. Bazı modellerde tozun toplandığı hazne portatif olarak üründen ayrılabilir. Bu tarz tasarımlar süpürgeyi el ile pratik kullanabilme imkanı sağlar. Bu sayede yere dökülen kırıntıları anında toplayabilme şansı olur. Bir nevi elektrikli bir el gırgırı kullanıyor gibi kolaylıkla temizleme işlemi gerçekleştirilir. Diğer bir grup ürün modelinde ise gövde birbirinden ayrılma özelliğinde değildir. Torbalı ve torbasız kullanılabilen modelleri olan bu grup ürünler, tek seferde tüm evi temizleyebilmenize imkan sağlar. Bu anlamda kablosuz süpürge modelleri torbalı ve torbasız olma durumuna göre de ayrılır. Kimi modellerde takılıp çıkarılabilir torba teknolojileri bulunur. Bu ürünlerde torba çıkarılabilir olduğu için dolan torba rahatlıkla değiştirilebilir. Torbasız modellerde ise toz doğrudan plastik bir hazne içerisinde birikir. Kullanım açısından bu modeller de oldukça rahattır. Çünkü tozun dolduğu bu hazneler genellikle rahatlıkla çıkarılabilir tarzda tasarlanır. Bu sayede hazne çıkarıldıktan sonra içerisindeki toz boşaltılabilir. Ayrıca kablosuz dikey süpürgeler ergonomik yapısı sayesinde kullanıcı dostudur. Tozun girebileceği her yere rahatlıkla girebilen yapıdaki ürünler, farklı esnek fonksiyonları sayesinde kullanıcıya kolaylık sağlar.

Kablosuz pratik süpürge modelleri uç yapısı ile de farklılık gösterebilir. Klasik dikdörtgen başlık yanında artık kenar köşe temizliği için çeşitli başlık uçları bulunur. Üçgen başlıklı modeller özellikle köşe temizliği için kullanıma uygundur. Daha sivri yapıdaki başlık uçları ise koltuk araları gibi derin temizlik gerektiren bölgelerinin temizliği için ideal olur. Fırça tipi başlık uçları halı gibi alanlarda derine işleyen tozların toplanmasında kolaylık sağlar. Kablosuz dikey süpürge bu tarz uçlar sayesinde eski tip hortumlu yapıdan da kurtulmuş olur. Etrafa dolaşan, zor hareket ettirilen, kalın hortumlardan kurtulan süpürgeler farklı uçlar takılarak farklı bölgelerin temizlenebilmesine olanak sağlar.

Kablosuz süpürge tavsiye edenlerin en çok üzerinde durduğu özellik ise sessiz olmasıdır. Eski tip kablolu ve yerden hareket ettirilen süpürgeler büyük motorları nedeniyle oldukça gürültülü olabiliyordu. Ancak yeni nesil dikey kablosuz süpürgelerde motor yapısı da küçülerek elle taşınabilir bir ağırlığa getirilmiştir. Bu sayede kablosuz sessiz süpürge modelleri de ortaya çıkmış oldu. Küçülen motor yapısı ve daha hafif yapısı sayesinde süpürme işi olabildiğince sessiz bir hal almıştır.

Kablosuz süpürge modellerinin bir diğeri, aynı zamanda mop yapabilen süpürge modelleridir. Mop özelliği süpürülerek tozdan arındırılan yerlerin buhar yardımı ile nemlendirilip silinmesine dayanır. Özellikle sulu modellerde mop imkanı da bulunur. Bu sayede tek cihazla iki işlem yapılabilir. Buharlı temizleme teknolojisi aynı zamanda dezenfekte anlamında da önemlidir. Buharla temizlenen bölgeler kir ve bakterilerden daha iyi arındırılmış olur.

Kablosuz süpürge modelleri tasarım ve renk açısından da farklılıklar gösterir. Kullanıcıların beğenilerine hitap edebilmek için pek çok farklı renk ve tasarımda ürün geliştirilir. Sadelikten hoşlananlar için düz beyaz ya da siyah renklerde kablosuz süpürgelerin haricinde oldukça iddialı neon renklere sahip ürün grupları da bulunur. Genel olarak tasarımlarda kullanıcıyı düşünen çizgiler hakimdir. Bu nedenle tüm ürün gruplarında ana tasarım teması kolay kullanım üzerine kurulur. Bu amaçla insan anatomisi ile uyumlu ergonomik ürünler üretilmesine özen gösterilir. Özellikle kablosuz süpürge sapları bu amaca uygun olarak elin tam kavrayabileceği şekilde ve cilde zarar vermeyecek bir yapıda tasarlanır.

Kablosuz Süpürgelerin Genel Teknik Özellikleri

Kablosuz süpürgeler model seçenekleri yanında çeşitli teknik özellikleri bakımından da kullanıcılara fayda sağlar. Farklı modellerde var olan farklı fonksiyonlar ne istediğini bilen kullanıcıların beğenisine sunulmak üzere üretilir. Bu sayede eviniz veya iş yeriniz için hangi amaçla ürün ararsanız bulabilirsiniz. Kablosuz süpürgeler genel olarak hafif ve dayanıklı plastik malzemeden üretilir. Bu sayede kablosuz kullanım sırasında kolunuzun yorulmayacağı kadar hafif bir yapıya sahip olması amaçlanır. Genel olarak ağırlıkları 1 – 2,5 kg arasında değişir. Ayrıca tozun girebileceği her noktaya girmeyi amaçlayan bir sistemle üretilir. Bu nedenle de başlık yapıları 90-360 derece dönebilecek şekilde tasarlanır. Ayrıca ürün grupları içerisinde farklı başlık seçenekleri mevcuttur. Her amaca uygun başlıklarla rahat bir temizlik deneyimi sunar. Tutma sapları ergonomik olarak tasarlanır. Kullanıcılarına kolaylık sağlaması açısından boyut olarak 1.5 – 2 metre arasında bir uzunluğa sahiptir. Ayrıca farklı modellerde toz dolum haznesi kapasiteleri de farklılık gösterir. Genel olarak 0.5 ila 2 kg arasında dolum kapasitesi olan ürünler modeller arasında yer alır. Toz dolum haznesi bazı modellerde çıkarılabilir. Kimi modellerde ise haznenin kolay boşaltılabilmesi için tek tuşla boşaltım teknolojisi bulunur. Bu sayede tek tuşa basarak hazne içerisinde biriken tozu rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Kablosuz süpürgeler düşük enerji tüketimi ile yüksek verimlilik sağlayan ürünlerdir. Hafiflik sağlaması açısından küçük boyutlarda üretilen motor yapısı, boyutunun çok üzerinde bir performans gösterir. Genel olarak 350 – 2000 watt arasında değişen enerji tüketimi vardır. Emiş gücü oldukça yüksek ürün grupları modeller arasında yer alır. Şarjlı olan kablosuz süpürgelerin lityum pillerle ya da akülü olarak çalışan modelleri bulunur. Lityum pillerde 2500 Mah'a kadar güç kapasitesi mevcuttur. Akülü modellerin çalıştığı sürece kendini şarj edebilme avantajı vardır. Genel olarak 30 dakika ila 1 saat aralığında çalışma süreleri bulunur. 2 ila 5 saat arasında şarj dolum süresi değişebilir. Ayrıca genel olarak tüm modellerde şarj gösterge paneli bulunur. Şarj bataryaları ürünlere göre farklılık gösterebilir. Kimi modellerde duvar tipi batarya teknolojisi mevcuttur. Klasik kablolu batarya teknolojisi ile şarj edilebilen modeller de ürün grupları içerisinde yer alır.

Kablosuz süpürge teknolojileri motor hacimlerine göre de farklılık gösterir. Daha basit yapıda ve performansta ev tipi motorlar genel ev temizliği açısından yeterli olur. Ancak profesyonel tipte temizlik imkanı sağlayan ultra güçlü motor teknolojisine sahip kablosuz süpürge modelleri de bulunur. Güçlü motorlar ayrıca güçlü filtre teknolojileri ile desteklenir. Toz emme kapasitesini artıran filtre seçeneklerine göre de ürün teknolojileri farklılık gösterir. Bakteri ve akarların önlenmesi ve yok edilmesinde etkili olan filtre teknolojileri modellere göre farklı yapı ve katmanlardan oluşur. Bu sayede temizlik performansını %99 oranında arttıran güçte kablosuz süpürge teknolojileri bulmak mümkündür.

Yeni Nesil Süpürge Robotlar

Kablosuz ve şarjlı süpürge modellerinin belki de en beğenileni yeni nesil kablosuz yuvarlak süpürgelerdir. Görüntüsü itibarıyla herkesin beğenisini kazanan bu süpürgeler, üstün teknolojik özellikleri ile de kullanıcıların dikkatini çekiyor. Basit bir yapay zeka teknolojisine sahip bu ürünler, evlerdeki robot yardımcı idealinin bir yansımasını oluşturuyor. Kablosuz yuvarlak süpürge kullanıcı yorumları incelendiğinde herkesin memnuniyeti rahatlıkla görülüyor. Her şeyden önce bu modellerin insan gücüne ihtiyaç duymayan robot teknolojisi ile üretilmesi tercih edilirliklerini oldukça artırır.

Yeni nesil kablosuz robot süpürgeler, özelliklerine göre farklı model seçenekleri ile üretilir. Bazı modeller yalnızca süpürge görevi görürken, kimi modellerde paspas işlevi de bulunur. Çift fonksiyon bir arada bulunan modeller en çok tercih edilenlerdir. Bu modellerde süpürme fırçalarının yanında sıvı haznesi de yer alır. Akıllı su pompası yardımıyla bu hazneden sıvı atımı gerçekleşir. Akıtılan sıvıyı vakumlama ve paspaslama yapan cihaz, bu sayede size yapacak hiçbir şey bırakmaz. Ayrıca farklı modlar kullanılarak sadece süpürge ya da sadece paspas yapılabilir.

Kablosuz robot süpürgeler tıpkı android telefonlar gibi bir işlemci yardımı ile çalışır. Yapay zekaya sahip bu süpürgeler, öncelikle odanın bir haritasını çıkararak kendi sınırlarını belirler. Akıllı haritalama ve navigasyon sistemi ile çalıştığı yerin bir haritasını çıkararak işlemeye başlar. Sahip olduğu üstün sensör teknolojisi sayesinde mesafe ölçümlerini başarı ile yapar. Güçlü fırçalar ve yüksek emiş gücü ile çalıştığı mekanı başarı ile temizler. Üstelik bunu yaparken sizin yardımınıza ihtiyaç duymaz. Farklı temizleme modları sayesinde süpürme ve paspas için ayrı modlar seçilebilir. Ayrıca farklı modlar ile temizlik süresi de farklılık gösterebilir. Uzun süreli çalışabilme donanımına sahiptir. Bu süreler marka ve modellere göre farklılık gösterir. Genel olarak 1 saate kadar çalışan modeller bulunur. Güç durumu üzerindeki göstergeler sayesinde takip edilebilir. Şarjı azaldığı durumlarda kendi kendine şarj istasyonuna geri dönerek şarj dolumunu gerçekleştirir. Önceden kurulum sağlanarak siz dışarıdayken bile çalıştırılabilir. Bu sayede eve döndüğünüzde temizlenmiş evinizin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca sensörlü modeller yere bir şey döküldüğü zaman algılayabilir. Bu sayede dökülen yeri anında temizler. Akıllı süpürge teknolojisi bu ve benzeri pek çok özelliği sayesinde günümüzün en beğenilen kablosuz süpürge grupları arasında yerini alır. Bugünün ve geleceğin teknolojisi olan kablosuz robot süpürgeler hayatınızı kolaylaştırır.

Tüm bu özellikleri ile kablosuz süpürgeler günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alır. Bir lüksten çok günümüz şartları gereği bir zorunluluk halini alan bu teknolojiler, pratik ve kullanışlı yapısı ile herkese hitap eder. Kablosuz süpürge teknolojisi geliştiren tüm marka ve modeller Trendyol'da mevcuttur. Trendyol üzerinden farklı markaların ürünleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Trendyol sayesinde siz de kablosuz süpürge fiyatları hakkında bir karşılaştırma yaparak kendinize uygun modeli uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Üstelik kablosuz süpürge yorum bölümlerine bakarak gerçek kullanıcı yorumlarına ulaşabilirsiniz. Vakit kaybetmeden Trendyol'a özel fiyatlarla kendinize veya sevdiklerinize yeni nesil bir kablosuz süpürge hediye edebilirsiniz.

Kablosuz Süpürge Mi Robot Mu?

Temizliği rahat, güvenli, hızlı şekilde gerçekleştirmenize olanak sağlayan süpürgeler kablosuz ve robot seçenekleriyle her zevke ve ihtiyaca hitap edebilir. Kullanıcı ilgi ve beğenisine göre özel olarak dizayn edilen bu ürünler günlük hayatta en çok tercih edilen, temizliği insan gücüne ihtiyaç duymadan sorunsuz, pratik şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlayan teknolojik cihazlardır. Toz emme kapasiteleri yüksek olup filtreleri sayesinde tozu kısa sürede emerek etkili olduğu alandan uzaklaştırır. İnsan gücüne ihtiyaç duymadan temizleme işlemini hızlı, pratik şekilde gerçekleştirmenize olanak sağlayan otomatik cihazların kullanımı oldukça kolaydır. Yeni nesil süpürge teknolojisiyle üretilmiş olup pratiklikleriyle zamandan tasarruf edersiniz. Bugünün en çok tercih edilen, günlük hayatta popüler şekilde kullanılan orijinal ürünler yüksek performans kalitesiyle temizleme kolaylığı sağlar.

Kablosuz Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Orijinal, sağlam, ileri teknolojik yapı özellikleriyle dikkat çeken ürünleri alırken yapı kalitesi yüksek, dayanıklı olanları tercih etmenizi tavsiye edilir. Geçmişten günümüze oldukça yoğun ilgi gören temizliği hızlı, zahmetsiz şekilde gerçekleştirmenize olanak sağlayan elektronik cihazlardır. Toz toplamayı amaç haline getiren ileri teknoloji aygıtı ürün tozun yerden kaldırılmasına dayalı özel sistemle dizayn edilmiştir. İhtiyaç ve beklentilere cevap veren farklı model ve tarzda tasarlanan özel üretim cihaz zevkinize hitap edebilir. Süpürme işini neredeyse zevke dönüştüren ideal tasarımlarıyla dikkat çeken kablosuz süpürgeler günümüzde oldukça beğeni toplar. Şarjlı dikey süpürgeler kullanım amaçlarına göre farklı modellerden tasarlanır. Tozun toplandığı hazne portatif yapıda olduğu için pratik, rahat şekilde ayrılabilir. Ergonominiz için özel olarak dizayn edilmiş olup pratik, sorunsuz, emniyetli kullanım imkânı sağlar. Yere dökülen kırıntıları anında toplayarak el gırgırı gibi kullanılabilen, temizleme işlemini sorunsuz, hızlı, kolay şekilde gerçekleştirmenize olanak sağlayan oldukça kullanışlı bir üründür.

Kablosuz Süpürge Çeşitleri Nelerdir?

Yüksek şarj gücü sayesinde uzun ömürlü kullanım deneyimi sunan, çeşitli fırçalar yardımıyla tozu emerek filtreleyen özel üretim ürünler farklı boyut, renk ve tasarımlarına göre özel olarak dizayn edilmiştir. Motorun çalışmasında katalizör görevi gören, enerjilerini bataryadan alarak çalışan kaliteli otomatik, özel üretim cihazlardır. Kabloya ihtiyaç duymadan özgürce hareket edebilme imkânı sağlayan bu ürünler ideal, hafif yapı özellikleriyle evin her yerine rahatlıkla taşınabilir. Araba, garaj, ev, iş yeri ve pek çok alanda kullanabileceğiniz her alanı sorunsuz, rahat şekilde temizlemenize olanak sağlayan özel üretim ürün kesintisiz, verimli, konforlu çalışma avantajı sağlar. Kolay, rahat, hızlı temizleme imkânı sunan, zamandan tasarruf etmenizi sağlayan teknoloji aygıtı ürünlerle daha iyi, sorunsuz, rahat koşullarda temizlik yapabilirsiniz. Zamanı verimli kullanabileceğiniz kesintisiz, pratik temizleme imkânı sunan teknoloji aygıtı bu ürünleri Trendyol'da bulabilir; günlük hayatınızın parçası haline gelen bu ürünleri rahatlıkla satın alabilirsiniz.