İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Tip
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kalın Pil

" araması için 136 sonuç listeleniyor

Uzun Ömürlü Kalın Pil Çeşitleri Trendyol'da!

Portatif ve düşük enerji tüketimi ile çalışan birçok elektronik cihazda yeni teknolojiler kullanılır. Geniş kullanım alanına sahip kalın pil online alışveriş ile farklı çeşitleri de sizlere sunulur. Boyut, tür ve sağladığı enerjiye göre farklı kategorilere ayrılan ürün temelde tek kullanımlık ve şarjlı olmak üzere şekilde üretilir. Evlerde ve ofislerde bu ürün ile çalışan cihazların kullanımı yaygındır. Bu cihazlar arasında araç anahtarları, televizyon ve klima kumandaları, bilgisayar fareleri, diş fırçaları, el fenerleri, kol ve masa saatleri gibi birçok ürün yer alır. Farklı boyutları içinde düğme model, kare model ve kalem model en sık kullanılan çeşitlerdir. Kalın pil yorumlarına göre ürün tercihi yapılabilir. Çeşitlerin yapısında bulunan kimyasal enerjiyi belli tepkimeler sonucu elektrik enerjisine dönüştüren aygıtların ortak adıdır. Sanayi tipi modellerin yanı sıra günlük hayatta kullanılan model çeşitleri de vardır. Ürünler taşınabilir elektronik cihazların işlevsel hale gelmesi için kullanılır. Cihazlara enerji ve elektrik sağlayan bu aygıtlar artı ve eksi kutup ismi verilen alanlara sahiptir. Kalın pil elektrik enerjisi üretirken bu artı ve eksi kutuplar arasında iletişim sağlar. Bu tepkimeler sonucu ortaya cihazların çalışmasına ve uzun süre kullanılmasına yetecek kadar elektrik enerjisi çıkar. Ürünlerin belli raf ömürleri vardır. Raf ömrü modellerin kimyasal yapısı ve depoladığı güç ile doğrudan alakalıdır. En fazla bilinen kalın pil kullananların önerileri ile siz de ihtiyacınız olan ürün modelini tercih edebilirsiniz.

Kullanışlı Kalın Pil Alternatifleri

Kullanışlı Kalın Pil Alternatifleri

Kalın pil çeşitleri genellikle lityum, alkali ve çinko karbon kimyasal yapısına sahiptir. Örneğin lityum modellerin raf ömrü diğer ürün çeşitlerine oranla daha fazladır. Modeller maximum enerji ile dolu olarak paketlenerek satışa sunulur. Bu enerji ürün kullanılmasa bile bir süre sonra deşarj olabilir. Bu nedenle model seçiminde raf ömrünün incelenmesi yüksek verim elde etme açısından önemlidir. Modeller farklı boyutları ile farklı cihazlara uygun olarak üretilir. Kalem modeller kalın ve ince olmak üzere iki farklı şekilde sizlere sunulur. AA kalın pil ve AAA boyutları ile adlandırılan kalem çeşitler birçok cihazla uyumlu şekilde çalışır. AA kalem model boyutu AAA ince kalem model boyutundan daha kalın ve uzundur. Kalın model alkali, lityum ve çinko karbon yapıda olabilir. Elektronik cihazın ihtiyaçlarına göre ürün seçimi yapabilirsiniz. AAA ince kalem modeller ise AA kalem olanlardan daha ince ve kısa boyutlara sahiptir. Bu çeşitler genellikle düşük enerji tüketen elektronik cihazlarda kullanılır. Bilgisayar fareleri, televizyon kumandaları gibi cihazlar ince kalem modeller ile çalışabilir. Düğme model ve kare modeller de yaygın kullanıma sahiptir. AA kalem çeşit genel olarak kalın kalem pil olarak da yaygın şekilde bilinir. Kalın olanlar kumandalarda, çocuk oyuncaklarında, şarjlı LED ışıklarda, alarm sistemlerinde sıkça kullanılır. Kalem model çeşitleri 13,5 mm ila 14,5 mm çapa ve 49,2 mm ila 50,5 mm uzunluğa sahip şekilde standart olarak üretilir. Birçok cihaz kalem model çeşitleri ile işlevsel hale gelir. Düğme modeller yuvarlak yapısı nedeniyle bu şekilde adlandırılır. Düğme modeller 5 mm ila 25 mm arası çap boyutlarına sahiptir. Düğme modeller genellikle işitme cihazlarında, araç anahtarlarında, kol saatlerinde, terazilerde ve hesap makinelerinde kullanılır. Kare modeller ise çocuk oyuncakları ve telsizlerde sıklıkla bulunabilir. Ürün boyutu seçiminde cihazın yuvası önemlidir. Ürün yuvası elektronik cihazlarda modellerin sabit durması ve elektrik akışını doğru yönlü yapması için bulunan bölmedir. Cihazın boyutlarına göre ayarlanan ürün yuvaları hangi boyuttaki çeşitler ile çalışacağını anlamanıza yardımcı olur. Kalın pil tavsiye ve yorumlarından faydalanarak hangi pilin hangi alanda yüksek performans sergilediğini öğrenebilirsiniz.

Şarjlı ve Tek Kullanımlık Kalem Pil İndirimleri

Şarjlı ve Tek Kullanımlık Kalem Pil İndirimleri

Piller kullanım şekline göre iki farklı şekilde sizlere sunulur. İhtiyacınıza yönelik kalın pil satın alabilirsiniz. Piller tek kullanımlık ve şarjlı olmak üzere ikiye ayrılır. Tek kullanımlık piller genellikle alkali ve çinko karbon kimyasal yapısına sahiptir. Alkali olanlar çinko karbon olanlara kıyasla daha uzun süreli kullanılabilir. Alkali pillerin raf ömrü ve depoladığı enerji miktarı çinko karbon olanlardan fazladır. Tek kullanımlık piller adından da anlaşılacağı üzere içinde bulunan enerji tükendiğinde yenisi ile değiştirilmesi gereken çeşitlerdir. Tek kullanımlık ürünlerde elektrik üretimi için gerçekleşen tepkime tek yönlüdür. Enerji bittikten sonra yeniden doldurulamaz ve kullanılamaz. Kalın pil indirim fırsatlarından faydalanarak ürünleri deneyimleyebilirsiniz. Tek kullanımlık piller işlevsiz hale geldikten sonra atık ürün olarak adlandırılır. Atık ürünlerin doğrudan çöpe veya doğaya gönderilmesi çevre ve insan sağlığı için olumsuz durumlar oluşturabilir. Atık kutuları kullanılamayan ürünleri toplamak için üretilmiş özel kutulardır. Bu kutularda kullanmadığınız ürünleri biriktirerek yetkili birimlere teslim edebilirsiniz. Model üretimi oldukça maliyetlidir. Bu nedenle onların geri dönüşümü ülkeler için ekonomik katkı sağlar. Kullanmadığınız çeşitleri geri dönüşüme göndererek verimli ve faydalı bir kullanım sağlayabilirsiniz. Tek kullanımlık ürünleri düşük enerji tüketen cihazlarda uzun süre kullanabilirsiniz. Kalın pil şarj aleti ürünlere özel özelliktedir. Şarjlı olanlar lityum kimyasal yapısına sahiptir. Bu çeşitlerde elektrik üretimi için gerçekleşen kimyasal tepkime çift yönlü olarak gerçekleşir. Tepkime sırasında ters akım kullanılarak enerji ters yönlü olarak aktarılabilir ve ürünün yeniden elektrik üretmesi sağlanabilir. Şarjlı kalem model günlük kullanılan taşınabilir cihazlarda sıklıkla kullanılır. Şarj edilebilir büyük kalın pil çeşitlerinin raf ömrü tükenmiş olanların şarj edilmesi tehlikeli durumlar ortaya çıkarabilir. El fenerleri, tıraş makineleri, çocuk oyuncakları şarjlı kalem model kullanımına uygundur. Yedek piller bulundurarak cihazlarınızı kesintisiz olarak kullanabilirsiniz. Şarj edilebilir kalın pil oldukça uzun ömürlüdür. Ürün kullanmasanız bile uzun süre şarjlı şekilde saklanabilir.

Kullanım Alanları ile Kalın Pil Fiyatları

Kullanım Alanları ile Kalın Pil Fiyatları

Kalın pil model ve çeşitleri genellikle çoklu seçenekler ile sizlere sunulur. Elektronik cihazları kullanırken kesinti yaşamamak için elinizin altında sürekli yedek ürün bulundurmaya özen gösterebilirsiniz. Kalem model yüksek elektrik enerjisi üretmeleri nedeniyle birçok cihazda kullanılır. Çocuk ve bebek oyuncakları, mutfak aletleri, traş makineleri ve duvar saatlerinde kullanılan bu piller uzun süre kullanılabilir. Kalın saat pili kullanarak uzun süre ürün almaya ihtiyaç duymayabilirsiniz. Kalem piller birçok marka tarafından üretilir. Trendyol’da Duracell, GP, Varta, Panasonic, Oxford, Kodak, Sony gibi birçok markanın kalem model çeşitlerine ulaşabilir, cihazınıza uygun ürün çeşitlerine karar verebilirsiniz. Kalın pil fiyatları ürünün cinsi, şarj edilebilir olması, güç değeri, markası ve adedi gibi birçok faktöre bağlı olarak değişir. Kalem model farklı enerji üretimlerine sahiptir. Ürünlerde volt ve mAh değerleri onların enerji üretimi ve enerji deposu hakkında bilgi verir. Kalem modellerde mAh değeri ne kadar büyükse ürün o kadar fazla elektrik enerjisi depolayabilir demektir. mAh değeri seçiminde elektronik cihazın ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. 1.5 v kalem pil en sık kullanılan ürünlerdendir. Ürün seçiminde raf ömrüne dikkat etmek önemlidir. Raf ömrü dolan ürünler cihaza takıldıktan kısa süre sonra tükenebilir. Şarjlı olanlar maximum enerji ile şarj edilmiş şekilde satışa sunulur. Şarjlı ürün satın aldığınızda kullanıma hemen başlayabilirsiniz. Bu ürünler kimyasal yapılarına göre belli şarj edilme sayılarına sahiptir. Kaliteli şarjlı olanlar 100 kez şarj edilme özelliğine sahiptir. Çeşitler kullanılmadıkları zaman içlerinde bulunan enerjiyi koruyabilir. Özel şarj cihazları ile doldurulan şarjlı kalem pil yüksek enerji tüketen ve günlük olarak sık kullandığınız elektronik cihazlarda tercih edebilirsiniz. Elektronik cihazlarda kullanmak üzere güvenilir markaların kalem modelleri Trendyol aracılığıyla sizlere sunulur. İhtiyacınıza uygun kalın pil ürünlerini Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.