"

Kamasutra

" araması için 1098 sonuç listeleniyor

Kamasutra Oyun Kartları ile Partnerinle Yakınlaş

Kamasutra, çok eski bir tarihe dayanmaktadır. Kamasutra cinsel ilişkilerden çok daha fazla zevk almak amacı ile geliştirilmiş olan pek çok çeşitli pozisyondan oluşuyor. Bu kelimeler Hintçede iki farklı anlama gelmektedir. “Kama” kelimesi zevk anlamına gelirken “Sutra” kelimesi de kitap anlamına gelmektedir. Genel olarak bakıldığında zevkin kitabı anlamına geliyor. Çiftlerin cinsel hayatlarında tatmin olması için kurulan bir topluluk olarak bakılmaktadır. Kamasutra kimine göre kökeni Hindistan’da olan bir yaşam tarzı iken kimine göre de yalnızca cinsel bir birleşmenin yollarından birisidir. Günümüzde yalnızca cinsel bir eylem olarak görülen Kamasutra, genel olarak bir birliktelik ve eşleşme yöntemi olarak görülmekte ve kullanılmaktadır. Ayrıca bir tür yaşamanın sanatı olarak varsayılmaktadır. Bu öğretinin asıl amaçlarından birisi çiftlerin arasındaki dengeyi bulabilmek ve yaşantıyı sevdirmeyi amaçlayan birtakım düşüncelere sahip olmalarına yardımcı olmaktır. Ayrıca bu görüşe ek olarak bunu yalnızca bir cinsel eylem olarak gören kişilerin fazlası ile yüksektir. Kamasutranın sunduğu pozisyonlar, çiftlerin zevk almasına yardımcı olmaktadır. Günümüz çağına birbirinden farklı yorumlar ile ulaşan bu görüş, pek çok kişinin üzerinde etkili olmaktadır. Bu terim kamasutra adının verildiği erotik bir aşk hakkında Sanskritçe yazılmış olan eski bir Hindu kitabından geliyor. Çiftler için bir öğreti niteliğinde olan bu terim, kimilerine göre bir yaşam tarzı olarak görülürken kimilerine göre de bir cinsel birleşme olarak görülmektedir. Tek başına bir cinsel birleşmenin yolları olarak görülmektedir. Aynı zamanda bir yaşama sanatı olarak görülmektedir. Bu sanatın asıl amaçları arasında çiftler arasındaki dengenin sağlanması ve hayatı sevdirmeyi amaçlayan düşünceleri insanlara aktarabilmektir. Ancak bu öğretiyi genel olarak bir cinsel eylem olarak gören kişilerin sayısı fazlası ile yüksektir. Oldukça normal olan cinsellik, kişilerin kendilerini daha iyi hissetmesinde de yardımcı oluyor. Bu şekilde bakıldığında pek çok kişinin bu öğreti sayesinde hayattan ve cinsel ilişkiden doğru bir şekilde zevk almayı öğrendiklerini ve anladıklarını görmek mümkündür. Bu öğretinin kişilere sunduğu pek çok pozisyon ile kişiler arasındaki dengenin de sağlandığını görebilirsiniz. Birbirinden farklı alanlarda da karşımıza çıkmakta olan Kamasutra, pek çok kişinin hayatında yer alıyor.

Kamasutra Kitabı

Kamasutra Kitabı

Kamasutra terimi “Kamasutra” adı verilen erotik aşk hakkında Sanskritçe yazılmış eski bir Hindu öğretisinden gelmektedir. Adı dışında yazarı Vatsyayana Mallanga hakkında oldukça az şey bilinmektedir. Ancak bu eski yazarın oldukça eski zamanlarda yaşandığı ve bu kitabın da çok eski zaman dilimlerinde yazıldığı bilinmektedir. Bu kitap popüler inanışın tam aksine sevişme ve farklı seks pozisyonları hakkında bir kitap değildir. İyi bir şekilde yaşama sanatı, aşkın doğası, bir hayat arkadaşı bulma ve aşk hayatınızla ilgilenme gibi diğer konuları da içermektedir. Çoğu kişinin Kama Surta ile ilişkilendirdiği cinsel kavramlar, 19. Yüzyılın sonunda Richard Francis Burton adında bir İngiliz tarafından Kamasutra el kitabının uyarlanması ile Batı kültüründe tanınmıştır. Kamasutra’nın ortaya çıkmasına dair pek çok olay anlatılmaktadır. Bunlardan en çok bilineni ve yaygın olanı Tanrı Shiva ile eşi Parvati’nin bir cinsel birlikteliklerini ayrıntılı bir şekilde kaydetmesi ve bu kitabı bir şekilde ulaştırmasıdır. Kamasutra kitabı sanıldığı gibi bir pornografik kitap değildir. Yani herhangi bir ahlâka aykırı olacak şekilde cinsel isteklerin uyanmasına yardımcı olmuyor. Hindulara göre Kama kelimesi, hayatın üç bölümünden birini oluşturmaktadır. Zevkin ve aşkın kitabı anlamını taşıyan Kamasurta, yalnızca cinsel birliktelik pozisyonları ile ilgili değil aynı zamanda cinsellik ile ilgili bütün davranışları anlatan, açıklayan bir el kılavuzu olarak görülebiliyor. Cinsel birlikteliğin nasıl aşk ile yapılacağını anlatan bu kitap, kısaca aşk yapmayı öğretmektedir. Tüm bu bilgileri içeren Kamasutra kitabı ile pek çok kişi cinsel birlikteliğini daha zevkli bir şekilde gerçekleştirebilecektir. En güzel aşk kitaplarından bir tanesi olarak Kamasutra aşkın vücut ile paylaşılması ve öğretilmesi gerektiğini anlatmaktadır. Beraberliğin pek çok yöntemini anlatan bu öğretinin asıl amacı, cinsel isteğin sağlıklı bir şekilde giderilmesini ve hayattan zevk alınması gerektiğini anlatıyor. Aynı zamanda geleneksel olarak toplumsal davranışların ve evlilik gibi konularda çiftlere önderlik etmek amacı ile de yazılmıştır. Kamsutra kitabı öğretisinde aşk sanatının üç temel amacı olduğuna değinilmiştir. Bunlar fayda, ahlaklılık ve cinsel yakınlıktır. Kitabın sizlere sunduğu amaçlara ulaşabilmek için hem kadınların, hem de erkeklerin öğrenmesi gereken birtakım dokunuşlar ve beden bakımı gibi konuları içeren bilgiler yer almaktadır. İçerisinde Kamasutra’nın olmazsa olmazlarını anlatan yazar okuyucularına sunduğu bilgiler ile yardımcı olmaktadır.

Kamasutra Sanatı

Kamasutra Sanatı

Her insanın birbirinden farklı cinsel arzusu bulunmaktadır. Bu sanat sayesinde çiftler, birbirlerinin zevk aldıkları kısımları keşfedebilme imkânı bulabilirler. Bedene ve ruha ihtiyacı olan ilgiyi gösterebilmek zevkli bir cinsel birlikteliğin vazgeçilmezleri arasında bulunmaktadır. Kamasutra öğretisine göre aşk yapmanın herhangi bir yöntemi ya da kuralı bulunmamaktadır. Bunun için o an önemlidir. Kamasutra kitabı işte tam bu öğretileri okurlarına sunmaktadır. Pek çok kişi zevkli bir cinsel birlikteliğe sahip olmadığından dolayı ayrılmaktadır. Bunun için gerekli olan karşınızdaki kişinin bedenini ve kendi bedeninizi tanımaktır. Kamasutra kitabı, farklı olarak ve daha iyi anlaşılması amacı ile okurlarına Kamasutra resimli kitap seçeneği de sunmaktadır. Bu kitapta karmaşık görünen pozisyonlar ve bilgiler resimli bir şekilde okurlara yardımcı olmaktadır. Duygusal bir birlikteliğin en önemli unsurlarından bir tanesi cinsel yaşamdır. Sağlıklı bir cinsel yaşamı olan kişiler için bu duygusal birliktelikler her zaman daha mutlu bir şekilde devam etmektedir. Çiftler için cinsel mutluluk en özel duygu olarak görülmektedir. İnsanlar kendi doğaları gereğince pek çok hormona sahiptir. Bu hormonlar da cinsel isteği tetikleyebilmektedir. Bu nedenle ilişkinin huzurlu ve mutlu bir şekilde ilerlemesi için cinselliğin doğru bir şekilde anlaşılması ve uygulanası önemli bir detaydır. Bu detay pek çok çiftin ayrılmasına neden olduğu gibi çiftlerin uzun süreli birlikteliklerini sağlıklı bir şekilde yürütmelerine de yardımcı olmaktadır. Bu şekilde bakıldığında Kamasutra kitabını okuyan kişilerin bu gerekli olan bilgilere daha kolay ve etkili bir şekilde sahip olduğu görülebilir. Sağlıklı bir cinsel birlikteliğin sağlanması için Kamasutra kitabı içerisinde pek çok önemli bilgiler içermektedir. İnsanlar her anlamda birbirlerinden farklı şekilde yaratılmıştır. Bu farklılıklardan bir tanesi de cinsel arzulardır. Her çiftin kendini daha iyi hissettiği cinsel pozisyon bulunmaktadır. Kamasutra kitabı içerisinde okurlarına sunduğu pek çok cinsel pozisyon ile çiftlerin kendilerine uygun pozisyonu bulmalarında yardımcı olmaktadır.

Oldukça eski ve dünyanın en ünlü cinsel birliktelik el kitabı olan Kamasutra tam olarak kişileri cinsel birliktelik bakımından bilgilendirmektedir. Daha iyi ve daha sağlıklı bir birliktelik isteyen kişiler tarafından okunması gereken bir kitap olan Kamasutra kitabı sayesinde çiftler aradıkları pozisyonu bulmakta zorlanmayacaktır. Bu sayede yürütülen ilişkiler ve birlikte geçirilen zamanlar daha iyi bir hale gelecektir. Bu kitap yalnızca cinsel birlikteliği anlatmamaktadır. Cinsel birlikteliğin yanı sıra, kişilerin birbirlerine sevgi ve aşk ile yaklaşmalarının cinsel birliktelik üzerinde ne kadar etkili olduğunu da göstermektedir.3. yüzyılda Hint bir bilge olan Mallanaga Vatsyayana tarafından derlenen Kamasutra, cinsellik üzerine yazılmış olan ilk öğreti niteliğindedir. Kamasutra öğretisindeki amaç, çiftlerin cinsel hayatlarını ve aşklarını daha fazla derinleştirmek ve renkli bir hale getirmektir. Hint filozoflarına göre kişi önce hayatını hangi şekilde ve nasıl kazanacağını öğrenmelidir. Daha sonra kişi kendine güvenli bir hayat oluşturduktan sonra tatmin ve cinsel hayata erişebilir. Bunların bir tanesi diğerinden hiçbir şekilde ayrılmamaktadır. Hayatı sevdirmeyi amaçlayan bu öğreti genel olarak 7 bölümden oluşmaktadır. Hem kadınlar, hem de erkekler ile ilgili oldukça geniş bilgiler yer almaktadır. Çiftlerin aralarındaki uyum, sarılma şekilleri ve birbirinden farklı cinsel pozisyonlardan oluşmaktadır. Bu kitabı daha detaylı bir şekilde incelendiğinde cinsel yaşamı kadınların erkekler üzerinde bulunan etkisi, erkeklerin kadınlar için hangi şekilde daha çok çekici hale gelebileceği gibi konular bu kitapta oldukça detaylı bir şekilde işlenmiştir. Bu içeriklerin yanı sıra bir erkeğin bir kadını nasıl ve hangi şekilde etkileyebileceği, kadınların tutumları ve düşünceleri, sarılma çeşitleri gibi konular da bu kitapta yer almaktadır. Kamasutra kitabında bulunan cinsel pozisyonlar, birbirinden farklı şekillerde yer almaktadır. Kitabın bu kısmında dikkat çeken kısım ise her pozisyonun birbirinden farklı zorluk derecesine göre sınıflandırılmış olmasıdır. Bu sayede okurla kendilerine uygun olan pozisyonu kolay bir şekilde bulabilecektir. Başlangıçta biraz belirsiz olmuş olsa da Kamasutra günümüzde psikoloji, etnoloji ve tıp da dâhil olmak üzere pek çok akademik disiplinin de dikkatini çekmiştir. Arzu üzerine öğretileri içeren bu kitap, okurlar için gerçekten büyük yardımcıdır. Ayrıca bu konu ile ilgili herhangi bir fikre sahip olmayan kişiler için de bu kitap bir kılavuz niteliği taşımaktadır. Cinsellik üzerine hiçbir bilgisi olmayan kişiler için ilk cinsellik deneyimi oldukça zor ve etkileyici olabilmektedir. Bu etki iyi ya da kötü yönde olmaktadır. İyi yönde etkilenen kişilere göre kötü bir şekilde etkilenen kişiler için cinsel ilişki korkutucu olabilmektedir. Ancak hiçbir bilgiye sahip olunmadan gerçekleşen cinsel ilişki, kişilere zor anlar yaşatabilir. Bu kitap sayesinde hem kadınların, hem de erkeklerin nelerden etkilendiğini hangi sarılma şeklinden etkilendiğini görebilmeniz mümkündür. Bu sayede cinsel ilişki daha sağlıklı ve daha zevkli bir hale gelecektir.

İlişkilerde Kamasutra

İlişkilerde Kamasutra

Cinsellik, her evliliğin ve her ilişkinin önemli unsurları arasında yer almaktadır. İki kişi arasındaki en yalın ve en güçlü duyguların yaşandığı cinsel birliktelik, kişilerin sahip olduğu duyguları bedeni ile ifade etmesidir. Ayrıca bu ifade etme şekli, oldukça güçlü aktarımların yapılmasına olanak sağlayan yakın bir ilişki şeklidir. Bu özelliği ile ilişkilerde cinsellik, olumlu duyguların kişiler arasındaki bağın güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Çiftlerin birbirlerine karşı olan sevgilerini, aşklarını ve arzularını ifade etme şekli olarak pek çok yol vardır. Cinsellik de bu yollardan bir tanesidir. Kamasutra kitabında da okurlara sunulduğu gibi cinsellik çiftlerin arasındaki samimiyetin beslenmesine yardımcı olur. Bu durum kişilerin arasındaki ilişkinin sahip olduğu herhangi bir sosyal boyut değildir. Çünkü fiziksel olarak doyurucu ve uyumlu bir cinsel birliktelik anında vücutta kişiyi iyi hissettiren ve bağlanmanın sağlandığı hormon olan oksitosin salgılanmaktadır. Bu hormon da kişinin karşısındaki kişiye kendini daha yakın hissetmesini sağlamaktadır. Kamasutra, kadınların ve erkeklerin birbirlerinden farklı bölümleri ile birbirlerini etkilediğini vurgulamaktadır. Bu farklılıkların farkında olunduğu takdirde çiftlerin birbirlerine karşı daha doyurucu ve uyumlu bir cinsel birliktelik yaşamalarına olanak sağlamak mümkündür. Tarihin en iyi mutluluk ve aşk kitaplarından bir tanesi olan Kamasutra, sağlıklı ve mutlu ilişkilerin cinsel hayat ile yakından ilgili olduğunu belirtmektedir. Kamasutra, kişilerin cinsel açlığını daha sağlıklı bir halde gidermesine ve vücut ile ruh arasındaki dengenin rahat bir şekilde kurulmasını anlatmaktadır. Bu sayede cinsel birlikteliklerden zevk almak, yaşamdan da zevk alınmasını etkilemektedir. Cinsellikten alınan haz kadar haz vermekte önemli bir unsurdur. Kamasutra haz almak kadar haz vermenin de bir beden ve ruh paylaşımı olarak görülmesine yardımcı oluyor. Kamasurta’nın sunduğu öğretilere göre aşk, fayda, ahlâk ve cinsel olarak yakınlık olmak üzere üç kısma ayırmaktadır. Bu kitap, kişilerin bu amaçlara ulaşabilmesi için hem kadınların, hem de erkeklerin bilmesi ve öğrenmesi gereken pek çok dokunuş şeklini, dansları, sarılma şeklini, pozisyonlar ve şarkıları ele almaktadır. Kamasutra sanatını tarihi bilindiği kadarı ile antik çağa kadar uzanmaktadır.

Ancak bu durum bilgilerin eski olduğunu göstermemektedir. Cinsel birlikteliğin sanatını en ince ayrıntıları ile anlatan bu kitap, kişiler için bir öğreti niteliği taşımaktadır. Bu nedenle cinsel konularda bilgi edinmek isteyen kişilerin edinmesi gereken pek çok bilgi bu kitapta yer almaktadır.Kamasutra öğretisi genel olarak çiftlerin birbirlerinin bedenlerini keşfetmeleri gerektiğini belirtmektedir. Bu anlatının okurlarına sunduğu bilgilere bakıldığında en çok zevk alınan bilgilerin bulunması gerektiği anlatılmaktadır. Çünkü sevginin ve aşkın hissettirdiklerini keşfetmek ve devamlı olmasını sağlamak için kişilerin önce kendi bedenlerini daha sonra da karşısındaki kişilerin bedenini keşfetmek gerekir. Aynı zamanda Kamasutra cinsel birliktelik sırasında acele edilmemesi gerektiğini ve cinsel birlikteliğin zevkini sonuna kadar çıkartmak gerektiğini okurlarına öğütlüyor. İlişkilerde kişiler birbirlerine pek çok özel günlerde hediye almaktadır. Sevgililer Günü de bu özel günler arasında yer alıyor. Çiftlerin birbirlerine olan sevgilerini ve aşklarını tam anlamı ile hissettirdiği bu günde sevgilinize ya da eşinize alabileceğiniz pek çok Kamasutra hediyeleri bulunmaktadır. Bu Kamasutra hediyeleri ile sevgilinize ya da eşinize olan aşkınızı, sevginizi ve arzunuzu etkileyici bir şekilde gösterebilmeniz mümkündür. Sevgililer Günü dışında doğum gününde ya da evlilik yıldönümlerinde de eşinize ya da sevgilinize Kamasutra hediyeleri alabilirsiniz. Bu hediyeler arasında her çifte ve her kişiye uygun seçenekler bulunmaktadır. Bu hediye seçeneklerinden ilki duvar saatidir. Duvar saatleri, kişilerin evlerinde ya da odalarında oldukça önemli bir rol oynayan eşyadır. Genellikle klasik şekillerde görülmeye alışık olunan duvar saatleri sevgiliniz ya da eşiniz için özel olabilecek Kamasutra duvar saati seçeneklerine sahiptir. Kamasutra duvar saati ile eşinize ya da sevgilinize özel olarak hazırlayabileceğiniz şekilde yer almaktadır. Diğer duvar saatlerine göre Kamasutra duvar saati üzerinde Kamasutra öğretisinin kişilere sunduğu cinsel birliktelik pozisyonları yer almaktadır. Bu pozisyonlar ile eşinize ya da sevgilinize anlamlı bir hediye verebilirsiniz. Bir diğer Kamasutra hediyesi de Kamasutra nevresim takımı seçeneğidir. Kamasutra nevresim takımı, özel günlerinizde sevdiğiniz kişiye hediye edebileceğiniz anlamlı hediyelerden bir tanesidir. Bu nevresim takımı, özel örgü pamuk satenden üretilmektedir. Ayrıca birbirinden farklı renk seçenekleri ile Kamasutra nevrsim takımı sahip olduğu özel boyama tekniği ile uzun süre boyunca rengini ve kalitesini koruyor. Ayrıca geçirgen yapısı sayesinde de kullanıcılarına oldukça büyük bir rahatlık sağlar. Bu Kamasutra nevresim takımı üzerinde yine Kamasutra’nın öğretilerinde yer alan cinsel birliktelik pozisyonları bulunmaktadır. Bu hediyelerden farklı olarak Kamasutra sandalyesi ve Kamasutra zar oyunu da dikkat çekici hediyeler arasında yer almaktadır. Bu birbirinden farklı renk seçeneğine sahip olan Kamasutra hediyeleri ile sevgilinize ya da eşinize oldukça anlamlı bir hediye sunabilirsiniz. Ayrıca bu Kamasutra hediyeleri sahip olduğu özelliklere ve tasarıma göre değişkenlik göstermektedir. Tüm bu Kamasutra ürünlerine Trendyol üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Kamasutra Pozisyon Kartları Nereden Alınır?

Kamasutra pozisyon kartları Trendyol’da farklı çeşitleriyle satışa sunulur. Bu seçenekler, cinsel hayatınıza heyecan katmak için kullanabileceğiniz ve çiftler tarafından sıkça alınan bir üründür. Kamasutra pozisyon kartları çeşitleri arasında çiftlerin birbirlerine yönelik farklı pozisyonlarını içeren seçenekler yer alır. Farklı kategorilerde pozisyonları içeren kartlar ve daha pek çok seçenek bulunur. Bu kartların genel amacı cinsel hayatınızda farklılık yaratmaktır. Eğlence arayan çiftler bu ürünleri satın alarak ilişkiye heyecan katmayı severler. Farklı bir ürün denemek için pek çok çeşidi bulunan Kamasutra pozisyon kartlarından satın alabilirsiniz. Bu sayede keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Kamasutra Ürünleri Nelerdir?

Kamasutra cinsel hayatınızı daha heyecanlı hale getirmek için özel tasarlanan ürünleri kapsar. Bu ürünler arasında pozisyon kartları, masaj yağları, vücut losyonları, mumlar, prezervatifler, vibratörler ve daha pek çok çeşit yer alır. Kamasutra ürünleri cinsel deneyimlerinizi daha keyifli hale getirebilir. Aynı zamanda farklı fantezileri denemenize yardımcı olabilir. Kamasutra ürünlerinin pek çoğu doğal bileşenlerden üretilir. Ayrıca güvenli kullanım için tasarlanır. Ancak satın almadan önce ürün çeşitlerini ve içeriklerini inceleyebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi sayesinde neredeyse her çifte uygun ürün seçeneği bulunur. Pozisyon ve fantezi kartları cinsel yaşam noktasında en popüler ürünleri arasında yer alır.

Kamasutra Fantezisi Nasıl Yapılır?

Kamasutra fantezisi partnerinizle yaşayabileceğiniz farklı cinsel deneyimlerden biridir. Bu fanteziyi gerçekleştirmek için öncelikle partnerinizle konuşarak hangi pozisyonları denemek istediğinizi belirlemelisiniz. Ardından ortamınızı hazırlamanız ve uygun aksesuarları seçmeniz gerekir. Kamasutra masaj yağı kullanarak masaj yapmak, pozisyon kartları seçmek ya da Kamasutra çarkları çevirmek buna örnektir. Ek olarak mumlar kullanarak romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz. Kamasutra fantezisi cinsel hayatınızı renklendirmek için size uygun bir yöntem olabilir. Çiftler bu ürünlerle keyifli ve romantik vakit geçirmeyi severler. Cinsel hayatınızda değişiklik arıyorsanız partnerinizle konuşarak bunu gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.