"

Kan Taşı

" araması için 628 sonuç listeleniyor
İHA Kan Taşı Kalemi 12'li Paket
İHAKan Taşı Kalemi 12'li Paket
(10)
Kan Taşı Kalemi 12'li Paket
59 TL
Sepete Git
Wilkinson Sword Kan Taşı 9,5G
Kargo Bedava
WilkinsonSword Kan Taşı 9,5G
(33)
103 TL
Sepete Git

Kan Taşı Çeşitleri ile Şifalı Doğal Taşlar

Kan taşının bilimsel adı Helyotrop taşıdır. Genelde koyu yeşil ana renginde olacak şekilde içinde kırmızı ve sarı renklerini de barındırır. Yüzyıllardır şifalı bir doğal taş olarak kullanılır. Kullanılış amacı kanı temizlemektir. Bu sayede yaranın büyümesine ve mikrop kapmasına engel olduğu bilinmektedir. Özellikle erkek berberlerinin, tıraş esnasında meydana gelen çiziklere karşı kullandığı özel bir taştır. Dünyada da farklı amaçlarla kullanımı yaygındır. Günümüzde farklı formlarda üretilebilen kan taşı doğal yapısı sayesinde kesilerek şekil verilir. Aksesuar olarak da kullanımı mümkün olmaktadır. Görünüşüyle hoş bir etki yaratan parlak bir yapısı vardır. Doğal yeşil rengi ile birçok kişinin aksesuar olarak tercih ettiği bir üründür. İlk çağlarda keşfedilen ve değeri anlaşılan kan taşının doğada halen bulunabilmesi sayesinde kullanımı mümkün olmaktadır. Sağlık alanında olan faydalarının haricinde astrolojide de değerli bir taş olarak bilinmektedir. Yapısında bulunan birçok rengi ve yumuşak dokusu işlenebilmesini kolaylaştırır. Renginin parlak ve canlı olması sayesinde kolye, bileklik gibi ürün yapımında tercih edilmektedir. Taşı kullanan kişiye rahatlık verdiği söylenmektedir. Astrolojide her burcun belirli bir taşı vardır. Kan taşı özellikleri sebebiyle astrologlar tarafından ateş burcuna uygun görülmüştür. Doğal taşların kullanımı ve özellikleri saymakla bitmez, her gün araştırmacılar şifalarına ve özelliklerine bir yenisini eklemektedir. Kan taşı da bu taşlardan biridir.

Kan Taşı Nedir?

Kan Taşı Nedir?

Kan taşı, kullanımı çok eskilere dayanan değerli bir taştır. Geçmişten günümüze kullanımı halen devam eden kan taşının yapısı narindir. Bu sebepten kullanılırken dikkatli olunması gerekir. Doğada çok bulunması sebebiyle kullanım alanı da geniştir. Kan taşının ilk çağlardan itibaren şifalı bir taş olarak kullanımı bilinmektedir. Bir diğer adı şifa taşı diye isimlendirilir. Antik Mısır döneminde kan taşına kral soyundan gelenlerin dokunması mümkündü. Ayrıca soylular haricinde bu taşa dokunan olursa cezalandırılırdı. Özel ve değerli bir taş olan kan taşı, dönemin doktorlarının şifa vermek amacıyla kullandığı bir malzemeydi. Kan taşı sayesinde insanların şifa kazandığına inanılırdı. Milattan önceki dönemlerde de bilinen ve kullanılan bu değerli taş bazı tabletlerde Bilgelik Taşı olarak da geçmektedir. Faydaları ve sağladığı olumlu etkiler sebebiyle taşın değerini ifade etmek için birçok farklı tanımlama yapılmıştır. Bu sayede geçmişte de sıklıkla kullanımının yapıldığı bilinmektedir. Berberlerin tıraş esnasında yaşanan kazalarda halen kullandığı bu taş astrolojide de değerli ve önemli bir taştır. Ateş grubunun taşı olarak temsil edilir. Koç, Yay ve Aslan burçlarının değerli taşı kan taşıdır. Kan taşının isminin üzerinde bulunan kırmızı lekeli görünümden esinlenilerek konulduğu bilinmektedir. Bazı kaynaklarda ise şifalı özelliği ve kanı durdurması sebebiyle bu isimle anıldığı söylenmektedir. Kan taşı kullanılan evlerde huzurlu ve mutlu bir hayat sürdürüleceğine inanılır. Taşların yapısında bulunan mineral ve bileşiklerin aksesuar olarak kullanıldığında ciltle teması sonucu kişilere pozitif etkiler bıraktığı bilinen bir durumdur. Kan taşı da bu olumlu özellikleri ile takı olarak tasarlanır ve tercih edilir. Yapısı yumuşak olduğu için işlenmeye müsaittir. Hatta çok kırılgan olması sebebiyle işlenmesi esnasında özenli işçilik sergilenir. Gergin kişilerin yanlarında kan taşı kolye takmaları ile bu gerginliklerinin azalacağına inanılır. Taşın bıraktığı pozitif etkiler kişilerin buna olan inancına bağlı olmaktadır. Fiziksel ve ruhsal bir dinginlik için bu taşı kolye olarak takmak veya evde bulundurmak tavsiye edilir.

Kan Taşı Özellikleri

Kan Taşı Özellikleri

Kan taşı özellikleri arasında sayılabilecek birçok konu bulunmaktadır. Bunlardan ilki, sağlığa olan faydasıdır. Hem zihinsel hem de fiziksel olarak sağladığı yararları bulunur. Şifalı bir taş olarak kullanılmasının sebebi kanı durdurmada olan etkisidir. Kan taşı doğal bir taş olarak güneşe maruz kaldığında renginde değişimler meydana gelir. Güneşle olan etkileşimi sonucu rengi sarıya döner. Rengi koyu yeşil olsa da bazı taşlar kırmızı veya kahverengi lekeler barındırabilir. Işık geçirmeyen özelliği bulunur ve diğer doğal taşlardan ayrılması için bu önemli bir bilgidir. Göz sağlığı için faydalı olduğu ve hastalıklara etkisi olduğu bilinmektedir. İş yaparken, çalışırken veya hayat içinde bir şeylerle uğraşırken konsantre olamayan kişilere kan taşını kullanması önerilir. Kan taşı bileklik bu amaçla kullanılabilecek güzel bir aksesuardır. Olumlu özellikleriyle ön plana çıkan “Kan taşı ne işe yarar?” sorusu sıkça aranan konular arasındadır. Zihni rahatlatmak, konsantre olmak ve gerginlikten arınmak için kan taşını evinizde bulundurmanızın faydasını görürsünüz. Okula giden ve endişeli yapıda olan çocuklarınızın kan taşı kolye takarak rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bağışıklığı sağlamada da etkisine inanılan kan taşı, hem görsel güzelliği hem de sağladığı faydalar sebebiyle kullanımı tercih edilen doğal taşlar arasındadır. Sevdiklerinize özel günlerinde kan taşı yüzük hediye edebilirsiniz. Farklı formlarda üretilen ve alternatifleri bulunan takılarla özel bir hediye vermeniz mümkün olur. Kan taşı faydaları için kullanıldığında belirli bir süre sonra enerjisini yitirir. Enerjisini ve şifa gücünü geri kazanması amacıyla kan taşı kullanımı sırasında yılda en az bir kere toprağın altında bir gün süreyle bekletilmelidir. Bu eski gücüne kavuşması için yeterli bir süre olmaktadır. Doğal taşların insanlardaki olumsuzlukları alması sebebiyle bu şekilde arındırılacağına inanılır. Toprak altında beklettiğiniz taşınızı hijyenik koşullarda temizledikten sonra rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kan Taşı Fiyatları Trendyol’da

Kan Taşı Fiyatları Trendyol’da

Kan taşı fiyatları taşın büyüklüğüne, taşın formuna, aksesuar olmasına, tamburlanmış olmasına, cilt için üretilen türlerine, tıraş seti, kalem formu, orijinal ve doğal taş halinde bulunması gibi birçok kritere bağlı olarak belirlenmektedir. Kullanım amacına uygun olarak yapacağınız tercihlere göre kan taşı fiyatı net bir rakamda olabilir. Kan taşı tesbih, kan taşı yüzük ve kan taşı doğal taş olduğunda özel tasarım kapsamında üretilen ürünlerin fiyatlaması da buna göre yapılır. Taşın sağladığı faydalar birçok alanda kullanılabilecek formlara sokulmasında önemli bir rol oynamıştır. Bu sayede sizlere seçim yapabileceğiniz farklı ürün yelpazesi sunmaktadır. Zevkinize ve tarzınıza uyacak olan bir tasarımı tercih ederek kendinize ve sevdiklerinize farklı bir hediye sunma şansını yakalayabilirsiniz. Kan taşı tüm bu kullanımlarının yanında aşırı terleme ve kokudan rahatsız olan kişilerde şifalı bir çözüm olmaktadır. Cilt taşı adıyla da bilinen kan taşı roll on, kan taşı deodorant doğal bir formül olması sebebiyle sağlığa zararlı maddeler içermez. Koltuk altında rahatlıkla kullanılır. Cildinizde alerjik bir reaksiyona sebep olmaz. Doğada bulunan bu taş sayesinde hem kötü kokulardan hem de aşırı terlemeden kurtulabilirsiniz. Geçmişten günümüze faydaları saymakla bitmeyen kan taşı pratik kullanımı ile de tercih edilir. Ürünü kullanırken duştan sonra cildinize sürmeniz ile daha sağlıklı bir sonuç elde etmeniz mümkün olmaktadır. Hem cildinize dost hem de kıyafetlerinizde iz bırakmayan özellikleri sayesinde her zaman kullanmak isteyeceğiniz bir ürün olur. Sağlığınıza faydalı, vücuttaki elektriği alan ve huzurlu olmanızı sağlayan kan taşı her evde bulunması gereken bir şifa deposudur. Aksesuar olarak kullanıldığında renkleriyle de göz doldurur. Kan taşı doğal taş haliyle farklı formda üretilmektedir ve evinizde sergileyebileceğiniz özel bir eşya olarak pozitif enerji saçar.