"

Kanarya Yemi

" araması için 1356 sonuç listeleniyor
Vivid Özel Yem Paketi 7 Çeşit
Kargo Bedava
VividÖzel Yem Paketi 7 Çeşit
200 TL
Sepete Git

Doğru Besleme için Kanarya Yemi Çeşitleri Trendyol'da!

Renkli ev güzel kanarya kuşları evlerde kolaylıkla beslenebilir. Bu kuşlar için alınacak olan besin de oldukça önemlidir. Muhabbet kuşları ile kanarya kuşlar arasında benzerlik olsa da aslın farklı tür çeşitliliğinden gelmektedir. Bu bağlamda kanarya yemi muhabbet kuşlarının yemlerinden farklı bir içeriğe sahiptir. Özgür kanaryalar ile kafeslerde beslenilen kanaryaların yedikleri yem çeşitleri de farklılık gösterir. Kanaryalar kuş kafeslerinde besleniyor ise kanarya yemleri dışında farklı besinlerle de beslenebilir. Elma, ayçiçeği ve yeşillik gibi besinler ile de kanarya beslenebilir. Fakat verilen bazı besinler kuşlar için zararlı olduğu unutulmamalıdır. Şekerli besinler özellikle kuşlar için zararlıdır. Kanarya yemi 25 kg boyutu ile normal kuş emlerin farklıdır. Kanaryalara özgü besin içeriği barındırması bakımından önemlidir. Ayrıca türlerine göre de farklılaşan bu yemler özel 25 kg boyutu sayesinde uzun süreli kullanım imkanı tanır.

Kanarya Yemi Kullanımı

Kanarya Yemi Kullanımı

En iyi kanarya yemi tek bir çeşitten yapılmamaktadır. Bu yem çeşitleri kanaryanın yavru olup olmaması ya da kanaryanın türüne göre şekillenebilir. Yem çeşitlerinin içeriği oldukça zengindir. Sade ve karışık olarak yemler kendi içerisinde ayrılmaktadır. Ayrıca tohumun kalitesine göre de yem çeşitleri bulunur. Satın alım öncesinde yemin içeriğine dikkat etmek önemli bir detaydır. Yem seçimlerinde hangi içeriğin en kadar olduğuna ve hangi içeriğin ne işe yaradığına dikkat etmelisiniz. Kanarya yemi fiyatları markasına ve içeriğindeki kaliteye göre değişmektedir. Kanaryaların tüylerine iyi gelecek şekilde hazırlanan bu yem çeşitleri 1-5 kilo arasında değişiklik gösterebilir. Ayrıca özel ambalajları ile satışa sunulur. Yem kilolarında ki artış her ne kadar kolaylık sağlasa da ağzı açık olarak saklandığında bakteri oluşumuna neden olabilir. Bu yüzden saklama koşullarında ağzı açıp vakumlu poşetlerde saklamanız daha doğru olacaktır. Kanarya yemi 20 kg boyutu satın alındığında kanaryaların yemi sevip sevmemesine de dikkat etmelisiniz. Az kiloya sahip ürün ile deneyerek bu ölçümlemeyi yapabilirsiniz.

Kanarya Yemi ve İçeriği

Kanarya Yemi ve İçeriği

Yem çeşitlerinin içeriği vitamin, protein ve mineral bakımından zengindir. Kuşun sağlığı için önemli besin takviyeleri ile zenginleştirilmiştir. Eğer kanaryanız henüz yavru ise karışık kanarya yemi seçimlerinde dikkatli olmalısınız. Yavru kanarya yemlerinin içeriğinde onlar için özel olarak hazırlanan kenevir tohumu, aspur, keten tohumu, darı, iç yulaf, rapiska ve şalgam tohumu yer alır. Bu içeriklerinin her biri kuşun sağlığı için önemli besinlerdir. Bütün tohum çeşitleri yavru kanaryaların beslenmesi için orantılı olarak eklenmiştir. Karışık kanarya yemi 25 kg içerisinde herhangi bir tohumun fazla olarak yer alması kuşunuzun sağlığını olumsuz etkileyebilir. Kuşların ötüşünü ve rengini düzenleyecek detaylar içerir. Kanaryanızın ötüşünün artması ve sesinin güzel olması kanarya ötüm yemi sayesinde sağlanır. Ötüm için özel olarak hazırlanan bu yemler fazla tüketildiğinde kuşlarda çabuk yağlanma olabileceği gibi bağırsaklarında da bozulmalar görülebilir. Şalgam tohumu yem içerisinde yer alır. Bu besin maddesi erkek kanaryaların ötmesi için oldukça faydalıdır.

Kanarya Yemi Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

Kanarya Yemi Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

Kanarya yemi 5 kg fiyatı, kalitesine, amacına ve özel gramajına göre farklılık gösterebilir. Ürün bazında gramajda artış yaşandıkça fiyatında da değişiklik gözlenebilir. Profesyonel üreticiler için büyük gramajlı ürünler tercih edilebilir. Sade kanarya yemi 20 kg bu anlamda uygunluk sağlayabilir. Ayrıca uzun süreli kullanım imkanı da elde edilmiş olur. Özel amaçla üretilen ürünlerin fiyatlarında da değişiklik yaşanabilir. Sade kanarya yemi tüm kanarya çeşitleri için uygunluk sağlayan bir üründür. Bütçe dostu fiyat politikası ile kanarya yemi çeşitlerine Trendyol üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.