İlgili Kategoriler
Fiyat
Tip
Materyal
Garanti Süresi
Kapı Yönü
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kapı Hidroliği

" araması için 262 sonuç listeleniyor

Kapı Hidroliği Çeşitleri ile Kullanışlı Kapılar

Kapı hidroliği adı verilen ürün, kapıların arka kısmına yerleştirilen ve kapının açılıp kapanmasını sağlayan aparatlardır. Kapı hidrolikleri sayesinde kapının istenilen hızda hareket etmesi de sağlanır. Örneğin açılan kapının rüzgâr nedeniyle çarpması kapı hidroliği sayesinde engellenir. Montajı son derece kolay olan bu aparatlar, burma yay sistemli veya hidrolik sistemli gibi farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Tek veya çift kollu olarak tasarlanan bu aparatlar özellikle gün içinde yoğun olarak açılıp kapanan kapıların da uzun ömürlü olmalarını sağlar. Kapı kapatıcısı olarak da bilinen kapı hidroliği, dışa açılan kapılarda kullanıldığında hem iç ortamın ısısını korur hem de kapının gürültülü bir şekilde açılıp kapanmasını önler.

Kapı Hidroliği Çeşitleri

Kapı Hidroliği Çeşitleri

Çalışma prensibine göre yaylı ve hidrolik olmak üzere iki farklı çeşidi bulunan kapı hidroliği, manuel kapı hidroliği ve elektrikli kapı hidroliği olarak kullanıcıların beğenisine sunulur. İç kapı hidroliği seçiminde kapının ağırlığı belirleyici etkenler arasındadır. Kapı ağırlıklarına göre numaralandırılan kapı hidroliği 1, 2, 3, 4, 5 numara olmak üzere 5 farklı çeşittir. 1 numara 25 kg'a kadar olan kapılar için uygunken 2 numara 25-45 kg arasındaki kapılar, 3 numara 40- 65 kg arasındaki kapılar, 4 numara 60- 85 kg, 5 numara ise 80- 120 kg ağırlığındaki kapılar için uygundur. Örneğin kapı hidroliği 100 kg olarak ifade edilen ürün 5 numara kapı hidroliğidir. Rayına göre de 3 farklı kategoriye ayrılan kapı hidroliği raylı, gömme raylı ve standart olarak sınıflandırılır. Kullanıcılara çok fazla seçenek sunan kapı hidrolikleri kapının yüzeyine, çerçevesine ve zemine monte edilmesine göre de farklı montaj seçenekleri sunar. Örneğin stoplu kapı hidroliği zemine monte edilen kapı hidroliği anlamına gelir. Cam kapılarda ise montaj genellikle çerçeveye yapılır.

Kapı Hidroliği Fiyatları

Kapı Hidroliği Fiyatları

Özellikle ağır kapılarda kontrollü açılıp kapanma sağlayan kapı hidrolikleri, kapanma hızının ayarlanmasına imkân tanıyarak hayvanların, çocukların, yaşlıların ve fiziksel olarak güçsüz kişilerin yaralanmasını önler. Özellikle büyük mağazalarda, zincir marketler, bankalar, hastaneler, apartman girişleri, okullar ve restoranlar gibi kapıların sık açılıp kapandığı ortamlarda kapı hidroliği kullanımı çok önemlidir. Dolayısıyla kapı hidrolikleri güvenlik açısından son derece önemli aparatlardır. Kapı hidroliklerinde fiyatlar, marka ve modelin yanı sıra aparatın türüne, materyaline, kullanım alanına ve ekstra özelliklerine farklılık gösterir. Örneğin Cam kapı hidroliği ile çelik kapı hidroliği arasında fiyat farklılıkları söz konusudur. Öte yandan kapı hidrolikleri türü fark etmeksizin herkes için ulaşılabilir fiyatlarla satılan aparatlardır.

Tüm Kapı Hidroliği Markaları Trendyol'da

Tüm Kapı Hidroliği Markaları Trendyol'da

Daha çok yangın çıkış kapıları ile cam mağaza kapılarında kullanılan kapı hidroliği, farklı renkli, fonksiyon, ebat ve çalışma prensibine sahip ürünlerdir. Kapı hidroliği monte edilmiş bir kapının ortalama olarak 65 derece açılmasının ardından çarpma önleyici devreye girerek ideal kapanma gerçekleşir. Böylece kapının rüzgâr nedeniyle aniden kapanması ve olası yaralanmaların önüne geçilmiş olur. Kapının kapanma hızı ise kullanıcı tarafından belirlenir. Kapının ağırlığına göre tercih edilmesi gereken kapı hidroliği, genellikle gümüş renkli olup dirsek kollu ve kayar kollu olarak da sınıflandırılır. Çok fazla çeşidi olan ve farklı kullanım alanlarına uygun olan kapı hidroliği ürünleri hakkında bilgi edinmek ve söz konusu aparatları yakından incelemek istiyorsanız Trendyol sayesinde tüm marka ve modellere ulaşabilirsiniz. Cam kapı hidroliği fiyatları hakkında bilgi edinebilir, kapı hidroliği tavsiye ve önerileri için Trendyol kullanıcı yorumlarından faydalanabilirsiniz. Siz de bu ürüne sahip olmak istiyorsanız uygun fiyat ve güvenli ödeme seçenekleri ile hemen sipariş verebilir, Trendyol ayrıcalıkları ile kısa sürede kapı hidroliği edinebilirsiniz.

Kapı Hidroliği Numaraları Nedir?

Kapı ağırlığına göre farklı numaralandırılan ürün 23 -45 kg kapı ağırlığında 2 numara, 65 kg’da 3 numara paslanmaz raylı sisteme sahiptir. 60 -85 kg 4 numara kapı hidroliği tercih edilir. 80- 100 kg arasında ise 5 numarayı tercih edebilirsiniz. Her açıdan kullanım rahatlığı sunan bütçe dostu malzemeler zorlanmadan temin edebileceğiniz, her kapıda muhakkak yer alması gereken ürünler arasında yer alır. Fiyatları boyut, tasarım ve markalarına göre değişkenlik gösterebilir. Kullanacağınız kapının sistem ve markasına göre farklı şekilde dizayn edilen ürün kullanım bakımından pratiklik sağlar. Gümüş ve gold renk tasarımlarıyla dikkat çeken her kapıya uygun montajlama yapabileceğiniz özel tasarım üründür. Kapının zorlanmadan kolay, hızlı, güvenli bir şekilde açılmasına yardım eder. Hidrolik sistem Latincede gelen su anlamına gelen hydor kelimesinden türemiştir. Kuvvet ve hareket bakımından bütüncül olup sürtünmeli sistemlere göre kolay, verimli şekilde kullanılabilir.

Kapı Hidroliği Nasıl Ayarlanır?

Kapı hidroliği kapı ağırlığına göre numaralandırılmıştır. Kapı model ve boyutlarına özel kolay, sorunsuz, emniyetli bir şekilde ayarlanabilir. Endüstriyel sistem ve ekipmanlarda gerekli olup pek çok alanda ihtiyaç ve beklentilerinize cevap verebilir. Tamamen kendine has özel, dayanıklı yapı özellikleriyle dikkat çeken, enerji tasarrufu sağlayabilen oldukça işlevsel bir üründür. Kapıların kolay kullanım rahatlığını artırarak otomatik, pratik, sorunsuz şekilde çalışmasına yardım eder. İnsan gücünün yetersiz kaldığı zamanlarda devreye girerek kapı bağlantısının emniyetli, hızlı, rahat şekilde açılmasına yardım eder. Depo, pompa, kullanıcı elemanlar, boru hortum bağlantı elemanları, sızdırmaz elemanlar ,akümülatör filtre ve soğutucularda kullanılabilir. Enerjiden tasarruf edebileceğiniz işlemlerinizi kolaylaştıran son derece sağlam ve dayanıklı ürünlerdir. Kapıların kolay, pratik şekilde açılıp kapanmasını sağlayan, çarpma hızını yavaşlatan, gıcırtı oluşumunu önleyen basit, özel tasarım sistemdir.

Kapı Hidroliğine Hangi Yağ Konur?

Kapı hidroliği için tercih edilen yağ türü, kapınızın model, tasarımına göre değişkenlik gösterebilir. Yağ dökme işlemini güneşe çıkmadan önce uygulamanız tavsiye edilir. Her ekipmanın sorunsuz, rahat şekilde çalışmasını sağlayan, insan gücünün yetersiz kaldığı zamanlarda devreye giren işlevsel, otomatik, özel tasarım üründür. Taşıma işlerinde, tersanelerde, inşaatlarda, tüm sanayi ve fabrika sektöründe kullanabileceğiniz günümüzün olmazsa olmaz işlevsel ürünleri arasında yer alır. Kapılarda kullanılan bu sistem kapıların kolay, sorunsuz, emniyetli şekilde açılmasını sağlarken gıcırtı, çarpma sorunlarını da en az seviye indirebilir. Sıvıların sıkışma durumu söz konusu olmadığı için sıvı yağ kullanarak ürünü pratik, kolay şekilde kullanabilirsiniz. Uzaktan kontrol edebileceğiniz kapı hidrolikleri esnek yay sistemiyle rahatça açılıp kapanabilir. Sıvıyı depolayarak basınç uygulayan, enerji gücüyle başka sistemleri kolaylıkla çalıştırabilen, esneme payını artıran, az yer kaplayan bu ürünleri Trendyol'da analiz ederek rahat, hızlı bir şekilde sipariş edebilirsiniz.