İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
"

Kapı Hidroliği

" araması için 436 sonuç listeleniyor
Fors Kapı Hidroliği
KARGO BEDAVA
ForsKapı Hidroliği
(7)
195,00 TL
170 TL
Sepete Git

Kapı Hidroliği Çeşitleri ile Kullanışlı Kapılar

Kapı hidroliği adı verilen ürün, kapıların arka kısmına yerleştirilen ve kapının açılıp kapanmasını sağlayan aparatlardır. Kapı hidrolikleri sayesinde kapının istenilen hızda hareket etmesi de sağlanır. Örneğin açılan kapının rüzgâr nedeniyle çarpması kapı hidroliği sayesinde engellenir. Montajı son derece kolay olan bu aparatlar, burma yay sistemli veya hidrolik sistemli gibi farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Tek veya çift kollu olarak tasarlanan bu aparatlar özellikle gün içinde yoğun olarak açılıp kapanan kapıların da uzun ömürlü olmalarını sağlar. Kapı kapatıcısı olarak da bilinen kapı hidroliği, dışa açılan kapılarda kullanıldığında hem iç ortamın ısısını korur hem de kapının gürültülü bir şekilde açılıp kapanmasını önler.

Kapı Hidroliği Çeşitleri

Kapı Hidroliği Çeşitleri

Çalışma prensibine göre yaylı ve hidrolik olmak üzere iki farklı çeşidi bulunan kapı hidroliği, manuel kapı hidroliği ve elektrikli kapı hidroliği olarak kullanıcıların beğenisine sunulur. İç kapı hidroliği seçiminde kapının ağırlığı belirleyici etkenler arasındadır. Kapı ağırlıklarına göre numaralandırılan kapı hidroliği 1, 2, 3, 4, 5 numara olmak üzere 5 farklı çeşittir. 1 numara 25 kg'a kadar olan kapılar için uygunken 2 numara 25-45 kg arasındaki kapılar, 3 numara 40- 65 kg arasındaki kapılar, 4 numara 60- 85 kg, 5 numara ise 80- 120 kg ağırlığındaki kapılar için uygundur. Örneğin kapı hidroliği 100 kg olarak ifade edilen ürün 5 numara kapı hidroliğidir. Rayına göre de 3 farklı kategoriye ayrılan kapı hidroliği raylı, gömme raylı ve standart olarak sınıflandırılır. Kullanıcılara çok fazla seçenek sunan kapı hidrolikleri kapının yüzeyine, çerçevesine ve zemine monte edilmesine göre de farklı montaj seçenekleri sunar. Örneğin stoplu kapı hidroliği zemine monte edilen kapı hidroliği anlamına gelir. Cam kapılarda ise montaj genellikle çerçeveye yapılır.

Kapı Hidroliği Fiyatları

Kapı Hidroliği Fiyatları

Özellikle ağır kapılarda kontrollü açılıp kapanma sağlayan kapı hidrolikleri, kapanma hızının ayarlanmasına imkân tanıyarak hayvanların, çocukların, yaşlıların ve fiziksel olarak güçsüz kişilerin yaralanmasını önler. Özellikle büyük mağazalarda, zincir marketler, bankalar, hastaneler, apartman girişleri, okullar ve restoranlar gibi kapıların sık açılıp kapandığı ortamlarda kapı hidroliği kullanımı çok önemlidir. Dolayısıyla kapı hidrolikleri güvenlik açısından son derece önemli aparatlardır. Kapı hidroliklerinde fiyatlar, marka ve modelin yanı sıra aparatın türüne, materyaline, kullanım alanına ve ekstra özelliklerine farklılık gösterir. Örneğin Cam kapı hidroliği ile çelik kapı hidroliği arasında fiyat farklılıkları söz konusudur. Öte yandan kapı hidrolikleri türü fark etmeksizin herkes için ulaşılabilir fiyatlarla satılan aparatlardır.

Tüm Kapı Hidroliği Markaları Trendyol'da

Tüm Kapı Hidroliği Markaları Trendyol'da

Daha çok yangın çıkış kapıları ile cam mağaza kapılarında kullanılan kapı hidroliği, farklı renkli, fonksiyon, ebat ve çalışma prensibine sahip ürünlerdir. Kapı hidroliği monte edilmiş bir kapının ortalama olarak 65 derece açılmasının ardından çarpma önleyici devreye girerek ideal kapanma gerçekleşir. Böylece kapının rüzgâr nedeniyle aniden kapanması ve olası yaralanmaların önüne geçilmiş olur. Kapının kapanma hızı ise kullanıcı tarafından belirlenir. Kapının ağırlığına göre tercih edilmesi gereken kapı hidroliği, genellikle gümüş renkli olup dirsek kollu ve kayar kollu olarak da sınıflandırılır. Çok fazla çeşidi olan ve farklı kullanım alanlarına uygun olan kapı hidroliği ürünleri hakkında bilgi edinmek ve söz konusu aparatları yakından incelemek istiyorsanız Trendyol sayesinde tüm marka ve modellere ulaşabilirsiniz. Cam kapı hidroliği fiyatları hakkında bilgi edinebilir, kapı hidroliği tavsiye ve önerileri için Trendyol kullanıcı yorumlarından faydalanabilirsiniz. Siz de bu ürüne sahip olmak istiyorsanız uygun fiyat ve güvenli ödeme seçenekleri ile hemen sipariş verebilir, Trendyol ayrıcalıkları ile kısa sürede kapı hidroliği edinebilirsiniz.

Yukarı Çık