"

Karabuğday Unu

" araması için 351 sonuç listeleniyor
Cey Natural Foods Karabuğday Unu 500 Gr

Cey Natural FoodsKarabuğday Unu 500 Gr

(137)
Karabuğday Unu 500 Gr
95 TL
Sepete Git

Karabuğday Unu Çeşitleri ile Sağlıklı Beslenin

Her ne kadar bir buğday türünü çağrıştırsa da karabuğday, bir buğday değildir. Buğday olmaması nedeniyle glütensiz olan karabuğday, bu özelliği sebebiyle son dönemin beslenme programlarına dâhil olur. Kuzukulağıgiller familyasına ait, geniş yaprakları olan bir bitki türü olan karabuğday, tahıla benzeyen ve tüketilebilen tohumlar üretir. Ülkemizde yetiştiriciliği henüz yeni olan bu bitkinin, ilerleyen dönemde yaygınlaşmasıyla birlikte beslenme programlarında sıklıkla yer alacağı öngörülür. Bir diğer ismi greçka olan karabuğdayın içerisinde bolca lif ve düşük miktarda yağ bulunur. Bunun yanı sıra glüten içermemesi sebebiyle, glütene karşı hassasiyeti bulunan veya glütensiz beslenme programına uyan kişilerin vazgeçilmez besin kaynağı arasında yer alır. 100 gramında 10 gram lif ve 13 gram protein barındıran greçka; magnezyum, B vitamini, kalsiyum ve potasyum yönünden zengin içeriği sayesinde vücut için oldukça sağlıklı bir profil çizer. Dengeli ve sağlıklı beslenmeye adım atanların beslenme listesinden çıkardıkları buğdayın yerini alan besin, unu ile her yiyeceğe faydasını taşır. Glutensiz karabuğday unu faydaları açısından oldukça tatmin edici ve sağlıklı bir görünüm çizer.

Karabuğday Unu Faydaları

Karabuğday Unu Faydaları

Bağırsakları düzenleyerek kötü bakterilerden arındıran ve kalsiyum emilimini yükselten lifi yoğun olarak içeren karabuğday unu, lif oranı sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıda bulunur. Neredeyse et kadar yüksek protein içeren besin, vejetaryen ve vegan beslenme programlarında sıkça yer alır. Yüksek lif oranı sayesinde kolay sindirilen ve böylece sindirim sorunlarına çözüm olan karabuğday unu, yer aldığı yiyeceklere hoş bir aroma katar. Düzenli kullanımda hipertansiyon riskini azaltan besin, içerisinde bulunan rutin sayesinde kolesterolün düşürülmesinde etkili bir performans sergiler. Kalp dostu olan karabuğday, düzenli kullanım sonrası sağlığınızı olumlu yönde etkiler. Karabuğday unu faydaları arasında kan şekerini düşürmesi de yer alır. Karbonhidratların kandaki glikoz seviyesini etkileme düzeylerini sayısal olarak belirleyen glisemik indeksi değerinin düşük olduğu karabuğday; böylece kan şekerini dengeli biçimde düşürerek kontrol altına alır. İçerisinde yoğun olarak antioksidan ve sağlıklı bileşenler barındırması sebebiyle kansere karşı doğal bir koruyucu kalkan olur. Özellikle göğüs ve kolon kanseri riskini azaltmasıyla bilinen besin, hastalıklara karşı koruyucu görev üstlenir. Tansiyon üzerindeki zararlı etkileri dengeleyen potasyumu yoğun miktarda içeren karabuğday, tansiyon hastalarının diyet programlarında yer bulur. Mineral ve vitamin yönünden zengin olan bileşimi içerdiği magnezyum, fosfor, demir ve potasyum sayesinde kansızlığa karşı savaş açar.

Karabuğday Unu Fiyat

Karabuğday Unu Fiyat

Karabuğday unu fiyatlarını belirleyen faktörler arasında miktarı önemli pay sahibi olur. Karabuğday unu 5 kg, karabuğday unu 1 kg, 25 kg olmak üzere çeşitlenen miktar seçenekleri fiyatları belirler. Un kullanmak yerine daha sağlıklı bir alternatif arayışı içerisinde olanların yöneldiği bu besin maddesi, sağladığı faydalarla oldukça beğenilir. Sabah kahvaltılarında sağlıklı atıştırmalıklar için kullanabileceğiniz greçka sayesinde; pankek, börek, kek, ekmek vb. gibi pek çok yiyeceği hazır hale getirebilirsiniz. Renklendirici içermeyen karabuğday ununu çiğ veya taş değirmende çekilmiş şekilde bulabilirsiniz. Atalık tohumların buğdaylarından elde edilen unlar, greçka koleksiyonu içerisinde yer alan farklı bir grup olarak karşınıza çıkar. Bu gruptaki unların elde edilme sürecinde kullanılan buğdaylar, genetiği değiştirilmeden sunulur. Herhangi bir ilaç veya kimyasal gübre kullanılmadan elde edilen çiğ karabuğdayların taş değirmende öğütülmesi sonucunda oluşan unlar, nadide bir besin grubunu kullanıcılarına armağan eder. GDO içermeyen, vegan ve şekersiz yapısı ile beğeni toplayan organik karabuğday unu lezzetiyle sağlığı bir arada sunar. Koruyucu ve katkısı maddesi içermeyen %100 doğal yapısıyla beğeni toplayan ürünler, kullanıcı sağlığını baz alan üretimlerle servis edilir. Karabuğday unu kalori açısından incelendiğinde ise 100 gram çiğ karabuğday yaklaşık olarak 343 kalori içerir. Bu kalori tamamen sağlıklı olmasının yanı sıra gramaj içerisinde bulunan proteinler ve antioksidanlar diyet listelerinde sıkça yer bulmasının sebebi olarak gösterilir. Her öğünde farklı lezzetler yaratmak adına kullanılabilen greçkadan glütensiz un üretilebildiği için makarna, ekmek ve tüm unlu mamüller bu undan yapılabilir. Kandaki şeker seviyesini yükseltmeden vücuda enerji sağlayan, glisemik indeksi düşük olan karabuğday unu sayesinde yemeklerine lezzetli sağlığı armağan edebilirsiniz. Karabuğday unu özellikleri ve karabuğday unu besin değeri ile ilgili bilgilere Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz. Dünya genelinde oldukça yaygın kullanılan karabuğday unu, ülkemizde de günden güne popülerleşerek sağlıklı beslenmenin ilk adımı oluşturur. Çölyak hastalarının ve glüten hassasiyeti bulunan kişilerin sıkça kullandığı karabuğday unu, hassasiyeti bulunan kişilerin lezzetli tariflerden mahrum kalmamasını sağlar. Ekmek, kek, börek başta olmak üzere tüm hamur işi yiyecekleri elde edebileceğiniz bu besin sayesinde sağlıklı yaşamın verdiği zindelikle yaşamınıza devam edebilirsiniz. Ayrıca; Trendyol üzerinden karabuğday unu kullananların yorumlarına da göz atabilirsiniz.

Karabuğday Unu Trendyol’da

Karabuğday Unu Trendyol’da

Gıdalar hayatımızda önemli pay sahibi olmakla beraber gıdaların temin edileceği yer de son derece önem arz eder. Güvenilir ve kaliteli bir platformdan elde edeceğiniz besinler size ve sevdiklerinize dost olur. Kan değerlerini yükselterek kişilerin daha zinde ve sağlıklı olmasını sağlayan bu besinin kullanımı, faydaları sebebiyle uzmanlar tarafından önerilir. Karabuğday unu, kalori değerleri açısından düşüktür. Böylece kilo vermeye yardımcı olan besin, içerdiği düşük yağ oranı ile yağ yakımını destekler. İçerdiği yüksek lif uzun süre tok tutmayı sağlarken karabuğday unu ile yapılan hamur işi yiyecekler, hem lezzetli, hem de sağlıklı öğünlerin oluşmasına yardımcı olur. Karabuğday unu, özellikleri bakımından cilt ve saç sağlığına da oldukça yarar sağlar. İçerdiği B1, B5, B3 ve B9 vitaminleri saçların çok daha güçlü olmasına yardımcı olur. Vücudun keratin üretmesi için gereken aminoasitleri sunan karabuğday, saçların ve tırnakların temel bileşeninin oluşmasını hızlandırır. Kırışıklıkları önlemeye yardımcı rutin maddesi sayesinde cilt dostu olan ve cildin canlılığını kazanmasını sağlayan bu besin maddesi, faydaları ile birlikte sağlıklı bir ömür geçirmenize aracı olur. Güvenilir alışverişin adresi Trendyol, glütensiz beslenme programınıza uyum sağlayacak gıdalardan olan karabuğday ununu farklı markalarla müşterilerine sunar. 500 gram, 1 kilogram, 5 kilogram olmak üzere değişen un miktarları arasında ihtiyacınıza uygun olanı tercih ederek lezzetli yiyeceklerin hazırlanması için ilk adımı atabilirsiniz. Dilerseniz önce 250 gram gibi ufak miktar alarak deneyebilir, ardından daha fazla un alarak düzenli olarak faydasından yararlanabilirsiniz. Tatlıların besin değerinin artırılması için kullanabileceğiniz bu un, hamur işi yediğinizde kendinizi suçlu hissetmemenizi sağlar. Karaciğer yağlanmasının önüne geçen greçka unu, içerdiği kolin bileşeni ile vücut için pek çok faydayı bir arada sunar. Yarı yarıya beyaz un ile karıştırarak kullanabileceğiniz karabuğday ununu dilerseniz tek başına da değerlendirebilirsiniz. Erişte, makarna, fit kekler, çorba, kurabiye, ekmek, krep, pankek başta olmak üzere sayısız tarifte değerlendirebileceğiniz karabuğday unu; sağlıklı yapısı ile bedeninize dost olurken kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Egzersiz programınıza başladığınız zaman kaçındığınız tüm yiyecekleri besin değeri yüksek ve sağlıklı hale getirmek için tercih edeceğiniz karabuğday unu, lifli yapısı sayesinde uzun süre tok tutar. Sayfamızın zengin koleksiyonu içerisinde sunulan karabuğday unu çeşitleri arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Sağlıklı yaşama adım atmak için size destek olan Trendyol sayesinde beyaz una alternatif olan karabuğday ununu temin edebilir, düzenli kullanım sonrası kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Ayrıca; Trendyol üzerinden sade karabuğday unu, filizlendirilmiş karabuğday unu, kavrulmuş karabuğday unu, tam karabuğday unu, kavrulmamış karabuğday unu seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Karabuğday Unu Nedir?

Glutensiz yapısı, tok tutucu özelliğiyle ön plana çıkan kuzukulağıgiller familyasına ait, geniş yapraklı bitkiden üretilen doğal bir üründür. Ülkemizde yetiştiriciliği henüz yeni olan bu ürün ilerleyen dönemlerde popüler hale gelmiştir. Faydalı, lezzetli, doyurucu özellikleriyle ön plana çıkar. Beslenme programlarında oldukça yoğun ilgi gören bolca lif ve düşük miktarda yağ içeriğine sahip un, gluten içermemesi sebebiyle glutene karşı hassasiyeti olanların tercihidir. Lezzetli aroması kadar hipertansiyon riskini azaltmaya destek olabilen etkisiyle sıklıkla tercih edilir. Kolesterolün düşürülmesinde destekleyici bir yapı sergileyebilir. Glutensiz beslenme programına uyan kişilerin vazgeçilmezi haline gelen besin kaynağının 100 gramında 10 gram lif, 13 gram protein bulunur. B vitamini, potasyum, kalsiyum, magnezyum bakımından da zengin olup vücut için sağlıklı profil çizdiği görülmüştür. Dengeli ve sağlıklı beslenmeye adım atanların beslenme listesinden çıkaramayacakları doğal içerikli bir besin kaynağıdır.

Karabuğday Nerelerde Kullanılır?

Destekleyici özellikleriyle dikkat çeken, bağırsakları düzenleyerek kötü bakterilerden arındırmaya yardımcı olan doğal ürün pek çok ekmek, kek, pankek, börek ve sağlıklı atıştırmalıklarda kullanılır. Yüksek protein değerlerine sahip olup vejetaryen ve vegan beslenme programlarında oldukça ilgi görür. Yüksek lif oranına sahip olup sindirim sistemini destekleyici etkisiyle dikkat çeker. GDO içermeyen şekersiz vegan yapısıyla öne çıkan, damakta tat bırakan lezzeti ile oldukça tercih edilir. Ekmek, makarna ve tüm unlu mamullerde kullanılabilen, kandaki şeker seviyesini dengeleyen yüksek enerji desteği sağlayan bir üründür. Glisemik indeksi düşük olan, kalp dostu karabuğdayın düzenli kullanım sonrası sağlık üzerinde daha pek çok destekleyici etkileri olduğu görülmüştür.

Karabuğday Unu Nereden Bulunabilir?

Karbonhidratların kandaki glikoz seviyesini etkileyen glisemik indeks değerlerinin düşük olduğu bu ürün, marka ve miktarına göre farklı şekilde fiyatlandırılır. Enerji açısından incelendiğinde 100 gram üründe yaklaşık olarak 343 kalori olduğu görülmüştür. Tamamen sağlıklı olmasının yanı sıra antioksidan ve protein içeriği bakımından da diyet listelerinde oldukça tercih edilir. Her öğünde farklı lezzetler tadabileceğiniz glutensiz bir üründür. Tansiyon oranını, kan şekerini dengelemeye destek verebilen, potasyum oranı yüksek bu ürün tansiyon hastaları tarafından oldukça ilgi görür. Mineral ve vitamini yönünden zengin olup demir, potasyum, fosfor, magnezyum içeriği sayesinde kansızlığa karşı tedavi destekleyicidir. Vücut sağlığınızı destekleyebilen doğal içerikli ürünü Trendyol 'dan satın alabilirsiniz. Sabah kahvaltılarında sağlıklı atıştırmalıkların yanı sıra pek çok kek, börek, pasta yapımında kullanılabilen bu ürünler sizleri bekliyor.