placeholder
"

Kaş Jileti

" araması için 786 sonuç listeleniyor
cemece 3lü Kaş Usturası Kaş Jileti
cemece3lü Kaş Usturası Kaş Jileti
(66)
3lü Kaş Usturası Kaş Jileti
26,40 TL
Sepete Git

Kaş Jileti

Kaş Jileti

Kaş jileti ülkemizde moda olmaya başlayan ve kullanımı oldukça yaygınlaşan bir epilasyon aracı olarak karşımıza çıkıyor. Yurt dışında kullanımı ise uzun zamandır oldukça yaygın bir araç olarak biliniyor. Hem kadın hem de erkeklere yüz tüylerini alma konusunda kolaylık sağlayan kaş jileti, kaş usturası olarak da biliniyor. Kaş jileti kaşları ve yüzdeki ayva tüyleri alma konusunda kullanılıyor. Hatta bu konuda en güvenilir araçlardan bir tanesi olarak yorumlanıyor. Kaş jileti ya da kaş usturası kullanımı açısından oldukça kolay bulunuyor. Diş fırçasına benzeyen ergonomik yapısı ile oldukça kolay kullanılıyor.

Kaş Jileti Nedir?

Kaş jileti genellikle tip olarak diş fırçası ile benzerlik gösteriyor. Fakat diş fırçasının kıllarının bulunduğu kısımda jiletler yer alıyor. Kaşları ve yüzdeki ayva tüyleri alma konusunda maksimum kolaylık sağlıyor. Kullanımı oldukça kolay olan kaş jileti tüyleri alırken yüzü kesme tehlikesini minimuma indiriyor. Kaşları jiletle almak ağdayla veya diğer epilasyon yöntemleri ile almaktan çok daha kolay ve hızlı oluyor. İki kaşı arasında fark olanlar kaş jileti ile kaşlarına kolaylıkla şekil verebiliyor.

Kaş jileti, yabancı ülkelerde zaten popüler olan, ülkemizde de yakın zamanda popülerleşmeye başlayan bir tüy alma aparatı olarak karşımıza çıkıyor. Diğer yöntemlere göre cildi kesme tehlikesi en düşük seviyeye inmiş oluyor. Kaş jileti kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılıyor. Farklı çeşitleri bulunan kaş jileti kullanımı, kullanıcıların yorumlarına göre oldukça kolay oluyor. Saniyeler içerisinde istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlıyor.

Kaş Jileti Çeşitleri Nelerdir?

Kaş jileti kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılıyor. Bu çeşitler içerisinde en çok kullanılan çeşidi tipi diş fırçasına benzeyen kaş usturası olarak karşımıza çıkıyor. Tekli, 2’li, 3’lü, 4’lü, 6’lı paketler halinde satışa sunuluyor. Kaş şekillendirici jilet tercihi pilli kaş jileti olan kişiler de bulunuyor. Pilli olan kaş jiletlerinin kullanımı diğerlerine nazaran daha kolay oluyor. Ayrıca yüz bölgesi için üretilen tıraş makinesi setleri bulunuyor. Bu setlerin içerisinde tıraş makinesi, fırça, kase ve yedek jiletler yer alıyor. Kullanımı oldukça kolay olan bu tıraş makineleri uzun süre kullanılabiliyor.

Bir diğer çok tercih edilen kaş jileti çeşidi asansörlü kaş jileti olarak karşımıza çıkıyor. Bu asansörlü model kullanım açısından oldukça kolay bir model olarak biliniyor. İnce ve uzun yapısı sayesinde zor bölgelere kolayca adapte olabiliyor.

Asansörlü Kaş Jileti Nedir?

Standart kaş jiletlerinin yanı sıra daha kalifiye olan asansörlü kaş jiletleri de kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görüyor. Asansör için yan kısmında bir düğme yer alıyor. Bu düğmeye basarak asansör açılıp kapatılabiliyor. Asansörlü kaş jiletinin kullanımı da standart kaş jiletleri gibi oldukça kolay bulunuyor. Asansörlü olması haricinde diğer kaş jiletleri ile aynı özellikleri gösteriyor ve aynı konulara dikkat ederek kullanmak gerekiyor. Dikkatli kullanıldığı takdirde kişiye herhangi bir zararı bulunmuyor.

Kaş Jileti Nasıl Kullanılır?

Jiletle kaş alma oldukça kolay bir işlem olarak biliniyor. Sadece jileti kaşların çıkış yönünün tersine doğru kullanmak yeterli oluyor. Bu aşamada çok iç kısımlara girmemeye ve kaşların şekline zarar vermemeye dikkat etmek gerekiyor. Dikkatli olunduğu takdirde mucizevi sonuçlar elde edilebiliyor. Sadece birkaç saniye içerisinde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün oluyor. Kaş jileti kullanmadan önce kayganlaştırıcı yağlar sürülerek daha pürüzsüz bir sonuç elde edilebiliyor. Kayganlaştırıcı yağ olarak badem yağı, Hint yağı, Hindistan cevizi yağı, avokado yağı kullanılabiliyor. Bu konuda seçim tamamen kişinin kendi ihtiyaçlarına ve tercihine kalmış oluyor.

Yüzdeki ayva tüyleri alırken kaş jiletini yine aynı şekilde kaşların çıkış yönünün tersine doğru kullanmak gerekiyor. Sadece 1 dakika içerisinde yüzdeki tüm istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün oluyor. Bu aşamada yüzde sivilce ve yara gibi problemler var ise zarar görmemesi için kaş jiletini o bölgeye getirmemeye dikkat etmek gerekiyor.

Yüz bölgesinde çok daha pürüzsüz bir sonuç elde etmek mümkün oluyor. Ayrıca kayganlaştırıcı yağ sürüldüğü için cilt nemlenmiş ve daha yumuşak bir hale gelmiş oluyor. Kayganlaştırıcı yağ sürerken masaj yapılması kan akışının hızlanmasına ve cildin daha güzel bir hale gelmesine yardımcı oluyor.

Kaş Jileti Kaç Kere Kullanılabilir?

Kaş jileti doğru kullanılmadığı takdirde ciltte enfeksiyon ve yaralara sebebiyet verebiliyor. Üretilen kaş jiletleri çoğunlukla tek kullanımlık oluyor. Tekrar tekrar kullanılması durumunda hijyen sorunu sebebiyle cilde zarar verebiliyor. Tıraş makinesi setleri içerisinde ise yedek jiletler bulunuyor. Jiletler değiştirilerek çok defa kullanılabiliyor. Bu konuda seçilen kaş jiletinin kullanım talimatına dikkat etmek gerekiyor. Tek kullanımlık jiletler 2’li, 3’lü, 4’lü, 6’lı setler halinde satışa sunuluyor. Dolayısıyla çok defa kullanmak isteyenlerin bu setleri tercih etmesi daha sağlıklı oluyor. Tek kullanımlık jiletlerin bir kere kullandıktan sonra atılması durumunda ise sağlık için herhangi bir zararı bulunmuyor. Kullanırken temiz cilde uygulamak ve hijyen kurallarına dikkat etmek gerekiyor. Tek sefer kullanmasına rağmen yine de hijyen konusunda korku duyanlar kullandıktan sonra enfeksiyonları engelleyen çay ağacı yağı ile bakım yapabiliyor.

Kaş Jileti Kaşları Kalınlaştırır mı?

Kaş jiletinin kaşları kalınlaştırıp kalınlaştırmayacağı konusu oldukça merak ediliyor. Bu konuda hem kaşlarının kalın olmasını isteyen kişiler hem de kaşlarının kalınlaşmasını istemeyen kişiler merak içerisinde oluyor. Kaş jileti tek başına kaşların kalınlaşması konusunda etkili olmuyor. Fakat vücuda jilet sürmek konusundaki aynı görüş burada da geçerli oluyor. Kaşlar kesildiği için küt bir şekilde çıkıyor. Bu durum daha sert olmasına sebep oluyor. Kaşlar daha sert çıktığı için kalınlaşma yanılgısı oluşuyor.

Kaşlarının kalınlaşmasını isteyenler için bu durum üzücü olsa da çaresi bulunuyor. Kaş jileti ile birlikte kullanılan bazı yağlar bu konuda oldukça etkili oluyor. Özellikle Hint yağı ve badem yağı kaşların kalınlaşması konusunda mucizeler yaratıyor. Hint yağı ve badem yağı hem kaşlar alınmadan önce kayganlık sağlamak amacıyla hem de kaşlar alındıktan sonra bakım amacıyla kullanılabiliyor. Bakım yağları dışında Aloe Vera kullanımı da kaşların kalınlaşması konusunda mucizeler yaratıyor. Kaşların kalınlaşması için bol bol nemlendirmek ve masaj yaparak kan akışını hızlandırmak gerekiyor. Ayrıca yumurta sarısı maske şeklinde kaşlara sürüldüğünde de kalınlaşma sağlanabiliyor. Bu konuda en etkili kür ise sarımsak kürü olarak karşımıza çıkıyor. Sarımsak kürü kaşları aldıktan sonra kalan bölgelere sürülüyor. Böylece kaşların kalınlaşması ve çoğalması mümkün oluyor.

Kaş Jileti Kaşları Çoğaltır mı?

Kaş jileti hakkında yanlış bilinenlerden bir tanesi de kaşları çoğaltacağı konusu olarak karşımıza çıkıyor. Kaş jileti tek başına kaşların çoğalması ve kalınlaşması konusunda etkili olmuyor. Her ne kadar artık kalın kaşlar moda olsa da kaş jiletinin bu konuda tek başına bir etkisi bulunmuyor. Kaşlar daha hızlı çıktığı için çoğalmış gibi algılanabiliyor. Fakat ağda ve cımbız gibi yöntemler kaşların azalmasına neden olabildiği için kaşlarının çoğalmasını isteyenlerin kaş jileti kullanması gerekiyor.

Esas olarak kaşların çoğalmasını sağlıklı ve düzenli beslenme sağlıyor. Özellikle A vitamini, E vitamini, B3 vitamini ve C vitamini açısından yüksek seviyelerde beslenmek kaşların kalınlaşması ve çoğalması konusunda oldukça etkili oluyor. Kaşlarının çoğalmasını ve kalınlaşmasını isteyenlerin bol bol lifli gıdalar tüketmesi gerekiyor. Ayrıca kaşları bol bol nemlendirmek ve onlara masaj yapmak gerekiyor. Nemlendirici olarak Hint yağı ve badem yağı gibi kaş bakımında etkili olan ürünleri kullanmak ve sürerken masaj yaparak kan akışını hızlandırmak etkili oluyor. Kaşlara alındıktan sonra sarımsak kürü ya da soğan suyu sürmek bu konuda mucizeler yaratıyor. Kaş alma jileti ise bu konuda yardımcı bir unsur oluyor.

Kaş Jiletinin Zararları Var mı?

Kaş jiletinin bilinenin aksine herhangi bir zararı bulunmuyor. Kaşları almaya yarayan bu alet kesinlikle alınmayan bölgelerde kaşları dökme gibi bir zarar vermiyor. Sadece istenmeyen tüylerden kurtulmaya yarıyor. Kaş jileti tek başına kaşlarda dökülme, kalınlaşma, çoğalma gibi etkiler yapmıyor.

Kaş jiletinin zararı olmadığı gibi pek çok yararı bulunuyor. Kaş jileti öncesinde yüze sürülen nemlendirici ve kayganlaştırıcı yağlar cilde ve kaşlara bakım yapıyor. Diğer yöntemlere göre kaşları şekillendirmek çok daha kolay oluyor. Fakat kaş jileti ile kaşları alırken şeklini bozmamak için yavaş olmaya ve istenmeyen yerlerdeki kılları yanlışlıkla almamaya dikkat etmek gerekiyor. Dikkatli olunduğu takdirde alınmayan bölgelerde kaşlarda dökülme gibi bir soruna yol açmıyor.

Kaş Jileti Kullanmanın Diğer Yöntemlere Göre Avantajları Nelerdir?

  • Kaş jileti diğer yöntemlerde olduğu gibi kaşlarda dökülme ya da azalma gibi bir soruna yol açmıyor.
  • Kaş jileti ile kaşları almak sadece saniyeler içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Bu şekilde vakitten tasarruf sağlıyor.
  • Tek kullanımlık kaş jiletleri oldukça hijyenik oluyor. Tekrar tekrar kullanılmadığı için enfeksiyon gibi sorunlara yol açmıyor.
  • Ağda, cımbız, epilasyon aleti gibi yöntemlerle kaşlarını alamayanlar bile rahatlıkla kullanabiliyor.
  • Kaş jileti sonrasında cilt üzerinde diğer yöntemlerde olduğu gibi sivilce gibi problemler oluşmuyor. Bunun için tek kullanımlık jiletlerin birden fazla kez kullanılmaması ve hijyen kurallarına uyulması gerekiyor.
  • Kaş jileti öncesinde kayganlaştırıcı yağlardan yararlanılması durumunda cilde ve kaşlara aynı zamanda bakım yapılmış oluyor.
  • Cildi kesme ve cilde zarar verme tehlikesi minimum seviyeye inmiş oluyor.
  • İki kaşı arasında fark olanlar için kaşlara şekil vermek çok daha kolay oluyor.
  • Kaş jileti hassas ciltler dahil her cilt tipinde kullanılabiliyor. Sadece sivilceli ve egzamalı ciltlerde dikkatli kullanılması tavsiye ediliyor.
  • Kaş jileti istenmeyen tüylerin yanı sıra cilt üzerindeki ölü deriyi de alır. Bu sebeple cilt çok pürüzsüz ve yumuşak olur.

Kaş Jileti Yüzün Diğer Kısımlarında Kullanılır mı?

Kaş jileti kullanımının yaygın bir şekli daha yüzdeki ayva tüyleri almak olarak karşımıza çıkıyor. Yüz hassas bir bölge olduğu için ağda, epilasyon aleti gibi ürünlerin kullanımı cilde zarar verebiliyor. Cımbız ile ayva tüylerden kurtulmak ise oldukça uzun süren ve zorlu bir işlem oluyor. Ayva tüyler zor göründüğü için cımbız ve ip gibi aletlerle istenilen pürüzsüzlük elde edilemeyebiliyor. Kaş jiletiyle ise yüzdeki ayva tüylerden kurtulmak sadece birkaç saniye sürüyor. Kuru cilde uygulanabildiği gibi öncesinde cilde bakım yağları sürülerek de uygulanabiliyor. Kayganlaşma daha da kolaylık sağlayacağı için kaş jileti kullanmadan önce kayganlaştırıcı yağlar ile yüze masaj yapılması öneriliyor.

Yüzdeki ayva tüyleri almak için kaş jiletinin tüylerin çıkış yönünün tersine doğru sürülmesi gerekiyor. Kaşlarda olduğu gibi tüyler daha küt çıktığı için çoğalma ya da kalınlaşma algısı yaratabiliyor. Fakat kaş jiletinin ayva tüyler üzerinde de bu tür bir etkisi bulunmuyor. Cilde zarar verme tehlikesi en düşük seviyeye indirilmiş oluyor. Diğer yöntemlerden çok daha pürüzsüz bir sonuç saniyeler içerisinde elde edilebiliyor. Yüzdeki ayva tüylerden kurtulduktan sonra tamamen pürüzsüz cilde makyaj daha kolay oturuyor ve daha güzel görünüyor.

Yüz İçin Tıraş Makinesi Kullanılır mı?

Kaş jileti olarak kullanılabilecek bir diğer yöntem yüz için kullanılan tıraş makinesi olarak karşımıza çıkıyor. Yüz için tıraş makinesi ayarlanabilir ve standart olarak ikiye ayrılıyor. Çoğunlukla set halinde satışa sunuluyor. İçerisinde yedek jiletler, paslanmaz çelik tıraş kasesi, tıraş fırçası, ayarlanabilir ya da standart manuel tıraş makinesi bulunuyor. Yedek jiletleri sayesinde tek kullanımlık kaş usturalarının aksine çok defa kullanılabiliyor. Kullanım kolaylığı açısından klasik kaş jileti ile aynı kolaylıkta bulunuyor. Dikkatli kullanıldığı takdirde cilde ya da kaşlara herhangi bir zarar vermiyor. Cildi kesme tehlikesi minimum seviyede oluyor. Tüylerde artış ya da kalınlaşmaya yol açmıyor. Yüz bölgesinde tüylerden kurtulma konusunda en etkili ve en sağlıklı yöntemler arasında yer alıyor. Yüz için tıraş makinesi fiyatları çeşitli faktörlere ve indirim durumuna göre değişkenlik gösteriyor. Fiyatı belirleyen ana unsur paslanmaz çeliğin kalitesi oluyor. Bu konuda paslanma cilde zarar verebileceği için özellikle paslanmaz özellikli olanları tercih etmek öneriliyor. Fiyatı belirleyen ikinci unsur ise yüz için tıraş makinesinin yanında bulunan diğer malzemeler bulunuyor. Set halinde alınabilen yüz için tıraş makinesi fiyatları setin içerisindeki yedek jilet sayısı ve diğer malzemelere göre değişiyor. Yedek jilet sayısının az olması ve bitmesi durumunda ayrı olarak jilet satın alınabiliyor.

Kaş Jileti Kullananların Yorumları

Kaş jileti yorum konusunda araştırma yapanlar oldukça olumlu fikirler ile karşılaşıyor. Kaş jileti kullananlar kaş jiletinin herhangi bir zararını görmediklerini belirtiyor. Ayrıca kaş jileti kullananlar kaş jileti ile istenmeyen tüylerinden kurtulmanın sadece saniyeler sürdüğünü ve kullanmanın oldukça kolay olduğunu söylüyor.

Kaş jileti yorumlarından bazıları jiletin tüyleri daha sert çıkardığı yönünde oluyor. Kıllar kesildiği için daha küt ve daha sert bir şekilde çıkıyor. Fakat bu durum tamamen tehlikesiz olup kaşları çoğaltma ya da kalınlaştırma gibi bir etki yaratmadığından endişe etmeye gerek bulunmuyor.

Kaş jileti kullanan kişiler bu şekilde yüz tüylerini almanın oldukça pratik olduğundan ve ciltteki ölü deriyi de aldığı için daha pürüzsüz bir sonuç elde ettiklerinden bahsediyor.

Kaş Jileti Fiyatları Nasıldır?

Kaş jileti fiyat konusunda modeline göre değişiklikler yaşanıyor. Yapılan indirimler ve fırsatlar sayesinde fiyatlarda sürekli düşüş gerçekleşiyor. Almak isteyenler bu indirim ve fırsatlardan yararlanabilirler. Aynı zamanda kaş jileti fiyatları kendi içlerinde de değişkenlik gösteriyor. Tek kullanımlık modeller ve asansörlü modellerin fiyatları birbirinden değişik olabiliyor. Kaş jiletinin yapıldığı malzemeye ve jiletin kalitesine göre fiyatlar değişebiliyor. Tek kullanımlık olanlar ile çok kullanımlık tıraş makineleri fiyatları aynı ölçüde seyretmiyor. Genel olarak oldukça uygun fiyatlı olan tek kullanımlık kaş jiletlerini indirimde yakalamak mümkün oluyor. Kaş jileti indirim ile oldukça uygun fiyatlara düşüyor. Bu açıdan herkesin ulaşabileceği uygun fiyatlarla aradığınız modeli yakalamak mümkün olabiliyor. Siz de Trendyol’da bulabileceğiniz indirimlerde kaş jileti satın alabilir, uygun fiyatlara kaş jileti sahibi olabilirsiniz.

Kaşlarınızı biçimlendirmek istiyorsanız kaşlara uygun jilet modellerinden faydalanabilirsiniz. Kaş şekillendirme işlemini kolaylaştıran bu aletlerle kalın kaş trendine dahil olabilirsiniz. Makyajınızda kaşlarınızı ön plana çıkarabilir ve doğal bir görünümle tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Trendyol’da bulabileceğiniz kaş jileti modellerini hemen şimdi inceleyebilir, uygun fiyat avantajıyla sipariş ederek günlük bakım rutininize dahil edebilirsiniz.