"

Katran Sabunu

" araması için 291 sonuç listeleniyor

Katran Sabunu ile Cildinize İyi Bakın

Çok uzun yıllardan beri sabun yapımında kullanılan katran, antibakteriyel, antiseptik ve anti parazit özelliğe sahip olan doğal bir maddedir. Bitkisel sabunlar arasında faydaları ile çok tercih edilen katran sabunu içeriğinde zararlı herhangi bir kimyasal bulunmadığı için tamamen doğal bir özelliğe sahiptir. “Katran sabunu ne işe yarar, nerelerde kullanılır?” sabunun özelliklerini duyanların en çok merak ettiği sorulardan biridir. İsminden ve özelliklerin çok bahsedilen bu sabunun faydaları saymakla bitmez. Birçok çeşide sahip olan doğal katran sabunu yüzdeki sivilceden saçtaki kepeğe kadar pek çok sorunu çözer. Özellikle cilt temizliği, akne, ayak kokusu, kepek ve saç kıran gibi rahatsızlıkların giderilmesinde kullanılan çam katran sabunu farklı bir çok yörelerden toplanan çam ağaçlarından elde edilmiştir. Örneğin Anadolu karaçamı, kızılçam, karaçam gibi çam ağaçlarından elde edilir. Çok özel bir kokuya sahip olan bu sabun dağ esintisini banyolara taşır.

Katran Sabunu Özellikleri

Katran Sabunu Özellikleri

Son zamanlarda pek çok kişi kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için, içinde kimyasal barındırmayan doğal ürünlerden yana kullanır. Sabun her ne kadar temizlik amaçlı kullanılır olsa da, doğal katran sabunu bu durumdan farklı olarak iyileştirici özellikleri ile de tercih edilir. Cilt nem seviyesini dengeleme özelliği ile sedef ve egzama rahatsızlığı için kullanılan bu sabunun içeriğinde bulunan katran maddesi kuru cildi nemlendirip zamanla egzamanın kurumasını sağlar. Yağlı cilt sorunu olan sivilce ve akne gibi şikayetlerde ise cilt yağını kurutup nem düzeyini olması gereken seviyeye getirir ve sivilceleri iyileştirir. Sabunun diğer bir çeşidi olan katran pirinç sabunu cilt üzerindeki güneş, doğum gibi lekelerin giderilmesinde kullanılır. Sabun artık kadınlar için doğal bir kozmetik ürünü gibi niteliğindedir. Uzak doğu kadınları yüzyıllardır cilt temizliğinde pirinç sabunu kullandıklarından ciltleri hem açık renk hem de oldukça temizdir. Pirinç bitkisel protein olduğundan bu sabun kullanıldığında cilt ihtiyacı olan proteini alır ve gözle görülür değişiklik sağlar.

Katran Sabunu Kullananlar

Katran Sabunu Kullananlar

Katran sabunu özellikleri ile sadece cilt ve cilt hastalığında değil bunların dışında saç dökülmeleri, saç temizliği, varis, ayak ve ter kokusunu gidermek için de kullanılır. Katran sabunu kullananlar tarafından bu sabunu hijyen açısından değil daha çok sahip olduğu iyileştirici özelliklerinden dolayı tercih eder. Sivrisinek ve böcek ısırık kaşıntısının bıraktığı yara ve izler üzerinde oldukça etkili olduğundan yaz aylarında sıklıkla cilde uygulanır. Katran sabunu kullanımı hiçbir yan etkisi olmadığından ve doğal olduğundan güvenle kullanılabilir. Kullanmak isteyip katran sabunu nasıl kullanılır diye merak eden pek çok tüketici vardır. Sabunun kullanımı bedenin her bölgesinde aynıdır. Islak el ile sabun elde iyice köpürtüldekten sonra istenilen bölgeye sürülür ve iyice emmesi için bir-iki dakika durulamadan beklenir. Daha sonra derinlemesine durulama yapılır. Sabunun kendine has farklı bir kokusu vardır. Bu koku biraz ağar gibi gelsede duru su ile yıkandığında kesinlikle hissedilmez. Çam katran sabunu kullanımı çok farklı olmamakla beraber genellikle yüz bölgesi için kullanıldığından cilt gözeneklerini açık olması için öncelikle duru su ile yüzün yıkanması önerilir. Sabun köpürtüp kullanıldıktan sonra hafif parmak hareketleri ile masaj yapılması cilde canlılık kazandırır.

Katran Sabunu Yorumlar

Katran Sabunu Yorumlar

Katran sabunu yorumlar bölümüne göz atıldığında mucizevi bir ürün olduğundan söz edilir. Yorumlarda anneler bu sabunu sadece kendileri için değil bebeklerinin alt temizliklerinde cildi nemlendirip pişiği önlediği için kullandıklarını belirttikleri anlaşılır. Bazı cilt yapıları inatçı bir özellikte olduğundan ayak mantarı, vajinal mantar azalmasına rağmen uzun süre geçmediği için 4k katran sabunu özellikleri nedeni ile tercih edilebilir. Sade katran sabunundan 4 kat daha fazla koruyucu ve iyileştirici içeriğe sahip olan bu sabun inatçı cilt sorunlarını çözmeye yardımcı olur. Çam katranından damıtma yöntemiyle elde edilen 3a katran sabunu hızlı sonuç etkisi ile tüketicileri memnun eder. Bazı kullanıcı yorumlarında ise kremsi köpüğü sayesinde cilde bebeksi yumuşaklığı verdiği için duş sonrası duş jeli ihtiyacı olmadığı belirtilir. Ter kokularının çok kısa zamanda çözdüğü gibi farklı koku özelliği sayesinde sivrisinek ve diğer haşereleri bedenden uzaklaştırdığı belirtilir. Hatta kaşıntılara iyi geldiği gibi siyah noktalarından şikayeti olan bir çok tüketicinin bu sorunların tamamen çözüldüğü konusunda yorumları görülür. Kimyasal içerikli kişisel bakım malzemeleri için ödenen rakamlara nazaran katran sabunu fiyat olarak bütçeyi zorlamayan bir skalada seyreder. Rahatlıkla alınabilecek olması ve uzun süre kullanımı olduğundan tüketici oldukça avantajlı olur. Adet şeklinde alma imkanı olduğu gibi farklı çiçek kokuları ile desteklenmiş sabun çeşitlerinden set halinde edinmek de mümkündür. Geleneksel hamam kültürünün değerli parçası olan bu sabunun mikroorganizma öldürme özelliğine sahip olması doğanın mucizesi olarak tanımlanır. Bu mucizevi katran sabununu almak için herhangi bir mağazaya gitmek gerekmez. Trendyol sitesi üzerinden tüm sabun çeşitlerini inceleyip uygun olanı en ideal fiyat seçeneği ile zahmetsiz bir şekilde hemen alabilirsiniz.