"

Keçi Peyniri

" araması için 544 sonuç listeleniyor

Keçi Peyniri Çeşitleri ile Lezzetli Kahvaltılar

Keçi peyniri, diğer peynirlerde olduğu gibi kalsiyum ve protein açısından oldukça zengindir. Keçi peynirinin faydaları arasında, ortalama 2 porsiyon keçi peyniri tüketildiğinde kalsiyum ihtiyacının %30’u karşılanmış olur. İçerdiği besin değerleri sayesinde keçi sütü peyniri, anne sütüne de yakın bir süttür. Bu sebeple özellikle bebekler için de önerilir. Organik keçi peyniri, tüketildiğinde damakta kremsi bir hal alır. İnek peynirine kıyasla daha az kalori miktarına sahip olan doğal keçi peyniri, daha az yağ oranına sahiptir.

Keçi Peyniri Özellikleri

Keçi Peyniri Özellikleri

Keçi peyniri kalorisi, yaklaşık olarak bir porsiyonda 75 kalori ve 6 gram yağ içerir. Kolay sindirimi olan hakiki keçi peyniri, sindirim problemi yaşayan veya inek sütüne alerjisi olan kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği bir besindir. Laktoz toleransı olan kişiler için ise içeriğinde daha az laktoz bulunmasından dolayı tercih edilebilir. Et ve balık gibi ürünleri tüketmeyi tercih etmek istemeyen kişiler için, keçi beyaz peyniri bol miktarda fosfat içermesi sayesinde ihtiyacınız olan besin değerini karşılamak için iyi bir alternatiftir. Birçok peynire kıyasla tüketildiğinde daha kolay sindirilen taze keçi peyniri, anti alerjen özelliğe sahiptir. Kalsiyum ve protein açısından zengin olan keçi peyniri, kemiklerin erimesini engeller ve iskelet sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Kalsiyumun diğer faydalarından birisi ise dişlerinizi daha sağlıklı ve güçlü kılmasıdır. Bu sayede hem daha az kalorili, hem de daha faydalı bir peynir çeşididir.

Keçi Peyniri Çeşitleri ve Keçi Peyniri Yorumları

Keçi Peyniri Çeşitleri ve Keçi Peyniri Yorumları

İçerdiği besin değerlerinden dolayı daha sağlıklı bir beslenme rutini için kahvaltılıklarınızın arasına keçi kaşar peyniri, keçi lor peyniri, tuzsuz keçi peyniri, yumuşak keçi peyniri ve salamura keçi peynirine yer açabilirsiniz. Keçi lor peyniri faydaları, keçi sütünden yapılan bu peynirinin bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Keçi sütünden elde edilen bu değerli peynirler, A ve B vitaminleri içerirken demir açısından da zengin bir besindir. Keçi peyniri besin değeri, 100 gramında yaklaşık olarak 264 kaloriye sahip besleyici bir besindir. Keçi peyniri faydaları arasında, bağışıklığı güçlendirerek ve vücutta bulunan zararlı hücrelerin artmasını engellemesi sayesinde kanserden koruyan bir etkisi de bulunur. Genel vücut sağlığına karşı olumlu ve destekleyici bir etkisi bulunur.

Keçi Peyniri Fiyatı

Keçi Peyniri Fiyatı

Doğal keçi sütünden üretilen yüzde yüz keçi peyniri, vücudun gün içerisinde ve genel olarak ihtiyacı olan besinleri karşılamasından ötürü değerli bir besin kaynağıdır. İçerdiği zengin besin kaynaklarına rağmen uygun bir fiyat aralığında bulunur. Çeşitli Keçi peyniri markalarına sayfamız üzerinden ulaşabilir, ihtiyacınıza göre istediğiniz keçi peynirini satın alabilirsiniz. Markalara göre değişen çeşitli kampanyalar sayesinde belirli zamanlarda avantajlı fiyatlar ile de uygun şekilde sahip olabilirsiniz. Keçi peyniri yorumları, normal peynirlere kıyasla daha az yağ oranına sahip olmasından dolayı, özellikle diyet menülerinde tercih ediliyor, bu yüzden kullananlar oldukça memnun kalıyor. Keçi peyniri yağ oranı, 100 gram keçi peynirinde yaklaşık olarak 30 gram olarak bulunuyor. Zengin besin değeri ve düşük yağ oranı sayesinde birçok kişinin ilk tercihi olan keçi peyniri, damakta bıraktığı kremsi tadıyla da oldukça lezzetli bir besindir. Trendyol’da kolaylıkla ulaşabileceğiniz keçi peyniri ile lezzetli tatların keyfini çıkarabilirsiniz.