Renk
Takma Şekli
Fiyat
Özellik
Pile
Boyut/Ebat
Kanat Sayısı
Işık Geçirgenliği
Desen
Kullanım Alanı
Materyal
Parça Sayısı
Fiyat Geçmişi
Tip
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kelebek Perde

" araması için 388 sonuç listeleniyor

Ev Dekorasyonlarına Uyum Sağlayan Kelebek Perde Trendyol’da!

Yeni evlenenler ya da evini yenilemek isteyenler eşyalarını seçerken konforlu olmasına ve şık görünmesine dikkat ederler. Evleri dizayn ederken; koltuk, masa, sandalye, beyaz eşya gibi parçalar bir bütün halinde birbiri ile uyumlu şekilde seçilir. Bu eşyaların yanında evleri süsleyen ve önemli olan parçalar arasında perdeler yer alır. Hem evin içinden hem de dışından görünen bu parçalar diğer eşyalarla uyumlu seçilerek istenen şıklık yakalanır. Kelebek perde tasarımları müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir. Rahat kullanımı, kaliteli kumaşları, kolay temizlenebilen yapısı ile öne çıkar. Evin her odasında kapı ya da pencerelere göre tasarlanan kelebek perde modelleri müşterilere konforlu bir kullanım sunar. Ürünler 90x120, 90x130, 90x160, 90x180 gibi birçok farklı boyuta sahiptir. Bu parçaları takmak ve açıp kaparken kaymasını sağlamak için kapı ve pencerelerin çerçevelerinde briz çubukları kullanılır. Görünüşünden dolayı kelebek perde adını alan ürün, çubuklar sayesinde konforlu ve pratik bir kullanım sunar. Mutfak kelebek perde modelleri ile mutfaklarda şıklığı yakalayabilirsiniz. Yemek yaparken oluşan, koku, buhar ve leke gibi durumlarda kolay temizlenebilen yapısı ile kullanım konforu sunar. Beyaz eşyalarla ve dolaplarla uyumlu renge ve tasarıma sahip olan ürünü seçebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun ürünler arasında karar vermek için kelebek perde tavsiye yorumlarını inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Müşterilerin ürün hakkındaki geri dönüşlerini okuyarak yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Trendyol’dan ürünleri güvenilir bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

Şık Tasarıma Sahip Kelebek Perde Modelleri

Şık Tasarıma Sahip Kelebek Perde Modelleri

Evlerin, iş yerlerinin, ofislerin tasarımında tercih edilen perdeler önemli parçalar arasında yer alır. Şıklığın, konforun yanı sıra özel hayatın gizliliğini sağlamak adına sıklıkla tercih edilir. Genelde ortamda bulunan mobilyalarla uyumlu olan renkler kullanılır. Bu sayede şık bir görüntü elde edilir. Evlerde; mutfak, salon ve yatak odası gibi pek çok alanda kullanılır. Disney prensesleri, arabalar, ayıcık, çiçek gibi çeşitli çıkartmalarla hazırlanan ürünler çocuklar için ilgi çekicidir. Kelebek desenli perde kız çocuk odası için tercih edilen parçalar arasında bulunur. Kuş, kelebek ve çeşitli çiçek desenlerine sahip olan karartma perdeler şık tasarımları ile dikkat çeker. Mavi, pembe, kırmızı, yeşil, krem gibi renklerle tasarlanan parçalar süet materyalden üretilir ve yıkanabilir yapısı ile öne çıkar. Kelebekli stor perde, mutfak ve oturma odası gibi alanlarda tercih edilir. Farklı renkleri ve şık tasarımlara sahip ürünlerden camların ölçüsüne uygun olan parçayı satın alabilirsiniz. Dışarıya bakmak için modelin kenarında bulunan şerit sayesinde kumaşı toplayabilirsiniz. Kelebekli fon perde modelleri kalın ve opak kumaş yapısı sayesinde ışığın içeriye girmesini engeller. Aynı zamanda dışarıdan bakıldığında içerisinin görünmesini önler. Bu modeller tek başına veya tüllerle birlikte kullanılarak şık bir görüntü oluşmasına yardımcı olur. Korniş kullanılarak takılan bu modeller kolayca çıkarılıp yıkanabilme özelliği sayesinde sıklıkla tercih edilir. Evinizdeki mobilyalara göre çeşitli renk ve deseler arasından uygun olanı seçebilirsiniz. Kelebekli ip perde modelleri ip şeklindeki uzun şeritlerden oluşur. İp şeklindeki şeritlerin birleşmesi ile oluşan tasarımlar şık bir görüntü sağlar. Polyester, keten gibi kumaşlar kullanılarak üretilen bu modeller kornişle kullanıma uygundur. Kelebek kapı perdesi modelleri sık pileli keten kumaşları ile öne çıkar. Briz çubukların kapı çerçevesine monte edilemesi sonucunda kullanılır. Ürünü, kanatları sayesinde kolayca açıp kapatabilirsiniz. Geniş model seçeneği arasından ihtiyaç duyulan tasarıma karar vermek için kelebek perde kullananlar tarafından yapılan yorum ve önerilerini inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Şık görünüm sunan ürünleri evinizde farklı bir tarz yaratmak için Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Kullanışlı Kelebek Perde Online Ürün Çeşitleri

Kullanışlı Kelebek Perde Online Ürün Çeşitleri

Yaşam ve çalışma alanlarının şık, aydınlık ve konforlu olabilmesi için perde seçimine dikkat edilmesi gerekir. Kelebek perde online alışveriş fırsatları ile istediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz. Pratik kullanım imkanı sunan briz kelebek perde modelleri müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir. Yetersiz ve küçük alanlarda kullanıma uygundur. Sık pileli keten tül kumaştan ya da polyester malzemeden üretilir. Yumuşak uçlu fırçalar ile kolay bir şekilde temizlenebilir. Ürünün camlar açıldığında kenara ya da camın arkasında toplanması gibi sorunlar oluşturmaz. Kapı ve camların çerçevesine monte edilen çubuklar, kelebek briz perde modelleri için pratiklik sunar. Kalın ve opak kumaşlı perdeleri tamamlamak isteyen müşteriler tarafından kelebek tül modeller sıklıkla tercih edilir. Bu parçalar ince ve saydam kumaşları sayesinde güneşin eve girmesini gereken alanlarda tek başına kullanılabilir. Kornişli olarak kullanılan model kolay bir şekilde takılıp çıkarılabilir. Taşlı, pullu, boncuklu şık tasarımlara sahip bu modeller kolayca makinede yıkanabilir. Kelebek pile perde modelleri kolay kullanım ve temizlik imkanı sunar. Sade ve kendinden desenli olan pile modeller, ince ve saydam örme ya da tül kumaştan üretilir. Pile modelleri tercih ederek ev içerisine güneş ışığı girmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede ferah ve aydınlık bir ortam oluşur. Mekanizması sayesinde kolay kullanım sunan kelebek zebra perde modelleri evlerde, iş yerlerinde sıklıkla tercih edilir. Zebra tasarım, plise kumaş kullanılarak üretilir. Dayanıklı yapısı sayesinde mutfak camlarında ya da balkon kapılarında kullanıma uygundur. Ürün iş yerlerinde de sıklıkla tercih edilir. Zincir mekanizması ile pratik kullanım sunan model sık sık açılan ofis kapılarında ve camlarda kullanılır. Yumuşak uçlu fırçalarla kolay bir şekilde temizlenen ürünlere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Bütçe Dostu Kelebek Perde Fiyatları

Bütçe Dostu Kelebek Perde Fiyatları

Evlerde hem şık bir görüntü yaratmak hem de mahremiyet oluşturmak için perde kullanılır. Kalın kumaşlı parçalar sayesinde dışarıdan iç mekanların görünmesi engellenir. Bu kumaş tipleri, fazla ışığın içeriye girmesinin istenmediği zamanlarda güneşlik olarak kullanılabilir. Ürünler camların kenarlarına çekilerek şık bir görünüm oluşmaya yardımcı olur. Kenarlara bir toka, yay, boncuk gibi aparatları ile tutturularak estetik bir görüntü sağlanır. Kelebek model perde kolay temizlenen yapısı ile kullanım konforu sunar. Kelebek perde fiyatları ; kullanılan kumaşın kalitesine, materyaline, desenine, kullanım alanına ve birçok özelliğe bağlı olarak belirlenir. Evlerde kullanılan bu ürünlerin birçok çeşidi bulunur. Kalın ve opak kumaşlı fon, ince tül, uzun şeritlerden oluşan ip modeller bulunur. İhtiyacınız olan model için uygun fiyat seçeneklerinden yararlanmak adına kampanyaları inceleyebilirsiniz. Trendyol’da ürünler için hazırlanan birçok kampanyaya ulaşabilirsiniz. Farklı modelleri inceleme şansını değerlendirebilirsiniz. Yay, şerit gibi kanat aparatının büzülmesi ile açılan modeller kelebek şeklini alır. Kolayca temizlenebilir ve yıkanabilir yapısı ile müşterilerin beğenisini toplar. Kapı ya da camlara kolayca takılarak kullanılan model şık tasarımları ile dikkat çeker. Kelebek perde indirim dönemlerini takip ederek aradığınız parçayı avantajlı fiyatlardan satın alabilirsiniz. Ürünü önceden kullanan kişilerden bilgi almak için kelebek perde yorum bölümünü inceleyebilirsiniz. Müşterilerin görüşlerini değerlendirerek istediğiniz parçaya karar verebilirsiniz. Alınan modele karar vermek için cam boyunun ölçülmesi gerekir. Bu sebeple ilk olarak bir şerit metre ile kullanımı hedeflenen pencerenin ya da kapının boy ölçülerinin alınması önemlidir. Ölçü alma rehberini inceleyerek doğru ürünü tercih edebilirsiniz. Ürünleri salon, yatak odası gibi birçok farklı alanda kullanabilirsiniz. Kelebek perde satın almak için Trendyol’da size sunulan modelleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Kelebek Perde Nasıl Takılır?

Briz perde olarak da bilinen kelebek modeli, mutfak pencerelerine takılan bir üründür. Kelebek perdenin takılırken çerçeve üzerine monte edilmesi gerekir. Yaşam alanınızın dekorasyon stiline göre ahşap veya metal askı modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu çubuklar sayesinde üzerine takılan kelebek perdeler, rahat bir şekilde hareket ettirilebilir. Kumaş veya tül perdeler, çubuklar üzerinde büzülerek istenen görüntü elde edilir. Hem doğal hem de estetik bir görünüm yakalamak için bu ürünleri takmadan önce ölçülerin doğru şekilde alınması önem arz eden bir unsurdur. Ölçüler alındıktan sonra çubuklar için vidaların yeri belirlenir ve montaj işlemi gerçekleştirilir. Çubukları monte ettikten sonra ürünü içerisinden geçirerek kolayca takmanız mümkün olur. Tül ya da kumaş kullanarak ve çubuk uzunluklarını göz önünde bulundurarak kelebek perdenizi uygun bir şekilde takabilirsiniz.

Kelebek Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Perde ölçüsü nasıl alınır sorusu, birçok kişi tarafından merak edilir. Bu işlem için öncelikli olarak şerit metre kullanılması tavsiye edilir. Şerit metre, doğru bir ölçüm alınması açısından önemli bir detaydır. Kelebek perdenin en ve boy ölçüsünün de bilinmesi gerekir. En ölçüsü için camın bulunduğu kasanın tam ortasından hesaplama yapılır. Değeri cm cinsinden not aldıktan sonra boy hesaplaması için aynı şekilde camın bulunduğu kasanın tam ortasından ölçüm yapmanız gerekir. Boy ölçüsünü de not ederek bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Kelebek perde çubuğunu monte edeceğiniz yerin ölçülerini de doğru bir şekilde almanız ürünün duruşu açısından önemli bir rol oynar. Camın sağından ve solundan vidalama yapacağınız yerleri ölçüp işaretleyerek montaj işlemini pratik bir hale getirebilirsiniz. Ölçüm yapmak için bir profesyonelden de yardım alabilirsiniz.

Kelebek Perde Nasıl Dikilir?

Kelebek perde dikimi için öncelikle ölçü alınması ve tül ya da kumaşın kesilmesi gerekir. Ölçü için perdeyi kullanacağınız alanın eni ve boyuna bakılır. Bu işlemin ardından dikeceğiniz kumaş ölçümüne geçilir. 50 cm ene sahip bir kelebek modeli için sıkı bir büzgü istiyorsanız yaklaşık 2.5 metre tül gerekir. Seyrek bir büzgü istiyorsanız ortalama 2 metre tül yeterli olabilir. Dikim işlemi için tül iki yanından 5 cm katlanır ve dikilir. Tülün genişliğine ve istediğinize bağlı olarak yanlardan birkaç kez katlanarak da dikilmesi mümkündür. Yan tarafların işlemi bittikten sonra üst kısma 1 cm tepeden boşluk bırakılarak dikiş atılır. Alt kısım da aynı şekilde dikilir ve üst tarafla birlikte oluşan boşluklara kelebek perde çubuğu geçirilir. Çubuk geçirme işleminin ardından kelebek perde kullanıma hazır olur.