placeholder
"

Kenwood Mutfak Şefi

" araması için 41 sonuç listeleniyor

Kenwood Mutfak Şefi

Kenwood Mutfak Şefi

Yemek hazırlamak çok keyifli ancak bir o kadar da meşakkatli bir iştir. Tüm malzemeleri tek tek hazırlamanız, uygun bir pişirme şekliyle onları bir araya getirmeniz ve ruhunuza hitap eden sunumlar yakalamanız bir hayli zamanınızı alır. Küçük ev aletleri, mutfakta geçirdiğiniz vakti daha verimli kullanmanızı sağlayan yardımcılarınız arasında yer alır. Birden fazla mutfak aleti ile kalabalık ve karmaşık bir çalışma ortamı yaratmak yerine, hepsinin özelliklerine tek bir cihazda sahip olmayı isteyebilirsiniz.

Kenwood Mutfak Şefi, fonksiyonel aparatları, kolay kullanımı ve şık görünümüyle mutfağınızdaki en büyük yardımcınız olmaya aday. Haftanın her günü mükemmel yemekler hazırlamak zor ve yorucu olabilir. Mutfak becerileriniz ve yemek yapma konusundaki yeterliliğiniz istediğiniz kadar yüksek olmayabilir. Kenwood Mutfak Şefi, gerekli bilgi ve mutfak yeteneğine sahip olmasanız bile, mutfakta harikalar yaratmanıza olanak tanır. Mutfaktaki ikinci eliniz olacak bu ürün sayesinde, kurması daha kolay ve keyifli sofralar hazırlayabilirsiniz.

Hamur yoğurma, kıyma hazırlama, makarna inceltme ve kesme, blender ve pişirme gibi pek çok özelliği bünyesinde toplayan Kenwood Mutfak Şefi’ne Trendyol sitesinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Alışverişiniz sırasında avantajlı kampanyalar ve size özel indirim fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Alacağınız Kenwood Mutfak Şefi cihazına, ihtiyacınıza yönelik aparatları ekleyerek onu daha da profesyonel bir makine hâline getirebilirsiniz. Artık yemek hazırlamak, sizin için daha zahmetsiz ve zevkli.

Kenwood Mutfak Şefi Özellikleri

Mutfak Şefi Kenwood markasının en nitelikli ürünleri arasında yer alır. Paslanmaz çelik kaliteli malzemelerden üretilen bu mutfak aletini kolaylıkla temizleyebilir ve uzun süre kullanabilirsiniz. Kenwood mutfak şefini diğer küçük ev aletlerinizden ayıran nokta, aynı cihaz üzerinde değiştirilebilen farklı aparatlar sayesinde, birden fazla fonksiyona sahip olmanızdır. Kenwood Mutfak Şefi’ni edindikten sonra akıllı telefonunuza indirebileceğiniz Kenwood World uygulaması ile dünya mutfağından ilham alabilir, size sunulan tarifleri rahatça uygulayabilirsiniz.

Kenwood, farklı Mutfak Şefi modelleri ile çeşitli özellikleri sizlere sunar. Mutfak Şefi cihazlarında ortaklaşan özellikler arasında karıştırma, yoğurma, kıyma, hamur açma, malzeme tartma ve blender özellikleri mevcuttur. Bunlara ek olarak, markanın diğer Mutfak Şefi modellerinde ısıtma ve pişirme özellikleri de sunulan imkanlar arasında yer alır. Siz de yemek hazırlama konusunda en son teknolojileri takip ederek ve mutfak ekipmanlarınızı güncelleyerek istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Kenwood Mutfak Şefi Pişirme Fonksiyonu

Sunduğu diğer yemek hazırlama özelliklerinin yanı sıra, Kenwood Mutfak Şefi aletleri yemek pişirme fonksiyonu ile size sonsuz imkanlar sağlar. Hassas indüksiyonlu ısıtma teknolojisi, 20 ila 180 derece arasındaki sıcaklıkları 1 derecelik artışlarla kontrol etmenize olanak tanır. Bu sayede ocak kontorolüne kıyasla daha duyarlı bir pişirme olanağı sağlar. Kenwood Mutfak Şefi Xl ile çikolata temperleme dahil en hassas fırıncılık görevlerini yerine getirebilir, hamurlarınız için mayalanma derecesini kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Hatta bu işlevsel mutfak cihazı ile kızartma bile yapabilirsiniz.

Kenwood Mutfak Şefi de size ısıtma özelliğini sağlayan cihazlar arasındadır. Bu cihazda pişirme derecesi 20 derece ile 140 derece arasında değişir. Kenwood Mutfak Şefi Xl ürününde 1 derece artırıp azaltma yapabilirken, Kenwood Mutfak Şefi cihazında bu özellikler 2 derece ile belirlenir. Isı duyarlılığı biraz daha düşük olsa da, bu ürün ile pürüzsüz ve zengin soslardan lezzetli ev yapımı reçellere kadar her şeyi hazırlamanız mümkün hâle gelir. Cihaz üzerinde yer alan yerleşik zamanlayıcı, yemeğinizi fazla pişirmekten veya yakmaktan kaçınmanıza yardımcı olur. Hazırladığınız ürünü Kenwood Mutfak Şefi’ne emanet ederek, gere kalan sürede yapmanız gereken diğer hazırlıklara odaklanabilirsiniz.

Kenwood Mutfak Şefi, size farklı ön ayar seçenekleri sunar. Manuel modda yemek pişirirken önceden belirlenmiş makine ayarları sayesinde, hızlı yoğurma, beze hazırlama, hamur kabartma, yavaş pişirme, buhar uygulama ve tencere yemeği özelliklerini devreye sokabilirsiniz. Makine bundan sonrasında uygulayacağı işlemleri tek başına gerçekleştirebilir. Örneğin, kendi tarifinize uygun ekmek hamurunu karıştırdıktan sonra mayalama özelliğini aktif hâle getirerek makinenin kendi belirleyeceği ısı ve sürede bu işlemi tamamlamasını sağlayabilirsiniz. Kenwood Mutfak Şefi ile zaman ve enerjiden tasarruf etmek tamamen sizin elinizde.

Kenwood Tarif Kitaplığı

Dünya’nın her yerinden yüzlerce tatlı ve tuzlu tarife erişmek için, telefonunuza Kenwood World uygulamasını eklemeniz yeterli. Sunulan sayısız tarif arasından favorinizi seçip pişirme parametrelerini direkt olarak Kenwood Mutfak Şefi Xl modeline yönlendirebilirsiniz. Bu tariflerin hepsi Kenwood Mutfak Şefi’nde daha önce denenmiş ve başarıya ulaşmış tariflerdir. Makineniz tüm adımları kendi başına izler ve bu sırada sizi yönlendirir. Eklemeniz gereken malzemelerin miktarı ve ekleme zamanları konusunda size yönlendirmeler yapar. Böylece tarifi doğru şekilde uygulamak için ekstra çaba sarf etmenize gerek kalmaz. Ürün eklerken yapabileceğiniz dikkatsizlikler ve tarifi takip ederken atlayabileceğiniz adımlar ortadan kalkar.

Kenwood Mutfak Şefi yorumları tarif geliştirme konusunda kılavuz edinir. Siz de tarifte yapacağınız herhangi bir değişikliği, yemek hazırlarken aklınıza gelen yaratıcı fikirleri ve püf noktaları yorum olarak bırakabilirsiniz. Sistem içerisinde yer alan tüm tarifler, düzenli olarak güncellenir. Kolektif geliştirme sayesinde, makineyi en verimli şekilde kullanmak ve lezzetli yemekler çıkarmak mümkün hâle gelir.

Kenwood Mutfak Şefi Tartı Özelliği

Kenwood Mutfak Şefi modellerinde yer alan dahili hassas teraziler ile kullanacağınız tüm malzemeleri kolaylıkla ölçebilirsiniz. Böylece mutfağınızda ekstra bir tartı bulundurmanıza gerek kalmadan, aynı cihaz içerisinde tüm ölçüm işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bu sayede hem mutfağınızdaki karışıklığı azaltabilir hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. Tartı özelliği özellik pastacılık dahilindeki hassas tarifleri takip etmenizi kolaylaştırır. Sadece kase içerisinde bulunan malzemeleri değil, aynı zamanda blender, mutfak robotu ve meyve sıkacağı aparatlarındaki malzemelerin de ölçüsünü takip etmenize olanak tanır.

Kenwood Mutfak Şefi Xl ile hem ısıtma hem de ölçme işlemlerini dokunmatik asistan aracılığıyla yönlendirebilirsiniz. Sıcaklık ayarını, karıştırma aralıklarını, tartı sıfırlama işlemini ve zamanlayıcıyı dokunmatik ekran sayesinde yönlendirebilirsiniz. Bu ekran, cihazınızın sizinle iletişim kurma yoludur. Hassas sensörleri sayesinde parmağınızın en ufak dokunuşunu bile yakalama özelliğine sahiptir. Sadece parmak uçlarınız ile mutfakta harikalar yaratabilirsiniz.

Kenwood Hamur Yoğurma Özelliği

Kenwood Mutfak Şefi modellerinin ortak özellikleri arasında hamur yoğurma işlevi gelir. Cihazın ana ekipmanları arasında yer alan derin kase, yaklaşık 7 litrelik hamurları ve kek karışımlarını hazırlamak için ideal boyuttadır. Bunun yanı sıra çırpıcı, karıştırıcı ve hamur kancası kolları, sayısız tarifi uygulamanıza olanak sağlar. Kenwood hamur yoğurma makinesi performans testini geçen başarılı ürünler arasında yer alır.

Kaliteli bir hamur yoğurma makinesinden beklenen temel özellik, malzemelerin kapta iyi karışmış olmasıdır. Kenwood hamur makinesi içindeki çırpma ve karıştırma aparatları dairesel hareketler çizer, karıştırma kasesi ise oval şeklinde hareket eder. Aynı zamanda birbirlerinden farklı yönlere doğru dönerler. Bu sayede kasenin kenarlarında ve dibinde bulunan malzemelerin de homojen bir şekilde karışması sağlanır. İsterseniz yumurta çırpın, isterseniz sert bir ekmek hamuru yoğurun. İkisinde de malzemenin eşit şekilde karıştığından emin olabilirsiniz.

Kenwood Mutfak Şefi hamur bölmesi, kolayca kaldırılabilen, hafif bir başlığa sahiptir. Yoğurma işlemi sırasında malzemenin durumunu kontrol etmek, gerekli baharatları eklemek ya da tuz oranına bakmak için hızlıca makineyi durdurabilir ve başlığı rahatça kaldırabilirsiniz.

Hamur yoğurma ekipmanlarının hepsi paslanmaz çelikten üretilmiştir. Kolaylıkla bulaşık makinesinde yıkanabilen kase ve karıştırma aparatları, oksitlenmeden uzun seneler boyunca kullanılabilir. Bu sayede hazırladığınız yiyeceklerin zarar görmesi de önlenir. Bulaşık makinesinde yıkansa dahi çizilme karşıtı koruması sayesinde, estetiğini kaybetmeden mutfak tezgahınıza renk katar.

Kenwood Mutfak Şefi Aparatları

Mutfak Şefi’nin sahip olduğu sayısız özellik, cihaza dahil edilebilen aparatlar sayesinde ortaya çıkar. İstek ve ihtiyaçlarınıza yönelik aparatları, Kenwood Mutfak Şefi’ne ekleyerek birçok farklı fonksiyona sahip olabilirsiniz. En çok tercih edilen Mutfak Şefi ekipmanları arasında blender, mutfak robotu, kıyma makinesi ve hamur açma aparatları gelir. Sonradan dahil edebileceğiniz aparatlar sayesinde yiyecekleri istediğiniz boyutta kesebilir, donmuş tatlılar yapabilir, tahıl öğütebilir ve farklı boyutlarda makarnalar elde edebilirsiniz. Sayısız özellikler aracılığıyla zamandan kazanarak, yetenekli bir şefe dönüşebilirsiniz.

Kenwood Mutfak Şefi Blender Aparatı

Kenwood Mutfak Şefi üzerine ekleyebileceğiniz blender aparatı ile sıcak ve soğuk karışımlar hazırlayabilirsiniz. Isıya dayanıklı cam blender karıştırma işlemi sırasında buharlanma ve buzlanma sorunlarına yol açmaz. Blender aparatı içerisine dahil olan karıştırma çubuğu sayesinde, daha homojen karışımlar elde edebilirsiniz.

Blender aparatında MultiZone teknolojisi ile üretilmiş keskin ve paslanmaz bıçaklar yer alır. Bu bıçaklar yumuşak meyvelerden buza kadar her malzemeyi birbiri ile kolaylıkla harmanlayabilir. Bu güçlü mutfak yardımcısı sayesinde lezzetli çorbalar, iyi karışmış smoothie’ler ve milkshake’ler hazırlayabilirsiniz.

Kenwood Mutfak Şefi üzerinde blender aparatının yerleştiği bölme, tüm diğer ekipman kısımları gibi kapaklı olarak tasarlanır. Bu sayede, aparat takılı olmadığında ve makine çalışırken elinizi aparat gözünden koruyabilirsiniz. Aynı zamanda bu kapaklar sayesinde makinenin iç aksamının tozlanması da engellenir. Güvenlik açısından alınan bir diğer önlem de, blenderı yerleştirirken oluşturulan kilit sistemidir. Amortisörlü kilit aracılığıyla, makine çalışırken blenderın gövdede sabit kalması sağlanır. Bu sayede en yoğun karışımlar sırasında bile blender aparatı yerinden kıpırdamadan, güvenle çalışır.

Kenwood Mutfak Robotu Aparatı

Mutfak robotu aparatında, Tritan malzemesinden yapılmış son derece dayanıklı ve bulaşık makinesinde yıkanabilen bir kase yer alır. Bu kase içerisine yerleştirilen doğrama bıçakları ve diskler, yiyeceklerin farklı boyutlarda ve şekillerde kesilmesine olanak sağlar. İstediğiniz tüm sebzeleri ince ya da kaba şekillerde doğrayabilirsiniz. Ayrıca jülyen gibi özel kesim tekniklerini de Kenwood Mutfak Şefi ile saniyeler içerisinde uygulayabilirsiniz.

Mutfak robotu aparatı hem Kenwoond Mutfak Şefi’ne hem de Kenwood Mutfak Şefi Xl modellerine kolaylıkla takılabilir. Sahip olmanız gereken tek şey, gerekli elektrik akımını sağlayacak yüksek hızlı bir prizdir. Sebzeleri doğramadan sadece kabuklarını soymak istiyorsanız, mutfak robotu aparatı ile bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Kenwood Mutfak Şefi Kıyma Aparatı

Kenwood Mutfak Şefi makinelerinin ön kısmında kıyma aparatının yerleştirilmesi için kapaklı bir bölme bulunur. Kıyma aparatını, Kenwood ürünleriniz arasına dahil ederek istediğiniz kalınlıkta et çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnce kıyımlar için 3 milimetre, orta seviye için 4,5 milimetre ve kaba kıyım için 8 milimetrelik kıyma diskleri aparatınızla beraber size gelir.

Kıyma aparatı sayesinde, ince çekilmiş kıymadan lezzetli köfteler, kaba kıyım etlerden profesyonel hamburger köfteleri hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu kıyma makinesi, taze ev yapımı sosisler yapmak için de son derece kullanışlıdır. Et itme bölmesinde yer alan kol ile, elinizin güvenliğini koruyarak bütün etinizi işleme kısmına gönderebilirsiniz.

Kenwood Hamur Açma Aparatı

Kenwood Mutfak Şefi cihazı ile size sağlanan aparatlardan bir tanesi de hamur açma aparatlarıdır. Hamur bölmesi içinde hazırladığını hamuru, bu aparat sayesinde farklı inceliklerde kolaylıkla açabilirsiniz. Böyle kendi ev yapımı makarnanıza ulaşabilirsiniz. Hamur açma aparatı 1.5 milimetreye kadar incelikte hamur açmanıza olanak sağlar.

Açılmış olan hamurunuzu, çeşitli makarna kesme aparatları kullanarak farklı tarzlarda kesebilirsiniz. Ev imkanlarında profesyonel İtalyan makarnalarına zahmetsizce ulaşabilirsiniz. Hamur kesme aparatları arasında, fettucini, tagliatelli ve spagetti hazırlamaya uygun ürünleri bulabilirsiniz. Hatta bu ürünler sayesinde ev yapımı lazanya yaprakları da hazırlayabilirsiniz. Ev yapımı makarnalarınız ile mutfakta yaratıcılığınızı sergileyebilir, misafirlerinizin yaptığınız yemeklere hayran kalmasını sağlayabilirsiniz.

Kenwood Mutfak Şefi Dondurma Aparatı

Kenwood Mutfak Şefi ile yapabileceklerinizin sınırları ortadan kalkar. Kenwood stand mikser üzerine dahil edeceğiniz dondurma aparatı ile kolaylıkla sorbe ve dondurma yapabilirsiniz. Farklı hacim özelliklerine sahip iki farklı kap boyutu arasından size uygun tercihi gerçekleştirebilirsiniz. 1 litre sütten 30 dakika içerisinde katkı malzemesi barındırmayan ve son derece lezzetli dondurmalar hazırlayabilirsiniz. Dondurma aparatının kasesi soğutma özelliğine uygun tasarlanmış olan Kenlyte teknolojisi ile üretilmiştir.

Kenwood Mutfak Şefi Tahıl Değirmeni Aparatı

Herkes ev koşullarında kendi tahıl değirmenine sahip olmak ister. Kenwood Mutfak Şefi bu hayalinizi dahi gerçekleştirecek ekipmanlara sahiptir. Makinenize dahil edebileceğiniz tahıl değirmeni sayesinde istediğiniz tahılı çekerek ondan un elde edebilirsiniz. Bu unlar ile hazırlayacağınız artizan ekmeklere sahip olabilirsiniz.

Bu aparatla sadece tahılları değil aynı zamanda bakliyatları da un formuna dönüştürebilirsiniz. Özellikle glüten alerjisi bulunanlar için, bu özellik glütensiz ekmekler yapmanıza olanak sağlar. Taze çektiğiniz mısırlardan lezzetli tortilla ekmekleri, Asya pirinçlerinden farklı hamurlar elde edebilirsiniz. Kenwood Mutfak Şefi’nin sağladığı olanaklar sayesinde yaratıcılığınızın sınırlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Kenwood Mutfak Şefi Meyve Sıkacağı Aparatı

Sabah kahvaltılarında taze sıkılmış bir meyve suyuna hızlıca sahip olmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey Kenwood Mutfak Şefi’ne bir meyve sıkacağı aparatı dahil etmektir. Katı ve yumuşak meyveleri kolayca posasından ayırarak, sularına ulaşmanızı sağlayan bu aparat yüksek güçlü bir mekanizma barındırır.

Bir tam elmanın geçebileceği boyuttaki yemek tüpü sayesinde, meyve ve sebzeleri kesmeden bile direk olarak aparata yerleştirebilirsiniz. Sıkma işlemi sırasında uyguladığı filtreleme ile sebze ve meyvelerin posasını ayrı bir haznede biriktirir. Posası ayrılmış olan sular daha berraktır ve kolayca içilir. Sıkma tamamlandığında aparatı temizlemek de son derece pratiktir.

Kenwood Mutfak Şefi ve Aparatları Trendyol’da

Mutfağınızda yeni bir dönem açacak olan Kenwood Mutfak Şefi ve aparatlarına Trendyol sitesinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Alışveriş sepetinize hızlıca ekleyebileceğiniz bu ürünleri, sağlam paketleme ve hızlı teslimat seçenekleri ile temin edebilirsiniz. Kenwood Mutfak Şefi fiyat seçenekleri, model farklılıklarına ve sahip olmak istediğiniz aparatlara göre değişkenlik gösterir. Kenwood Mutfak Şefi için yapacağınız harcamayı, daha lezzetli yemekler hazırlamak için kendinize yaptığınız bir yatırım olarak görebilirsiniz. Kaliteli ürünler sayesinde mutfakta geçirdiğiniz zamandan tasarruf ederek, en şık restoranlarda yiyebileceğiniz menüleri kolaylıkla evde hazırlayabilirsiniz.

Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilen Kenwood Mutfak Şefi makinesini, uzun yıllar boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Tek bir cihaz ile sahip olabileceğiniz sayısız özellik sayesinde mutfak tezgahınızı boşaltarak daha fazla alan elde edebilir, çalışma ortamınızı rahatlatabilirsiniz. Kenwood Mutfak Şefi’ni kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdikleriniz için anlamlı bir hediye seçeneği olarak düşünebilirsiniz. Bu kullanışlı mutfak ekipmanına sahip olmak için yapmanız gereken tek şey, onu alışveriş sepetinize eklemek ve siparişinizi tamamlamaktır.