"

Kepçe Kulak Bandı

" araması için 233 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kepçe Kulak Bandı

Kepçe Kulak Bandı

Kulaklarınız, yüzünüzde estetik bir algı yaratan organlarınızdan birisidir. Uzun yıllardan beri toplumun çoğunluğunda görülen ve kepçe kulak adı verilen şekil bozukluğu, sizlerin psikolojisini olumsuz yönde etkileyen ve diğer bireylerle olan iletişim yeteneğinizi kısıtlayan, diğer estetik rahatsızlıklara göre sizleri daha çok huzursuz eden genetik bir problemdir. Kulaklarınız, çok özel ve değişik kıvrımlı yapılara sahiptir. Kepçe kulak probleminin oluşmasına yol açan ilk etken bu kıvrımların yetersiz açılanmasıdır. Diğer bir etken ise kulak kıkırdağınızın normalden farklı olarak daha büyük ve derin bir şekilde olgunlaşmasıdır. Kepçe kulak probleminin insan psikolojisi üzerine etkisi adı altında birçok sosyolojik araştırma yapılmıştır. Bu araştırmaların ışığında görülmüştür ki, genellikle çocukluk yıllarında ve okul dönemine yeni başlamış, diğer kişilerle iletişim kurma gereksiniminin yeni yeni doğduğu, kulakları nedeni ile alay konusu olan çocuklar, öz güvenlerini kaybetmişlerdir. Bu nedenle derslere olan başarılarında da bir azalma ve isteksizlik meydana gelmiştir. Çocukların sosyal çevresiyle olan bu negatif ilişkiler onları okuldan uzaklaştırmıştır. Kepçe kulak rahatsızlığı, sadece çocuklarda değil, kadınlarda da birçok psikolojik soruna ve öz güven yetersizliğine neden olmuştur. Bu nedenle kadınlar, genellikle saçlarını açık kullanmayı tercih ederler. Bu da onların saç özgürlüklerini kısıtlar. Erkeklerde de benzer bir durum görülüyor. Kulaklarını kapatmak ve insanların dikkatlerini onların kulaklarına vermemesi için uzun saç kullanma eğilimi gösteriyorlar. Güzellik kavramı, yüzünüzün oranlarında gizlidir. Kafatasından çok ayrı duran ve yüze yakın olan kulaklar, yüzün var olan simetrisini bozar ve dengesizliğe neden olur. Bu durum sadece estetik bir sıkıntı değil aynı zamanda da psikolojik bir problemdir. Fakat bu problemleri aşmanın ve hayal edilen güzelliğe sahip olmanın çok kolay yolları da vardır. Bu uygun fiyatlı yollar, sizleri çok mutlu edecek ve kendinize ve güzelliğinize olan güveninizi yeniden kazanmanıza olanak sağlayacaktır.

Kepçe Kulak Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir?

Kulak kıkırdağında yer alan kıvrımların hiç veya çok az oluşması sebebi ile kulak kepçesi öne gelir. Dolayısı ile olduğundan çok daha büyük ve açık görünür. Kulağın aldığı bu şekilden dolayı bu rahatsızlığa kepçe kulak denir. Küçük yaşlarda çocuk psikolojisini çok etkilemese de okul çağına geçildiği zaman psikolojik sorunlara yol açabilir. Çocuklarda farkındalığın artması nedeni ile zaman geçtikçe daha büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle aileler çocuklarına destek olmalıdır. Bu konuda birey kesinlikle kendini yalnız hissetmemeli ve ailesi tarafından büyük destek görmelidir. Erken yaşta tedavi, kıkırdağın esnek yapısı nedeniyle daha kolay yapılabiliyor. İleriki yaşlarda kepçe kulak tedavisi zorlaşır. Bunun nedeni ise kıkırdağın artık şeklini alıp katılaşmış olmasıdır. Kepçe kulak şekil bozukluğu ameliyatlı ve ameliyatsız şekilde giderilebilir. Fakat bilindiği üzere ameliyat süreci çok uzun ve sancılı geçiyor. Yaklaşık bir veya bir buçuk saat süren kepçe kulak ameliyatı sonrasında bazı sıkıntılara yol açabiliyor. Örneğin; kulağın belirli bir süre sonra tekrardan öne gelmesi gibi. Uzun süre acıya katlanıp, tam sonuca ulaştım derken böyle bir durum ile karşılaşmak son derece can sıkıcı oluyor. Dikişlerin atması, kanaması gibi birçok sıkıntısı da mevcuttur. Ayrıca çok ta maliyetlidir. Bu ameliyatlar devlet tarafından genellikle çok nadir karşılanıyor. Özel hastaneler de çok büyük meblağlar karşılığında bu işlemi yapıyorlar. Fakat hem acısız hem de uygun fiyatlı bir yöntem daha var; kepçe kulak bandı. Bu bantlar kalıcı bir kulak düzelmesi sağlamasa da sizlerin gününü kurtarmak için birer biçilmiş kaftandır.

Kepçe Kulak Bandı Nedir ?

Kepçe kulak bandı nedir sorusu kullanmak isteyenlerin aklını kurcalıyor. Ameliyat olmak istemeyen ve kepçe kulaklara daha ucuz yollu bir çözüm arayan müşterilerin vazgeçilmezi kepçe kulak bandıdır. Bu bantlar, özel üretilmiş ve cilde zarar vermeyen bir forma sahiptir. Kulağın arka tarafına yapıştırılıp kulağı geride tutma özelliğine sahiptir. Sudan etkilenmeyen kepçe kulak bantları, sadece alkollü özel solüsyonu sayesinde çıkartılır. Bu bantlar iki çeşittir; yetişkinler için kulak bantları ve bebekler için kulak bantları. Kepçe kulak bandı yetişkin modeli, bebek kepçe kulak bandı modeline göre daha büyük boyutlardadır. Fakat benzer içerikten ve aynı malzemelerden üretilirler. İster şu anda kendiniz için, isterseniz de bebeğinize küçüklüğünden itibaren kulaklarında bir düzelme sağlamak için bu bantları kullanabilirsiniz. Bu bantları satın alıp kullanmaya başladıktan sonra dışarı çok daha büyük bir öz güvenle çıkabilirsiniz. Artık saçlarınızı sadece açık kullanıp kulaklarınızı kapatmanıza gerek kalmaz. Rüzgar estiğinde kimse görmesin diye kulaklarınızı kapatmanıza da gerek kalmaz. Toplum içerisinde rahatlıkla dolaşabilmenizi sağlarlar. Ayrıca kullanım esnasında kulaklarınızda hiçbir şekilde ağrı yapmazlar. İlk taktığınızda, alışkın olmadığınız için bir tuhaflık hissedebilirsiniz. Fakat dakikalar içerisinde alışıp, gün içerisinde varlığını bile hissetmeyeceksiniz. Bu bantlar, aynaya baktığınız anda sizlere istediğiniz görüntüyü sunması nedeni ile sizleri çok mutlu edecek ve güzel hissettirecektir. Kendinizi güzel hissetmenin verdiği mutluluk sayesinde gününüz de çok güzel bir şekilde geçecektir. Kulaklarınıza ameliyatsız ve acısız bir çözüm yolu sunan bu bantların kullanımı da oldukça kolaydır.

Kepçe Kulak Bandı Nasıl Kullanılır?

Kepçe kulak bandını kullanmadan önce ilk yapmanız gereken şey, kulağınızın arkasını su ve sabun yardımı ile temizlemenizdir. Bandı kulağınızın arkasına yapıştırmadan önce kendi kulağınıza uygun biçimde bandı ölçünüz. Daha sonra paketin içerisinden çıkan alkollü mendil yardımı ile makasınızı siliniz. Bu adımı atlarsanız kesmeye çalıştığınız bant, makasa yapışır. Alkollü mendil yardımı ile makası temizledikten sonra ölçtüğünüz ölçüye göre bandınızı kesiniz. Bant üzerindeki kelebek resimli koruyucu etiketi çıkarınız. Sonra yavaş ve hafif hareketlerle bandı kulağınızın arkasına yapıştırınız. Vücut ısınızla yaklaşık iki dakika kadar yapışkanın aktive olmasını bekleyiniz. Bu adımı atlarsanız, kepçe kulak bandı kulağınıza yapışmayacak ve israf olacaktır. Bu nedenle bu adımı dikkatle yapmanız önerilir. Bandınızın yapıştığından emin olmak için, bandın köşesinden yavaşça kaldırmayı deneyebilirsiniz. Eğer bant kulağınızda ise sorun yok demektir. Fakat yapışkan bant, koruyucu kağıdın üzerinden çıkmamışsa bir müddet daha beklemeniz gerekir. İlk adımda bahsedildiği üzere, kulağınızın arkasını güzel bir şekilde temizlemezseniz bant yapışmayacaktır. Bandınızın yapıştığından emin olduktan sonra ikinci koruyucu kağıdı çıkarınız. Bir dakika boyunca kulağınızı kafanıza doğru bastırın. Ayrıca kulağınıza bastırırken çok fazla hareket ettirmemeye çalışın. Eğer hareket ettirirseniz bandınız kayabilir. Bandınız yapıştıktan sonra iki saat boyunca kulağınızın arka tarafına dokunmayınız. Bu bantları bir veya iki gün boyunca kullanabilirsiniz. Kullanım süresi dolduğunda, kulak bantlarınızı çıkarmak için paket içerisinde yer alan alkollü mendillerden birini açınız. Yapışkanlı alanı alkollü beziniz yardımı ile küçük ve yavaş hareketlerle ittirerek bandı çıkarmaya çalışın. Bant çıktıktan sonra kulağınızın arka tarafını yine alkollü bez ile silmeyi unutmayınız.

Kepçe Kulak Bandının İçindekiler

Kepçe Kulak Bantları kutularının içerisinde bantlar ve onlara yetecek miktarda alkollü mendiller bulunur. Bu bantlar hipoalerjeniktir. Hipoalerjenik ürünler diğer ürünlere göre insan vücudunda daha az tepki gösterirler ve neredeyse reaksiyona neden olmazlar. Fakat bu tamamen alerji yapmayan ürünler demek değildir. Çok hassas bünyeye sahip kişilerde, çok az miktarda reaksiyon gösterir demektir. Kulak bantları az miktarda alerjen taşıdığından, hassas vücutlarda çok fazla tahrişe neden olmazlar. Kepçe kulak bantlarının en güzel özelliklerinden birisi de tende iz bırakmıyor oluşlarıdır. Ayrıca suya dayanıklıdırlar. Terlediğinizde bile kulağınızdan çıkmadığını kullanım sürecinizde görebilirsiniz. Bu bantların kullanım süresi üç ila yedi gün arasında değişiyor. Fakat kullanım sıklığınıza göre de bu süre uzayabilir. Ayrıca, alkollü mendil kullanmak gözünüzü korkutmasın. Bu mendiller sizler için alerji yapmayacak şekilde üretilmiştir. İçerisinde izopropil, alkol ve su bulundurur. Fakat bu mendillerin tek kullanımlık olduğunu unutmayınız. Kullanım bitiminde paketine geri koyup çöpe atmanız çok daha sağlıklı olacaktır. Bu bantlar, kozmetik ürünlerdir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kepçe kulak bandı, alerjik reaksiyonlar göstermemesi adına kullanılmadan en az 24 saat önce kolunuzun herhangi bir yerinde denenmelidir. Eğer ciltte kızarıklıklar meydana gelir veya kabarıklıklar oluşursa hiç beklemeden bant yerinden çıkartılmalıdır. Ayrıca uygulamadan da vazgeçilmesi önerilir. Fakat kepçe kulak bantları hipoalerji testlerinin tamamından başarı ile geçtiği için bu durumlar çok nadir insanlarda görülür. Kepçe kulak bandı, düzenli kullanıma uygun bir üründür. Ancak düzenli kullanım sırasında herhangi bir ağrı,alerjik reaksiyon görülmesi halinde uygulama derhal sonlandırılmalıdır ve cilt tamamen iyileşene kadar yeniden kullanılmamalıdır. Kepçe kulak bandı, terden ve sudan en az etkilenecek şekilde tasarlanmıştır. Uygulama öncesinde cildiniz, tüyler de dahil olmak üzere temizlenmelidir. Bu bantlar, spor yaparken ya da yüzerken kullanılabilir. Örneğin kepçe kulak sorunu yaşayanlar için, tenisçi bandı kepçe kulak gibi modeller mevcuttur. Bu tip koşullarda, uygulama sonrası en az üç saat aktiflenme süresi tanımalısınız. Uygulama sonrasında üç saat boyunca terlenmemeli veya suyla temas etmesine izin verilmemelidir. Yapılan incelemelerde deneklerin sadece yüzde 0,02’sinde alerjik reaksiyon gözlenmiştir. Bu nedenle bantları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kulak Bandının Faydaları

Kepçe kulak rahatsızlığı estetik olarak kimilerinin hoşuna gitmeyen bir görüntü ortaya sunar. Kulakların kafadan uzak durması olarak isimlendirilen bu durum, bazı kişileri çok rahatsız etmese de kepçe kulağa sahip birçok insan bu durumdan hoşnut değil. Ameliyat gibi kalıcı seçenekleri deneyip memnun olmayan birçok kullanıcı mevcuttur. Ameliyatın acılı ve uzun bir süreç olmasının yanı sıra ameliyat sonra kulağın geri yerine gelmesi çok sık rastlanılan bir durumdur. Maddi olarak her bireyin karşılayamadığı bu ameliyatlar kimi insanlarda olumlu sonuç verirken, kimi insanlarda da olumsuz sonuç veriyor. Bıçak altına yatmak istemeyen ve maddi olarak ta kendini zora sokmak istemeyen bireylere kepçe kulak bantları tavsiye ediliyor. Bu bantlar sayesinde kişiler istedikleri estetik görünüme, çok uygun fiyatlar eşliğinde kavuşabiliyor. Uygulanmasının ve çıkarılmasının çok kolay olması nedeni ile kulaklarından memnun olmayan kişilerin kurtarıcısı oluyorlar. Kişilere öz güvenini geri veriyorlar. Aynanın karşısına geçip, kendinizi istediğiniz şekilde görmek sizleri çok mutlu edecektir.

Bebekler için Kulak Bandının Önemi

Bebekken çocukların çok farkına varamadığı kepçe kulak problemi, okul çağına geçtiklerinde psikolojilerini bozacak düzeye gelebiliyor. Bunun nedeni algılarının açılmış olması ve görüntü olarak neden diğer arkadaşlarından farklı gözüktüklerini sorgulamaya başlamalarıdır. Fakat kepçe kulak problemi, erken teşhisle ameliyata bile gerek kalmadan tedavi edilebilir. Ebeveynler, ileride çocuklarının kepçe kulağa sahip olmalarını istemiyorlarsa bebek doğduğu anda önlem almalılar. Bebeğin doğumundan itibaren ilk üç aylık süreçte bir uzmana başvurarak, ameliyata gerek kalmadan bebeklerde kepçe kulak bandı kullanıp kullanamayacaklarını sormaları gerekiyor. Erken dönemde, kepçe kulak bandı bebekler için kullananlar oldukça memnun olduklarını ve sonuçlarının inanılmaz olduğunu söylüyorlar. Erkek bebek kepçe kulak bandı, kısa zamanda çok etkili sonuçlar vermiştir. Eğer bu bantlar küçük yaşta kullanılmaya başlanırsa, kulak gelişimi de ona göre devam edecektir. Bu nedenle eğer bebeğinizin bünyesi kepçe kulak bantlarına karşı alerjenik değilse, bu bantları kesinlikle kullanmanız tavsiye edilir. Çocuğunuzun algıları açılana kadar kulakları düzelmiş olacak ve ileride kulakları ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamayacaklardır. Bebeklerde kepçe kulak düzeltme bandı, yetişkin bantlarında olduğu gibi yine hipoalerjenik özelliklere sahiptir. Bu bantlar tek kullanımlık ve şeffaftır. Uygulanacak kulak arkası bölgenin temizlenmesi için kutu içerisinde hidrojel temizleyici bir adet jel bulunur.

Öz güveninizi Artırın, Kulaklarınızı Göstermekten Korkmayın

Fiziksel görünüş, insanların öz güvenini etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Bir insanla ilk tanışıldığında ellerine ya da ayaklarına değil ilk olarak yüzüne bakılır. İlk anda dikkat çeken unsurlar, karşıdaki kişinin gözleri, burnu veya dudaklarıdır. Daha sonrasında kafasına dikkat edilir; saçlarına ve kulaklarına. Kulaklarını beğenmeyen ve kepçe kulaktan muzdarip insanlar için en zor kısım burasıdır. Kendilerini huzursuz hissederler ve karşılarındaki kişinin onları kötü görmesini istemezler. Halbuki sandıkları gibi bir durum söz konusu değildir. İnsanlar kendilerinde hangi fiziksel özelliklerinden rahatsız oluyorlarsa, karşılarındaki bireylerin de ilk olarak o fiziksel özelliğe dikkat edeceğini düşünüyor. Bireyler, kendilerinin huzursuz hissettikleri zaman, bu durum karşı tarafa da yansıyor. Çocuklar için de aynı durum geçerli. Acımasız ilkokul ve ortaokul yılları, onların kepçe olan kulakları yüzünden yargılanmalarına ve psikolojilerinin bozulmasına neden olabilir. Özgüvenin yeni yeni oluştuğu bu dönemlerde çocuklar kendilerinden utanmamalı ve çekinmemelidir. Bebek kepçe kulak bantları ile küçük yaşta tedaviye başlanırsa, o yaşlara geldiklerinde kendilerinden emin ve özgüvenli bireyler olarak hayatlarına devam edeceklerdir. Fakat artık kulaklarınızdan çekinmenize ya da onları saklamanıza gerek yok. Estetik olarak kulağınızın duruşundan memnun değilseniz ve kulaklarınızın daha kafanıza yakın bir şekilde durmasını istiyorsanız, kepçe kulak bantlarını mutlaka denemelisiniz.

Kepçe Kulak Bantları Fiyatları

Yetişkin veya çocuk kepçe kulak bantlarını, Trendyol üzerinden temin edebilirsiniz. Trendyol firması sizlere birden çok satın alma opsiyonu sağlıyor. Yetişkin kepçe kulak bantlarını bir paket içerisinde 20 tane olacak şekilde satışa sunuyorlar. Bu da demek oluyor ki her gün bu bantları kullansanız, yaklaşık bir ay kadar yetecek miktarda kulak bandına sahip oluyorsunuz. Bebek kepçe kulak bandı fiyatları, içeriğinde bileşenlerin daha sağlıklı ve az olması nedeni ile yetişkin kulak bantları fiyatlarına nazaran biraz daha fazladır. Çocuk kulak bantlarında paket sayıları değişkenlik gösteriyor. Genellikle 8’li, 10’lu ve 20’li paketler halinde kullanıcıları ile buluşuyorlar. Trendyol internet sitesi veya mobil uygulaması ile değişik paket imkanları sayesinde tüketiciler çok daha uygun fiyatları ile günlük yaşamlarının vazgeçilmezi olacak Kepçe kulak bantlarını temin edebilirler. Ameliyata yatıracağınız, dudak uçuklatan fiyatlar yerine cüzi ve uygun fiyatlarla kepçe kulak bantlarını temin ederek hayalinizdeki estetik kulak görünümüne kavuşabilirsiniz. Çocuklarınız ise erken yaşta yapacağınız bu yatırım, onları ileride büyük bir dertten kurtaracak ve masraf yapmamalarına olanak sağlayacaktır. Arama butonunuza kepçe kulak bandı satın al yazısı yazarak ve Trendyol internet sitesini seçerek alışverişinizi uygun fiyatlara yapabilirsiniz. Kepçe kulak bandı yorum kısmı da sizlere birçok fikir verecektir. Kullanıcılar tarafından övgü ile bahsedilen kepçe kulak bantları, satın alanların vazgeçemeyip bir daha temin ettikleri ürünlerdir. Estetik zevkinize yakışır, transparan, uygun fiyatlı bu kepçe kulak bantlarını Trendyol üzerinden temin edebilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Kepçe Kulak Bandı Nasıl Kullanılır?

Yüzünüzün estetik, doğal görünmesine destek sağlayan, kulaklarınızdaki kelepçe kulak adı verilen şekil bozukluğunu gidermek için özel olarak geliştirilen ürünler pratik, rahat şekilde kullanılabilir. Çok özel ve değişik kıvrımlı yapıya sahip olup kulaklarınızdaki kelepçe kulak problemini önlemek için özel olarak dizayn edilmiştir. Kulakların normalden fazla büyük olması, derin bir şekilde olgunlaşması insan psikolojisi üzerinde olumsuz etki oluşturabilir. Genellikle çocukluk yıllarında, okul döneminde başlayan sosyal çevreyle iletişim kurmada güçlük çeken bireylerin özgüvenlerini yerine getirmelerine olanak sağlayan yüksek etkili, başarılı bir üründür. Ameliyat olmadan kepçe kulaklarından kurtulmanıza imkân tanıyan özel üretim ürünler kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelir. Orijinal, dayanıklı yapı özellikleriyle deformasyon problemi oluşturmadan sorunsuz, rahat kullanım avantajı sağlar.

Kepçe Kulak Bandı Ne Kadar Takılır?

Hipoalerjenik yapıda dizayn edilen ürünü kullanmadan en az 24 saat önce kolunuzun herhangi bir yerinde denemeniz tavsiye edilir. Cildinizde kızarıklık meydana geliyorsa, kabarıklıklar oluşuyorsa hiç beklenmeden bandı çıkarabilirsiniz. Uygulamadan vazgeçerek doktorunuza danışmanız önerilir. Çocuk yıllarında, okul döneminde başlayan, kişilerin sosyal çevresiyle pozitif ilişkiler kurmasına olanak sağlayan özel tasarım ürünler bireylerin psikolojik sorun ve özgüven yetersizliği problemlerini çözmeye destek verebilir. Düzenli kullanım sonrasında ağrı, alerjik reaksiyon görülmesi halinde kullanımını durdurarak cildiniz tamamen iyileşene kadar yeniden kullanmamanız gerekir. Uygulama sonrası en az 3 saat aktif hale gelmesi için bekleyebilirsiniz. 3 saat boyunca terleme yapmaması, suyla temas ettirilmemesi gerekir. Kullanım süresi 3 -7 gün arasında değişmekte olup bu süre kullanım sıklığına göre uzayıp kısalabilir.

Kepçe Kulak Bandı İşe Yarar Mı?

Bebekken, çocukların farkına varmadığı kepçe kulak probleminin kısa sürede çözülmesine olanak sağlayan bu ürünün özgüven kazandırıcı, pozitif etki sunan özellikleriyle oldukça faydalı olduğu görülmüştür. Erken teşhisle ameliyata gerek kalmadan bu ürün sayesinde kısa sürede tedavi olabilir; özgüven kazanarak sosyal çevrenizle uyumlu, keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Bebeğin doğumundan itibaren ilk 3 aylık süreçte alanında uzman bir hekime danışarak ameliyata gerek kalmadan bebeğinizin bu ürünü kullanıp kullanmayacağını sormanız gerekir. Erken dönemde tercih edilen, müşterilerin oldukça memnun olduğu bu malzemeyle kısa sürede çok etkili, başarılı sonuçlar alınabilir. Küçük yaşta kullanmaya başlarsanız kulak gelişimi de ona göre sağlıklı bir şekilde devam edecektir. Özgüveninizi artıran, kulaklarınızı göstermekten korkmadan rahat, güvenli şekilde hareket etmenize olanak sağlayan bu ürün ihtiyaç ve beklentilerinize cevap verebilir. Kulaklarını beğenmeyen, kepçe kulağından mustarip bireylerin tercihidir. Kendinizi özgüvenli, keyifli, iyi ve zinde hissetmenize destek sağlayan bu ürünleri Trendyol'dan analiz ederek kolay, hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.