"

Kevgir

" araması için 3278 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Mutfak Gereçleri Kevgir Çeşitleri

Kullanışlı mutfak ve servis gereçleri arasında yer alan bu ürün, katı ya da sıvı gıda ayırma işlemlerini oldukça basit bir şekilde yapar. Kevgir nedir diye sorulduğu zaman bu basit ayırma işlemini etkili şekilde yapan servis gereçlerinden bahsedilir. Kevgir seti modellerinin delikli bir yapısı olduğu için servis süzgeci de denilebilir. Bazı insanlar yemeğini sulu severken, bazıları daha az sulu tercih eder. Özellikle yemeğin suyunu daha az isteyenler için çelik kevgir seti oldukça çok tercih edilir. Sıcak ve soğuk servisler için farklı tasarımlar üretilmektedir. Yemeklerinizin yüksek sıcaklığında her süzgeç seti dayanıklı olamayabilir. Bu yüzden çelik kevgir modelleri ön plana çıkmaktadır. Bu konuda farklı tasarımlar üretildiği için metal, plastik, demir kevgir ürünleri gibi pek çok tasarım satışa sunulmaktadır. Delikli kevgir, kevgir süzgeç modelleri özellikle delikli kepçesi sayesinde çok işlevsel kullanılır. Yemeğinizin içerisindeki sıvıyı süzerek yalnızca katı kısmının kaşıkta kalmasını sağlar. Onlarca farklı tasarım arasından ister büyük kevgir, isterseniz de basit kullanımlar için telli kevgir gibi ürünlere göz atabilirsiniz. Farklı materyalden üretilen süzgeç çeşitleri arasından, işlevsellik ve pratiklik açısından beklentilerinizi karşılayan ürünleri inceleyebilirsiniz. Telli ürün tasarımlarından plastik süzgeç tasarımlarına kadar pek çok seçenekte model bulmanız mümkündür. Kullanışlılık, renk, boyut ve işlevsellik gibi estetik açıdan sizi tatmin edecek ürünlere birkaç tıklama ile ulaşabilirsiniz.

Kevgir Nedir?

Kevgir Nedir?

Çelik, plastik, metal, gümüş ve demir telden üretilen süzgeçler, birbirinden farklı boyutlarda satışa sunulur. Bu konuda tercih edilebilecek onlarca farklı marka bulunduğu için farklı fiyat aralıklarında istediğiniz modeli tercih edebilirsiniz. Örneğin kızartmalarda kullanılan yağın tabağa akmayacak şekilde süzülmesi için daha çok demir ve metal ürünler tercih edilir. Demir çelik hammaddesiyle üretilen ürünler aynı zamanda haşlama yemeklerinin vazgeçilmez süzgeçleri olmaktadır. Bu ürünler genellikle ısıya dayanıklı hammaddelerden üretildiği için sıcak ve soğuk sıvılarla beraber kullanılabilir. Isıya dayanıksız olan plastik süzgeçler ise genellikle soğuk servisler için tercih edilir. Sıcak servislerde plastik modeller eriyebildiği için çok sağlıksız bir tercih olur. En çok tercih edilen süzgeç modellerinde ürün ergonomisi ve materyale göre bir seçim yapılır. Ev mutfaklarında genellikle orta boyutlu tel, metal, çelik, silikon ve plastik süzgeçler kullanılmaktadır. Endüstriyel mutfaklarda ise daha çok büyük ürün tasarımları tercih edilir. Birbirinden farklı ve alternatif kullanım alanlarına göre üretilen uzun saplı ve geniş kap tasarımlı kevgir kaşık modelleri, restoran gibi büyük mekanlar için üretilir. Kişisel mutfaklarda ise daha çok küçük kevgir tasarımları kendine yer bulur. Kullanım alanlarına göre kategorize edilen servis kevgir modelleri, her ihtiyaca cevap verecek şekilde satışa sunulur. Örneğin kevgir kaşık çeşitleri haşlanmış sebze ve et yemeklerindeki fazla suların süzülmesini sağlamaktadır. Derin kap süzgeçleri ise daha çok makarna gibi yiyeceklerin süzülmesi için kullanılır. Bu tasarımlara oranla çok daha küçük olan çay ve yumurta süzgeçleri de küçük ürün modelleri arasında yer alır. Çay süzgeci çayı dem posasından ayırırken, yumurta süzgeçleri ise yumurtanın akıyla sarısını ayırmanızı sağlar. Delikli bulaşıklıklar ve lavabo için kullanılan süzgeçler de Trendyol’da satışa sunulur. Bu ürünler sürekli sıcak sıvı ile temas ettiği için telli çelik tasarımlar şeklinde üretilr. Bulaşıkların süzülmesi için silikon kevgir modelleri de oldukça çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bu ürün bulaşıklardaki fazla suların süzülmesini sağladığı için hijyenik silikondan üretilir ve plastik bulaşık süzgeci olarak da satışa sunulur. Mutfağınızda kullanacağınız bütün süzgeç modellerini kolaylıkla bulaşık makinenizde ya da elinizde yıkayabilirsiniz.

Kevgir Çeşitleri ve Kevgir Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kevgir Çeşitleri ve Kevgir Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kevgir çeşitleri arasından seçim yaparken hangi işlemlerde kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir. Plastik ya da çelik tasarım tercih ederken bu unsurlara dikkat etmeniz önerilir. Genellikle üretilen malzemelere göre değişkenlik gösteren kevgir modelleri, içerdikleri materyale göre tercih edilmektedir. Örneğin pek çok kevgir kepçe seti metalden üretilir. Bunun en önemli sebebi ise metalin oldukça dayanıklı bir malzeme olmasıdır. Paslanmaz kevgir setleri arasından seçeceğiniz bir ürünü oldukça uzun bir süre kullanabilirsiniz. Güvenle kullanabileceğiniz bir diğer model olan telli kevgir takımı da farklı amaçlar için uzunca bir süre işinizi görür. Plastik kevgir takımı hafif yapısı, ahşap süzgeç modelleri ise estetik görüntüsü ile tercih sebebiniz olabilir. Bu sayede hem hafif bir kullanıma hem de estetik bir mutfak gerecine sahip olabilirsiniz. Kullanışlılık ve fiyat konusunda en çok tercih edilen modellerden telli kevgir tasarımları, pek çok marka tarafından üretilir. Bu ürünler daha çok kızgın yağda yapılan kızartma tarifleri için tercih edilir. Bu ürünler standart modellere oranla telli ve ızgara yapılı bir tasarımda olduğu için fazla yağı çok hızlı süzme özelliği ile öne çıkar. Genel kullanımlar için en çok tercih edilen tasarımlar arasında süzgeç takımı yer alır. Farklı ölçülerde ve boyutlarda üretilen bu set sayesinde mutfağınızda pratik bir kullanım alanı yaratabilirsiniz. Kevgir seti metal olarak tercih ederseniz, yüzlerce ürün arasından tercih yapabilirsiniz. Plastik ürünleri soğuk, çelik ve metal ürünleri de sıcak servisler için tercih ederek daha hijyenik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Kevgir kepçe seti eğer plastik ise sıcak süzme işlemlerinizde eriyebilir ve istenmeyen bir durum yaratabilir. Bu yüzden ürün seçimi yaparken kullanım alanına göre bir tercih yapmanız önerilir. Satın almak istediğiniz ürünler hakkında yapılan yorumları Trendyol’dan detaylı bir şekilde inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Kevgir Fiyatları Trendyol’da

Kevgir Fiyatları Trendyol’da

Trendyol kampanyalarıyla birçok kevgire kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kevgir fiyatları belirlenirken genellikle ürünün özellikleri, boyutu, ham maddesi ve markası gibi detaylar göz önünde bulundurulmaktadır. Alternatif kevgir modelleri arasında en çok metal tel süzgeçler yer alır. Pratik ve kolay temizlenebilen, pek çok ev kadınının tercihi ise silikon malzemelerden üretilen süzgeç modelleri olur. Katlanabilmesi ve esnek bir yapıda olması sayesinde oldukça çok tercih edilir. Ürün paketleri içerisinde yer alan kevgir sayısına göre de değişken fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle set halinde satışa sunulan süzgeç modelleri farklı modellerde ön plana çıkar. Kullanıcıların bütçeleri, ihtiyaçları ve özellikle kullanım alışkanlıkları kevgir tercihlerinde büyük rol oynar. Bu tercihler doğrultusunda ürünleri detaylı olarak karşılaştırabilir, aradığınız modeli kolaylıkla satın alabilirsiniz. Kevgir tasarımları özellikle içecek ve yiyeceklerin hazırlanma aşamasında büyük kolaylık sağlar. Özellikle dünya mutfağına bakarsanız kevgir kullanılarak yapılan farklı tariflerin çok olduğunu görebilirsiniz. Çeşitli süzgeç tasarımları farklı amaçlar için de kullanılır. Siz de mutfağınızda dilediğiniz süzgeç tasarımıyla pratik tarifler hazırlayabilirsiniz. Hızlı bir şekilde yumurtayı sarısından ayırabilir, kızartmaları yağdan arındırabilir, makarna yemeklerinizi daha hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Yemek yaparken aradığınız kıvamı size uygun süzgeç seçimiyle yakalayabilirsiniz. Bu ürünleri kendiniz için satın alabileceğiniz gibi hediye olarak da tercih edebilirsiniz. Özellikle eğlenceli ve pratik ev hediyeleri arasında pek çok kevgir seti bulunmaktadır. Hem bulunduğu ortama renk katan hem de alternatif ödeme seçenekleriyle satışa sunulan kevgir takımı modellerine Trendyol’a girerek göz atabilirsiniz.