"

Kil Hamuru

" araması için 2240 sonuç listeleniyor

Yaratıcılığın Sınırlarını Zorlamak İçin Kil Hamuru Çeşitleri

Seramik yapımı, otomobil temizleme gibi alanlarda kullanılan kil hamuru kırtasiye ürünleri arasındadır. Hava ile teması halinde kendiliğinden kuruyarak sertleşme özelliğine sahip olduğu için, fırın kullanmadan seramik sanatı ile ilgilenmek isteyenler için ideal bir malzemedir. Diğer bir kullanım alanı olarak kil hamuru oto temizlik ürünüdür. Otomobilin yüzeyini ve camlarını boyaya zarar vermeden temizleyen kil hamuru, araç için oldukça etkilidir. Süngerimsi bir yapıya sahip olan bu hamur ile aracınızı yılda dört kereye kadar temizleyebilirsiniz.

Kil Hamuru Malzemeleri

Kil Hamuru Malzemeleri

Seramik hamuru ile yapılan sanatlar ülkemizde yaygın olmadığı için bu konuda merak edilen birçok nokta vardır. Özellikle seramik sanatını hobi olarak gerçekleştirmek isteyenlerin kil hamuru nerede satılır, kil hamuru kullanımı nasıl olur, seramik sanatına yeni başlayanlara hangi kil hamuru tavsiye edilir gibi soruları mevcuttur. Seramik sanatına yeni başlayanların sıklıkla yaptıkları en büyük hata, yumuşak kil hamuru kullanmamalarıdır. Kullandığınız hamurun yumuşak olması, şekil vermenizi kolaylaştıracak ve henüz dilediğiniz şekle ulaşamadan hamurunuzun kurumasını engelleyecektir. Kül tablası, tabak, fincan, tütsülük ve hayal gücünüz dahilinde birçok aksesuar yapabileceğiniz kil hamurunu kullanmak oldukça kolaydır. Öncelikle kil kesme teli ile dilediğiniz boyutta keseceğiniz kil hamurunu el yordamı ile yuvarlamanız gerekir. Yuvarladığınız hamuru kil hamuru seti içerisinde yer alan ahşap ebeşuar modelaj kalemleri ile şekillendirip, su ile hamurun pürüzsüz bir görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ahşap ebeşuar modelaj kalemleri, yaklaşık 5-6 parça halinde satıştadır. Kil hamurunuza çizgiler atmanızı ve hamurları birbirine yapıştırmanızı kolaylaştıran bu kalemleri, kil hamuru başlangıç seti içerisinde bulabilirsiniz. Üzerine resimler, desenler çizebileceğiniz kil hamuru, renkli boyalar ile boyanmaya uygundur. Boyama işlemini tamamladıktan sonra ortaya çıkardığınız eserinizi vernikleyerek su, izmarit gibi ürünlerle temas eden yüzeyinin zarar görmemesini sağlayabilirsiniz. Başlangıç setinin içerisinde seramiklerinizi renklendirebileceğiniz boyalar ve vernikler mevcuttur.

Araç Yüzeyi Temizleyen Kil Hamurları

Araç Yüzeyi Temizleyen Kil Hamurları

Araç yüzeyini, yüzeye zarar vermeden temizleyen kil hamuru çeşitleri miktarlarına göre paketlenerek satışa sunulmuştur. Zemin üzerindeki kuş pisliği, reçine, boya serpmesi, asfalt lekeleri, sanayi atıkları gibi yapışkan kirleri yok eden kil hamuru beyaz, mavi, turuncu gibi renklere sahiptir. Yanlış kullanıldığı takdirde oto kil hamuru aracınızı çizebilir. Doğru kullanım için paketten çıkarılan hamurun ıslatıp yoğurularak kullanılması gerekir. Yere düştüğünde, şekil kil hamuru üzerine büyük parçalar yapışacağı için aracınızın boyasını çizme imkanı vardır. Bu yüzden yere düşen parça tekrar kullanılmamalıdır. Bunun yanında aracınıza kil uygulamasını gölgede yapmalısınız. Parmaklarınız ile ısı verdiğiniz kili aracınızın parçalarına özenle uygulamalısınız. Aracınıza düzenli kil temizliği yaptığınızda, pasta cila ihtiyacınızın azaldığını görebilirsiniz.

Kil Hamuru Fiyatları

Kil Hamuru Fiyatları

Hazır kil hamuru çeşitleri her bütçeye hitap edecek ürünleri barındırmaktadır. Seçtiğiniz ürünün markasına ve gramajına göre değişiklik gösteren doğal kil hamuru seçenekleri farklı miktarlarda satıştadır. Tek ya da az sayıda ürün elde etmek ya da yalnızca seramik sanatını deneyimlemek istiyorsanız seçeceğiniz kil hamuru 500 gr miktarında olabilir. Bunun yanında seramik sanatı sizin için bir hobi haline gelmişse daha ayrıcalıklı fiyatlardan yararlanmak için satın alacağınız kil hamuru 5 kg miktarında olmalıdır. Oto kil hamuru modelleri de oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Genellikle 100, 150, 200 gr miktarlarında paketlenerek satışa sunulmuş kil hamuru cep dostu, ulaşılabilir fiyatları ile her araç sahibinin vazgeçilmezidir. Siz de kil hamuru çeşitleri ile eğlenceli vakit geçirmek, şık tasarımlar üretmek, aracınızın yüzey temizliğini yapmak istiyorsanız Trendyol’daki kil hamur çeşitleri için bir şans verebilirsiniz.

Kil Hamuru İle Neler Yapılır?

Kullanımı son derece kolay ve pratik olan kil hamuru çeşitleri; seramik yapımı, otomobil temizleme gibi alanlarda tercih edilebilir. Hava ile temas ederek kendiliğinden kuruyup kolayca sertleşebilen bu ürünler fırın kullanmadan seramik sanatı ile ilgilenmek isteyenlerin tercihidir. Oto temizlik ürünü olarak da kullanılabilen bu seçenekler; otomobil yüzey ile camlarındaki boyaya zarar vermeden hijyenik ve rahat şekilde uygulanabilir. Araç için son derece etkili olan bu ürünlerin süngerimsi yapı özellikleriyle aracınızı yılda 4 kereye kadar temizleyebilirsiniz. Seramik sanatını hobi olarak gerçekleştirmek isteyenlerin tercihi olan yumuşak yapılı bu ürünlere kolayca şekil verebilirsiniz. Bu sayede eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

Kil Hamuru Nasıl Kullanılır?

Yumuşak yapısıyla kolaylıkla şekil verilebilen hamurun hemen kurumasını engelleyerek işlemlerinizi kolay ve pratik hale getirebilen kil hamuru geniş kullanım alanına sahiptir. Tabak, kül tablası, tütsülük ya da fincan gibi hayal gücünüz dahilinde pek çok aksesuarı kolaylıkla şekillendirmenize olanak sağlar. Bu açıdan oldukça işlevsel ve kullanışlı bir üründür. Hamuru kil kesme teli ile istediğiniz boyutta keserek el yordamı ile yuvarlayabilirsiniz. Böylece istediğiniz şekilleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Kil hamur seti içerisinde bulunan hamur, ahşap ebeşuar ve modelaj kalemleri ortalama 5 ile 6 parça halindeki hizmete sunulur. Bu ürünlerle kil hamuruna çizgi atarak rahatlıkla yapıştırabilirsiniz. Hamurun üzerine resim ve desenler çizerek renkli boyalarla boyayabilirsiniz. Boyama işlemi sonrasında eserinizi vernikleyerek temas eden yüzeyi su ya da izmarit gibi ürünlerle koruyabilirsiniz.

Kil Hamuru Nerede Satılır?

Zemin üzerinde bulunan boya serpmesi, reçine, kuş pisliği, sanayi atıkları ya da asfalt lekeleri gibi kirleri yok edebilen kil hamurunu Trendyol'dan analiz edebilirsiniz. Mavi, turuncu ya da beyaz renk seçeneklerine sahip olan bu ürünler; yanlış kullandığınız takdirde aracınızı çizebilir. Uygulama sırasında doğru ve özenli şekilde davranarak hamuru ıslatıp kolaylıkla yoğurabilirsiniz. Yere düşmesi halinde hamur üzerindeki büyük parçalar yapışacağı için aracınızın boyasını çıkarabilir. Bu gibi durumlarda yere düşen parçaları tekrar kullanmamalısınız. Seramik sanatını hobi haline getirenlerin de tercihi halinde olan bu ürünleri Trendyol avantajları ile satın alabilirsiniz. Bu ürünler ile aynı zamanda tasarruflu bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz.