placeholder
"

Kır Çiçeği

" araması için 43667 sonuç listeleniyor

Kır Çiçeği

Kır Çiçeği

Son zamanların en popüler aksesuarları arasında kır çiçekleri yer alıyor. Kullanım alanının giderek genişlemesi, farklı pek çok şekilde kullanılabilmesi ve modasının hiç geçmiyor olması ürün çeşitliliğini de beraberinde getiriyor. Kır çiçeği söz konusu olduğunda taze ve canlı çiçek olması pek çok kullanıcının öncelikli tercihi. Yine bu çiçekleri saklamak ve zaman içinde kurumasını beklemek de oldukça yaygın kullanılan bir yöntem. Ancak son zamanlarda kurutulmuş modellerin de satışı oldukça yaygın. Aslını bozmadan şoklama yöntemiyle kurutulan kır çiçekleri hem gerçeğe en yakın haliyle hem de kuruturken kullanılan teknik gereği dökülme yapmadan yıllarca kullanılabiliyor.

Tüm bu seçeneklerin yanında yapay çiçek tasarımında da önemli gelişmeler göze çarpıyor. Geçmişteki yapay çiçek algısını tamamen yok edecek doğallıkta modeller de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Öyle ki yapay olarak satışa sunulmuş pek çok çiçeği gerçeğinden ayırt etmek son tasarımlarda oldukça zor. Ürünün kullanılacağı yere ve zamana bağlı olarak birbirinden farklı modeller içinden seçim yapabilecek olmak kullanıcılar için avantaj yaratıyor.

Kır çiçekleri açısından en yaygın kullanım şekli düğünlerde gelinlerin başlıca aksesuarlarından olan gelin buketleri ve çeşitli ev dekorasyon alanları olarak göze çarpıyor. Gelin buketlerinde canlı çiçek tasarımı fazlasıyla yaygınken gelişen yöntemler sebebiyle yapay çiçek ve kurutulmuş çiçek kullanımı da artık oldukça yaygın. Özellikle stres seviyesinin yüksek seyrettiği düğüne yakın günlerde bu hazırlık kalemine efor sarf edilmemesi gelinler açısından avantaj yaratıyor. Dekorasyon amaçlı kullanımda da, canlı çiçek bakımı konusunda çok da başarılı olmayan veya buna zaman harcamak istemeyip kır çiçeklerinin dekor gücünden faydalanmak isteyen kullanıcılar yapay kır çiçeklerini en çok tercih eden kullanıcılar arasında yer alıyor.

Kır Çiçeği Türlerini Yakından Tanıyarak En Doğru Seçimi Yapabilirsiniz

Birbirinden geniş kır çiçeği arasında en doğru seçimi yapabilmek için elbette ki kır çiçeği türlerini iyi tanımak gerekiyor. Yabani kır çiçekleri arasında her geçen gün yenisini öğrendiğimiz birçok çiçek türü mevcut ve özgün tasarım ve dekorasyonlarda bu çiçek türlerinin yeri hayli önemli. Klasikleşmiş seçenekler için ise kullanım alanları zaten oldukça yaygın ve klasik modeller birçok şeyle kolaylıkla eşleştirilebiliyor. Bir örnekle ilerlenecek olursa, bir buket gülün veya bir demet ortancanın uyum sağlayamayacağı çok az şey var. Benzer şekilde bir lavanta kokusunun yayacağı ferah ve temiz havayı ister ev için ister hediye fikri için olsun, çok az şey sunabiliyor. Nitekim bir pampasın dekoratif yanının ne denli güçlü olduğu da yeterince aşikar.

Elbette ki bu noktada çiçeğin kullanılacağı yer de önem kazanıyor. Kullanılacak yer bir düğünse ve kır çiçekleri bir gelin buketi hazırlığında tercih edilecekse mevsim dinamiklerini de dikkate almak gerekiyor. Zira her mevsimin öne çıkan çiçeği farklılık gösteriyor.

Yine bir gelin buketi için örnek verilecek olursa; en çok ortanca, gül, şakayık, lale, orkide gibi çiçek modelleri tercih ediliyor. Ancak mevsim faktörü göz önünde bulundurulduğunda kış aylarında daha çok gül, lale, lilyum, gerbera gibi modeller öne çıkarken bahar aylarında frezya, ortanca, şakayık, aslanağzı gibi türlere daha sık rastlanıyor. Yaz döneminde zambak, nergis, karanfil yaygın kullanılırken sonbaharda sümbül, orkide, gelincik gibi türler daha çok tercih ediliyor.

Renkler de doğru buket kır çiçeklerini belirlerken mevsimler kadar öne çıkan etmenlerden biri oluyor. Turuncu kır çiçekleri ve sarı kır çiçekleri daha çok bahar ve yaz aylarında kullanılıyorken mavi kır çiçekleri, mor kır çiçekleri ve beyaz kır çiçekleri sonbahar-kış aylarında daha çok tercih ediliyor. Kullanılacak yer bir bebeğin karşılanacağı günse kız bebekler için daha pembelerin ve beyazların baskın olduğu pembe kır çiçekleri ve beyaz kır çiçekleri tercih sebebiyken erkek bebeklerde mavi kır çiçekleri daha yaygın kullanılıyor. Bir çalışma ortamı dekore ediliyorsa yeşilin dinginliğinden faydalanılabiliyor ve ferah okaliptuslar gibi seçenekler öne çıkıyor. Daha klasik tasarımlarda ise bej ve tonları ve daha çok doğal tonlara sahip çiçekler yer buluyor.

Kurutulmuş Kır Çiçekleri Gelinler İçin Favori Aksesuarların Başında Yer Alıyor

Gelin çiçekleri arasında son yılların yükselen trendi kır çiçekleri. Herkesçe bilinen klasik kır çiçeği türlerinin yanı sıra yabani kır çiçeklerinin de sıklıkla kullanıldığı görülüyor. Bir gelin için en önemli hazırlık aksesuarları arasında yer alan gelin buketinin uzun yıllar saklanabilir olması da hayli önem taşıyor. Özenle kurutulmuş modeller bu noktada öne çıkıyor. Gelin buketi tek bir çiçek türüyle oluşturulabileceği gibi farklı çiçek türlerinin karmasından da oluşabilir. Hem tek çiçek türüne yönelik modeller, hem de karma türlerden oluşan modeller kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Gelin çiçeğinin en önemli tamamlayıcıları arasında yer alan yaka çiçeği de kurutulmuş çiçekler aracılığıyla özenle tasarlanıyor. Takım halinde satışa sunulan bu modeller, düğün hazırlığında olan çiftlerin ihtiyacını rahatlıkla karşılayabiliyor. Genç çiftler için son derece önemli konulardan biri de fotoğraf çekimi. Farklı fotoğraf çekimi konseptlerinde kullanılabilecek birçok model arasından çiftler dilediği modeli seçebiliyor. Gelin buketi gibi gelin tacı da çokça aranan ürünlerin başında geliyor ve kır çiçeği ile oluşturulmuş birçok taç modeli de mevcut. Kır çiçeği bitkisi her ne kadar daha çok gelinlerin kullanabileceği çiçek türlerinden olsa da yeni doğum yapacak anneler için anne tacı olarak kullanılabilme imkanı da bulunuyor. Hasır rafyalarla örülmüş doğal modeller yeni anneler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Buket kır çiçekleri kadar yaka çiçeği ve taç olarak tasarlanmış modellerin olması da bu ürünleri arayan kişilere fazlasıyla kolaylık tanıyor. Bir düğünde nedimelerle veya sağdıçlarla uyum yaratmak için de yaka çiçeklerinden sıklıkla faydalanılıyor. Gelin buketi ve damat yaka çiçeği ile takım modellerin seçimi, bu tasarımların yaygınlaşması sebebiyle son derece ulaşılabilir oluyor. Benzer şekilde düğün mekanı tasarımında da özellikle kır düğünü tercih edilmişse kır çiçeklerinden yoğun bir şekilde faydalanılabiliyor. Bir renk skalası belirlendiyse bu doğrultuda seçim yaparak görsel bütünlük açısından başarılı bir ambiyans kolaylıkla yaratılabiliyor.

Kır Çiçekleri Son Zamanların Dekorasyon ve Aksesuar Trendleri Arasında Yer Alıyor

Sınırları oldukça geniş ve farklılıkları bünyesinde fazlasıyla barındıran konulardan biri de dekorasyon. Dekoratif olarak kullanılan birçok objeye artık daha canlı alternatifler de eşlik ediyor. Bu sebeple kır çiçeklerinin yaygın olarak kullanıldığı alanların başında dekorasyon da geliyor. Ne şekilde kullanılmak istendiği ise tamamen kullanıcıların hayal gücüne bağlı olarak değişiyor. Dilendiği takdirde tabloda yer alan bir figür olarak bir evin salonuna eşlik ederken bazen de kurutulmuş kozalaklar şeklinde bir tabağın içinde sunulabiliyor. Dekorasyon söz konusu olduğunda en çok tercih edilen çiçek türlerinin başında pampaslar geliyor. Farklı renk ve uzunluklarda satışa sunulan birçok pampas modeli sayesinde seçim yapmak oldukça kolaylaşıyor. Tek olarak kullanımının tercihi son derece yaygınken daha dolu bir görüntü isteyenler de olabiliyor. Bu sebeple tekli satılabildiği gibi çoklu setler halinde de satılabiliyor. Şoklama tekniği ile kurutulmuş modeller dekorasyon amaçlı kullanılan kır çiçeklerinde de oldukça yaygın. Çiçekler bu şekilde dökülme yapmıyor, deforme olma süresi uzamış oluyor ve kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Yine dekorasyon açısından en çok tercih edilen modeller arasında kırmızı ve beyaz güller yer alıyor. Klasikleşmiş ve modası hiçbir zaman geçemeyen bu iki çiçek türüne özgü farklı konseptler de göze çarpıyor. Kurutulmuş versiyonlarının satılmasının yanı sıra yapraklarının kurutulmuş formda satışa sunulduğu da görülüyor. Hatta bunlara bazı ürünlerde mum setlerinin de eşlik ettiği göze çarpıyor. Evlilik teklifi, evlilik yıldönümü kutlaması, doğum günü kutlaması ve birçok özel gün kutlamasına eşlik eden klasikleşmiş ambiyansların yaratılmasına bu şekilde yardımcı olunabiliyor. Benzer şekilde farklı saksı konseptleriyle veya farklı vazo konseptleriyle alışılmışın dışında hediyeler oluşturmak isteyenlere birçok ürün yelpazesi sunuluyor. Kullanılıp belli bir süre atılmaktan öte pek çok dekora uyum sağlayıp uzun süre kullanılabilecek modeller göze çarpıyor. Ofis tasarımı için öne çıkan ahşap saksılarda bambu seperatörler ofislere modern ve ferah bir hava katıyor. Bu ürünlerin tek kullanım alanı ofisler de değil. Bambu seperatörler balkon ve özellikle büyük bahçe aksesuarı olarak da sıklıkla tercih edilebilen çiçekler arasında yer alıyor.

Aksesuar söz konusu olduğunda da kır çiçeklerinden büyük ölçüde faydalanılabiliyor. Nitekim moda dünyası bu konunun öncüleri arasında yer alıyor. Fular, şal, saat, takı, ayakkabı, mayo gibi aksesuarlarda kır çiçeklerinden sıklıkla ilham alınıyor. Bahar ve yazın gelmesiyle cıvıl cıvıl ve canlı çiçek tonlarının gerek kıyafetlerde gerek aksesuarlarda bolca görülmesi, sonbahar yaklaşınca yerini daha toprak tonlarına ve doğal tonlara bırakıyor. Defter, ajanda tasarımı, duvar ve masa saati söz konusu olduğunda da kır çiçeklerinden oluşan modellerin yeterince fazla olduğu görünüyor. Kısacası kır çiçeklerinin kendisinden olduğu kadar görsellerinden de belli alanlarda faydalanılabiliyor.

Farklı Vazo ve Saksı Alternatifleriyle Kır Çiçeklerinizi Tamamlayın

Kır çiçeklerinin en önemli tamamlayıcılarından biri de hiç kuşkusuz ki vazolar. Vazo ile beraber satılan modellerin yanı sıra vazosuz satılan modeller için de birçok seçenek mevcut. Ahşap modellerden cam modellere, metal vintage modellerden tel hasır örgülü modellere kadar çeşitli vazo tasarımları arasında rahat bir şekilde seçim yapılabiliyor. Cam ve metal modeller klasik dekorasyon fikir sahiplerine hitap ederken, tel hasır örgülü, ahşap modeller daha bohem ve konfor arayışında olanların ilgi alanına giriyor. Saksılarda da benzer bir tablo ortaya çıkıyor. Klasikleşmiş saksı modellerinin yanında farklı tarzlara hitap eden saksı modelleri de giderek yaygınlaşıyor. Bu sayede saksı ve vazola, gerek ev gerek ofis gibi alanların dekorasyonunda eskisine oranla çok daha büyük yer kaplıyor ve bu da beraberinde ürün çeşitliliğini getiriyor.

Kır çiçeklerinin en çok kullanıldığı dekorasyon alanlarından biri de bahçe ve balkon dekorasyonu. Bahçe ve balkon dekorasyonu için en çok öne çıkan modeller arasında italyan vazolar yer alıyor. Metal, ahşap, seramik gibi pek çok türde satışa sunulmuş italyan vazolar bahçe ve balkonlarda yaz havası estiriyor. Yazılı ve yazısız modellerin yanı sıra vintage severlerin sıklıkla tercih ettiği hasır rafya ile bağlanmış birçok model de mevcut. Ayçiçeği, limon çiçeği, okaliptus gibi çiçeklere sıklıkla fon olan italyan vazolara kendileriyle uyumlu dikdörtgen tepsiler de eşlik edebiliyor. Beyaz, siyah, kırmızı gibi başlıca renklerde göze çarpan bu vazo türü neredeyse her kır çiçeğiyle büyük uyum yaratıyor.

Özel Tekniklerle Hazırlanan Kır Çiçekleri Arasından Dilediğiniz Modele Ulaşın

Lavanta, ortanca, başak, palaris kuşu, okaliptus, şakayık, orkide, gül, papatya, pampas… Bu ve benzeri şekilde birçok kır çiçek çeşitlerinin ilk günkü kokusunu muhafaza ederek şoklandığını ve hiçbir şekilde dökülme yapmadan uzun süreler kullanılabildiğini biliyor muydunuz! Şoklama tekniği denilen teknikle bu işlem kolaylıkla yapılabiliyor. Banyonuz bir lavanta ferahlığında koksun istiyorsanız veya çalışma masanızda okaliptus ferahlığı duymak istiyorsanız bu yöntemlerle hazırlanmış kır çiçeklerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bir papatya kokusunu uzun süre duyup baharı sıklıkla anımsamak isterseniz bu yöntemle hazırlanmış papatyalardan edinebilirsiniz.

Birkaç ay içinde planlanmış bir düğününüz veya doğumunuz varsa hayalinizdeki ambiyansı sağlamaya yardımcı olacak çiçeği belirleyip satın alarak hazırlığınızı çok önceden tamamlayabilirsiniz. Benzer şekilde sofra dekorunda kır çiçeklerinden faydalanmak istiyorsanız ancak hijyen gereği dökülme yapmasından endişe ediyorsanız bu özel teknikle hazırlanmış çiçekler arasından dilediğinizce seçim yapabilirsiniz. Evinizin salonunda sergileyeceğiniz kadar büyük ama aynı zamanda yaka çiçeği tasarımı şeklinde gayet küçük seçenekleri de tüm bunların beraberinde bulabilirsiniz. Eskitilmiş ve kurutulmuş bir domates figürü gibi, kırmızıya boyanmış kozalak gibi, kurutulmuş papatyalar gibi, yaprak halinde kurutulmuş ve satışa sunulmuş güller gibi ulaşması zor birçok çiçek türüne artık kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yılbaşı, cadılar bayramı, bahar sofrası gibi çeşitli organizasyonlara bu çiçek türlerinden tasarımlarla katkı sağlayabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Bol Alternatifli Modeller

Kır çiçekleri satışı geniş bir fiyat skalasına sahip. Her bütçe için uygun olan birçok model mevcutken ürün çeşitliliğinin de yoğun olduğu bir alan karşımıza çıkıyor. Buket kır çiçekleri, saksıda kır çiçekleri, vazo ile uyumlu kır çiçekleri, kurutulmuş kır çiçekleri gibi neredeyse tüm türlerde düşük ve yüksek bütçeler için alternatifler bulunuyor. Örnek üzerinden ilerlenecek olursa “küçük mavi kır çiçeği” olarak yapılan bir aramada çeşitli fiyat yelpazesinde birçok ürün listelenebiliyor.

Tek başına satılan modeller daha düşük bütçeler için uygunken, gümüş ve gold kaplamalı saksı ve vazolardan oluşan ürünler daha üst segment ürünler arasında yer alıyor. Aksesuarı ile birlikte satılan ürünler açısından farklı avantajlar da olabiliyor. Bu sayede çiçek için ayrı vazo veya saksı için ayrı araştırma yapmak istemeyen alıcılar zamandan kazanıyor ve ekstra araştırmada bulunmuyor. Bunun yanı sıra ebat olarak daha büyük ve ağaç formunda ürünler daha yüksek tutarlarla fiyatlandırılıyor. Bu formda satışa sunulan ürünlerin de kargo aracılığıyla teslimatının yapılması kullanıcılar tarafından taşıma yükünden muaf olmak gibi önemli avantajlar yaratıyor.

Daha düşük bütçeler açısından değerlendirilecek olursa; ürün tasarımı yapan alıcılar açısından oldukça uygun fiyatlara seçenekler de bulunuyor. Bir düğün veya nişan daveti için veya bir bebek tebriği için kır çiçeklerinden oluşacak bir hediye hazırlığı yapılacaksa her amaca uygun birçok çiçek modeli ve destekleyici birçok aksesuar bulunuyor. Benzer şekilde evine, ofisine daha sade dokunuşlar yapmak isteyenler açısından da sade, şık ve aynı zamanda uygun fiyatlı ürünler fazlasıyla göze çarpıyor. Kır çiçekleri arasında ürün çeşitliliği çok fazla ve giderek de artıyor. Farklı kullanım ve saklama teknikleri sayesinde birçok ürün daha uzun ömürlü ve tercih edilebilir oluyor. Özel çiçek zevki olan ve çiçek bakmaktan çok hoşlananlar kadar çiçeklerle çok yakın ilişkisi olmayan ve çiçek bakımına vakit ayıramayan kişilerin zevkine göre de bol miktarda ürün sunuluyor.

Birçok alanda kullanım imkanı genişleyen kır çiçekleri daha pek çok farklı alanda ve temada kullanılabilir. Eğer siz de hem kır çiçeği buketi, hem dekorasyon amaçlı kır çiçeği kullanımı için ürün arayışındaysanız çeşitli markalarca sunulmuş son derece doğal seçenekleri inceleyebilir; dilediğiniz türde ve modelde ürüne Trendyol’un avantajlı fiyatlarıyla sahip olabilirsiniz.