"

Kitap Mührü

" araması için 3753 sonuç listeleniyor

Kitap Mührü

Kitap Damgası, Kitap Mührü Nedir?

Kitap Damgası ve Kitap Mührü Nedir?

Kitaplar, hayatımızın en önemli ve en özel nesneleridir. Okurken bilgiler edindiğimiz zaman zaman farklı dünyaların kapılarını aralayıp farklı hayatlara misafir olabilmemizi sağlayan kitaplar, bazı insanlar için ise çok daha değerlidir. Öyle ki kitaplarını paylaşmak istemezler. Paylaştıkları zaman ise kaybolması ya da yıpranması gibi durumları kabul edemezler. Özellikle kitapların kime ait olduğunun bilinmesini isterler. Kitap mührü tam da bu noktada devreye girerek oldukça önemli bir görevi üstlenir. Kitap mührü, kitapların iç kapaklarına ya da ilk sayfaya basılan, üzerinde genellikle bir sembol ya da kitabın kime ait olduğunu belirten, kitap sahibini adı ve soyadının yazdığı kısımları olan mühürlere verilen genel addır. Kitap mühürleri, kitapseverlerin en çok kullandığı nesnelerin başında gelir. Kitaba sahip olan kişi bu sahipliği belirtmek için kendine özel bir sembolü ya da adını kitabın iç tarafına mühürleyerek kitabın kimin olduğunu belirtmiş olur. Böylece ödünç verilen kitapların kime iade edilmesi gerektiği gibi durumlarda karmaşıklık ortadan kalkmış olur. Exlibris olarak da bilinen kitap mühürleri kişiye özel tasarlanabilir. Böylece size ait olan bir kitabın içine sizinle özdeşleşmiş olan bir grafik çizimini mühürleyebilirsiniz. Kitap mührü çeşitleri, kişinin zevkine ve üretildiği malzemeye göre farklılık gösterir. Onlarca farklı modele kitap mührü modeli bulmanız ve kendi tasarımınızı yaptırmanız mümkündür. Sizin için çok özel ve önemli olan kitaplarınıza mülkiyetinizi belirtebilirsiniz. Kitap mühürleri bu anlamda kullanabileceğiniz en önemli nesnelerdir. Kitap damgası olarak da bulabileceğiniz bu ürünü sadece kitaplarınızda değil diğer evraklarınızda da kullanabilirsiniz. Defterlerinize etiket yapıştırmak yerine iç kapağına ya da ilk sayfasına mühür basabilirsiniz. Kitap mührü, belli alanlarda bir imza niyetine kullanılabilir. Kitaplarınızın üzerine kalem ile adınızı yazmak yerine mühür basarak hem kalıcılığı sağlayabilir hem de şıklığı koruyabilirsiniz.

Kişiye Özel Kitap Mührü Tasarımları

Kişiye Özel Kitap Mührü Tasarımları

Exlibris olarak da bulabileceğiniz kitap mührü, kişiye özel ürünlerdir. Kitap mühürleri genellikle kitapların iç kapağına ya da kitabın ilk sayfalarına basılır. Kitabın mülkiyetinin kime ait olduğunu belirtmek için kullanılan kişiye özel kitap mührü modelleri genel kullanım itibari ile ya bir özel tasarım şeklinde ya da iyelik belirten bir isimle şekillendirilir. Kişiye özel kitap mühürlerinde kitaplarınız kadar mührün ucuna işlenecek olan figürler de tamamen size aittir. Kişiye özel tasarımınızı yaptırıp kitap mührüne işletebileceğiniz gibi adınız ve soyadınızı da mührünüze işletebilirsiniz. Bunun yanı sıra kitap mühürlerine sizinle özdeşlemiş olan bir rumuz da işletebilirsiniz. Böylece kitabı ödünç verdiğiniz kişi aradan ne kadar zaman geçerse geçsin içerisinde bulunan mühür sayesinde kitabın kime ait olduğunu hatırlayacak ve doğru kişiye teslim edecektir. Eğer kitaplarınızı kaybetmekten ya da ödünç verdiğiniz kitapların yanlış kişilere teslim edilmesinin önüne geçmek istiyorsanız siz de kişiye özel kitap mührü modellerinden bir tanesini seçerek sahip olabilirsiniz. Kitap mührünüzü tasarlarken yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Birbirinden farklı tasarımları kullanarak farkınızı ve tarzınızı kitaplarınıza yansıtabilirsiniz. Kitap mühürlerinizi yaptıracağınız zaman sadece siyah değil farklı renkleri de tercih edebilirsiniz. Kırmızı, mor, mavi ya da daha farklı renkler ile oluşturulacak stampalar sayesinde klasik siyah mühürlerin dışına çıkıp kendi renklerinizi yansıtabilirsiniz. Kişiye özel kitap mühürlerinin üzerinde en çok kullanılan figürlerin başında portreler gelir. Kitap mührünüzü sevdiğiniz bir kişinin portresi ile zenginleştirebilirsiniz. Portre kitap mührü modelleri sayesinde sevdiğiniz kişileri kitaplarınızın üzerinde yaşatabilirsiniz.

Ahşap Kitap Mührü Modelleri

Ahşap Kitap Mührü Modelleri

Kitap mühürleri, birbirinden farklı malzemeler kullanılarak üretilen kişisel eşyalardır. Kitap mühürlerinin üretimi aşamasında en çok kullanılan ve en çok tercih edilen modellerin başında ahşap kitap mührü modelleri geliyor. Ahşap işlenmesi kolay bir üründür. Bu nedenle kitap mührü yapımı aşamasında en çok tercih edilen hammaddelerin başında gelir. Ahşap kitap mührü modelleri standart modellerin yanı sıra farklı tutuş modelleri ve farklı başlıklar ile süslenerek kişiye özel bir forma getirilebilir. Ahşap kitap mühürlerini istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Örneğin bir kediniz var ve herkes sizi onunla bir bütün olarak görüyorsan kedili kitap mührü yaptırarak sevimli dostunuzu kitaplarınıza yansıtabilirsiniz. Bunun yanı sıra kitap mührünüzde sevdiğiniz bitki ya da ağaçlara da yer verebilirsiniz. Kitaplarda en çok kullanılan ağaç figürlerinin başında hayat ağacı gelir. İnanç sistemlerinin oldukça önemli bir faktörü olan hayat ağacı kâinatın yaratılışından yok oluşuna kadar devam edecek olan bir figürdür ve oldukça anlamlıdır. Siz de hayat ağacı kitap mührü yaptırarak bir farklılık yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra son dönemlerin en popüler bitkilerinden bir tanesi de kaktüslerdir. Sevdiğiniz bir kaktüs figürünü kullanarak kaktüslü kitap mührü yaptırabilirsiniz. Sevdiğiniz bir objeyi kitap mührünüz ile işleyerek kendi mührünüzü basabilirsiniz. Ahşap kitap mühürleri oldukça kaliteli ve kullanışlı ürünlerdir. Alacağınız bir ahşap kitap mührünü doğru şartlarda sakladığınız zaman aylar boyunca kullanabilirsiniz. Üstelik farklı renklere sahip olan yapısı ile de farklı ahşap kitap mührü modelleri arasından kendinizi en çok yansıtan modeli seçebilirsiniz. Ahşap kitap mühürlerini sadece mühür kısmı ile değil tutacağınız yer anlamında da kişiselleştirebilirsiniz. Özellikle mührün üst kısmında bulunan topuz kısmında birbirinden farklı malzemeler kullanılarak üretilmiş olan topuzları kullanabilirsiniz. Seramik üstüne bezenmiş olan çiçek motifleri olabileceği gibi göz alıcı bir taş kullanarak da zenginleştirebilirsiniz.

Pirinç Kitap Mührü Modelleri

Pirinç Kitap Mührü Modelleri

Kitap mühürleri denince akla gelen en iyi ve şık modellerden bir tanesi de pirinç kitap mührü modelleridir. Klasik bir ahşap mührü istemiyorsanız daha farklı bir model olan pirinç kitap mührü modellerini tercih edebilirsiniz. Pirinç kitap mührü modelleri uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ürünlerdir. Pirinç kitap mühürlerini hediye amacı ile de kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz bir kişinin kitaplarına kendi mührünü basabilmesi için hediye kitap mührü olarak pirinçten yapılmış olan modelleri tercih edebilirsiniz. Kitap mühür seti olarak bulabileceğiniz en kaliteli ürünlerden biri olan pirinç modelleri de istediğiniz figür ve isimler ile mühür haline getirebilirsiniz. Kitap mührü setlerinin içerisinde genellik bir adet mühür ve stampa yer alır. Bunun yanı sıra mührün şeklini göstermek amacı ile küçük ya da büyük sticker eklenebilir. Eğer hediye etmek için bir kitap mührü alacaksanız oldukça şık bir şekilde kutulanan modelleri tercih edebilirsiniz. Kutulu kitap mührü olarak bulabileceğiniz bu mühür setleri ömürlük bir hediye olarak kalacaktır. Kutusu çok şık ve özel olarak hazırlanan mühürlere kişisel notlarınızı ekleyerek sevdiklerinize kullanışlı bir hediye verebilirsiniz. Pirinç kitap mühürleri ile birlikte kullanabileceğiniz onlarca farklı figür bulabilirsiniz. Kitap mührü örnekleri sayesinde ilham alabileceğiniz gibi kendi figürlerinizi çizerek sadece size özel olan modeli de oluşturabilirsiniz.

Kaşe Kitap Mührü Modelleri

Kaşe Kitap Mührü Modelleri

Kitap mührü denildiği zaman herkesin aklında canlanan ilk model elbette kaşe kitap mührü modelleridir. Yalnızca kitap mührü olarak değil resmi kurumlar başta olmak üzere çalışma hayatının her alanında görebileceğiniz kaşeler, aynı zamanda klasik bir kitap mührü modelidir. Kaşe kitap mührü modelleri genellikle isimli kitap mührü olarak kullanılır. Dikdörtgen ya da kare şeklinde olan kaşelerde çeşitli figürlerin yer alması pek mümkün olmayacağı için isim ya da tarihli kitap mührü baskıları için çok elverişlidir. Bunun yanı sıra yuvarlak kaşeleri kullanarak istediğiniz figürleri bastırabilirsiniz. Kaşe kitap mührü genellikle kütüphanelerde kullanılan en önemli araçlar olarak karşımıza çıkar. Kitapların iç kapağına ya da ilk sayfaya basılacak olan mühür o kitabın hangi kütüphaneye ait olduğunu gösterir. Bunun yanı sıra farklı kitap mühürleri kullanılarak kitapların numaraları da işlenebilir. Kütüphanelerde kullanılan kaşe mühürlerin üzerinde tarih ibaresini de görmeniz mümkündür. Kitabın alındığı ve teslim edildiği zamanlar bir mühür ile belli edilebilir. Eğer sıradan ve günlük kullanımlar için bir kitap mührü modeli arıyorsanız kaşe kitap mühürlerini tercih edebilirsiniz. Bu mühürler için ayrı bir stampa kullanılmasına gerek yoktur. Mekanizmalarını aşağı doğru bastırdığınız zaman mühür kitabın sayfasına işleyecektir. Kaşe kitap mühürleri hem çok kullanışlı hem de kullanımı çok kolay ürünler olduğu için uzun süreli kullanımlar için uygundur. Kaşe kitap mühürlerinin üzerine istediğiniz yazıyı yazdırabilirsiniz. Yalnızca isim ve soy isim değil farklı ifadeler de kullanarak mührünüzü kişiselleştirebilirsiniz. Tek satır yapabileceğiniz gibi birkaç satırdan oluşan yazılara da yer verebilirsiniz. Kaşe kitap mührünün üzerinde basılacak ismin ya da figürün bir örneği kaşenin üzerinde bulunduğu için nasıl bir şekil çıkacağını önceden görebilirsiniz.

Kitap Mührü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kitap Mührü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Günlük hayatta kullanıma uygun olarak üretilen ve eşsiz bir hediye olan kitap mühürleri onlarca farklı model ve figürler de üretilebilir. Kitap mührü çeşitleri, genellikle kişilerin özel tasarımları kullanılarak üretilir. Kitap mührü modelleri ilk olarak üretildiği malzemeye göre çeşitlendirilir. Ahşap kitap mührü, pirinç kitap mührü ve kaşe kitap modelleri en bilinen mühür çeşitleridir. Bunun yanı sıra kitap mühürlerini tasarımlar baz alınarak da çeşitlendirilebilir. Özel tasarımlı kitap mührü modelleri kişilerin en çok tercih ettiği modellerin başında geliyor. Bu modeller sayesinde kendi figürünüz ile bir mühre sahip olabilirsiniz. Kitap mühürlerinin özelliklerinin başında dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabilir ürünler olması gelir. Özellikle ahşap ve pirinç kitap mührü modellerini ömür boyunca kullanabilirsiniz. Yalnızca kitap mührü seti ile birlikte gönderilen stampayı belli aralıklar ile değiştirmeniz yeterli olacaktır. Stampa kuruyabilir ya da saklandığı ortam koşullarından eklenerek formu bozulabilir. Bu nedenle normal oda koşullarında saklamaya özen göstermelisiniz. Kitap mühürlerinin özelliklerinden bir diğeri ise eşsiz bir hediye olmalarıdır. Hediye kitap mührü modelleri oldukça farklı ürünler olup kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir. Kitap mühürleri farklı fiyat aralıklarında satılan ürünlerdir. Kitap mührü fiyat aralıkları farklı faktörlere göre değişiklik gösterir. Kitap mührünün üretildiği malzeme, kullanılan renk ve kalite farkı fiyatı belirleyen en önemli etkenlerin başında gelir. Trendyol sayfasında kitap mührü ile ilgili ürünler bulmanız mümkündür. Birbirinden farklı seçenekler arasından kendinize uygun ve en özel ürünü seçebilirsiniz. Ayrıca yorumlar kısmını okuyarak diğer kullanıcıların aldıkları kitap mühürleri hakkındaki görüşlerini de okuyabilirsiniz. Kitap mühürlerini ister kendiniz için isterseniz de sevdiklerinize hediye etmek amacı ile alabilirsiniz. Kutunun içerisinde bulunan kaliteli ürünler ile ömür boyunca kullanabileceğiniz bir ürüne sahip olabilirsiniz.