placeholder
"

Kör Nokta Aynası

" araması için 5678 sonuç listeleniyor

Kör Nokta Aynası Modelleri ile Güvenli Bir Trafik

Araç kullanırken kullandığınız araç ne olursa olsun dikiz aynaları büyük önem taşır. Otomobil, motor, tır, ya da minibüs araç fark etmeksizin dikiz aynalarını dikkatli şekilde kullanmak güvenli bir sürüş için olmazsa olmazdır. Fakat bazen dikiz aynaları da tek başına yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda kör nokta aynası kullanarak trafikte çevre kontrolünü tam olarak yapabilirsiniz. Farklı araç büyüklüklerine göre farklı büyüklük ve tarzlarda üretilen kör nokta aynası modelleri ile dikiz aynasında görünmeyen kör noktaları çok rahat şekilde görerek kontrollü bir sürüş yapabilirsiniz. Özellikle tır, minibüs ve kamyon gibi büyük araçlarda olmazsa olmaz bir eklenti olan büyük kör nokta aynası bu araçların sollama yaparken dikiz aynasından görünmeyen bölgeleri gösterme görevini üstlenerek trafikte güvenliği arttırır. Farklı kör nokta aynası özellikleri bulunur. Aracın büyüklüğüne ve dikiz aynası konumuna göre bu ürünlerden uygun olanı tercih edilir.

Kör Nokta Aynası ile Güvenli Sürüş

Kör Nokta Aynası ile Güvenli Sürüş

Trafikte kaza riskine neden olan en büyük etkenlerden olan kör nokta sorunu, sürücünün görüş alanının daralması sonucu ortaya çıkar. Hızlı akan trafikte kör noktada kalan aracın fark edilmemesi çok ciddi kazalara sebebiyet verebilir. Kör nokta dikiz aynası ile sorunsuz şekilde şerit değiştirme ve maksimum çevre kontrolü sağlayarak araç kullanımı güvenlik açısından şarttır. Ayarlanabilir kör nokta aynası seçenekleri de bulunur ve bu modeller hem trafikte hem de park etme esnasında görüş açısı ayarlanarak kullanım imkanı sunar. Ayarlanabilir kör nokta ayna seti olarak takım halinde de bulabileceğiniz bu ürün, hem sağ hem de sol aynaya monte edilerek tüm açıları kontrol etmenizi sağlar. Sadece ayarlanabilir modelleri bulunmayan kör nokta ayna seti seçenekleri ile her türdeki kör nokta aynasını set olarak satın alabilirsiniz. Bir başka seçenek olan bombeli kör nokta aynası ise aynadaki cisimleri gerçeğinden daha yakın göstererek yaklaşan araçların daha net görülmesine imkan verir. Üçgen kör nokta aynası da yine tercih edilebilecek benzer bir tasarımdır. Trafikte bir numaralı kural olan sürüş güvenliğini arttırmak adına siz de aracınıza uyan kör nokta aynası modellerinden birini tercih edebilirsiniz.

Kör Nokta Ayna Kullanımı

Kör Nokta Ayna Kullanımı

Trafikte en çok bulunan araç olan otomobiller için geliştirilen oto kör nokta aynası modelleri genellikle tüm araçlara uyacak şekilde geliştirilir. Otomobillere kıyasla çok daha geniş ve uzun olan otobüsler içinse otobüs kör nokta aynası seçenekleri, bu araçları kullanan sürücülere büyük avantaj sağlar. Fakat belki de trafikte hatayı en az kabul eden araçlardan biri olan motosikletler için kör nokta aynası motosiklet modelleri üretilir. Motor sürücüleri için çevre kontrolü can güvenliği açısından diğer araçlara kıyasla çok daha büyük öneme sahiptir. Bu nedenle trafikte motor kör nokta aynası kullanılması ve şerit değişimi yapılırken dikkat edilmesi gerekir. Kör nokta aynası nereye takılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Genellikle dikiz aynasının köşesine monte edilen kör nokta aynası, bazı durumlarda dikiz aynasının üzerine eklenti olarak da takılabilir. Araçta bulunan kör noktalara ve şoförün kullanım rahatlığına göre aynanın konumu değişebilir. Kör nokta aynası büyük olduğunda genellikle dikiz aynasına eklenti olacak şekilde ayrı bir noktaya monte edilir. Bu sayede dikiz aynasının açısı kapanmamış olur.

Kör Nokta Aynası Fiyatları

Kör Nokta Aynası Fiyatları

Kör nokta aynası ne işe yarar dendiğinde, araç dizaynlarına bağlı olarak dikiz aynalarından göremediğiniz noktaların, farklı açılar sağlayarak şoförün görmesini sağlayan aynalar olarak ifade edilebilir. Bu derece hayati bir görevi üstlenen bu aynalar oldukça uygun fiyat aralıkları ile satılır. Kör nokta aynası tavsiye edilen ve her araçta bulunması gereken basit ama hayati bir donanımdır. Kör nokta aynası yorumlar bölümünü okuyarak bu aynaların kullanımı ve görevleri hakkında çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu sayede 360 derece kör nokta aynası ve 180 derece kör nokta aynası gibi modellere ve çok daha fazlasına Trendyol ayrıcalıklarından faydalanarak kolaylıkla sahip olabilirsiniz.