"

Köşebent

" araması için 1083 sonuç listeleniyor

Köşebent Çeşitleri ve Fiyatları Sizlerle

Köşebent, eşyaların veya yapıların köşelerinde yer alan bağlantıların sağlam bir şekilde oluşturulması ve desteklenmesi amacıyla kullanılan bir malzemedir. Birbirinden farklı çeşitleri bulunan malzemeler, genelde L şeklinde bir yapıya sahiptir. Bu yapısı sayesinde tüm köşelerle doksan derecelik bir uyum yakalar. Bunlar yaygın olarak mutfak, balkon, banyo gibi iç yapılarda ve çeşitli üretim malzemelerinde destekleyici olarak kullanılır. Genellikle 3 lük, 4 lük, 5 lik, 30 luk, 50 lik, 70 lik, 80 lik, 100 lük köşebentler halinde paketlenerek satılır. Merdiven, banyo ve mutfak fayansı, mutfak tezgahı, duvar, sineklik ve dış cephe gibi yapı mimarisinin birçok farklı alanında kullanılır. Farklı alanlara uygun şekilde tasarlanan oval, çeşitkenar, yuvarlak, üçgen, eşkenar köşebent çeşitleri bulunur. Yapı alanına uygun şeklin tercih edilmesi ve doğru ölçülerde ürünlerin satın alınması çok önemlidir. Aksi takdirde malzemelerin bulunduğu alana uyum sağlaması mümkün olmaz. Köşebent ölçüleri belirli bir standarda sahip değildir. Ölçülü şekilde satılanların dışında, sizin ölçü vererek alabileceğiniz ürünler de bulunur. Bu sayede kusursuz uyumluluğu elde edebilirsiniz. Monte edilen çeşitleri daha yaygın olsa da yapışkanlı köşebentler de mevcuttur. L köşebent gibi cisim köşelerini kapsayan ya da uzun alanlara uygun olan seçenekleri bulunur. Bunların yanı sıra U köşebent de sıklıkla kullanılır ve şekliyle belirli alanlarda kolaylık sağlar. Pirinç, silikon, polietilen, seramik, çelik köşebent çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınıza ve tarzınıza uygun olanları tercih edebilirsiniz. Polietilen, dayanıklıdır ve kimyasallara karşı dirençlidir. Kolay kaynak edilmesi ve elektrik izolasyonu sağlaması ile ön plana çıkar. Özellikle altından kablo geçen parke köşebentlerinde kullanılan bu ürünlere ve çok daha fazlasına Trendyol’da ulaşabilirsiniz.

Dayanıklı Parçalarla Yapınızı Destekleyin

Dayanıklı Parçalarla Yapınızı Destekleyin

Köşe bölgelerini koruyan ve destekleyen bu malzemeler, çeşitli ham maddelerden yapılır. Kullanılacağı alana ve performans beklentisine göre tercih edilen bu çeşitler arasında metal ham maddeye sahip olan ürünler, dayanıklılığıyla öne çıkar. Alüminyum köşebent çeşitleri de dayanıklı ve kullanışlı yapısı sayesinde birçok alanda kendine yer bulur. Uzun yıllar boyunca oksitlenme, paslanma ve kararma yapmadan kullanım imkanı sunar. Çizilmeye ve deformasyona karşı istiflenmiş olan çeşitleri tercih etmeniz tam koruma sağlar. Genel olarak metalik gri renkte olmasına rağmen kahverengi ve beyaz gibi ev yapı malzemelerinde sıkça tercih edilen, pimapenlerle ve kapılarla uyum sağlayan renkleri de bulunur. Boyanabilir özelliğe sahip olduğu için kullanmak istediğiniz ortam ile uyum sağlar. Eloksal kaplama yapılmış olan çeşitleri bulunur. Eloksal kaplama, alüminyumun dış yüzeyinin özel olarak kaplanmasına yarayan ve malzemenin direncini artıran bir kaplama çeşididir. Paslanmaz köşebent çeşitlerinden biri olan alüminyum, uzun süre paslanma sorunu olmaksızın kullanımı ile ön plana çıkar. Paslanmaz çeşitlerden biri de krom köşebentlerdir. Bunlar yüksek ısı mukavemeti barındırdığından kaynak gibi işlemlere de uygundur. Bu tür alanlarda kullanıma uygun olan bir diğer seçenek ise metal, galvaniz köşebent olur. Büyük ilgi gören galvaniz, yaklaşık 450 derece ısıda eritilmiş çinkonun içerisine çelik parçanın daldırılması ile yapılan kaplama çeşididir. Çinkonun ve demirin kendi arasında oluşturduğu kuvvetli bağ sayesinde ultra dayanıklı bir yapı elde edilir ve bu yapı paslanmaz özelliği ile ön plana çıkarak her türlü açık alanda kullanıma uygun şekilde tasarlanır. Yapı malzemelerinde dayanıklı ve paslanmaz ürünler kullanmak yapının genelindeki çalışmaya da destek verir. Yalnızca kullanıldığı alanı değil, tüm yapıyı etkiler. Bu sebeple seçilen malzemelerin dayanıklı ve kaliteli olması son derece önemlidir. Dayanıklı malzemeler arasında yer alan lambiri köşebent, bu konuda çokça tercih edilen ürünlerden biridir. Genelde plastik yapı malzemesi kullanılan çeşitlerde lambiri uygulaması bulunur. Ürünün iç kısmında destekleyici bir katman yer alır. Dilediğiniz zaman Trendyol üzerinden modellere göz atabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun ürünlerin siparişini verebilirsiniz.

Hafif Yapıya Sahip Modelleri Keşfedin

Hafif Yapıya Sahip Modelleri Keşfedin

Plastik köşebent zengin çeşitliliği ve uygun fiyatı sebebiyle oldukça tercih edilen malzemeler arasında yer alır. Tam koruma sağlayan, bölgeyi tamamen saran köşebent demir, ahşap ve metal gibi sert maddelerden yapılan eşyalarınızın sivri köşelerine uygun şekilde tasarlanır. Özellikle çocuk ve evcil hayvan bulunan evlerde bu korumayı sağlamanız faydalı olur. Kitaplık ve dolap gibi ağır yüklerin köşelerinde de koruma amaçlı kullanabileceğiniz ürünler, hayatınızı kolaylaştırır. Karton köşebent çeşitleri, destekleyici mukavva olarak tasarlanmış ve kartondan üretilmiş uzun şeritler halinde ya da L şeklinde bulunabilir. Karton malzemeden üretilen bu ürünler, özellikle mimari proje gibi maket gerektiren işlerde kullanılır. İç mimarlık, mimarlık ve teknik tasarım gibi bölümlerde okuyan öğrenciler ve meslek sahipleri için üretilir. Bunlar, projelerde destekleyici ve tamamlayıcı olarak kullanılır. Alçıpan köşebent çeşitleri de hafif fakat dayanıklı yapıya sahiptir. Alçıpan duvar ve tavan gibi işlemlerde destekleyici görev üstlenir. Tavan köşebent çeşitlerinde alçıpanın yanı sıra, kartonpiyer şeklinde formu bulunan modeller de bulunur. Gergi tava gibi işlemlerde destekleyicidir. Bu tür alanlar için köpük, strafor köşebent çeşitleri de tercih edilebilir. Bu ürünlerin hafif ve dayanıklı yapıda olanlarının haricinde kullanılacak bölgeye uygun olarak tasarlanan çeşitleri de bulunur. Duvar köşebent çeşidini örme duvar gibi işçilik isteyen alanlarda kullanabilirsiniz. Banyo, küvet, duşakabin köşebentler ise çokça ihtiyaç duyulan malzemelerdendir. Bunları banyoda kullanarak kusursuz bir alan yaratabilirsiniz. Merdiven köşebenti binalarda ve çok katlı evlerde yer alan merdivenler için idealdir. Mutfak tezgah köşebent ise ağır malzemelerden üretilen mutfak tezgahının ve üzerine konulan ocak ve tencere gibi ağırlık yapan eşyaların desteklenmesi için uygundur. Özellikle banyo ve mutfak gibi alanlarda kullanılan fayans köşebentlere ve diğer ürün çeşitlerine Trendyol ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz.

Her Alana Özel Tasarlanan Modeller

Her Alana Özel Tasarlanan Modeller

Trendyol, online alışveriş sektöründe onlarca kategoride müşterileri için tedarik ettiği milyonlarca ürün ile ön plana çıkar. Kadın, erkek, çocuk olmak üzere herkesin ihtiyacına yönelik ürünlerle sizleri buluşturan Trendyol; ev ve yaşam, süpermarket, kozmetik, ayakkabı ve çanta, saat ve aksesuar, elektronik, spor ve outdoor alanlarında sayısız ürünü beğeninize sunar. Uygun fiyatlı alışverişi ilke edinirken müşteri memnuniyetini de birinci sırada tutar. Yapı malzemeleri alanında da birçok farklı ürünü bünyesinde barındırır. Profil, palet, sac, ferforje, sineklik, LED, hurda köşebent modelleri de bunlar arasındadır. Tahta, ağaç, mermer, cam, bronz, bakır, kompozit köşebent gibi farklı seçeneklere ulaşmanızı sağlayan Trendyol sayesinde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Dilerseniz özel tasarım yapılar ile uyum sağlayacak modellere de göz atabilirsiniz. Dış cephe, sıva, kapı, pencere, basamak köşebent modellerinin yanı sıra iç mekanlarda kullanılan eşyalar için de uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz. Dış cephe parçalarından biri sayılan pencereler için PVC köşebent çeşitlerine göz atabilirsiniz. Bunların daha doğal duran modellerinden arıyorsanız ahşap köşebentler sizin için uygun seçim olabilir. 2x2, 4x4, 10x10, 15x15, 20x20, 30x30, 40x40, 50x50, 60x60, 70x70, 100x100, 150x150 köşebent profiller arasından dilediğinizi satın alabilirsiniz. Profil halinde satılan bu ürünlere olan talep oldukça fazladır ve pek çok alanda sıklıkla kullanılır. Kare formundaki modellerin yanı sıra, ihtiyacınıza uygun farklı formdaki seçenekleri de bulabilirsiniz. İç ve dış yapıda kullanılan siyah, beyaz, gold dekoratif köşebentlerin farklı yapı malzemelerinden oluşturulmuş çeşitlerini Trendyol’da inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı alışverişi ilke edinen Trendyol’da köşebent fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Baklava, düz, delikli, fileli, Z, ince, esnek köşebent gibi farklı formlara sahip ürünleri değerlendirebilirsiniz.