"

Kravat Iğnesi

" araması için 5071 sonuç listeleniyor

Kravat İğnesi Modelleri ile Detaylara Önem Ver

Ortaya çıktığı tarih ve kullanım amacı bilinmese de kravat iğneleri, son zamanlarda kıyafetlerin daha şık ve klas görünmesine katkı sağlamaktadır. İlk olarak kravatları sabitleştirmek için kravat yaka iğnesi kullanılmaktaydı. Ancak farklı modelde tasarlanan tasarımları ile bu kullanım amacı ikinci planda kalmış ve kombin tercihlerinde kullanılacak ilk aksesuarların başında gelmeye başlamıştır. Genel olarak kravat iğneleri, gümüş ya da altın renklere sahip modellerden oluşmaktadır.

Kravat İğnesi Özellikleri

Kravat İğnesi Özellikleri

Davetlerde ya da şık bir ortamda küçük bir aksesuar sayesinde dikkat çekmek mümkün olmaktadır. İlk tasarlandığında klasik modellere sahip olsa da modanın gelişmesi ile kravat iğneleri de hem renk, hem de model bazında değişikliğe uğramıştır. Temel olarak fenerbahçe kravat iğneleri, gömleğin üçüncü ya da dördüncü düğmesinin arasına gelecek şekilde takılmalıdır. Sağdan sola olacak şekilde takılmalı ve ceketin düğmeleri kapandığında dahi siyah kravat iğnesi görünür olmalıdır. Aynı zamanda isimli kravat iğneleri, kravat ile aynı genişlikte ya da daha ufak olmalıdır. Kesinlikle kravattan daha büyük ebatta olmamalıdır. Klasik ya da smart-casual stile sahip olmanız fark etmeksizin kullanılacak denizci kravat iğneleri sayesinde daha farklı ve şık bir hava kamanız mümkündür.

Kravat İğnesi Modelleri

Kravat İğnesi Modelleri

Kravat iğnesi modelleri erkek kullanıcılara yönelik önemli aksesuarların başında geliyor. Hediye olma özelliği açısından da oldukça önemli bir üründür. Gümüş, metal ya da altın kravat iğnesi şeklinde olabilir. Altın kaplama modelleri çok sık tercih edilmektedir. Genelde kravatın alt ya da üst kısmına kravatı sabitlemek amacıyla kullanılırlar. Bazı modeller kravatın arkasına takılır ve önden hiçbir şekilde görünmez. Yün ya da kaşmir gibi kalın malzemelerden yapılmış bağlarda kullanılan ideal bir aksesuardır. Kalın, ince, taşlı, aksesuarlı, desenli gibi farklı modellerde bulunabilir. Zarif bir görünüm kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Gümüş kravat iğneleri şık bir görünüm elde edilmesinde kullanılan ilk metal kravat iğne modellerin başında gelir. Resmi görünümlerin yanında spor giyimlerde de kullanılabilir. Mavi, lacivert gibi kravatlar ile çok uyumludur. Altın renkli iğneler ise sıcak tonlara sahip renkler ile oldukça kullanışlı olmaktadır. Özel etkinliklerde zarif görünmeye yardımcı olan bir aksesuardır. Atatürk’lü kravat iğnesi ya da futbol takımlarına özel beşiktaş kravat iğneleri bulmak da mümkündür. Bununla birlikte isminize ait zincirli kravat iğnelerini de özel olarak tasarlayabilir, kravatlarınıza kendinize ait bir aksesuar takabilirsiniz.

Kravat İğnesi Fiyatları

Kravat İğnesi Fiyatları

Kravat ile birlikte kullanılan aksesuarların başında gelen ürün hiç şüphesiz kravat iğneleridir. Kravat iğnesi fiyatları malzemesine ve markasına göre farklılık gösterir. Özel tasarım kravat iğneleri, kravat ile birlikte set olarak satılabildiği gibi tekli olarak da satılmaktadır. Altın, gümüş gibi modellerde fiyatlar yüksek olmakta, altın kaplama gibi modellerde fiyat daha uygun olmaktadır. İğneler, her şekilde çok modern ve şık görünüm kazandırmaya yardımcı olan aksesuarlardır. Kullanımındaki amaç, takan kişinin öne doğru eğilmesi sırasında kravatın davranışını engellemek içindir. Kullanımı sayesinde kravatın sarkması engellenmiş olur. Faydasının dışında kişiye estetik bir imaj kazandırma özelliği de bulunmaktadır. Kravat iğnesinin takıldığı bölge kişiden kişiye göre değişir. Kişiye özel kravat iğnesi kravatın tam ortasına takılabilirken, kravatın alt kısmına da takılmaktadır. Takılması gereken en uygun yer yaklaşık olarak düğümün 6 cm altıdır. Arkaya takılan modeller de bulunmaktadır. İğnenin boyutu da fiyat üzerinde etkilidir. İğnenin boyutu kravatın sahip olduğu genişlikten daha uzun olmamalıdır. Genelde kravatın ortasına geldiğinde biten kravat iğne modelleri tercih edilir. Klasik ve casual bir stile sahip olmak için kravat iğneleri kullanabilirsiniz. Kombinlere şık bir hava katmaya yardımcı olan aksesuarlardan biridir. Kravat iğnesi çeşitlerine Trendyol’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.