placeholder
"

Kükürt Kremi

" araması için 102 sonuç listeleniyor
Salkom Kükürt Kremi
KARGO BEDAVA
SalkomKükürt Kremi
(12)
Kükürt Kremi
131 TL
Sepete Git
Salkom Kükürt Cilt Bakım Kremi 100 ml
SalkomKükürt Cilt Bakım Kremi 100 ml
(1)
59 TL
Sepete Git
Homm Bitkisel Kükürt Kremi
Homm BitkiselKükürt Kremi
35,10 TL
Sepete Git
Homm Life Kükürt Krem 50 Ml
Homm LifeKükürt Krem 50 Ml
30 TL
Sepete Git
modern aktar Kükürt Granül 750 gr
modern aktarKükürt Granül 750 gr
29,90 TL
Sepete Git
HOMMCOZMETİC 100 ml  Kükürt Kremi
HOMMCOZMETİC100 ml Kükürt Kremi
35 TL
Sepete Git
Homm Life Kükürt Kremi, 50 ml
Homm LifeKükürt Kremi, 50 ml
35,10 TL
Sepete Git
Homm Life Kükürt Krem 50 ml
Homm LifeKükürt Krem 50 ml
35,10 TL
Sepete Git

Kükürt Kremi

Kükürt Kremi

Antimikrobiyal özellikleri sayesinde kükürt, sivilce ve diğer cilt kusurlarının tedavisine yardımcı olmak için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Günümüzde kükürt sivilce tedavisi, sivilce iz tedavisi, siyah noktalar ve beyaz noktaların sayısını azaltma, kepek, dermatit ve egzama ve sedef hastalığının ilerlemesini önlemeye yardımcı olmak için kullanılan bir bileşendir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde yer alan kükürt cilt ve saçın görünümünü onarmak, yıpranmalara karşı direnç sağlamak için sıkça kullanılır. Cilt bakımı ve onarımının yanı sıra saç bakımında kullanılan kükürt bileşeni, saç diplerini, saç tellerinin esnekliğini ve direncini artırma konusunda başarılı bulunan ürünlerdendir. Aynı zamanda fiziksel ve kimyasal olarak zarara uğramış saç ve saç derisi üzerinde de doku onarımına destek olmaktadır. Cilt içinse benzer özellikler göstererek cildin fazla yağdan arındırılarak, ölü derilerin dökülmesini ve cildin yeni, sağlıklı bir doku ile onarılmasına yardımcı olur. Kükürt kremi ve kükürt içeren ürünler ile onarımı hızlanan cilt kısa sürede esnek, parlak, lekesiz bir yapıya sahiptir. Siz de kükürt ile ışıldayan bir cilde sahip olmak istiyorsanız Trendyol'un sizlere sunduğu çeşitli kükürt içeren bakım ürünlerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Kükürt Kremi Ne İşe Yarar?

Tarihte kükürt, eski zamanlarda kepek, gül hastalığı ve siğillere kadar çok çeşitli cilt kusurlarını tedavi etmek amacıyla kullanılmıştır. Günümüzde hâlâ cilt bakım ürünlerinde kullanılan kükürt, geçmişe nazaran gelişen teknoloji ile geliştirilmiş ve farklı ürünlere dönüştürülmüştür. Kükürt, sivilce, akne, komedon, siyah noktaların çıkmasına neden olabilecek cildin ürettiği fazla yağı emerek cilt yüzeyini kurutmaya yardımcı olur. Aynı zamanda bazı cilt kusurlarına neden olan gözenek problemlerini çözmek için gözenekleri açarak temizlemede kükürt, önemli bir bileşendir. Kükürt kremi de kükürdün bileşenlerinden yararlanmak amacıyla oluşturulmuş bir üründür. Cilt bakım uzmanlarının uzun yıllar yaptığı araştırma ve deneyler ile kükürtten yapılan krem, şampuan, sabun gibi ürünlerin sivilce, akne, siyah nokta, leke gibi cilt kusurları üzerinde etkili olduğu sonucuna ulaşılmıştır. Kükürt kremi ve diğer kükürt bazlı ürünler reçetesiz satıldığı için ürün ve marka güvenilirliği önemlidir. Kükürt kremi fiyatı, markası ve yapısı kükürt kullanılan ürünün kalitesinde ön plana çıkan unsurlardır. Trendyol birbirinden farklı güvenilir markaların sahip olduğu kükürt kremi ve diğer kükürt bazlı ürünleri kolay erişebilirlik açısından sizlere tek bir kategori altında sunmuştur.

Kükürtün Cilde Faydaları

Kükürt kremi ciltteki sebumu azalttığı için leke üzerine uygulama yapıldığında krem içerisinde uygun miktarda bulunan kükürt cildi kurutur ve leke bulunan bölgenin soyulmasını sağlar. Bu şekilde cildi tahriş etmeden soyulan lekenin görünümü azalır ve düzenli kullanımla kaybolur. Kükürt kremi kullanıldığında ölü cilt derisini cilde zarar vermeden dökerek cilt gözeneklerinde biriken kirlerden cildi arındırır. Bu sayede tıkanmış gözenekleri açıp derinlemesine temizliğini sağlayarak yeni sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Kükürt içerisinde bulunan bileşenler nedeniyle antibakteriyeldir ve cilt üzerinde biriken bakterilerle savaşır. Kükürt kremini hassas cilt rahatsızlıklarının tedavisinde uzmanlar sıkça tavsiye eder. Kükürt kremi sivilce ve akne gibi cilt kusurları olan cildi kurutup bu cilt kusurlarından arındırırken hassas cildi içerdiği bileşenler ile besler. Bu besleyici özelliği ile sivilce tedavisinin yanı sıra akne, sedef, egzama, gül haslığı gibi deri hastalıkları tedavisinde de kullanılır. Çabucak emilen yapısı sayesinde cildin yağlı görünümünü ortadan kaldıran kükürt kremi faydaları saymakla bitmez. Kükürt kremi cilde faydaları sayesinde siz de pürüzsüz, sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Trendyol'un sizlere özel sunduğu ürünlere ulaşmada kükürt kremi yorumları ve ürün puanlamalarına erişebilirsiniz. Bu sayede aklınızda beliren kükürt kremi ne işe yarar gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Kükürt Kremi ile Sivilce Tedavisi

Cilt düzenli olarak cilt tipine uygun ürünlerle temizlenmezse, gözenekler kir ve bakteri ile tıkanabilir ve bu zararlı ürünlerin cilt yüzeyinin altında birikmesiyle sivilce oluşabilir. Bu noktada ciltte biriken ölü cilt, aşırı sebum (yağ), bakteri ve kirler sivilce oluşumunu destekleyerek cildin sağlıklı yapısını bozabilir. Kükürt kremi ne işe yarar, nasıl cilt üzerinde etki eder gibi aklınızda bir takım sorular oluşabilir. Kükürt kremi gözeneklerdeki bakterilerle savaşırken kurutup dökme özelliği ile ölü ve bakteriye sahip hücreleri cildin yüzeyinden uzaklaştırır. Bu özelliği ile kükürt kremi sivilce tedavisinin yanı sıra gül hastalığı, egzama, kurdeşen, kepek gibi yaygın görülen deri hastalıkları tedavisinde doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Kükürt, sabunlar ve temizleyiciler, kremler, losyonlar, maskeler ve leke tedavileri dahil olmak üzere çok çeşitli cilt bakım ürünlerinde bulunur. Aynı zamanda birçok cilt bakım merkezi kükürt bazlı ürünleri cilt kusurlarını tedavi etmede kullanır. Kükürt bazlı ürünler; siyah noktaların ve sivilcelerin yaygın bulunduğu hafif ila orta dereceli cilt kusurlarında oldukça başarılı bir tedavi sağlar. Cilt bakım uzmanları tarafından yapılan araştırmalar ile de kükürt kremi, sivilce ve akne tedavisinde kullanılan değerli ürünlerden biridir. Siz de sivilce tedavisi için kükürt kullanmak istiyorsanız kükürtten elde edilen temizleyici, krem, losyon, yüz maskesi, sabun gibi birbirinden çeşitli bu ürünlerle kendinize günlük cilt bakımı rutini oluşturabilirsiniz. Kükürt içerisinde bulunan bileşenler ile cildi onarmaya yönelik cilde destek sağlarken bazı hassas ve cilt kusurlarına sahip olan ciltler için uygun olmayabilir. Kükürt içeren ürünlerin her cilt tipi ve cilt kusuruna uygun olmadığının bilinmesi ve bazı cilt kusurlarının tedavisinde kükürt içerikli ürünlerin kullanımının doktor tavsiyesiyle kullanılması gerektiği önemli unsurlardandır. Çok fazla kükürt içeren sabun, temizleyici gibi cildi kendi yağından arındıran ürünler kullanmanızın cildin doğal koruyucu bariyerini ortadan kaldırarak cilt tahrişine neden olabileceğinin bilinmesi önemlidir. Aksi takdirde cilt kusurlarınızı tedavi etmek isterken cildinizi daha fazla yıpratabilir ve cilt üzerinde hasara neden olabilirsiniz. Cilt doktorunuzun tavsiyesi ve onayı ile kullanmaya başladığınız kükürt kremi ve kükürt bazlı ürünler düzenli kullanım ile cildinize fayda sağlayabilir. Kükürt kremini cilt bakım rutininize dahil etmeniz ve uzun süre kullanmanız dahilinde kükürdün içerdiği bileşenler sayesinde siz de pürüzsüz, parlak, lekesiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kükürt Kremi ile Sivilce İzi Tedavisi

Sağlıklı bir cilt onarımını belli dönemlerde kendi kendine yeniler. Ancak bazı durumlarda cilt hasar alır ve cildin doku yenileme hızı düşebilir. Cilt, kalitesiz cilt bakım ürünleri kullanmak, cilt bakım ürünlerini yanlış uygulamak ve cilt tipine uygun olmayan ürünler kullanmakla hasar görebilir ve onarım işlemini tek başına gerçekleştiremeyebilir. Kükürt kremi, cildi kendi onarıcı mekanizması çalışırken onu destekler ve tahriş olan bölgeleri yatıştırmaya yardımcı olur. Kükürt yağlı cildi kurutup cilt üzerinde bulunan ölü deri hücrelerini uzaklaştırdığı için, yara izlerinin görünümünü de azaltabilir. Kükürt kremi cilde faydaları ile, ciltte onarım sırasında daha az travma oluşur ve bu şekilde cilt pürüzsüz, sağlıklı haline geri kavuşabilir. Sivilce oluşumundan sonra sivilceye herhangi bir müdahale etmeseniz de cildinizde kırmızı, kahverengi veya mor lekeler kaldığını gözlemleyebilirsiniz. Kükürt kreminin sağladığı onarım ile sivilce izleri cilt tonuna oranla açılır ve zamanla görünmez hale gelir. Derin sivilce izleriniz veya çukurlarınız oluşmuşsa kükürt kremi ile kullanmanız gereken başka takviyelere ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle derin sivilce izleri ve cilt dokusunun hasarıyla oluşan cilt çukurları tedavisinde bir cilt uzmanının tavsiyelerinden faydalanmanız uygun olabilir.

Kükürt Kremi Kullanımı

Kükürt kremi kullanımı öncesi kükürdün içerdiği bileşenlere duyarlı olup olmadığınızı görmek üzere ufak bir test yapmanız olası risklerden kaçınmak için uygun olacaktır. Kükürt kreminin cildinizde tahrişe neden olup olmayacağını gözlemlemek için denemeyi kolunuzun içi gibi yüzden uzak bir alanda yapabilirsiniz. Az miktarda uyguladığınız kükürt kremini cildinizde 24 saat beklettikten sonra herhangi bir yan etkiyle karşılaşmazsanız kükürt kremini cildinize, yüzünüze uygulayabilirsiniz. Ancak bekleme süresince cildinizde kızarıklık, yanma, soyulma gibi yan etkiler gözlemlediyseniz doktorunuza danışmadan kükürt kremini kullanmamanız önerilir. Yaptığınız test sonucu başarılı sonuçlanmış ve bir yan etkiyle karşılaşmamışsanız kükürt kremi kullanımı hakkında Trendyol üzerinden kükürt kremi kullananlar ve kremin satıcılarından bilgi alabilir ve ürünü kullanmaya başlayabilir. Kükürt kremi faydaları ile tanışmak için kullanacağınız ürünün güvenilirliği çok önemlidir. Bu noktada Trendyol sizlere özel kampanyalı fiyatları ve güvenilir markalarıyla sizlere benzersiz bir hizmet sunar. Kükürt kremi faydalarından yararlanmak istiyorsanız Trendyol'u ziyaret edebilirsiniz.

Kükürt Kremi ile Cilt Bakım Rutini

Kürt kremi hassas ciltler dahil olmak üzere neredeyse tüm cilt tipleri için uygundur ancak yine de kullanım sıklığı ve ürünün kullanım miktarı cildi tahriş etmeden onarma noktasında oldukça önemlidir. Kükürt, cilt üzerindeki fazla yağı (sebum) emdiği için bazı ciltlerde kuruluk ve tahriş oluşturabilir. Kükürt kreminin yanı sıra kükürt sabununu günlük cilt bakımı rutininize eklediyseniz cildinizi takip etmeli ve ciltte kuruma gözlemlediğinizde kükürt kremi ile cildinizi desteklemelisiniz. Kükürt bazlı ürünler cildi kurutarak ölü derilerden arındırmayı hedeflediği için uzmanlar tarafından kükürt bazlı ürünlerin haftada 3 ila 4 kez kullanılması önerilir. Cildiniz ürüne alıştıktan sonra uygulamayı kademeli olarak artırabilirsiniz.

Kendinize özel kükürt içerikli bir günlük bakım rutini oluşturmayı planlıyorsanız kükürt kremi cilde faydaları ile bakım rutininizde yer alması uygun olabilecek bir üründür. Günlük bakım rutininize gün başlangıcı ve bitişinde kullanmak üzere cildi kurutmayacak bir temizleyici ile başlayabilirsiniz. Temizleme ürününün kullanımı sonrası cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz. Durulama yaptığınız havlunun size özel olması sivilce, akne, siyah nokta gibi cilt kusurlarının oluşumunu önlemede önemlidir. Yıkama sonrası yağ ve kirden arınan cildinizi kükürt kremi ile nazikçe nemlendirebilirsiniz. Yıkama ve nemlendirme işlemleri sırasında cildi yıpratmamak, bastırmamak oldukça önemlidir. Cilde kükürt kremi sürüldükten sonra kremin emilmesini kolaylaştırmak için kısa süreli cilt masajları uygulanabilir. Yıkama ile açılan gözenekleriniz kükürt kremi kullanımı ile bakteri ve mantarlardan arınacaktır. Kükürt kremi sivilce, akne, siyah nokta gibi cildinizde mevcut bulunan kusurlarının onarılması konusunda cildinizi destekleyecektir. Kükürt kremi kullanımı ile cilt kusurlarınızdan cildinizi arındırmak, sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız oluşturduğunuz günlük bakım rutinini sağlıklı bir görünüm elde edene kadar uygulayabilirsiniz. Uygulama süresince cilt yüzeyinizi dinlendirmek ve kir ve kalıntılara maruz kalmamasını önlemek için makyaj malzemelerini cildinizle çok fazla temas ettirmemeniz uygun olabilir. Makyaj malzemelerini kükürt bazlı ürünle oluşturduğunuz günlük cilt bakımınızda kullanmanız gerekiyorsa makyaj malzemelerinizi çok yağlı olmayan ürünlerden tercih edebilirsiniz. Makyaj sonrası cildinizi en az iki aşama ile temizlemeniz cilt bakım rutininize katkı sağlayacaktır. Kükürt kremi kullanımı ile sahip olduğunuz sağlıklı cildinizi tekrar oluşabilecek sivilce, siyah nokta ve lekelerden korumak için kükürt kremi ve kükürt bazlı ürünlerin kullanımına devam edebilirsiniz.

Deri Hastalıklarına Karşı Kükürt Kremi

Cilt gözeneklerinde biriken ve yerleşen bakteriler, ciltte yaşayan mantarlar, genetik özellikler deri hastalıklarına neden olabilir. Aynı zamanda zayıf bir bağışıklık sistemi, sağlıksız beslenme ve bağışıklığı etkileyen diğer hastalıklar da deri hastalıkları nedenlerindendir. Tüm bunların dışında şehir hayatının koşuşturmacasının neden olduğu stres deri hastalıklarının başlıca sebeplerinden biridir. Deri hastalığınız bir uzman tarafından tespit edilmiş ve ilerlediği belirlenmişse cilt kusurlarınızı onarmak üzere ilaçlı kremler, antibiyotikler, reçeteli ilaçlarla tedavi olmanız gerekebilir. Ancak henüz bir deri hastalığınız yoksa veya bir deri hastalığı ile yeni tanışmışsanız büyük oranda deri hastalığının zararlarını uzman desteği ile hafifletebilirsiniz. Bunun için kükürt benzersiz bir bileşendir. Günümüzde birçok deri hastalığı tedavisinde kullanılan kükürt, gelişen teknoloji ile farklı formlarda farklı ihtiyaçlara yönelik ürünlere sahiptir. Genetik faktörlerin oluşturduğu deri hastalıklarının haricinde oluşabilecek deri hastalıklarını birkaç cilt bakım ipucuyla önleyebilirsiniz. Bunlardan birkaçı; bol su tüketmek, egzersiz yapmak, sağlıklı beslenmek, doğru ürünlerle cilt bakım rutini oluşturmak, kişisel ürünleri kimseyle paylaşmamak ve yeterli uykuya sahip olmaktır. Doğru ürünlerle cilt bakım rutini oluşturmada var olan deri hastalığınızı hafifletmek veya cildinizde bulunan diğer kusurların görünümünü azaltmak için kükürt kremi kullanabilirsiniz. Kükürt kremi içerisinde bulunan bileşenler ile deri hastalığınızın sebep olduğu cilt gerginliğini yatıştırır ve kuruyup çatlamalara karşı derinlemesine nemlendirir. Kükürt kremi ile oluşturduğunuz cilt bakım rutininiz cildinizi nemlendirmek için yeterli olmuyorsa farklı bir bitkisel içerikli nemlendirici ile kükürt kreminin bileşenlerini destekleyebilir ve üründen daha fazla yarar sağlayabilirsiniz. Ancak deri hastalığınız için kullanacağınız kükürt kremi ve benzeri ürünlerin cildinizde hassasiyet oluşturup oluşturmadığını belirlemek için cilt uzmanı doktorunuza danışmanız uygun olacaktır.

Yaşlanma Belirtilerine Karşı Kükürt Kremi Kullanımı

Cilt, geçen zamanla birlikte elastik yapısını yitirmeye başlar ve sertleşir. Elastik dokunun bozulmasıyla ciltte sarkma ve şekil bozuklukları görülebilir. Zamanın haricinde her yaşta sıkça maruz kaldığımız güneşin zararlı ışınları Kükürt kremi cildinizi güneşin zararlı UV ışınlarının etkilerinden, radyasyondan, şehir hayatında var olan kirlilikten korur. Bu sayede ciltte onarılması güç problemlere yol açabilir. Sağlıklı bir cilt çoğunlukla kendi kendini onarabilirken güneşin verdiği hasarı onarırken aynı performansı gösteremeyebilir. Bu nedenle güneşe maruz kaldığınız zaman dilimi oldukça önemlidir. Güneş ile sık temasınızın olduğu bir iş yapıyorsanız güneşin zararlı ışınlarından sizi koruyabilecek kalite ve oranda güneş kremlerinden faydalanmanız cilt sağlığınız için uygun olacaktır. Bu cilt dokunuzu yıpratmaz ve sizi cilt kanserine karşı belli oranda korur. Cilt görünümünüzü korumak ve yaşlanmaya bağlı değişiklikleri geciktirmek istiyorsanız güneşe karşı cildinizi koruyabilirsiniz. Bunların haricinde sağlıksız beslenme, sigara kullanımı, cilt bakımından uzak stresli bir hayat sürüyor olma da cilt görünümünüzü ve cilt sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Bu noktada kükürt kremi kullanımı ile bu yaşlanma belirtilerini oluşturan etkenlerden cildinizi koruyabilir ve derinlemesine onarım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda içerisinde bulunan bileşen ve kolajen desteği ile kükürt kremi cilt, el ve tırnak gibi hassas bölgelerinize de onarıcı, iyileştirici bakım sağlar. Kükürt kremi ve diğer kükürt bazlı ürünleri doğru miktar Daha önce kükürt bazlı ürün kullanmamış ve yaşlanma belirtileri karşısında kükürt kremi ne işe yarar gibi sorularınız varsa Trendyol kükürt kremi kategorisinden kükürt kremi faydaları ve kullanıcı yorumlarına ulaşabilir ve ürünü satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz.doğru zamanda kullanarak zamanla kaybolan cilt elastikiyetini güçlendirebilirsiniz. Kükürtün sağladığı cilt bakımına hemen erişmek ve avantajlı fiyatlardan yararlanmak için Trendyol'u ziyaret edebilirsiniz.