placeholder
"

Kulak Mumu

" araması için 925 sonuç listeleniyor
Marka Doğal Kulak Temizleme Mumu
MarkaDoğal Kulak Temizleme Mumu
(20)
Doğal Kulak Temizleme Mumu
22,95 TL
Sepete Git

Kulak Mumu Modelleri ile Kulak Temizliği

Kulak, vücut dengesinde ve işitme anlamında çok önemli işlevlere sahip bir organdır. Bu sebeple kulak temizliği belirli periyotlar ile yapılması gereken ve vücut sağlığı açısından büyük öneme sahip olan bir işlemdir. Kulak mumu ile yapılan bu temizleme işlemi çok eski zamanlardan beri kullanılan etkili bir yöntemdir. Geliştirilen ürünler ile ev ortamında dahi kolay şekilde yapılabilecek düzeye gelen temizleme işlemini, Trendyol üzerinden farklı seçenekleri bulunan kulak mumu çeşitlerinden birini tercih ederek basit şekilde yapabilirsiniz. Tamamen doğal malzemelerden üretilen kulak mumu, bu özelliği ile de sağlıklı bir üründür. Kulak, ölü derilerden ve dışarıdan gelen tozlardan kendisini korumak için buşon adı verilen koruyucu bir salgı üretir. Bu salgı kulaktaki zararlı kalıntıları toplar ve zamanla kulak içerisinde katılaşarak birikir. Kulak mumu kullanımı ile bu kalıntıları basit şekilde temizleyebilirsiniz.

Kulak Mumu ile Etkili Temizlik

Kulak Mumu ile Etkili Temizlik

Temizlenmediği takdirde zaman içerisinde kulakta biriken buşon salgısı birçok problemin nedeni olarak ortaya çıkar. Kulak ağrısı, kısmi işitme kayıpları, kulakta çınlama ve uğultu, baş dönmesi ve denge kayıpları gibi pek çok rahatsızlığa neden olur. Bu ürünü kullandığınızda kulak mumu faydaları sayesinde tüm bu olası hastalıkların önüne geçebilirsiniz. Yaklaşık 20-25 cm aralıklarında bir boru şeklinde olan kulak mumu dik bir şekilde kulağa yerleştirilir ve dışarıda kalan uç yakılır. Isınan hava bir emme gücü oluşturarak kulak içerisindeki birikmiş buşon tabakasını mumun içerisine çeker. Bu sayede dakikalar içerisinde kulağınız temizlenir. Ayrıca içeriğinde nane özü de bulunan kulak mumu, bu özelliği ile de ferah bir his sağlar. Kulak mumu nasıl kullanılır sorusu ile alakalı en dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, mumun ince ucu kulağa yerleştirildiğinde hafif şekilde bastırılarak hava almasının engellenmesidir. Bu sayede vakum işlemi sağlıklı şekilde gerçekleştirilir.

Kulak Mumu Kullananlar Tavsiye Ediyor

Kulak Mumu Kullananlar Tavsiye Ediyor

Kulak mumu tedavisi çok eski dönemlerden beri yapılan bir yöntemdir. Kulak mumu ne işe yarar diye sorulacak olursa, bu yöntem ile kulak temizliğinin tam olarak sağlanması sonucu kulakta biriken kirlerin ve katılaşan buşon salgısının neden olabileceği hastalıklar önlenir şeklinde yapılabilir. Kulak mumu nedir diye sorulduğunda ise yaklaşık 20-25 cm aralıklarında balmumundan, ağartılmış pamuktan ve nane özünden üretilen içi boş bir tarafı dar olan bir borudur. Dar olan taraf kulağa kulak içi hava almayacak şekilde geçirilir ve açıkta kalan ucu yakılarak kullanılır. Daha önce kulak mumu kullanarak kulağını temizleten ve bu konudaki memnuniyetini dile getiren birçok kullanıcı bulunur. Ayrıca gerçek kullanıcıların yazdığı kulak mumu yorumlar bölümünü okuyarak diğer kullananların daha önceki tecrübelerinden de faydalanabilirsiniz. Bu sayede çok daha rahat ve güvenilir bir şekilde bu ürüne sahip olarak kulak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Kulak Mumu Fiyat Seçenekleri

Kulak Mumu Fiyat Seçenekleri

Kulak mumu sahip olduğu birçok özellik gibi fiyat konusunda da uygun bir ürün olup, ucuz bir tedavi yöntemi olarak öne çıkar. Bu sayede bütçenizi sarsmadan ve hastaneye gitmek zorunda kalmadan evinizde belirli periyotlar ile kulak mumu kullanarak kulak sağlığınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Kulak mumu nerede satılır diye aramanıza gerek kalmadan, Trendyol’un avantajlarından faydalanarak farklı markalardaki kulak mumu seçeneklerine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Dikkat edilmediğinde ileride ciddi problemlere yol açabilen kulak içi kirliliği, kulak mumunun sahip olduğu uygun fiyatlar ile sorun olmaktan çıkar. Siz de kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumak adına tekli veya çoklu paketler şeklinde satın alabileceğiniz kulak mumu çeşitlerini kullanabilirsiniz.