İlgili Kategoriler
Fiyat
Tip
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kurbağacık Anahtar

" araması için 660 sonuç listeleniyor

Kurbağacık Anahtar Çeşitleri ile Tamirat Tadilat

Kurbağacık anahtar İngiliz anahtarı olarak bilinen faydalı el aletlerinden biridir. Kurbağacık anahtarlarının ağızları, milimetrik olarak ayarlanabilir. Bu nedenle her türlü somun ve civataları sıkıp gevşetebilir. Malzeme olarak genelde çelikten, magnezyumdan ve karbondan yapılırlar. Dayanıklı metallerden imal edildiği için kullanımı uzun ömürlüdür ve paslanmaya karşı direnç gösterir.

Kurbağacık Anahtar Özellikleri

Kurbağacık Anahtar Özellikleri

Mini kurbağacık anahtarını ya da kurbağacık İngiliz anahtarını kullanmak oldukça kolaydır. Saat yönünde sıkma işlemi yaparken saat yönünün tersinde sökme, gevşetme işlemini yerine getirir. Doğalgaz gibi tesisatlarda, su borularında ve makine parçalarının sökülüp tekrar takılmasında kullanılırlar. Hassas parçalar için de ilk akla gelen İngiliz anahtarıdır. Ölçü çeşitleri açısından farklılık gösterir. 4 inç kurbağacık anahtar yanında 12 inç kurbağacık anahtar çeşitleri bulunur. 15 inç ve 24 inç çeşitleri de vardır. Genellikle evlerde ve küçük tamirhane yerlerinde kurbağacık anahtar 6 inç ya da kurbağacık anahtar 8 inç gibi küçük kurbağacık anahtar ve orta boy kurbağacık kullanılır. Kurbağacık anahtar seti büyükten küçüğe doğru sıralanan çeşitli boyutlardaki kurbağa anahtarlarının birlikte yer aldığı el aleti setidir. Kurbağacık anahtarı takımı sayesinde problem görülen yerlerde en uygun anahtar seçimi kolaylıkla yapılabilir hale gelir.

Kurbağacık Anahtar Çeşitleri

Kurbağacık Anahtar Çeşitleri

Tamir işlerinde en fazla tercih edilen el aletleri arasında yer alan kurbağacık anahtar çeşitleri birden fazla modele sahiptir. İngiliz anahtarı olarak da bilinen kurbağacık anahtarlar, ayarlı, tırnaklı, cırcırlı, sabit ve armatür gibi modellere sahiptir. En fazla kullanılan çeşidi manuel ayarlıdır. Somun numarasının bilinmediği durumlarda bu İngiliz anahtarı ile çalışabilmek mümkündür. Ayarlı kurbağacık anahtar ölçüleri whitworth cinsine sahiptir. Ölçüleri 4”, 6”, 8”, 10”, 12”, 15” şeklindedir. Bu ölçüler, kullanım ihtiyacına göre tasarlanmıştır ve kurbağacık anahtarın boyu arttıkça ağız genişliği ve direnci de artış göstermektedir. Daha çok mekanik tamirat işlerinde kullanılan ve lokma takımı olarak da adlandırılan cırcırlı kurbağacık anahtarları, genel olarak set halinde satılırlar. Temel görevi somunları veya cıvaları sıkmak ya da gevşetmek için kullanılmaktadır. Ağız bölgesinin hemen altında yivli mekanizma bulunmaktadır. Bu manuel değişebilen ayar, vida sayesinde sıkarak ya da gevşeterek kurbağacık anahtarının ağız genişliği ayarlanmaktadır. Aynı zamanda büyük kurbağacık anahtarları, tesisat borularının birleştirilmesinde ve büyük makine somunlarının sökülmesinde de tercih edilen ideal el aletlerinden biri olmaktadır

Kurbağacık Anahtar Fiyatları

Kurbağacık Anahtar Fiyatları

Kurbağacık anahtarları, yapıldığı malzemeye göre değişiklik gösterir. Dayanıklı ve paslanmaya karşı metallerden elde edilen kurbağacık anahtar fiyatları malzemesine, boyutuna, takımına göre farklılık gösterir. Örneğin; bir 10 inç kurbağacık anahtar uzunluk olarak 255 mm’ye sahiptir. Ağız açıklığı olarak da en fazla 30 mm’lik bir ağız açıklığı bulunmaktadır. Geleneksel anahtar modellerinin aksine kurbağacık anahtarların baş kısmına monte edilen manuel ayar vidaları sayesinde ağız genişlikleri farklı ölçülerde ayarlanabilmektedir. Bu ideal genişliğe ulaşmak için vidanın saat yönünde ya da tersi yönünde çevrilmesi gerekmektedir. Ayarlanabilen ağız yapısı sayesinde de hassas parçalar üzerinde de titizlikle çalışabilmektedir. Her alet kutusunda mutlaka olması gereken kurbağacık anahtarının fiyatları, sahip olduğu inç ayarlarına göre değişkenlik göstermektedir. Su borularının, doğalgaz tesisatlarının ve makine parçalarının çok daha kolay bir şekilde yerinden çıkarılmasına ya da takılmasına katkı sağlayan bu çok yönlü bir yapıya sahip olan kurbağacık anahtarlar, ihtiyacınıza uygun olacak şekilde farklı boy ve ölçülerde tercih edilebilir. Dayanıklı malzemelerden üretilen ve kapalı bir forma sahip olan İngiliz anahtarları, korozyondan korunabilmesi ve daha uzun süreli çalışabilmesi için kobalt gibi ekstra materyaller ile kaplanabilir. Kurbağacık anahtarına Trendyol üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.