Marka
Avantajlı Ürünler
Materyal
Renk
Fiyat
Cinsiyet
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Lava Döküm Tava

" araması için 9430 sonuç listeleniyor

Kaliteli ve Dayanıklı Lava Döküm Tava Modelleri Trendyol'da!

Lava döküm tavaların mutfaklarda kullanımı yaygındır. Hem evlerde hem de endüstriyel mutfaklarda kullanılabilen bu pişirme aracı, sahip olduğu özellikler ile yemeklerin kalitesini artırır. Lava cam kapaklı döküm tava ile tam kıvamında lezzetli yemekler yapılabilir. Lava döküm sahan tava ise daha çok kahvaltılarda tercih edilir. Bu süreçte Lava döküm kulplu sahan tava kullanmak daha pratik olabilir. Kahvaltı ya da öğle yemeği fark etmeksizin günün her saatinde tercih edilebilen geleneksel tostlar için de Lava döküm tost tavası mevcuttur. Lava 16, 20, 22, 23, 26, 32 cm döküm tava alternatiflerine de sahiptir. Yaygın kullanılan ise Lava 26 cm döküm tava çeşididir.

Pişirme gereçleri arasında bulunan tava, mutfakta vakit geçirmeyi sevenler için önemli bir yere sahiptir. Tavalar teflon, granit ya da çelik gibi materyaller kullanılarak tasarlanır. Bu materyallerden başka son yıllarda trend olan demir döküm tavalar da mutfaklarda pişirme gereçleri arasında yer almaya başlamıştır. Özellikle etlerin mühürlenmesi, pişirilmesi ve ızgarası için kullanılan döküm tavalar ile mutfağınızda ızgara yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen mutfak gereçleri üreticileri arasında yer alan marka, tasarladığı Lava döküm tava ve tencere çeşitleriyle size lezzetli ve sağlıklı et yemeklerinin yanı sıra farklı yemekler hazırlamanın da keyfini yaşatır. Döküm tava ile sağlıklı bir şekilde etlerinizi mühürleyebilir, mutfağınızda ızgara tadında et yemekleri de pişirebilirsiniz. Ürün, yüksek sıcaklıklara çıkabildiği ve ısıyı tava yüzeyine eşit dağıttığı için et mühürlerken kullanabileceğiniz uygun yapıda olanlar arasında yer alır. Ayrıca, döküm tavalar kalın bir tabana sahip ve yeterli ağırlıkta olduğu için ısıyı uzun süre hapsedebilir.

Markanın tasarladığı döküm tavalarda hem çıkıntılı hem de düz pişirme yüzeyleri bulunur. Tavanın çıkıntılı yüzeyinde et pişirirken düz yüzeyinde diğer yiyeceklerinizi hafifçe kavurabilirsiniz. Ürünün çıkıntılı yüzeyinde yer alan detaylar düz ve ince olduğu için etinizi mühürlerken zorluk yaşamazsınız. Marka, ürünlerini genellikle büyük boylarda tasarlasa da sadece 1-2 porsiyonluk Lava 16 cm yuvarlak kulplu döküm tava gibi daha küçük boyda tasarlanmış olan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Döküm tavalar, dökme demir materyal kullanılarak tasarlanan, yüksek ısıya dayanabilen pişirme gereçleridir. Bu nedenle silikon tutacaklı Lava döküm tavanın kullanımı daha rahattır. Silikon tutacaklar, ellerin yanma riskini ortadan kaldırır.

Döküm tavaların özgül ısısı düşük olduğu için yemeklerinizi istediğiniz pişirme kalitesinde hazırlamanızı sağlar. Markanın tasarladığı döküm tavaların eşsiz yapısı sayesinde et yemeklerinden farklı olarak beyaz et ve balık yemekleri, krep çeşitleri ve omletleri istediğiniz lezzette hazırlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra markanın tasarladığı döküm tavaları fırında sebze pişirmek istediğinizde kullanabilirsiniz. Bu tarz bir tavada pişirdiğiniz sebze kendi suyu ile düşük ısıda ağır ağır piştiği için farklı bir lezzete ulaşır. Trendyol’un düzenlediği kampanya günlerini takip ederek markanın tasarladığı döküm tava farkıyla lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz.

Lava Döküm Tava Çeşitleri Nasıldır?

Lava Döküm Tava Çeşitleri Nasıldır?

Markanın tasarladığı döküm tavalar zengin bir ürün skalasında yer alır. Ürünlerin tasarımında farklı materyaller kullanılır. Dökme tava tasarlanırken kullanılan materyaller arasında granit ve emaye yer alır. Dolayısıyla bu ürünleri granit ve emaye kaplama Lava döküm tavalar olarak iki gruba ayırmak mümkündür. Granit veya emaye olmadan tasarlanan bir döküm tavayı kullanmak istiyorsanız, Lava kaplamasız döküm tavaları tercih edebilirsiniz. Ham döküm tava adıyla da anılan bu ürünler dökümün ardından herhangi bir işleme tabi tutulmaz. Kaplamasız döküm tavalar daha gözenekli olur. Kaplaması olmayan türde eti mühürlerken ya da eti pişirirken malzemenin yumuşaklığını korur. Ham döküm tavalarda pişen etin daha lezzetli ve yumuşak olmasının nedeni, eti düşük sıcaklıkta ağır ağır pişirmesidir. Ham döküm tavaların temizliği emaye ve granit kaplı döküm olanlara göre biraz daha güçtür.

Temizliği daha kolay olan bir döküm tava için Lava emaye kaplı olanları kullanabilirsiniz. Emaye döküm tavaların değerleri göre tek farkı, metal oksitlerin ve kimi tuzların eritilmesiyle oluşan pürüzsüz yapısıdır. Temizliği ise ham döküm tavalara göre daha kolaydır. Markanın tasarladığı döküm tavalar arasında granit olanları da bulabilirsiniz. Lava granit döküm tava çeşitleri ürün tasarlanırken sıvı haldeki granitin tava şeklindeki kalıba dökülmesi ile yapılır. Granit, demir veya alüminyum döküm tavaların türleri belli bir süreden sonra ortaya çıkar. Herhangi bir materyalle kaplı olan tavalar arasında demir döküm olanlar da öne çıkar. Demir döküm tavaların tasarlanma tarzı granit döküm çeşitlerine benzer. Emaye ve granit kaplı tencerelerin yerine Lava demir döküm tava çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Öte yandan Lava 30 cm döküm tava çeşitleri arasında klasik yuvarlak tavaların arasında farklı türde olanları da bulabilirsiniz. Lava 26 cm standlı ızgara döküm tava oldukça kullanışlıdır ve sıkça tercih edilir.

Tercihiniz yuvarlak bir tava ise farklı büyüklüklerde tasarlanan Lava yuvarlak döküm tava modelleri sizin için ideal ürünlerdir. Markanın tasarladığı kare ya da dikdörtgen tavaların yanı sıra oval döküm modellerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Lava oval döküm tava çeşitlerini balık ya da fajita yaparken kullanabilir, birbirinden nefis yemekler hazırlayabilirsiniz. Markanın tasarladığı çeşitli şekillerdeki döküm tavalar farklı büyüklüklerde tasarlanmıştır. Çekirdek bir aileniz varsa Lava 24 cm döküm tava modelleri sizin için yeterli olacaktır. Geniş bir aileniz varsa veya konuklarınıza sık sık yemek davetleri veriyorsanız, Lava döküm tava 32 cm büyüklüğündeki tavalarla işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Markanın ızgara sevenler için tasarladığı Lava ızgara döküm tava çeşitleri ile ızgara lezzetini mutfağınıza taşıyabilirsiniz. Daha geniş ailelerin tercihi ise metal kulplu 38 cm Lava döküm wok tavadan yana olmaktadır.

Çeşitli büyüklüğe sahip ızgara döküm tavaları kullanarak, etlerinizi mühürleyip hazırlayacağınız ızgara etleriniz için tavanın diğer yüzünde de sebzelerinizi soteleyerek pişirdiğiniz yemeğin lezzetini artırabilirsiniz. Izgara hazırlarken kullanabileceğiniz bir başka döküm tava çeşidi ise hibrit olanlardır. Hibrit döküm tavanın bir yüzeyi ızgara tava diğer yüzeyi ise düz olarak tasarlanmıştır. Lava hibrit döküm tava ile ızgara bölümünde etlerinizi pişirirken, domates biber gibi sebzeleri de soteleyebilirsiniz. Markanın tasarladığı döküm tavalar birbirinden güzel ve canlı renklerde tasarlanmıştır. Renkli pişirme gereçlerinden hoşlanıyorsanız, nefis yemekler pişirmek üzere mutfağınıza canlılık getirecek olan Lava kırmızı döküm tava çeşitlerinden birini kullanabilirsiniz. Trendyol’daki fırsatları takip ederek Lava marka döküm tava çeşitleri arasından bir ürünü uygun fiyatlarla satın alabilir, sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmeye başlayabilirsiniz.

Lava Döküm Tava Özellikleri Nelerdir?

Lava Döküm Tava Özellikleri Nelerdir?

Lava döküm tava ve tencereler, pişirme sürecinde farkını gösterir. Lava döküm tava özellikleri arasında öncelikle ısıyı eşit bir şekilde dağıtması gösterilir. Döküm tavalar, kimyasal madde içermez. Dolayısıyla, insan sağlığına zararlı herhangi bir yönü yoktur. Ayrıca, bu ürünler kanserojen değildir. Markanın döküm tava çeşitlerini kullanarak yiyeceklerinizi yapışmadan pişirebilir, onları zararlı kimyasallardan koruyabilirsiniz. Yapışmayan tavalar PFC maddesi ile kaplandığı için pişirme sırasında buharı yemeğe karıştırarak karaciğerinize zarar verebilir ve kanser hastalığına yol açabilir. Bu nedenle döküm tavaları kullanarak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Markanın tasarladığı döküm tavalar özgün tasarımlardır. Mesela, ızgara yapmak istediğinizde ahşap standlı Lava döküm tava kullanabilirsiniz. Ahşap standlı ürün gazlı veya elektrikle çalışan ocaklarda kullanılabilir. Döküm tavalar ısıyı her yere eşit dağıtır. Eğer döküm tavanızın kulpları çok ısındığı için taşımakta zorlanıyorsanız, Lava metal saplı döküm tava kullanarak malzemeyi daha rahat taşıyabilirsiniz. Döküm tavanızda balık kızartarak ev ortamında ızgara balık keyfi yaşayabilirsiniz. Balık tavası olarak kullanılan çift taraflı tavaları markanın ürünleri arasında bulabilir, ızgara balığınızı Lava çift taraflı döküm tava çeşitlerinde pişirebilirsiniz.

Et mühürlemek ya da ızgara et yemekleri hazırlamak istediğinizde markanın tasarladığı ürünleri kullanabilirsiniz. Izgara yapmak üzere hazırlanmış döküm tavaların çıkıntı kısımları düz ve ince olduğu için eti çok daha iyi şekilde mühürleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra markanın tasarladığı yuvarlak kulplu döküm tavalarda birbirinden lezzetli yemekler ve tatlılar pişirebilirsiniz. Kapaklı Lava döküm tavalar ise ızgaranın kendi suyu ile lezzetlenmesini sağlar. Markanın tasarladığı ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak için, Lava döküm tava yorum alanlarındaki kullanıcı deneyimlerine göz atabilirsiniz. Markanın döküm tavaları sayesinde hem birbirinden lezzetli yemekler pişirebilir hem de sağlığınızı koruyabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için markanın tasarladığı döküm tava çeşitlerini inceleyebilir, uygun fiyatlarla ihtiyacınıza ve beğeninize uygun bir ürünü satın alabilirsiniz.

Lava Döküm Tava Temizliği Nasıl Yapılır?

Lava Döküm Tava Temizliği Nasıl Yapılır?

Lava döküm tava kullanımı temizliğine dikkat ederseniz oldukça kolaydır. Döküm olarak tasarlandığı için size ağır gelse de tavanın kullanımına alıştıktan sonra rahatça kullanmaya başlayabilirsiniz. Kaplamasız döküm tavaların kullanımı kaplamalı döküm tavalara göre daha zordur. Lava döküm tava nasıl kullanılır biliyorsanız, döküm tavanızın ömrünü uzatabilirsiniz. Kaplamasız olan ürünleri sağlıklı bir şekilde kullanmak için pek çok yöntem bulunur. Bunların arasında en bilinen yöntem “seasoning” yöntemidir. Ham döküm tavaları seasoning adı verilen işleme tabi tuttuğunuzda kaplaması olmayan döküm tavaları da rahatlıkla uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Seasoning adı verilen yöntem aslında kaplaması olmayan bir döküm tavayı terbiyeleme işlemi olarak adlandırılır. Bu yöntemle, kaplaması olmayan döküm tavanızı ev yapımı ile kaplayabilirsiniz. Ham döküm tavanıza seasoning uygulamak için şunları yapmanız gerekir. Ham döküm tavanızı ılık su ile yıkayın. Ürünü iyice duruladıktan sonra bir kurulama havlusu ile kurulayın. Yüksek ısıya dayanıklı susam yağı veya keten yağı gibi bir sıvı yağ ile döküm tavanın her yerini bütünüyle yağlayın. Eğer, yağ fazla geldiyse bir bez ya da kağıt havlu yardımıyla toplayın. Önceden 250°C’de ısıttığınız fırının ızgara bölümüne yağlamış olduğunuz ham döküm tavanızı koyarak 1,5 - 2 saate yakın bekletin. Bu süre sonunda fırını kapatarak tavanın soğumasını bekleyin ve fırından çıkarın.

Seasoning adı verilen bu işlem sonunda ham döküm tavanızı uzun yıllar kullanabilirsiniz. Fakat, uzmanlar seasoning işleminin zaman zaman tekrarlanmasını önerir. Kaplamalı döküm tavanız için bu işlemi uygulamanız gerekmez. Mesela, döküm tavanız kaplamalı bir Lava döküm ızgara tava ise, eti pişirdikten sonra tavanın içine deterjan yerine su koyup kaynatın. Böylelikle tavanın içinde bulunan yağ yumuşar. Daha sonra akan suyun altında fırça ile temizleyin. Tel ya da metalik fırça kullandığınızda döküm tavanızın emaye kaplamasına zarar verebilirsiniz. Döküm tava ve tencerelerinizi bulaşık makinesinde yıkamamaya özen göstermelisiniz.

Lava Döküm Tava Nasıl Seçilir?

Lava Döküm Tava Nasıl Seçilir?

Mutfağınızda döküm pişirme gereçleri kullanmak istiyorsanız, bu ürünleri nasıl seçmeniz gerektiğini araştırmanızda fayda vardır. Döküm tavaları seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç kriter bulunur. En sağlıklı tava çeşitlerinin arasında yer alan döküm tavalar yüksek ısılara oldukça dayanıklıdır. Döküm tava alırken seasoning işlemini yapamayacağınızı düşünüyorsanız kaplama döküm tava seçmeniz daha uygun olur. Döküm tavalar indüksiyon ocağında kullanılabildiğinden tereddüt etmeden alabilirsiniz. Bunun yanı sıra seçtiğiniz döküm tavanın sağ ya da sol elinize uygun olan kullanışlı konum tahliye ağızlığının olup olmamasına özen göstermelisiniz.

Seçtiğiniz döküm tavanın duvar kalınlığını öğrenmeniz gerekir. Ürünün tabanının 4 mm, duvar kalınlığının 3 mm olması uygundur. Kalın duvarlar ısıyı eşit şekilde dağıtır ve uzun süre korur. Lava döküm tava nasıl seçilmeli derseniz, bu noktada kullanıcı kitlesi de ön plana çıkar. Kalabalık bir aileniz varsa Lava döküm tava 30 cm büyüklüğünde bir ürün seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra döküm tava seçerken farklılıklardan hoşlanıp hoşlanmadığınızı da düşünebilirsiniz. Farklı tasarımlardan hoşlanıyorsanız kare veya oval bir döküm tava kullanabilirsiniz. Ayrıca, kare döküm tavalar ocağın tek gözüne sığabilir.

Konuklarınızı sık sık yemeğe davet eden bir ev sahibiyseniz, Lava döküm tava 26 x 32 cm büyüklüğündeki ürünleri tercih edebilirsiniz. Geniş bir dikdörtgen Lava döküm tava satın alarak topluca gelen misafirlerinize yetecek kadar yemek pişirebilirsiniz. Et yemeklerini pişirmeden önce eti daha rahat mühürlemek için Lava bombeli döküm tava çeşitlerini kullanabilirsiniz. Ürünün ortasında bombe olduğu için eti tam olarak mühürleyebilirsiniz. Döküm tavalar ile sağlıklı beslenebilir, et yemeklerinin yanı sıra birbirinden lezzetli sebze yemeklerini de fırında pişirebilirsiniz. Trendyol’un kampanya dönemlerini takip ederek markanın tasarladığı birbirinden şık ve fonksiyonel döküm tavaları avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Lava Döküm Tava Fiyatları Nasıldır?

Lava Döküm Tava Fiyatları Nasıldır?

Lava döküm tava fiyatları ürünün özelliğine göre değişmekle birlikte genel olarak her bütçeye uygun bir aralıkta seyreder. Döküm tavanın fiyatını etkileyen çeşitli nedenler bulunur. Ürün tasarlanırken kullanılan materyalin kalitesi ürün fiyatını etkileyen faktörler arasında yer alır. Döküm tavanın boyutları ürün fiyatını etkiler. Mesela, Lava döküm tava 28 cm boyutundaki bir ürün ile 16 cm boyutundaki bir tavanın fiyatı arasında değişiklik bulunabilir. Bunun yanı sıra döküm tavanın tasarımı da ürün fiyatında değişikliğe neden olabilir. Mesela, Lava kare döküm tava ile yuvarlak bir döküm tava arasında fiyat farklılığı görülebilir. Döküm tava çeşitleri, pişirme özelliğine göre farklı fiyatlar taşıyabilir. Mesela et mühürleyeceğiniz bir tava ile omlet yapabileceğiniz küçük boyutlardaki bir döküm tava arasında fiyat farkı bulunur. Bunun yanı sıra hibrit döküm tavalarda iki ayrı bölme bulunduğu ve üründe iki işlem birden yapılabildiği için fiyat farklılığı ortaya çıkabilir.

Fiyatlar tavaların şekline ve kullanım amacına göre de değişkenlik gösterir. Örneğin Lava düz döküm tavalarda çeşit çok olduğu için fiyatlar çok geniş bir aralıkta seyreder. Lava döküm sac tavalar ise kavurma gibi yemeklere özel olarak tasarlandığı için farklı fiyatlara satılır. Aynı durum Lava döküm wok tavalarda da vardır. Bu tip özel üretimlerin yanında yuvarlak, oval, kare, dikdörtgen gibi şekil farklılıkları, büyüklük ile bağlantılı olarak fiyatların belirlenme sürecinde etkilidir.

Döküm tava alırken ham döküm tavaları tercih edebileceğiniz gibi, daha kolay temizlenmesi açısından emaye ya da granit kaplama tavalara da yönelebilirsiniz. Döküm tavalar kulpları da dahil olmak üzere bir bütün olarak tasarlanır. Yemeğinizi hazırlarken tavanın kulpu da ısınabilir. Döküm tavanızın saplarının çok ısınmasından rahatsızlık duyuyorsanız metal saplı döküm tavaları tercih edebilirsiniz. Eğer döküm tavanızda ızgara et yapacaksanız, tavanızı 6 -7 dakika yüksek ateşte ısıtmanız yeterli olur. Bu süreden sonra etlerinizi pişirmeye başlayabilirsiniz. Yiyeceklerinizi sağlıklı ve lezzetli bir şekilde pişirmek için son yıllarda çok tercih edilen döküm tavaları kullanmayı deneyebilirsiniz. Trendyol’un indirim fırsatlarını takip ederek bütçenize uygun fiyatlarla beğendiğiniz bir ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Trendyol’da Lava Döküm Tava Fırsatları

Trendyol’da Lava Döküm Tava Fırsatları

Türkiye’nin en çok tercih edilen alışveriş siteleri arasında yer alan Trendyol, döküm tava ürünlerinde takipçilerine uygun fiyat avantajları sunar. Marka, üstün teknolojilere sahip döküm tava çeşitleriyle döküm tava alışverişlerinde tercih edilen popüler isimler arasında yer alır. Trendyol, en beğenilen döküm tava modellerini kullanıcılara uygun fiyat aralıklarıyla sunar. Döküm tava olarak sıklıkla tercih edilen tasarımdaki pişirme gereçlerini sayfamızda kolaylıkla bulabilirsiniz. Mesela, Lava grill döküm tava Trendyol sayfalarında birbirinden avantajlı fiyatlarla yer alır. Bunun yanı sıra kampanya ve indirim dönemlerinde arzu ettiğiniz ürünleri çok daha uygun fiyatlara satın alma şansını elde edersiniz. Sayfalarımızda döküm tavanın yanı sıra döküm tencere çeşitlerini de bulabilirsiniz.

Müşteri odaklı hizmet anlayışını benimseyen Trendyol, sizden gelen geri bildirimleri dikkate alır ve sorunlarınıza hızlı çözümler üretir. Uygun fiyatlarla çeşitlenen zengin ürün skalası her beğeni ve tarzdaki kullanıcılara hitap eder. Trendyol, değişim ve iade konusunda her zaman titizlikle hareket eder. Mesai saatleri içerisinde ulaşacağınız müşteri temsilcileri sayesinde her türlü sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Döküm tava kategorisinde bulunan bu seriyi inceleyerek ihtiyacınıza uygun bir ürünü seçebilirsiniz. Kullanım ömrü azalan tavalarınızın yerine sağlıklı bir pişirme gereci olan yeni döküm tavaları tercih ederek ailenize ve sevdiklerinize birbirinden lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Trendyol’da uygun fiyatlarla satışa sunulan döküm tava çeşitleriyle daha sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz.